m.androvic
13.03.12,22:19
Prosím o radu pomoc....
Ja som vyhovel jednemu kamošovy že potrebuje poslať na môj účet peniaze nakolko mam VUB a človek čo mu dlží peniaze ma tiež VUB a teda bolo by to hneď. Toto sa udialo 3 krát a veru už mi to bolo podozrive ze posiela peniaze cezo mna druhej osobe a ja blazon som tomu uveril a vybral som ich z banky o čom samozrejme nemam skoro žiadny dôkaz. Ale nakolko som zistil ani nebude potrebny nakolko nie som sam a firma prišla cca o 50tis eur. A po asi cca tyždni mi došiel papier že treba peniaze poslať späť nakolko sa jedna o platby omylom. A ja som nelenil a dal som sa do zistovania ako je to mozne ked tvrdil že su pre neho. No toto je asi naozaj velmi dobry podvod ako som sa dozvedel uvedeny odosielatel obral firmu ( drazobna spolocnosť) o pekny balik. Tak som podal na nich trestne oznamenie že ma podviedli ale neviem či je toto napomocne nakolko asi skodu firme budem musieť uhradiť ja. Tak sa pitam ako je toto vôbec možne že mame vynníka firma o tom vie veď nakoniec vyvodila voči nemu personalne opatrenia a napriek tomu to chcu späť odomňa a nie od podvodnika ktory toto cele zozsnoval.


