bettylou
26.04.13,04:56
uvedomujú, ale idú folku zalepiť aspoň na chvíľu oči
jar88
26.04.13,02:59
uvedomujú, ale idú folku zalepiť aspoň na chvíľu oči

Nešlo by to napísať jednoduchšie, že ľuďom?
jar88
26.04.13,03:00
prečo folku?
Nandrolon
26.04.13,03:19
Pod tým TROLL si mal na mysli trotl, alebo to znamená niečo iné?


Nie, keď som napísal TROLL, myslel som tým TROLL, ale tam už tvoje vedomosti nesiahajú...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia:Troll
Nandrolon
26.04.13,03:21
Čo by dokázal ten manažér bez reálne pracujúcich ľudí??? To ako v tom starom filme že: "dejte mi lidi a já to udelám"...
jar88
26.04.13,04:03
Nie, keď som napísal TROLL, myslel som tým TROLL, ale tam už tvoje vedomosti nesiahajú...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Wikipédia:Troll

Nebude to skôr taký jedinec, čo má vyštudovanú ekonómiu Stanekovho typu, ktorý následne zistil, že z ekonómie nič nevie a tak si radšej urobil kurz účtovníka a teraz kdesi trotluje na šibeničkách?
Každý nemôže byť manažér, niekto musí aj trotlovať.
jar88
26.04.13,04:08
Ale dalo by sa, len mi to nestojí za to. Je to oničom.
jar88
26.04.13,04:14
Bez ktorých ľudí? Bez takých, ako ty? Keby u vás na vašej firme zapracoval nejaký manažér, určite by ťa najskôr vymenil za iného, lebo ti niečo podstatné chýba.al
jar88
26.04.13,04:17
Už vieš aký je rozdiel medzi manažérom a riaditeľom?
Kde je potrebný manažér a kde riaditeľ?
------------------------------------------
Koľko má zarábať riaditeľ a koľko manažér? A prečo je to tak?
Nandrolon
26.04.13,04:21
prečo tu furt rozoberáš mňa, ak by prišiel taký mng a mal by zmýšľanie ako ty, by sme ho jednoducho ako predsedovia odvolali... Nevieš čo robím a kde všade sedím, tak buď radšej ticho...
buchač
26.04.13,04:27
Už vieš aký je rozdiel medzi manažérom a riaditeľom?
Kde je potrebný manažér a kde riaditeľ?
------------------------------------------
Koľko má zarábať riaditeľ a koľko manažér? A prečo je to tak?

Realita na Slovensku .....
Manažérov plná ...oná ....

Riaditeľa nevidno ..... ten je momentálne s milenkou na Veľkých Divách ....

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/389141_10151600662070731_702421010_n.jpg?dl=1


...manažér ekonomických múdrostí ( nejaký Pur 89 ) sa realizuje momentálne na Porade
Nandrolon
26.04.13,04:32
bohužiaľ vo veľa "skostnatelých firmách" vrátane štátnej správy to takto funguje...
KoxXxo
26.04.13,04:46
bettylou
26.04.13,10:35
v rámci hesla, múdrejší ustúpi, máš moje "symfónie" jar88 ")
bettylou
26.04.13,10:40
lebo medveď a neslovíčkár
bettylou
26.04.13,10:40
nee vole
bettylou
26.04.13,10:41
sa nepototo
bettylou
26.04.13,10:44
hueáá vííkend slovač, hor sa do krčmy, zajtra je voľnooo (pre rýpakov podotýkym, že to nie je myslené na amanžérov, ale na ľudí, teda po našom folk všeobecne.
pre jar88 Folk-ekv. ľudia, kt. tvoria kultúru
a može p.čovať koľko chce, ja som od určitého času (sir 4 everybody) t.j. sama sebe pani. :D
Nandrolon
26.04.13,11:03
Ja idem chytať 4 dni južné termické prúdenie :--- v nedeľu cestujeme, ešte kúpiť dialničnú známku....
Tak príjemný víkend a nie že sa tu prestanete hádať, až je po týždni čo čítať :D:D:D
bjuty smis
26.04.13,12:27
v príspevku 2076 som to vysvetlil pánovi účtovníkovi...s tvojích príspevkov sommal pocit, že si niekde inde ako on...
bjuty smis
26.04.13,12:34
no ked tu nebudeš, ani nebude dôvod...a isto to bude bez vulgarizmov...

ale aspon že si to najsprostejšie vymazal...autocenzúra, alebo admin ? :))
bettylou
26.04.13,14:08
to je snáď jedno :)
trisestri
26.04.13,16:41
pekna splet vymyslov a bludov,ved kriza je aj preto ze je viac manazerov ako produktivnej sily,mnohy manazeri nevedia ani co je managment,staci pozerat ich medialne vystupy,ako taky trkavasi
trisestri
26.04.13,16:44
a co im patri,miliardovy plat,ak banka netvori zisk a z coho,z vkladov-ty si este blbsi nez som si myslel,trepes napravo nalavo,bez zakladov zakladnych znalosti fungovania ekonomie-nuz nech manazerom patri 100 milionov mesacne,potom nech unia zachranuje
PASKOV
27.04.13,03:52
Slota ? ...
sito
27.04.13,04:49
Slota ? ...

... sko!

... taško?
jar88
27.04.13,05:29
Pozeral som, ktoré príspevky Nandrolon vymazal, lebo bjutysms spomínal, že tie najhlúpejšie.
Myslel som, že si uvedomil svoju socanskú podstatu a už nechce ukazovať svoje pravé chúťky.


... týchto "obchodníkoch" by som dal verejne povešať aj s celými rodinami aspoň do 2. pokolenia...

Kto nerobí to čo chcú, to čo sa im zdá správne, toho podľa nich treba jednoducho vyhubiť. Najlepšie aj s rodinou a tým ochrániť spoločnosť od všetkého zlého.
bjuty smis
27.04.13,06:28
nie, ja som myslel jeho typický osobný útok , bez dôvodu, nie ako reakciu na niečo...
len tak a samozrejme tam zatiahol aj rodinu....
trisestri
27.04.13,08:41
uz sme dokracali, sme utopeny v hnoji az tak ze skorumpovany ustavny sud priznava desiatky milionov ruskym mafianskym podvodnikom,mozno aj vrahom /tu je priklad ze ziadny plat nezabrani korupcii,ustavny sudcovia su taky smejdi ze kvoli chamtivosti zabudaju na to kto ich stedro plati a ze su tu kvoli dodrziavaniu ustavy a nie kvoli jej zneuzivaniu-totalne chore,zrusit ich/ http://aktualne.atlas.sk/salmanovci-uspeli-na-ustavnom-sude-dostanu-odskodnenie-za-cierny-alkohol/slovensko/spolocnost/
pavol54
27.04.13,10:14
nezabúdajú kto ich štedro platí
jar88
28.04.13,03:54
nie, ja som myslel jeho typický osobný útok , bez dôvodu, nie ako reakciu na niečo...
len tak a samozrejme tam zatiahol aj rodinu....

