uga
13.03.12,14:45
Dňa 26. 5. 2012 mi skončí rodičovská dovolenka a už mám avizované, že prácu mať nebudem. pravdepodobne mi dá zamestnávateľ výpoveď. zaujíma ma, ako sa vypočíta dávka v nezamestnanosti, totiž počula som o "diere" v zákone, ktorá umožňuje zvýšiť túto dávku o dosť vysokú sumu - a to zamestnať sa len na jeden deň, dať si preplatiť dovolenku (ja mám 17,5 dňa) a potom ukončiť pracovný pomer... je to možné?
a ešte ma zaujíma, na koľko mesiacov mám nárok na odstupné, ak by som dostala výpoveď - pracovala som 4 roky a 9 mesiacov a na RD som 3 roky.
ďakujem
Mila123
13.03.12,13:51
dostaneš 2 mesačné odstupné ak ku dňu prevzatia výpovede budeš mať do 5. rokov odpracovaných vo firme.....

ak ku dňu doručenia výpovede budeš mať 5 a viac rokov dostaneš 3- mesačné odstupné....

ak sa budeš vedieť dohodnúť so zamestnávateľom, že nastúpiš na jedeň deň do zamestnania (aj keď by si čerpla D, poprl § a budeš mať pri ukončení PPV preplatenú nevyčerpanú D a odstupné, PvN bude možno aj maximálna......
uga
13.03.12,13:55
a do tých 5 rokov sa nepočíta materská a rodičovská dovolenka?, lebo to by som mala spolu skoro 8 rokov

odstupné sa dáva pri ukončení PP dohodou alebo výpoveďou? podľa - http://www.echoz.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=119:odstupne-a-odchodne-po-novele-zakonnika-prace-10082011&catid=28:skonenie-pracovneho-pomeru&Itemid=20 - dohodou, je to tak?
Mila123
13.03.12,18:07
počíta sa dľžka pracovno- právneho vzťahu, ak boli RD počas trvania pracovného pomeru, tak áno, počítajú sa.....
annnie
13.03.13,12:56
takze je to tak ako som predpokladala dcerka ma v sobotu 3 rocky a v pondelok by som mala nastupit do prace, avsak udajne vypoved, mam tam aj dovolenku, je lepsie si ju vybrat alebo nechat preplatit?
Tweety
13.03.13,12:58
takze je to tak ako som predpokladala dcerka ma v sobotu 3 rocky a v pondelok by som mala nastupit do prace, avsak udajne vypoved, mam tam aj dovolenku, je lepsie si ju vybrat alebo nechat preplatit?
Je lepšie si vybrať aspoň jeden deň dovolenky. Zvyšok musí zamestnáv. pri skončení PP preplatiť.