Prosim osoby obdobnym spôsobom podvedene aby sa mi ozvali ma mail:m.androvic@zoznam.sk nakoľko som zistil že takýchto osobnych obohatení cez kamaratov vykonal viac.
draik
14.03.12,07:27
Predpokladám, že nemáte dôkaz o tom, že ste vybraté peniaze z účtu dali tretej osobe. To Vám výrazne skomplikuje, ak neznemožní ich vymáhanie od tejto osoby. Čo sa týka peňazí, ktoré prišli na Váš účet, tak zjavne ste Vy na ne nemali nárok (To, že boli určené pre niekoho iného je síce pekné, ale neobstojí). Bezdôvodné ste sa obohatili, toto bezdôvodné obohatenie ste povinný vydať. Upozornenie o "platbe omylom" Vám zrejme prišlo od banky, na ktorú sa obrátila firma, z ktorej účtu peniaze odišli. Táto firma sa totiž potrebuje dostať k Vašim osobným údajom (zrejme pozná len číslo účtu, nie jeho vlastníka). Ak peniaze nevrátite, banka poskytne Vaše údaje danej firme. Tá Vás následne osloví na vrátenie peňažnej čiastky a odôvodní to práve bezdôvodným obohatením. Ak ani následne peniaze nevrátite, obráti sa na súd.
Odpoveď na otázku, prečo chce firma peniaze od Vás, vyplýva z vyššie uvedeného - peniaze prišli na Váš účet, dostali sa do Vašej dispozície, ale na tieto peniaze ste nemali žiaden nárok. To, ako ste s peniazmi naložili, je z hľadiska firmy Váš problém.
m.androvic
14.03.12,15:24
Jednoznačne mám dôkazy že uvedene prostriedky si osobne prevzal zamestnanec firmy ktorý sa takto vlastne obohatil a cele to zosnoval. Bolo už podane trestne oznámenie na jeho osobu. Pokiaľ je mi doposiaľ známe nebol som jediný podvedený. Obral túto firmu o dosť peňazí. Ale asi toto všetko čo je evidentné a všetci vieme ma asi od občiansko právneho sporu z poškodenou firmou nezachráni. Mám dojem že toto je hajlovstvo najhrubšieho zrna ako zo strany sudov a celkového právneho stavu. Nakoľko mi asi nič ine neostáva ako financie uhradiť za dobrého podvodníka a potom vymáhať 100 rokov svoje prachy. A vôbec mam aj takú pochybnosť že či aj nespolupracujú podvodník a firma kedže sa jedna o dražobnú spoločnosť. Ako sa doposiaľ ukázalo firme že vraj spôsobil cca ujmu 40 tis. eur. a doteraz nepodali trestné oznámenie tak toto je čudné naozaj. Ja mám dojem že ak firma zistí akékoľvek machynácie a podvody zo strany zamestnanca okamžite jedná voči nemu a nie vyčkáva. Ja sa budem naozaj všetkými silami snažiť aby im to len tak neprešlo. Ak si myslia že sa zľaknem a bez breptania im zaplatím peniaze za ich podvodníckeho zamestnanca sa velice mýlia lebo ak človek urobí chybu aj za ňu zaplatí ale toto je až príliš. môj názor na vec
draik
14.03.12,15:36
Je mi jasné, že sa na to pozeráte zo svojho uhla pohľadu, ale chybu ste spravili, žiaľ, Vy. Vy ste tie peniaze vedome inkasovali a vy ste s tými peniazmi vedome manipulovali. A hlavne - vedeli ste, že na tie peniaze nemáte nárok. To znamená, že sa zbytočne vyhovárate na to, že niekto niečo zosnoval, že je ****najhrubšieho zrna. Nebyť Vášho vedomého konania, nič také sa nestane. Za chyby sa platí a v tomto prípade zaplatíte Vy. Firma bude oprávnene vymáhať peniaze od Vás. Ostatné okolnosti Vám môžu pomôcť k tomu, aby ste neboli podozrivý zo spolupáchateľstva.
m.androvic
15.03.12,19:09
Tento fakt je jasný aj mne že som to nemal robiť atď. Ale aj tak som presvedčený že z pohľadu bežného občana ktorý netuší dačo také čo znamená nedovolene obohatenie a podobne je to nefér a nespravodlivé veď to znamená že nájdem si magora ako som bol ja pošlem si na jeho učet love šikovne ho presvedčím ako sa k nim dostať je uplne jedno koľko a nič sa mi nestane. Paráda tak toto vedeť skôr....???
Nech je zákon aký chce ale toto nie a hlavne ak sú na vec dôkazy a duplom ak zneužil takýmto spôsobom viac ludí. Toto nech mi nikto netvrdí veď ak sa niekto pomýli a pošle zle peniaze a dotyčná osoba ich minie je to iné berem. Ale nie ak to cele javí známky dobrého podvodu veď toto nepravo brániť sa je hrozné. Ak predsa človek ma dôkaz že ho podviedli malo by sa to riešiť a nie že mňa dá firma na občiansko právny spor za 30 min ma sudca vybaví aby sa moc nenarobil šupne platobný príkaz a ja behom mesiaca mam na krku problém ako splatiť prachy za nejakého hajzlíka, súdne trovy, penále, exekútora atď. a potom ja ak dokážem za pár rokou možno dakomu že dačo naozaj spáchal budem sa modliť aby ešte žil a aby nebodaj nebol na úrade prace... tak toto ne toto sa musí zmeniť toto neni právo ani spravodlivosť ani nič podobne súvisiace s demokratickým a právnym štátom. Toto je akurát totalitne myslenie že aha no tak čo to tu mame obohatenie??? no tak pane toto je jasne ste sa obohatili.... další prosím do súdnej siene..súd ako zo stredoveku čo ale asi tak dajak mam dojem je...tak naozaj pravda že za chyby sa platí ale neznamená to že keď prejdem na červenú ma zastrelia...
draik
15.03.12,19:31
Tak vy dostanete cudzie peniaze na účet, vyberiete ich, niekomu ich dáte a hovoríte si, aby ich poškodený naháňal od niekoho iného a nie od Vás? To snáď nemyslíte ani trochu vážne. Mali by ste konečne pochopiť, že ste na svoj účet dostali cudzie peniaze, na ktoré ste nemali nárok. Preto ste povinný ich vrátiť. To, čo ste s tými peniazmi urobili, nikoho nezaujíma (poškodený by Vás mohol dokonca podozrievať, že ste do celého údajného podvodu zapletený). Tak, ako má poškodený právo na svoje peniaze voči Vám (bezdôvodné obohatenie), tak vy ich môžte vymáhať od toho, komu ste poskytli, ak šlo o bezdôvodné obohatenie. Žiaľ, naleteli ste, ale snáď ste si nemysleli, že môžte cudzie peniaze použiť len tak bez ničoho.
m.androvic
15.03.12,20:27
Toto všetko mi jasne je ale určite som tu poškodený práve ja viacej ako ta firma ktorá so mnou chce na sude vytreť dlážku. Oni mali podvodníka vo firme. Ja viem a uvedomujem si že ako to je že som nemal na ne šiahať atď..toto viem ale aj tak sa nedám budem bojovať za svoju pravdu nakoľko nie je iste či aj ta firma je úplne čistá v tejto veci nakoľko sa jedná o dražobnú spoločnosť... A napokon ani nemôžem inak nakoľko so na čiastočnom inv.dôchodku a zarábam min.mzdu toto je proste na mňa veľa prachov 4300 eur. Toto je zlé veľmi....
m.androvic
15.03.12,20:32
Mimochodom chyba v prvej vete nie nedal som tie peniaze niekomu ale ešte toho času zamestnancovy takzvanej poškodenej firmy len mi ako nedal potvrdenie že si vlastne sumu vzal späť...takže na margo
ewita888
15.03.12,20:49
ak je vás viac podvedených, podajte trestné oznámenie.. polícia sa bude zaoberať tým, kto dával vo firme príkazy na úhradu, ak tam bude viac ,,platieb omylom,, tak to asi nebude čisté... za pokus to stojí.. aj keď teda naletel si a to poriadne...
m.androvic
15.03.12,22:01
Veď práve toto ekonómka sa prekecla že uhradila nejaké FA ktoré nemala uhradiť. Čiže nikto nevie povedať čo sa tam dialo a deje a hlavne keď firma poškodená veľkou sumou cca 40-50tis eur otála s trestným oznámením. Problém je v tom že mi o sebe zatiaľ ešte nevieme ešte je to veľmi čerstvé.
ewita888
15.03.12,22:05
ekonomka platila fa, ktoré nemala platiť?? nechápem..