Nič sa nedeje len tak bez dôvodu. Vždy je to reakcia na niečo.
Tak že, ak to vezmeš logicky, určite nejaký dôvod mal, ale aký, to si vie zdôvodniť len on sám. No a ak by nám ten dôvod prezradil, čo určite neurobí, zistili by sme, že reaguje nelogicky a nenormálne. To by fakticky znamenalo, že nieje normálny.
---------------------------------------
Na mňa reagoval tak, že začal opisovať moju manželku, ktorú v živote nevidel. No a aký asi tak na to mal dôvod? Že by žiadny? To asi nie, lebo nikto nerobí nič bez dôvodne a hlavne nie bez určitého zámeru. Takže z logiky mi vyplýva, že mu môj príspevok nejako ublížil, oplatiť to nemohol a tak zauvažoval, čo mu kedy najviac ubližovalo. No a asi mu veľmi ubližovalo, keď sa mu niekto niekedy v minulosti posmieval. Pritom nieje dôležité, ako sa mu posmievali, dôležité je že sa mu vôbec posmievali. No a väčšinou sa posmievajú takým akýmsi chudáčikom a niekedy k tomu prichádza dokonca aj šikana a to potom na nich zanecháva riadne následky. Vyrastú z nich takí zakomplexovaní jedinci, čo by najradšej každého terorizovali, ale majú problém v realizácii. Jednoducho na to nemajú odvahu a tak si tie svoje chúťky vybíjajú tu. Tu má totiž istotu, že mu nikto jednu nenatiahne. V reálnom živote by ju odo mňa kúpil skôr, než by stihol dopovedať.
evaj63
28.04.13,10:27
toto si zaslúži 100 bodov, dávno som sa tak nezasmiala
pavol54
29.04.13,10:57
V Bangladéši si podnikatelia tvrdo vymerali zisk na ktorý majú právo a továreň ľahla tak čo kapitalisti jarko a bjuty ? Podľa vás je to správne že? PENTA SI VYMERALA pri podnikaní zisk na ktorý má právo napriek kríze je vyšší o 20 melónov € asi 147 melónov ani sa mi to nechce na koruny preratúvať aby to vyzeralo viac. Veď nech sa s nimi zadrhnú pažravci.
bjuty smis
29.04.13,13:00
V Bangladéši si podnikatelia tvrdo vymerali zisk na ktorý majú právo a továreň ľahla tak čo kapitalisti jarko a bjuty ? Podľa vás je to správne že? PENTA SI VYMERALA pri podnikaní zisk na ktorý má právo napriek kríze je vyšší o 20 melónov € asi 147 melónov ani sa mi to nechce na koruny preratúvať aby to vyzeralo viac. Veď nech sa s nimi zadrhnú pažravci.
ako si v tej svojej jednoduchej hlavičke došiel na to, že je podla mňa správne, ak umrelo skoro 300 žien ??
normálne sa mi ťažko hladajú slová, ako reagovať na takýto hyenizmus z tvojej strany....
pavol54
29.04.13,13:34
ako si v tej svojej jednoduchej hlavičke došiel na to, že je podla mňa správne, ak umrelo skoro 300 žien ??
normálne sa mi ťažko hladajú slová, ako reagovať na takýto hyenizmus z tvojej strany.... Z mojej veď vy dvaja tu spievate o nádhernom kapitalizme a zlých socanských metódach. Moju hlavičku nehodnoť ja sa nestarám výplody ani jednej z tvojich. A to nie je hyenizmus nezaplatiť za odvedenú prácu alebo dodaný tovar a poškodený si hodí mašľu? a chehtať sa z toho.. Ale keď nastane extrém ktorý sa prevalí a dokáže krutosť to už je lebo tí vykorisťovaní sú rovnakí chudáci kdekoľvek a nemôžu nič iné len predať svoju prácu, aby mal vykorisťovateľ zisk na ktorý má právo. Asi tvoje hlavička je už vyprázdnená tak nevieš čo si písal minule.
bjuty smis
29.04.13,13:43
pavol, ty si normálne jeden sprostý zatrpknutý pako, čo splieta piate cez deviate
beháš z témy do témy a nie si schopný udržať myšlienku a niť rozhovoru...
uvedomuješ si vôbes, z čohom a tu obviňuješ ??

čo mám ja spoločné s z nezaplatenou prácou ??čo si to tu zas zmagoril do kopy?
kde, cituj ma kde som sa z toho chcehtal..!
ked sa nestaráš moje výplody, na čo si ma stále bereš do huby??


daj sem normálne link...citát, kde sa z takého niečoho chehtám!
pavol54
29.04.13,13:58
pavol, ty si normálne jeden sprostý zatrpknutý pako, čo splieta piate cez deviate
beháš z témy do témy a nie si schopný udržať myšlienku a niť rozhovoru...
uvedomuješ si vôbes, z čohom a tu obviňuješ ??

čo mám ja spoločné s z nezaplatenou prácou ??čo si to tu zas zmagoril do kopy?
kde, cituj ma kde som sa z toho chcehtal..!
ked sa nestaráš moje výplody, na čo si ma stále bereš do huby??


daj sem normálne link...citát, kde sa z takého niečoho chehtám! že by si si znova prečítal č.2095?
buchač
29.04.13,14:10
V Bangladéši si podnikatelia tvrdo vymerali zisk na ktorý majú právo a továreň ľahla tak čo kapitalisti jarko a bjuty ? Podľa vás je to správne že? PENTA SI VYMERALA pri podnikaní zisk na ktorý má právo napriek kríze je vyšší o 20 melónov € asi 147 melónov ani sa mi to nechce na koruny preratúvať aby to vyzeralo viac. Veď nech sa s nimi zadrhnú pažravci.


