Jaruštek
06.02.06,17:35
Mám otázku.Ak má študent na základe DoBPŠ príjem na Slovensku,ale aj v USA,musí podať daňové priznanie?Cez agentúru si byvavuje vrátenie danez USA.Stačí mu požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane,kde podpísal vyhlásenie k dani?Ak musí podať daňové priznanie,ako postupovať s príjmom zUSA? Je to zápočtový príjem,alebo vynatelný?
Budem rada,ak mi pomožete.
marialo
28.03.06,16:36
Mám otázku.Ak má študent na základe DoBPŠ príjem na Slovensku,ale aj v USA,musí podať daňové priznanie?Cez agentúru si byvavuje vrátenie danez USA.Stačí mu požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane,kde podpísal vyhlásenie k dani?Ak musí podať daňové priznanie,ako postupovať s príjmom zUSA? Je to zápočtový príjem,alebo vynatelný?
Budem rada,ak mi pomožete.

Prosím Vás, nikto neodpovedal na túto otázku, ja teraz tiež premýšľam, či dcere musim dať daňové priznanie, keď pracovala v USA. Čo sa môže stáť, keď DP nepodá. Pretože je už málo času a ona nemá potvrdenia o príjme z USA(ani všetky výplatné pásky.)
Prosím Vás, ak môžte poraďte.
Johanka
28.03.06,17:51
S USA máme zápočet dane.
To či musí podať DP, je závislé na trvalom pobyte. Trvalý pobyt v SR = DP v SR.
marialo
29.03.06,04:28
S USA máme zápočet dane.
To či musí podať DP, je závislé na trvalom pobyte. Trvalý pobyt v SR = DP v SR.

Ďakujem za radu a ešte mám jednu otázku, lebo ja sa vôbec do toho nerozomiem. Keď je zápočet dane to znamená, že príjem z USA sa jej znovu zdaní v SR?
Johanka
29.03.06,06:22
Znamená to, že daň zaplatená v USA sa započíta na daňovú povinnosť v SR. Koľko z tejto dane sa započíta, závisí od pomeru príjmov v zahraničí k celkovým príjmom. Určite to nie je tak, že príjmy zo zahraničia budú v SR zdanené ešte raz.