a veď si písal, že je vás viac podvedených.. tak ako to teda vieš,ked o sebe neviete??
m.androvic
15.03.12,22:06
hmm pravda inak naletel ale postarám sa o to aby už nikto ďalší minimálne. A chcem aby sa čo najviac ľudí dozvedelo aby sa už pokiaľ to bude možné nestalo nič podobné...lebo je to naozaj hnus
m.androvic
15.03.12,22:12
ekonomka tým myslela zrejme že ten ciciak asi keď predpokladáme že nemal právo disponovať s bankou podstrčil sfalšované FA teda pozmenené a ona uhradila asi...nejak tak lebo neviem presne nejaky právniček jej vytrhol tel. a nedopovedala mi bo oni nevedeli kto vola a potom som s neho vytiahol aj to že nie som sa a že su tam aj iné falše...a potom som tam bol aj osobne a jeho kolegov som zastihol a tý fuha že aj im ich kolega dlží dačo a tak a oni mi potvrdili že nás je viac a suma je cca 50tis eur tunel!!!
ewita888
15.03.12,22:16
nuž, mal si si dať minimálne ním podpísať, že si mu tie peniaze kvázi vrátil.. budeš to mať ťažké..
m.androvic
15.03.12,22:28
tak to ano ale mam na svojej strane svedka ktorý dosvedčí že ich prevzal tie prachi...ale ani to pravdepodobne nepomôže o toto mi ide lebo ak toto bude trestnopravnom a firma to da do občiansko právneho asi to neustojím aj keď bude všetkým jasné o čo ide. Práve to je kameň úrazu že ani policia mi zrejme nepomôže...zatiaľ. Dobre vymyslené však je ten hajzlík dobrí...ale ja to vybojujem tie prachy vráti pekne tam odkiaľ ich vzal..
m.androvic
15.03.12,22:36
kde je problém vysvetľujem drbnutý bezohľadný zákon...toto budú so mnou riešiť policajti a trestný súd...medzi tým ma firma dá na občiansko právne a prachi im odklepnú pravdepodobne veľmi rýchlo to znamená že platiť musím ja a potom keď skončí trestné môžem vymáhať. Ale ak sa čavo dostane do basi tak čo budem len minus 4300 eur debila na krku a nervy v prdeli...toto je problém ale dúfam že to bude toľko vôle a že sa tento scenár nenastane..
draik
16.03.12,07:06
Aj Vy môžte vymáhať peniaze od toho, komu ste ich dali, v občianskoprávnom konaní. Ak ovšem unesiete dôkazné bremeno a preukážete, že ten, komu ste dali peniaze, je Vám povinný ich vrátiť.
m.androvic
17.03.12,21:21
Houby makové on ich pekne vráti...a hotovo lebo ja nebudem nič splácať ani náhodou..
a_je_to
17.03.12,22:17
Doplň pôvodné trestné oznámenie vo veci na konkrétneho vinníka a žiadaj v písomnom podaní :
- zabezpečiť výsluch tvojho svedka a zápisnicu o výpovedi, že si peniaze dal bez podpisu vinníkovi. Priznaj tento omyl skôr, než ti ho začne dokazovať vyšetrovateľ. Pozor, aby ťa pri svedkovi nepredbehol obvinený
- zabezpečiť dôkazy - faktúry, ktoré boli uhradené vašej firme aj s číslom vášho účtu účtu, aj kto ich predložil na úhradu
- zabezpečiť výsluch obvineného, odkiaľ vzal číslo účtu, prečo zvolil toto číslo účtu
- zabezpečiť výsluch zodpovednej osoby v dražobnej spoločnosti, prečo nezistila omyl pred úhradou, ale až po nej
Problém môže nastať, ak obvinený vypovie, že s peniazmi ste sa podelili, čo by bolo spolupáchateľstvo. Od toho sa najlepšie dištancuješ, ak urýchlene doplníš to trestné oznámenie svojou motiváciou pomôcť bývalému kamarátovi. Najlepšie písomne na okresnú prokuratúru, ktorá to odovzdá JKP a snáď bude vývoj aj dozorovať. Potom zháňaj dobrého advokáta, ktorý zaručene nie je napojený na nikoho zo spolupáchateľov, lebo toto podľa opisu sám nezvládneš.
Ak ide o koplot okolo dražobnej spoločnosti, tak sú okolo toho zainteresovaní skorumpovaní exekútori, ktorí jej dávajú veci do dražby a už fungujú v úzadí naplno. V rekordnom čase môžu mať v rukách platobný rozkaz a zablokujú ti účet, aj výplatu. Oni sa podelia aj s vyšetrovateľmi, aj s prokurátormi a sudcami, preto rýchlo konaj. Že nebudeš platiť, to môže byť iba naivná sebavedomá fikcia...
Držím ti palce ....
m.androvic
19.03.12,22:50
Ďakujem... veľa z uvedeného som už urobil a niečo ešte nie tak ďakujem za radu..a budem bojovať
len tak na margo že vraj nás bolo viac čo takto skončili ale ešte nemám informácie koľko a kto...Ď
m.androvic
19.03.12,22:51
Ozaj čo znamená JKP??
a_je_to
20.03.12,06:37
Ozaj čo znamená JKP??
justičná a kriminálna polícia
Indeed
20.03.12,06:52
Nestíham sa čudovať ....