Z mojej veď vy dvaja tu spievate o nádhernom kapitalizme a zlých socanských metódach. Moju hlavičku nehodnoť ja sa nestarám výplody ani jednej z tvojich. A to nie je hyenizmus nezaplatiť za odvedenú prácu alebo dodaný tovar a poškodený si hodí mašľu? a chehtať sa z toho.. Ale keď nastane extrém ktorý sa prevalí a dokáže krutosť to už je lebo tí vykorisťovaní sú rovnakí chudáci kdekoľvek a nemôžu nič iné len predať svoju prácu, aby mal vykorisťovateľ zisk na ktorý má právo. Asi tvoje hlavička je už vyprázdnená tak nevieš čo si písal minule.
...majster Jan Werich v jednom svojom filme s Vlastom Burianom pri tej určitej scéne vraveli jedno slovíčko :

..." přiměřeně ".........
pavol54
29.04.13,14:24
...majster Jan Werich v jednom svojom filme s Vlastom Burianom pri tej určitej scéne vraveli jedno slovíčko :

..." přiměřeně "......... presne tak ale keď niekto(jarko) nahodí výrok a nedokáže ho obhájiť, tak si o tom "práve" myslíme každý svoje.
jar88
30.04.13,02:57
V Bangladéši si podnikatelia tvrdo vymerali zisk na ktorý majú právo a továreň ľahla tak čo kapitalisti jarko a bjuty ? Podľa vás je to správne že? PENTA SI VYMERALA pri podnikaní zisk na ktorý má právo napriek kríze je vyšší o 20 melónov € asi 147 melónov ani sa mi to nechce na koruny preratúvať aby to vyzeralo viac. Veď nech sa s nimi zadrhnú pažravci.

Ty stále nevieš pochopiť, že každý má právo na zisk? Veď už som ti tu vlepil aj článok z ústavy SR, kde to máš konkrétne napísané. Ja naozaj nemôžem za tvoju negramotnosť a neschopnosť čítať písaný text.
V ústave stojí doslova, že každý má právo na zisk a ak sa niekde v ústave píše "každý", znamená to, že to právo má aj ten, kto nieje "občanom SR".

Článok 35 ústavy SR


(1) Každý má právo na slobodnú voľbu povolania a prípravu naň, ako aj právo podnikať a uskutočňovať inú zárobkovú činnosť.

(2) Zákon môže ustanoviť podmienky a obmedzenia výkonu určitých povolaní alebo činností.

(3) Občania majú právo na prácu. Štát v primeranom rozsahu hmotne zabezpečuje občanov, ktorí nie z vlastnej viny nemôžu toto právo vykonávať. Podmienky ustanoví zákon.

(4) Zákon môže ustanoviť odchylnú úpravu práv uvedených v odsekoch 1 až 3 pre cudzincov.


Je snáď logické, že ak podnikáš, vykonávaš tým zárobkovú činnosť a to znamená, že zákonite musíš tvoriť zisk. Z ústavy ďalej vyplýva, že si slobodný v myslení a aj v konaní a tak sa predpokladá, že si vieš sám rozhodnúť, aký veľký, či malý ten zisk chceš.
---------------------------------------------------------------------------
Neviem ako ti vysvetliť, že ak máš právo podnikať, súčasne máš právo tvoriť zisk. Pritom v inom článku máš zas zaručené právo na majetok a naviac ho máš právo nadobúdať "neobmedzene". To neobmedzene znamená, že nikto ti nemôže určovať koľko si toho majetku môžeš vytvoriť. Jednoducho ti nikto nedáva žiadne obmedzenia.
------------------------------------------------
Jediné čo ťa môže obmedzovať, je trh a podmienky na ňom. Nikto ti nemôže zakázať, že nesmieš predávať napríklad kravu za milión eur. Je to čisto tvoja vec, koľko ťa stála a koľko za ňu pýtaš. Štátu nevadí, že si na jednej krave zarobil 999 tisíc eur, ak mu z nich dáš 20 % dane.
Už chápeš???
---------------------
Tiež som ti tu písal, že rád platím dane a že mi nevadia. Ty si sa tomu vysmial, že je to hlúposť, že nikto rád neplatí dane.
Ak by som mal platiť 1000 € denne, poviem pánboh zaplať za to šťastie a ak by boh dal, rád zaplatím aj 10 000 € daní denne. Poviem si požehnaný to štát, aj keby to bolo 50 % z môjho zisku.
Antea
30.04.13,05:13
(3) Občania majú právo na prácu. Štát v primeranom rozsahu hmotne zabezpečuje občanov, ktorí nie z vlastnej viny nemôžu toto právo vykonávať. Podmienky ustanoví zákon.
Je zaujímajé, že tam nie je uvedené, aj primeranú odmenu za vykonanú prácu
zisk áno, mzda nie, to je realita na Slovensku. Ešte dobre, že naozaj nezačínajú vyberať vstupné.
buchač
30.04.13,05:27
z ústavy SR
...jaroušku , jaroušku ...

...zabudol si si dať ráno tie svoje tabletky ??????....:rolleyes:

Ústavou by som sa veľmi neoháňal............dôvodov a príkladov je viacero....
buchač
30.04.13,05:29
...čo je to mzda ???....to sa považuje tá cifra, čo sa okolo životného minima točí ???
pavol54
30.04.13,06:25
(3) Občania majú právo na prácu. Štát v primeranom rozsahu hmotne zabezpečuje občanov, ktorí nie z vlastnej viny nemôžu toto právo vykonávať. Podmienky ustanoví zákon.
Je zaujímajé, že tam nie je uvedené, aj primeranú odmenu za vykonanú prácu
zisk áno, mzda nie, to je realita na Slovensku. Ešte dobre, že naozaj nezačínajú vyberať vstupné. veď ani v článku 35 sa nehovorí o práve na zisk ktorý podnikateľovi patrí Poznámka ak sa vygeneruje hodnota zisku ktorý podnikateľovi patrí, tak potom nadzisk podnikateľovi nepatrí a treba mu ho odobrať a šmitec a hneď by bolo aj na vyššie platy aj na lepšie pracovné podmienky aby nemuseli niektorí končiť smrťou(viď most v Kurimanoch a pod) alebo ako invalidi
bjuty smis
30.04.13,07:09
vygeneruje sa hodnota zisku...to kde sa dá kúpiť ten generátor ???

....nadzisk........nepatrí.....treba mu ho odobrať.........šmitec....
pavol54
30.04.13,14:31
vygeneruje sa hodnota zisku...to kde sa dá kúpiť ten generátor ???

