encik
06.02.06,18:01
Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.Zaujíma ma, či ho okrem sociálky treba ešte niekde nahlásiť. Kópiu dohody odovzdá na úrade práce. Taktiež, či ako zamestnávateľ sme povinní z tejto sumy robiť nejaké odvody, ak áno tak koľko a kde, a či za zamestnanca aj zamestnávateľa. Ďakujem
Zužu
06.02.06,17:29
Mesačne je to 3200,- Sk. Nahlasuje sa do soc.poisťovne a odvody sa platia za zamestnávateľa vo výške 0,8% - úrazové poistenie. Zamestnanec neplatí odvody.
ajobs
06.02.06,17:51
Je to mesačne max. 3000 korún, inak súhlasím s príspevkom Žužu.

Magma, oprav tento príspevok, lebo je to skutočne 3200 Sk/mesačne a 64 hodín mesačne ( § 6, odsek 2, písm.d/ zákona č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti ).
Magma
06.02.06,17:57
Vymazala som to celé, ale fakt mám zafixované ako som písala, ale nechcem nikoho mýliť, pre istotu zajtra pozriem v zákone. Dík.
accad
06.02.06,18:06
[quote=encik]Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.

V ktorom § je upravená lehota 6 mesiacov? V zákone o službách zamestnanosti, prípadne v zákone o nelegálnej práci som to nenašla.
ajobs
06.02.06,18:13
[quote=encik]Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.

V ktorom § je upravená lehota 6 mesiacov? V zákone o službách zamestnanosti, prípadne v zákone o nelegálnej práci som to nenašla.

Samozrejme, taká lehota neexistuje, pretože tých 64 hodín je mesačne.
Encik si asi pomýlil(a), že dĺžka poberania podpory v nezamestnanosti je 6 mesiacov.
encik
07.02.06,05:29
Máš pravdu, ja som to nemala pri sebe, tak som napísala len orientačne, lebo som to ihneď potrebovala.Je to 3.200,- a 64 hodín mesačne. Ďakujem za odpovede, veľmi ste mi pomohli.
encik
07.02.06,05:34
Ešte som chcela dodať, že tých 6 mesiacov som myslela počas ktorých poberá dávku v nezamestnanosti tých 50 % z platu, aby o ne neprišiel v prípade, že si bude privyrábať na DoVP týmto spôsobom, kým si nenájde stálu prácu. V tom som si nebola istá.
misurka
07.02.06,05:39
vy ako zamestnávateľ budete platiť z jeho odmeny 0,8% na uraz. poistenie do SP, zamestnanec z DoVP žiadne odvody neplati, akurat budete odvádzať ešte 19%-né preddavky na daň na DU - potom sa tento uvádza i v štvrťroč. prehľadoch a roč. hlásení na DU
Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.Zaujíma ma, či ho okrem sociálky treba ešte niekde nahlásiť. Kópiu dohody odovzdá na úrade práce. Taktiež, či ako zamestnávateľ sme povinní z tejto sumy robiť nejaké odvody, ak áno tak koľko a kde, a či za zamestnanca aj zamestnávateľa. Ďakujem
ajobs
07.02.06,18:59
Ešte som chcela dodať, že tých 6 mesiacov som myslela počas ktorých poberá dávku v nezamestnanosti tých 50 % z platu, aby o ne neprišiel v prípade, že si bude privyrábať na DoVP týmto spôsobom, kým si nenájde stálu prácu. V tom som si nebola istá.

Tých 3200 Sk nemusí byť iba na dohodu, môže to byť aj na PZ v skrátenom úväzku.