Teda ten kto obdržal peniaze na svoj účet je vinný ???

Nie je to náhodou tak,že spreneveril peniaze ten , kto mu ich poslal ?????

Priklaňam sa k riešeniu ktoré je opísané v príspevku #20

že celé je to nejaká narafičená búda, kde dotyčny bol použitý ako biely koň.
draik
20.03.12,08:22
V skratke: Vinný je vlastník účtu v tom zmysle, že vedel, že peniaze nie sú jeho, napriek tomu ich použil na vlastný účel. Preto je povinný ich vrátiť.
a_je_to
20.03.12,22:53
V skratke: Vinný je vlastník účtu v tom zmysle, že vedel, že peniaze nie sú jeho, napriek tomu ich použil na vlastný účel. Preto je povinný ich vrátiť.

... a všetci ostatní sú čistí, ako ľalia ... však. To je presná logika všetkých tých, ktorí to tak naplánovali a uskutočnili. Vinný je ten, kto trestnou činnosťou dosiahol majetkový prospech, len to treba dokázať, že to bolo takto v spolupáchateľstve naplánované.
m.androvic
21.03.12,22:25
Presne tak... toto je pri bežnom prípade zaslania platby omylom ak by si čiastku dotyčný ponechal a obohatil sa ale nie ak konal jeden alebo viacerý za účelom podvodu na moju osobu. Inak zlý sen asi akýkoľvek podvod sa dá lepšie zvládať ako keď viete že máte bojovať s človekom ktorý je právne vzdelaný a firmou ktorá denno denne zametá z ľudmi po sudoch a spolupracuje so skorumpovanými osobami.

dotaz: V skratke: Vinný je vlastník účtu v tom zmysle, že vedel, že peniaze nie sú jeho, napriek tomu ich použil na vlastný účel. Preto je povinný ich vrátiť.

Jasne že som vedel ale bol som presvedčený že sú zaslané kamarátovi čiže nepochyboval som že by prišli iba tak z jasného neba a ja som si kúpil za ne ferarri. Veď v tom preboha spočíval ten podvod aby som ja vedel že patria im a im ich aj odovzdal čiže nemohol som spáchať nič z tohoto pokiaľ som ani len netušil že tie prachy nie su ich...či ako..?? som neoprávne nakladal z majetkom o ktorom som vedel iba to že patrí kamarátovi..