....nadzisk........nepatrí.....treba mu ho odobrať.........šmitec.... Pre niektorých nie je rozdiel medzi holínkami a hodinkami pretože sa oboje naťahujú Takže ťažko ti budem vysvetľovať pojem "vygenerovať" skrátka so všeobecným prehľadom a slovnou zásobou (okrem vulgarizmov) si veľmi netykáš ale ja nemôžem niečo vysvetľovať na tvojej úrovni lebo tak elementárne sa už znížiť nedá. Môj nadriadený mal jednu zásadu: "pri zadávaní úloh a ich vysvetľovaní sa treba znížiť na ich mentálnu z vzdelanostnú úroveň aby to pochopili", ale neviem ako by som toto vysvetľoval človeku na úrovni prváka základnej školy
misoft
30.04.13,14:38
... buchy, veď to, že sa len "točí" - ono často je len na lajstre, ale v rukách máš Vodík,Kyslík,Vanád,Dusík,Kyslík
julysak
30.04.13,14:39
vygeneruje sa hodnota zisku...to kde sa dá kúpiť ten generátor ???

....nadzisk........nepatrí.....treba mu ho odobrať.........šmitec....

To nekúpiš.

Ten je geneticky zabudovaný v hlave.
misoft
30.04.13,14:40
Máme to hlavu štátu, inteligenta "vysokoškolsky" vzdelaného:
http://www.sme.sk/c/6785962/prezident-gasparovic-napisal-do-pamatnej-knihy-hrubku.html
http://i.sme.sk/cdata/2/67/6785962/rad3_res.jpg
julysak
30.04.13,14:42
veď ani v článku 35 sa nehovorí o práve na zisk ktorý podnikateľovi patrí Poznámka ak sa vygeneruje hodnota zisku ktorý podnikateľovi patrí, tak potom nadzisk podnikateľovi nepatrí a treba mu ho odobrať a šmitec a hneď by bolo aj na vyššie platy aj na lepšie pracovné podmienky aby nemuseli niektorí končiť smrťou(viď most v Kurimanoch a pod) alebo ako invalidi

Palinko.

A kto by (pred realizáciou na trhu ) posudil / určil ich výšku ?????????
štátny úradníček ? :D
pavol54
30.04.13,15:17
Palinko.

A kto by (pred realizáciou na trhu ) posudil / určil ich výšku ?????????
štátny úradníček ? :Dvšak jarko.
Živíš sa skutočným podnikaním(nie nejakým bez nákladovým poradenstvom)? ak áno aké máš rádove tržby? (nepýtam sa na zisk) Zisk je rozdiel medzi výdavkami a príjmami a to buď pred zdanením alebo po zdanení. Pritom výdavky sú investičné, prevádzkové, mzdové. Zisk vytváraš znižovaním výdavkov, alebo zvyšovaním príjmov(zdražovaním výrobku alebo služby).
bjuty smis
30.04.13,15:37
Pre niektorých nie je rozdiel medzi holínkami a hodinkami pretože sa oboje naťahujú Takže ťažko ti budem vysvetľovať pojem "vygenerovať" skrátka so všeobecným prehľadom a slovnou zásobou (okrem vulgarizmov) si veľmi netykáš ale ja nemôžem niečo vysvetľovať na tvojej úrovni lebo tak elementárne sa už znížiť nedá. Môj nadriadený mal jednu zásadu: "pri zadávaní úloh a ich vysvetľovaní sa treba znížiť na ich mentálnu z vzdelanostnú úroveň aby to pochopili", ale neviem ako by som toto vysvetľoval človeku na úrovni prváka základnej školy

tvoj nadriadený mal potom velmi ťažký pracovný život...

8 riadkov urážok, ale k téme zase ani nečuchol..
pavol54
30.04.13,17:44
tvoj nadriadený mal potom velmi ťažký pracovný život...

8 riadkov urážok, ale k téme zase ani nečuchol.. veď som napísal že nepochopíš ale čo už
korela
30.04.13,18:22
bjuty smis
30.04.13,19:45
myslíš niečo takéto :


„Rozhodnúť sa kandidovať do funkcie prezidenta hlavy štátu nikdy nie je jednoduché."


Výrok v televíznej relácii počas prezidentskej kampane.

"Gusto, poď to dokončiť. Mňa tam volajú k tomu starému chujovi..."


Povedalhttp://www.previewshots.com/images/v1.3/t.gif (http://www.sme.sk/c/2098874/vulgarne-vyjadrenie-ivana-gasparovica-v-nr-sr-vcera-potvrdilo-viacero-svedkov.html) v roku 1996 predseda NR SR I. Gašparovič (HZDS) podpredsedovi NR SR A. M. Húskovi (HZDS) krátko po príchode prezidenta SR M. Kováča do budovy parlamentu. (nemal vypnutý mikrofón)

"Za najvážnejšiu otázku pri stabilizácii regiónu západného balkónu... ehm... balkánu..."


Valné zhromaždenie OSN v New Yorku.

„Euroústava má nedostatky, treba ju však schváliť a potom novelizovať."


Pred hlasovaním o ústavnej zmluve EÚ v NR SR.

„Ja som vyslovil svoj názor aj pred pánom Majorom."


Myslený Tony Blair.

"Ja som skoro 400 dní absolvoval cestami po Slovensku, čo je skoro jeden rok kompletne."


Gašparovič v relácii TA3 V Politike.

„Na druhej strane si myslím, že Slovensko niekedy, žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, že na Slovensku predsa len tá pracovná sila je ešte stále lacnejšia a teraz, chvalabohu, že je lacnejšia."


Reakcia na komparáciu pracovných podmienok.

„Odpoviem vám dvoma slovami - áno, máte pravdu."
bjuty smis
01.05.13,07:26
nie, nikdy nepochopím socanov, čo chcú kradnuť a rozhodovať, čo je pre koho primeraný zisk...
pavol54
01.05.13,09:37
Myslíš to právo na zisk v Kurimanoch?
bjuty smis
01.05.13,11:16
sústavne sa mi snažíš niečo vložiť do úst...nič také ani tomu podobné som nepovedal..kurimany sú o rozkrádaní politikmi a nie o vykorisťovaní..
pavol54
01.05.13,11:49
a v tom je rozdiel?
Nandrolon
01.05.13,14:03
Zdravím.

