clemattis
14.03.12,07:05
Dobry den,
rada by som sa opytala, ak je v predmete podnikania "obstarávanie služieb spojených so správou a údržbou nehnuteľností" , je nutne aby osoba, ktora tuto cinnost vykonava mala k tomu prislusne vzdelanie? Co je nutne k tomu, aby to mohla toto prevadzkovat? Staci iba nejaky kurz? Pripadne vobec nic?
Dakujem
blavaciko
14.03.12,07:41
živnosť 19.3.6 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb spojených so správou a prevádzkou nehnuteľností patrí pod voľnú živnosť 19.3 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb, teda nie je potrebné žiadne vzdelanie (legislatívne)
clemattis
14.03.12,10:46
dakujem za odpoved
clemattis
14.03.12,11:35
Este by ma zaujimalo, ak by som zalozila novu s.r.o.,kde by bol predmet podnikania "sprostredkovanie, predaj, kupa, prenajom nehnutelnosti, stavebna cinnost", je potrebne vzdelanie, prip. certifikat?
Co v pripade, ak by som chcela odkupit uz existujucu spolocnost s tymto predmetom podnikania?
Dakujem
korela
14.03.12,14:11
blavaciko
14.03.12,14:44
na sprostredkovanie v oblasti nehnutelnosti je potrebne prislusne vzdelanie alebo zodpovedny zastupca v pracovnom pomere, ktory tieto poziadavky splna
clemattis
15.03.12,08:05
Ak by som chcela mat takuto spolocnost, ale bola by tam v predmete podnikania aj stavebna cinnost? Je to jedno? Tiez by to musela byt realitna kancelaria?
blavaciko
15.03.12,08:19
na kazdu zo stavebnych cinnosti potrebujes zvlast zivnostenske opravnenie, nestaci "stavebna cinnost"
sroservis
18.03.12,19:51
Na realitnú činnosť potrebujete zodpovedného zástupcu s vysokoškolským vzdelaním (stavebná, architektúra, právo alebo ekonomická) alebo stredoškolské vzdelanie s maturitou a 5ročná prax v odbore.

Na stavebné činnosti si pozrite zoznam remeselných živností, príp. zoznam voľných živností na stránke min. vnútra.

http://www.sroservis.sk/uzitocne-linky.html
Economic
19.03.12,06:01
Ak by som chcela mat takuto spolocnost, ale bola by tam v predmete podnikania aj stavebna cinnost? Je to jedno? Tiez by to musela byt realitna kancelaria?

prípravné stavebné práce k realizácii stavby
uskutočňovanie stavieb a ich zmien
dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov

Všetky tri predmety sú voľnými predmetmi. No nemôžeš robiť cez ne napr. murárske činnosti, pokrývačstvo a podobné remeselné.
clemattis
21.03.12,20:48
dakujem vam