V skratke urobili si naozaj zo mňa bieleho koňa ale čo s tým ???
draik
22.03.12,12:01
Ako už bolo napísané, môžte si tú čiastku vymáhať v občianskoprávnom konaní od toho, komu ste ju dali, a to takisto, ako si ju bude vymáhať voči Vám ten, kto peniaze previedol na Váš účet. Z povinnosti vrátiť peniaze, ktoré Vám nepatrili, sa zrejme nevyzujete. Navyše ste pochybili aj v tom, že ste mali na účte cudzie peniaze - pozrite sa do obchodných podmienok svojej banky a pravdepodobne tam nájdete ustanovenie, že všetky peniaze na Vašom účte majú byť Vaše a že prevody vykonávate na vlastný účet.
a_je_to
22.03.12,19:27
Ako už bolo napísané, môžte si tú čiastku vymáhať v občianskoprávnom konaní od toho, komu ste ju dali, a to takisto, ako si ju bude vymáhať voči Vám ten, kto peniaze previedol na Váš účet. Z povinnosti vrátiť peniaze, ktoré Vám nepatrili, sa zrejme nevyzujete. Navyše ste pochybili aj v tom, že ste mali na účte cudzie peniaze - pozrite sa do obchodných podmienok svojej banky a pravdepodobne tam nájdete ustanovenie, že všetky peniaze na Vašom účte majú byť Vaše a že prevody vykonávate na vlastný účet.