Mám dojem že som veľmi tvrdý realista.
prečítal som príspevky a musím uznať že trolly ako bjuty smis, jar88 zase nesklamali a nagrcali tu pár strán útočných a nezmyselných príspevkov.

Darmo mi niekto bude písať že keď tu nebudem, nebude sa tu prečo hádať.... Preto som tej odpovedi neveril ani 0,1254415 sekundy, narozdiel od niekoho...

Mám tu jeden jediný nick, zaujímalo by ma koľko ich tu majú užívatelia, ktorých vyššie spomínam. Ak má niekto viac ako 1 nick bez patričného opodstatneného dôvodu, je chorý a mal by navštíviť psychiatra.
bjuty smis
01.05.13,14:45
trolly....nagrcali....psychiatra...

však daj kontakt...ale nie na tvojho...ten ťa evidentne nezvláda....

alebo daj mu ešte jednu šancu a tento ťahák:
Paranoja (z starogr. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Starogr%C3%A9%C4%8Dtina) para = popri, stranou, mimo, starogr. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Starogr%C3%A9%C4%8Dtina) noeó = myslím, starogr. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Starogr%C3%A9%C4%8Dtina) nous = myseľ) je jedným z ťažkých druhov psychózy (http://sk.wikipedia.org/wiki/Psych%C3%B3za), vyznačujúci sa bludmi, chorobnými predstavami ohrozenia a stihomamom (http://sk.wikipedia.org/wiki/Stihomam). Všeobecne je tento pojem používaný aj pre nadmerné obavy o svoju osobu, spojené napríklad s konšpiračnými teóriami.
bjuty smis
01.05.13,14:58
áno..ty to "nebrojíš" proti politikom všeobecne a už vonkoncom nie proti socano...u teba sú zlí iba "kapitalisti" a pod tým su ešte k tomu predstavuješ ranný kapitalizmus z roku 1848..a neviem z akého dôvodu mňa pokladáš za hlávného propagátora neho....
bjuty smis
01.05.13,18:25
nandrolon...prečo mi dávaš neužitočné?? o bola rada pre tvojho psychiatra, nie pre tvoju stereoidovú makovicu:)))
jar88
02.05.13,03:30
Zdravím.

Mám dojem že som veľmi tvrdý realista.
prečítal som príspevky a musím uznať že trolly ako bjuty smis, jar88 zase nesklamali a nagrcali tu pár strán útočných a nezmyselných príspevkov.

Darmo mi niekto bude písať že keď tu nebudem, nebude sa tu prečo hádať....

Myslím že po dobu čo si tu nebol, nepribudol žiadny nezmyselný a ani útočný príspevok.
Ty si tu najútočnejší a najurážlivejší zo všetkých socanov. Prečo si vlastne socan a prečo ťa to uráža?
duves
02.05.13,03:42
V Bangladéši si podnikatelia tvrdo vymerali zisk na ktorý majú právo a továreň ľahla tak čo kapitalisti jarko a bjuty ? Podľa vás je to správne že? PENTA SI VYMERALA pri podnikaní zisk na ktorý má právo napriek kríze je vyšší o 20 melónov € asi 147 melónov ani sa mi to nechce na koruny preratúvať aby to vyzeralo viac. Veď nech sa s nimi zadrhnú pažravci.
Keby len penta. Všetci chcú vyšší zisk. A dajako to nesedí. Ak ludia malo zarabajú, z čoho sa ten zisk vytvorí, kedže je nízka kupna sila?
duves
02.05.13,03:44
"Pravica na Slovensku je pre mňa mŕtva, tá sa už nepozviecha. Smer neporazí nikto sprava, porazí ho len niekto zľava.", myslí si ekonóm Marián Vitkovič.
http://www.extraplus.sk/2315/marian-vitkovic-europska-unia-neprezije
220870
02.05.13,03:49
Fico sa porazí sám.Na každé prasa sa voda varí.
jar88
02.05.13,05:00
Ty sa stále ešte zaoberáš tým spletanizmom? Stále sleduješ všetky bludy zverejnené na internete?

"Pravica na Slovensku je pre mňa mŕtva, tá sa už nepozviecha. Smer neporazí nikto sprava, porazí ho len niekto zľava.", myslí si ekonóm Marián Vitkovič.
http://www.extraplus.sk/2315/marian-vitkovic-europska-unia-neprezije
Vraj "ekonóm" a ešte k tomu "socialistický akademik". On je skôr socialistický politológ. Sníva o centralizovanej ekonomike a predpovedá, že sa skončí globalizácia svetovej ekonomiky. Veď to nemá logiku. Ukážte mi jediný štát v EU, ktorý by vystúpil z WTO, nastolil clá a dal by ich platiť aj vlastným občanom, ktorí na to už dnes zjavne nemajú peniaze. Veď je to choré a doslova hlúpe.
No a ten článok, ten nemá chybu. Jedna sprostosť za druhou. Ak chceš duves, môžeme to spolu, ale prísne logicky posúdiť. Pekne odstavec po odstavci.
jar88
02.05.13,05:02
Veď tu žiadna pravica nikdy nebola. Tak ako mohla umrieť?
jar88
02.05.13,05:08
Máme to hlavu štátu, inteligenta "vysokoškolsky" vzdelaného:


To zasa prebehne kolečko po všetkých novinách. Akoby iné závažnosti neexistovali.
Musíš uznať korela, že ak ten náš uj niečo trepne, tak to stojí zato. A vraj pán prezident.
duves
02.05.13,06:24
Veď tu žiadna pravica nikdy nebola. Tak ako mohla umrieť?
Ved práve, máme tu už iba nekonečnú chamtivosť a jej sa podriaďujú všetky pravidlá.
bjuty smis
02.05.13,13:09
Zdravím.

Mám dojem že som veľmi tvrdý realista.
prečítal som príspevky a musím uznať že trolly ako bjuty smis, jar88 zase nesklamali a nagrcali tu pár strán útočných a nezmyselných príspevkov.

Darmo mi niekto bude písať že keď tu nebudem, nebude sa tu prečo hádať....

Myslím že po dobu čo si tu nebol, nepribudol žiadny nezmyselný a ani útočný príspevok.
Ty si tu najútočnejší a najurážlivejší zo všetkých socanov. Prečo si vlastne socan a prečo ťa to uráža?

ale hned ako sa tu zjavil, tak opäť nič k téme, iba útoky a urážky...
a obviňuje z toho druhých ....aj ked v jeho hlave sme jeden a ten istý :))))))))))))))))))))
duves
02.05.13,14:11
Jarko je znamy tym, že ma patent na rozum a dá to nahlas poznať.
bjuty smis
02.05.13,14:55
no duves, nová forma ťa trochu zmietla, jeho som zrovna nemyslel:)

ale k téme, kam nás vedú,,,:
O prípade Jozefa Čentéša majú rozhodnúť sudcovia, ktorých už vylúčili, lebo sú blízki prezidentovi.

