deal
13.03.12,19:54
Caute, potreboval by som poradit, kedze sa v tomto vobec nevyznam. Chystam sa zalozit si zivnost, zaroven tiez budem platitelom dph. Budem predavat urcity tovar. Chcel by som vediet, ze ked vystavim fakturu, donesiem odberatelovi tovar aj s fakturou, ci od neho mozem zobrat cash za tovar? Alebo to moze prebehnut len bankovym prevodom? Ak chcem brat cash, musim mat registracnu pokladnu?
Vdaka.
Dav
13.03.12,18:56
Registračná pokladňa alebo bankový účet.
deal
13.03.12,19:02
Aha, a ak vystavim fakturu, tak moze odberatel urobit vklad na ucet?
Dav
13.03.12,19:02
Áno
deal
13.03.12,19:05
Dik, snazim sa to nejako zabezpecit, bal by som sa na zaciatku podnikania splatnosti faktur ...
ajka-26
14.03.12,08:39
Ak vystavýš faktúru,môžeš si ju nechať vyplatiť hneď.V tom prípade musíš vystaviť aj príjmovy doklad(ak nemáš registračnú).Ak vystavyš faktúru so splatnosťou,nemusiš vystavovať žiadny iný doklad(doklad vystavuješ až po splatení fak.)
zlatica76
14.03.12,08:58
Ajka, prosím, douč sa trochu gramatiku (nedá sa na to pozerať)

@ Deal:
Ak príjmeš v r. 2012 (a pravdepodobne aj neskôr) v hotovosti akékoľvek peniaze, musíš mať registračnú pokladňu.
To znamená, že peniaze na svoj účet musí vkladať tvoj odberateľ (nie ty), čiže nemôžeš mať systém, daj mi peniaze v banke a ja ich tam vložím.

Predpokladám, že tvoj predaj tovaru je v zákone o registračných pokladniach definovaný tak, že tú pokladňu mať musíš.
veronikasad
14.03.12,09:09
Ak vystavýš faktúru,môžeš si ju nechať vyplatiť hneď.V tom prípade musíš vystaviť aj príjmovy doklad(ak nemáš registračnú).Ak vystavyš faktúru so splatnosťou,nemusiš vystavovať žiadny iný doklad(doklad vystavuješ až po splatení fak.)
Ajka, takéto rady už neplatia ...
MartinkoK
01.04.12,16:09
Prosím vás ak predávam tovar do ČR na faktúru, úhrada prebehne v hotovosti v ČR, musí ísť táto úhrada cez ERP? Podľa mňa nie, kedže je to mimo územia SR.
Mila123
01.04.12,16:14
Prosím vás ak predávam tovar do ČR na faktúru, úhrada prebehne v hotovosti v ČR, musí ísť táto úhrada cez ERP? Podľa mňa nie, kedže je to mimo územia SR.
podľa zákona o ERP nemusíš používať ERP......
MartinkoK
01.04.12,16:32
A musí používať ERP - SZČO - tesár, ktorý fakturuje aj materiál? Na DU mu povedali, že nemusí, ale podľa mňa by mal. Vopred dakujem.
Mila123
01.04.12,16:34
ak by predával iba materiál, bol by povinný používať ERP......
ale on poskytuje služby tesárske spolu s materiálom......tak som presvedčená, že ju nemusí mať.....