To by bolo všetko pravda, keby jedna osoba neuviedla obidve strany do omylu s jasnými prvkami trestnosti podľa trestného zákona. Problém je, že prvky trestnosti treba dokázať. A to môže iba vyšetrovateľ. Inak súd rozhodne o tom že skutok nie je trestným činom a vec odporučí na občianskoprávne konanie.
m.androvic
26.03.12,20:38
Presne toto je aj môj názor a dúfam to bude dokázateľné ak mám svedka a podvedených bolo viac....
draik
27.03.12,06:30
Presne toto je aj môj názor a dúfam to bude dokázateľné ak mám svedka a podvedených bolo viac....
Zaoberáte sa, z hľadiska vrátenia peňazí, dvoma nie celkom súvisiacimi vecami - trestným stíhaním a občianskoprávnym konaním. Poškodenej firme nič nebráni popri policajnom vyšetrovaní vymáhať peniaze v občianskoprávnom konaní od osoby, ktorá získala peniaze bez právneho dôvodu. Rovnako si aj táto osoba môže v občianskoprávnom konaní vymáhať čiastku, ak na to má dôvod, od osoby, ktorej peniaze previedla. Pre firmu je možno dokonca výhodnejšie vymáhať bezdôvodné obohatenie od toho, komu odišli peniaze, ako čakať na výsledok trestného konania a škodu si uplatňovať v tomto konaní (vinník už dávno peniaze nemusí mať). Príjemca peňazí od firmy ich totiž dostal bez právneho dôvodu a keďže podľa bankových pravidiel má mať svojom účte iba svoje peniaze, tak firma sa pomerne rýchlo vie dostať k platobnému rozkazu.
m.androvic
29.03.12,21:13
Dvoma asi ťažko pretože odkiaľ mala firma moje číslo účtu a na základe čoho ich previedla táto vec úzko súvisí a je možné že sa vec takto vyhrotí ale firme ide úplne aj o vyššie čiastky o ktoré ich uvedený anjelik pripravil čiže je predpoklad že pôjdu po ňom čo je správne. So mňa si niekto urobil bieleho koňa a pre mňa je jasne že pôjdem i ja po ňom a už vôbec nehodlám splácať peniaze ktoré ktosi prešustroval ak sa firma domnieva že odo mňa ich získa nech si to skúsi si počká kým nebude vec jasná a dovtedy môžu mať i 100 platobných ak im to vráti prachy prosím...proste ja sa nedám a nesklopím uši a budem platiť za parchanta nič aby bolo jasne ani omylom ich že haha omylom zaslané prachy...budem sa brániť cez všetky možné inštitúcie záver: kde nič nie je ani exekútor nevezme
draik
30.03.12,10:44
Chápem Vaše možné rozčarovanie aj silácke reči. Keby ste si však už konečne priznali, že riadny diel viny máte na celej transakcii aj Vy (tým myslím z hľadiska prevodu peňazí nie prípadného podvodu), bude to pre Vás omnoho jednoduchšie. Je úplne irelevantné, odkiaľ mala firma Vaše číslo účtu (koniec koncov peniaze môžu skončiť na inom účte aj omylom). Ak si myslíte, že žiť s exekútorom na krku aj v prípade nemajetnosti je ľahké, môžte si to vyskúšať. Prípadné prevody majetku si však ošetrite už teraz. Celá táto debata je akademická, dôležité je, ako bude postupovať firma, ktorá prišla o peniaze. Cestu najľahšieho odporu z jej strany som naznačil už v minulých príspevkoch - či si Vám to páči alebo nie, použili ste cudzie peniaze, na ktoré ste nemali nárok. Z hľadiska firmy je váš problém, že ste na takú transakciu pristúpili. Ohánať sa podvodom môžte, ale v občianskoprávnom konaní nemáte šancu uspieť.
m.androvic
30.03.12,21:02
absolútne nesúhlasím...ak budeme takto pristupovať ku všetkému tak si naozaj sudy a exekútori budú robiť čo chcú..a toto všetko čo ste povedali by bolo za štandardu ano omylom poslané. Ale toto omylom nebolo a jedine čo som o tých peniazoch vedel bolo to že patria práve tomu človeku ktorý si ich aj prevzal. čiže som nemohol ani len tušiť že manipulujem z cudzím majetkom teda peniazmi. Ja mam teda dojem že tam úmysel nebol. Jediný dobrá špekulácia zo strany podvodníka... teda mám otázku ak to tu takto prezentujete: teda bez problému a postihu si môže takto ukradnúť hoci kto koľko len chce stačí iba nájsť vhodného koňa a je to??alebo ako?? ten človek ktorý to vymyslel a obohatil sa v skutočnosti napĺňa všetky znaky trestného činu teda aspoň podľa mňa??????
draik
31.03.12,09:34
1. Už ste si pozreli obchodné podmienky banky, kde vyhlasujete, že všetky peniaze na účte sú Vaše a obchody robíte na vlastný účet? To je len tak pomimo, nie je to až tak dôležité v tomto prípade.
2. Ak by aj neplatil bol 1, vy ste si len mysleli (resp. ste sa nechali presvedčiť) , že peniaze sú toho človeka. Omnoho dôležitejšie je, čo si nechcete uznať, že peniaze sa dostali do Vašej dispozície bez právneho nároku na ne. Tým, že peniaze prišli na Váš účet, sa stali Vašim vlastníctvom. Z tohto pohľadu je irelevantné, kde tie peniaze mali skončiť, pretože vy ste sa bezdôvodne onohatili na úkor danej firmy a toto bezdôvodné obohatenie ste povinný vydať.
3. "Čiže som nemohol ani len tušiť že manipulujem z cudzím majetkom teda peniazmi." - akože nie? veď ste manipovali s cudzími peniazmi, lebo ste ich dostali a nemali ste na ne právny nárok (z pohľadu tej firmy je jedno, či ste ich potom niekomu dali, minuli alebo ste si ich schovali do pančuchy). Výhovorky, že Vám niekto povedal, že tie peniaze sú jeho, môžte, žiaľ, použiť akurát tak na lampárni - okrem toho sa Vám to vráti upozornením na bod 1.
4. Tu nejde o žiadneho koňa - vy ste aktívne vstúpili do tých transakcií tým, že ste vybrali cudzie peniaze a dali ich inej osobe. To, že nemáte potvrdenie od danej firmy, že tie peniaze boli skutočne určené cudzej osoby, je, žiaľ, Váš veľký problém.
5. "Ten človek ktorý to vymyslel a obohatil sa v skutočnosti napĺňa všetky znaky trestného činu teda aspoň podľa mňa" - na to dajú odpoveď vyšetrovatelia a súdy. Okrem trestnoprávneho konania je však možné, aby súčasne firma zažalovala Vás o vydanie bezdôvodného obohatenia a prípadný spor s najväčšoupravdepodobnosťou prehráte. Firma nie je povinná v trestnoprávnom konaní žiadať náhradu škody za spreneveru, navyše v niektorých prípadoch súdy odkazujú poškodeného na občianskoprávne konanie proti páchateľovi. V tomto prípade však môže firma žalovať i Vás.
m.androvic
03.04.12,10:37
Čiže Váš pohľad na vec je jasný sklopiť uši a tváriť sa vlastne že nič... ma dakto podviedol ale nevadí moja chyba.... tak to budem splácať nie??? No to môžu rovno všetci zabudnúť...