BRATISLAVA. Predsedníčka Ústavného súdu Ivetta Macejková zahrala v utorok do karát Smeru.

V čase, keď vládna strana narýchlo prijímala novelu o rozhodovaní Ústavného súdu, nedovolila, aby sa plénum súdu vyrovnalo s kauzou Čentéš.

Viacerí sudcovia chceli, aby o námietkach zaujatosti rozhodoval posledný senát v poradí, ktorý bol síce tiež namietnutý, no jeho sudcovia neboli doteraz z rozhodovania vylúčení.

Tým by sa podľa nich naplnila zásada nevyhnutnosti, na ktorú sa odvolával aj Smer.

Macejková však neakceptovala návrhy sudcov a odmietla dať o nich hlasovať. Čakala až do večera, kým Smer schváli zákon.

„Toto je horšie ako noc dlhých nožov za Mečiara,“ povedal SME ústavný sudca, ktorý si neželal byť menovaný.

Aj ďalší sudca hovorí, že ak by mohli hlasovať, situácia by už bola vyriešená. „Z rozpravy vyplynulo, že väčšina chcela situáciu vyriešiť.“ Macejková svoj zásah priznala aj v oficiálnej tlačovej správe.

Odôvodnila ho schvaľovaním zákona v parlamente.

Novelou chce Smer súdu nariadiť, aby sa kauzou Čentéš zaoberali sudcovia, ktorých už pre blízkosť k prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi vylúčili z rozhodovania.

„Nemám z tohto zlé svedomie,“ hovorí premiér Robert Fico.
julysak
03.05.13,08:25
no duves, nová forma ťa trochu zmietla, jeho som zrovna nemyslel:)

ale k téme, kam nás vedú,,,:
O prípade Jozefa Čentéša majú rozhodnúť sudcovia, ktorých už vylúčili, lebo sú blízki prezidentovi.

BRATISLAVA. Predsedníčka Ústavného súdu Ivetta Macejková zahrala v utorok do karát Smeru.

V čase, keď vládna strana narýchlo prijímala novelu o rozhodovaní Ústavného súdu, nedovolila, aby sa plénum súdu vyrovnalo s kauzou Čentéš.

Viacerí sudcovia chceli, aby o námietkach zaujatosti rozhodoval posledný senát v poradí, ktorý bol síce tiež namietnutý, no jeho sudcovia neboli doteraz z rozhodovania vylúčení.

Tým by sa podľa nich naplnila zásada nevyhnutnosti, na ktorú sa odvolával aj Smer.

Macejková však neakceptovala návrhy sudcov a odmietla dať o nich hlasovať. Čakala až do večera, kým Smer schváli zákon.

„Toto je horšie ako noc dlhých nožov za Mečiara,“ povedal SME ústavný sudca, ktorý si neželal byť menovaný.

Aj ďalší sudca hovorí, že ak by mohli hlasovať, situácia by už bola vyriešená. „Z rozpravy vyplynulo, že väčšina chcela situáciu vyriešiť.“ Macejková svoj zásah priznala aj v oficiálnej tlačovej správe.

Odôvodnila ho schvaľovaním zákona v parlamente.

Novelou chce Smer súdu nariadiť, aby sa kauzou Čentéš zaoberali sudcovia, ktorých už pre blízkosť k prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi vylúčili z rozhodovania.

„Nemám z tohto zlé svedomie,“ hovorí premiér Robert Fico.

kto nemá žiadne, samozrejme nemôže mať zlé :D
jar88
04.05.13,04:20
Veď tu žiadna pravica nikdy nebola. Tak ako mohla umrieť?
Ved práve, máme tu už iba nekonečnú chamtivosť a jej sa podriaďujú všetky pravidlá.
A čo je na tom akože zlé? Myslím, že len to pomenovanie. Inak je to ten najprirodzenejší ľudský prejav. Veď každý niečo chce a je jasné, že to chce pre seba a pre svojich. Ty snáď chodíš zarábať pre mňa? Určite nie.
-----
No a na takéto vedomosti netreba ani patent, stačí nebyť blbý.
jar88
04.05.13,04:43
BRATISLAVA. Predsedníčka Ústavného súdu Ivetta Macejková zahrala v utorok do karát Smeru.

V čase, keď vládna strana narýchlo prijímala novelu o rozhodovaní Ústavného súdu, nedovolila, aby sa plénum súdu vyrovnalo s kauzou Čentéš.

Viacerí sudcovia chceli, aby o námietkach zaujatosti rozhodoval posledný senát v poradí, ktorý bol síce tiež namietnutý, no jeho sudcovia neboli doteraz z rozhodovania vylúčení.

Tým by sa podľa nich naplnila zásada nevyhnutnosti, na ktorú sa odvolával aj Smer.

Macejková však neakceptovala návrhy sudcov a odmietla dať o nich hlasovať. Čakala až do večera, kým Smer schváli zákon.

„Toto je horšie ako noc dlhých nožov za Mečiara,“ povedal SME ústavný sudca, ktorý si neželal byť menovaný.


Máme dobrú ústavu, ale má pár naozaj chorých miest.
Pritom ústavný súd, tak ako ho máme, je to najhlúpejšie, čo v nej je. Veď ak sa zamyslíte nad jeho funkciou a nad tým, že ústavný súd rozhoduje hlasovaním, jasne musí z toho vyplývať, že nie vždy vyhrá rozumný názor. Môže sa stať, že ak dvaja sudcovia hlasujú zle (to je proti ústavnosti) bude to akože v súlade s ústavou, lebo dva hlasy proti jednému.
Ďalšia hlúposť je, že ústavný súd koná len ak je nejaký návrh. Pritom by mal sústavne posudzovať každý zákon a každú jednu zmenu zákona. Veď aj poslanci sú len laici a sami o sebe tvrdia, že nie sú odborníkmi na ústavne právo. A tak máme kopu zákonov, čo nie sú zákony a ďalšiu kopu zákonov, ktoré idú priamo proti ústave.
duves
05.05.13,05:27
A čo je na tom akože zlé? Myslím, že len to pomenovanie. Inak je to ten najprirodzenejší ľudský prejav. Veď každý niečo chce a je jasné, že to chce pre seba a pre svojich. Ty snáď chodíš zarábať pre mňa? Určite nie.
-----
No a na takéto vedomosti netreba ani patent, stačí nebyť blbý.
Konkretne na teba nerobím, ale pochval sa ty, kolko ludí na teba robí? Alebo chces povedať, že pridanu hodnotu čo vyprodukujú tvoji zamestnanci im celú vyplatíš? ty spletanista.
pavol54
05.05.13,05:54
Ani majitelia firmy NASK nikoho nezamestnávali a mali zisky(na ktoré mali údajne právo) jak sviňa a ešte viac chceli od nás( 75 melónov). Peniaze ako hodnotový ekvivalent sú konštantné a nekotia sa, preto ich treba niekomu zobrať buď podobrotky(TOMU SA HOVORÍ ZISK), príkazom tomu sa hovorí daň, alebo násilím (krádežou)
duves
06.05.13,03:03
Pavol, množstvo peňazí sa riadi úverovou politikou. Ak sa zníži uroková sadzba, je predpoklad, že si úvery požičia viac ludi. A opačne, vyššia úroková sadzba je úverovou bzdou. Teraz je taka zla situaciu, že úvery nikto nechce a banky sa pretekaju v ponuke. Nové úvery=nové peniaze. A opačne, žiadne nové úvery znamena, že sa z obehu sťahuje obrovske množstvo peňažnej masy. Množstvo peňazí nie je konštantné, ak by to tak bolo, pojem ako inflacia by sme nepoznali. Neustaly prísun nových uveroch spôsobil, že od novembra 1989 je index spotrebitelskych cien asi 9 nasobny.
pavol54
06.05.13,06:00
Pavol, množstvo peňazí sa riadi úverovou politikou. Ak sa zníži uroková sadzba, je predpoklad, že si úvery požičia viac ludi. A opačne, vyššia úroková sadzba je úverovou bzdou. Teraz je taka zla situaciu, že úvery nikto nechce a banky sa pretekaju v ponuke. Nové úvery=nové peniaze. A opačne, žiadne nové úvery znamena, že sa z obehu sťahuje obrovske množstvo peňažnej masy. Množstvo peňazí nie je konštantné, ak by to tak bolo, pojem ako inflacia by sme nepoznali. Neustaly prísun nových uveroch spôsobil, že od novembra 1989 je index spotrebitelskych cien asi 9 nasobny.
jeden matikár mi povedal: hmotu nevyrobíš, energiu nevyrobíš(zákon zachovania hmoty, zákon zachovania energie) , a prečo by sa mala vyrábať nejaká hodnota pomenovaná nejakou veličinou( LEN pôsobením hmoty a energie vzniká nejaká hodnota) V to by bolo perpetum mobile v ekonomike ak sa to poruší vznikajú krízy
bjuty smis
07.05.13,13:10
a čo robia naši socani vo vláde?
no predsa rozdávajú istoty:
Na vyšších cenách elektriny zarobí aj firma blízka Brhelovi a Širokému

Niektorým podnikateľom sa ľudia a firmy cez ceny elektriny pozbierajú aj po miliónoch eur.

BRATISLAVA. Ak by na Slovensku nebolo čoraz viac takzvaných zelených zdrojov elektriny, podniky aj domácnosti by za ňu platili oveľa menej.

Vláda tvrdí, že zelené zdroje pre ich vplyv na ceny chce brzdiť. V skutočnosti však prideľuje nové a nové príplatky za elektrinu.

Minulý rok ich získala napríklad elektráreň na zemný plyn Cogen West, ktorá vyrába aj teplo. Pre tento typ výroby štátny regulačný úrad zvýšil od júla minulého roka výkupnú cenu elektriny.

Zmena platí od júla minulého roka, Cogen West na to zjavne čakal, o pár dní neskôr spustil výrobu.

Štát mu teraz garantuje, že za jednu megawatthodinu elektriny dostane 91,7 eura, zatiaľ čo na trhu by ju predal za niečo vyše 40 eur.

Keby vyťažil svoje kapacity len na niečo vyše polovice, cez výkupné ceny by si ročne prilepšil o približne 2 milióny eur. Vyššie výkupné ceny, ktoré napokon platia spotrebitelia, bude dostávať 15 rokov.

tab_res.jpg
Komu to pomôže?

„Ceny pre kombinovanú výrobu spaľovací motor s palivom zemný plyn boli kalkulované podľa platnej legislatívy. Nerobili sa žiadne výnimky,“ zareagoval na otázky hovorca regulačného úradu Miroslav Lupták.ň

Dodal, že sa zvyšovali príplatky aj pre iné typy výroby.

Z pohľadu do vyhlášok vyplýva, že rast základných výkupných cien sa týka len technológie, akú používa Cogen West a dva menšie zdroje.

Zmena, o ktorej hovorí regulátor, sa môže týkať ďalšej, menšej časti príplatku za elektrinu. Profitovať by z nej za určitých podmienok mohli staršie elektrárne, myslí si Michal Hudec z analytického centra energy analytics.

Anton Bielik z firmy, ktorá prevádzkuje novú elektráreň na plyn, povedal, že nábeh Cogen Westu nesúvisí s vyššími výkupnými cenami elektriny.

„Kogeneračný zdroj Bratislava West bol uvedený do prevádzky v súlade s plánovaným harmonogramom. Čo sa týka pravidiel stanovených Úradom pre reguláciu sieťových odvetví, sme povinní ich rešpektovať,“ povedal Bielik.

Hudec hovorí, že na to, či regulátor postupoval tak, ako mal, by mal presne povedať, čo všetko do ceny vstupuje a ako sa tieto vstupy vyvíjali.

„Úplne presnú odpoveď by malo dať URSO tým, že by zverejnili aj to, ako konkrétne sa k číslam dopočítali, čiže nielen vzorec, ale aj čísla, ktoré sa do vzorca dosádzali,“ hovorí Hudec. Samotný plyn napríklad na burze hore nešiel.
Nevedia, kto je majiteľ

Vysvetlením, prečo sa Cogen Westu u regulátora tak darí, môžu byť jeho vlastníci. K firme majú blízko podnikatelia Jozef Brhel a Juraj Široký.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6792234/na-vyssich-cenach-elektriny-zarobi-aj-firma-blizka-brhelovi-a-sirokemu.html#ixzz2ScFTvmH7
pavol54
07.05.13,13:22
Čo to je proti ročnému omylu ktorý vyrátal v prospech ENEL-u miklož
bjuty smis
07.05.13,13:36
Čo to je proti ročnému omylu ktorý vyrátal v prospech ENEL-u miklož
neviem o čom píše, daj bližšie info..
ale všeobecne...
nikdy nepochopím, ako môže niekto zlodejimu obhajovať inou zlodejinou...
ako môže niekto obhajovať zvyšovanie cien el. energie a okrádanie aj tých najchudobnejších, ktorí si už aj na jedlo pre deti musia brať krátkodobé pôžičky a pchanie tých peňazí do gágora sponzorov smeru tým, že aj iní kradli...
bjuty smis
07.05.13,15:29
ale aby sme si nemysleli, že ostatní ministri našej najsociálnejšej vlády spia...
čaplovič vyhodí 25 milion evri, teda 750 000 000 bývalých korún za niečo, čo nám češi núkajú zadarmo....

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/279864-opozicia-kritizuje-caplovicovu-spravu-chyba-jej-vraj-riesenie-i-financne-krytie/
misoft
07.05.13,17:56
ale aby sme si nemysleli, že ostatní ministri našej najsociálnejšej vlády spia...
čaplovič vyhodí 25 milion evri, teda 750 000 000 bývalých korún za niečo, čo nám češi núkajú zadarmo....

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/279864-opozicia-kritizuje-caplovicovu-spravu-chyba-jej-vraj-riesenie-i-financne-krytie/
A čuduješ sa - veď je to normálne - jeho prachy to nie sú. Načo by dával peniaze na rekonštrukcie, vybavenie, platy, keď môže kúpiť niečo, čo iní darujú? A potom bude písať nejaké "správy" - teda slinty o tom ako "účelne" hospodáril.
jar88
08.05.13,05:19
Čo to je proti ročnému omylu ktorý vyrátal v prospech ENEL-u miklož
neviem o čom píše, daj bližšie info..
ale všeobecne...
nikdy nepochopím, ako môže niekto zlodejinu obhajovať inou zlodejinou...
ako môže niekto obhajovať zvyšovanie cien el. energie a okrádanie aj tých najchudobnejších, ktorí si už aj na jedlo pre deti musia brať krátkodobé pôžičky a pchanie tých peňazí do gágora sponzorov smeru tým, že aj iní kradli...
On to chápe, ako znevažovanie jeho božstva, niečo ako útok na spravodlivých a tak sa snaží poukázať na ostatných. Pritom si nevie uvedomiť, že zlo vždy zostane zlom a to socanské zlo tu zostáva aj vďaka jeho podpore. Následne nadáva, ako tí jeho socani rozdávajú kapitalistom jeho peniaze. On si totiž myslí, že ak by tu nebolo tých špinavcov podnikateľov, nebolo by tu socanské rozkrádanie.
---------------------
Asi bude mať aj pravdu, lebo ak by tu nebolo podnikateľov, nemali by komu brať a samozrejme, že by nemali ani čo rozkrádať.
pavol54
08.05.13,05:39
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
jar88
08.05.13,05:46
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
A načo to chceš vedieť, keď tomu aj tak nerozumieš? Že zlý, zlý Dzurinda?
pavol54
08.05.13,05:58
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
A načo to chceš vedieť, keď tomu aj tak nerozumieš? Že zlý, zlý Dzurinda?
aha tak to je to isté ak s tým ziskom ktorý im patrí nemať teba tak to nikdy nepochopím, a teraz keď som to pochopil, tak im treba ten zisk zdaniť keby ho mali nižší menej by sa zdaňovalo u nich ale dajme tomu v spotrebe by sa viac zdanilo. Aké to je byť obsypaný peniazmi to v nich aj spávaš?
jar88
08.05.13,06:10
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
A načo to chceš vedieť, keď tomu aj tak nerozumieš? Že zlý, zlý Dzurinda?
aha tak to je to isté ak s tým ziskom ktorý im patrí nemať teba tak to nikdy nepochopím, a teraz keď som to pochopil, tak im treba ten zisk zdaniť keby ho mali nižší menej by sa zdaňovalo u nich ale dajme tomu v spotrebe by sa viac zdanilo. Aké to je byť obsypaný peniazmi to v nich aj spávaš?
Ty naozaj nechápeš, že to socializmus? Ty nechápeš, že socializmus je to najhoršie, čo kedy ľudstvo postretlo? Veď tomu sa nevyrovná ani terorizmus, či nejaká Hirošima. Dokonca ani fašizmus nieje taký strašný, ako socializmus.
-----------------------
Socializmus ťa vždy okradne a o všetko. Doslova o všetko, dokonca aj o slobodu čokoľvek robiť.
bjuty smis
08.05.13,06:17
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
no neviem pavol...povedz nám, ako to je s tým spp??
myslím to vážne, čo je s spp???

a úplne najvážnejšie : čo to má spoločné s tým, ako kradnú socani???
ty chceš vážne čo i len naznačiť, že je na ich lúpeže nejaké ospravedlnenie ??
na ficové ISTOTY??
pavol54
08.05.13,06:35
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
A načo to chceš vedieť, keď tomu aj tak nerozumieš? Že zlý, zlý Dzurinda?
aha tak to je to isté ak s tým ziskom ktorý im patrí nemať teba tak to nikdy nepochopím, a teraz keď som to pochopil, tak im treba ten zisk zdaniť keby ho mali nižší menej by sa zdaňovalo u nich ale dajme tomu v spotrebe by sa viac zdanilo. Aké to je byť obsypaný peniazmi to v nich aj spávaš?
Ty naozaj nechápeš, že to socializmus? Ty nechápeš, že socializmus je to najhoršie, čo kedy ľudstvo postretlo? Veď tomu sa nevyrovná ani terorizmus, či nejaká Hirošima. Dokonca ani fašizmus nieje taký strašný, ako socializmus.
-----------------------
Socializmus ťa vždy okradne a o všetko. Doslova o všetko, dokonca aj o slobodu čokoľvek robiť.
socializmus berie nenažrancom formou daní rozdeľuj ty a nebudeš mať dane nebudeš kričať že ťa niekto okradol ale ty na to nemáš lebo tvojou métou a idolom je strýko držgroš zo známej rozprávky
pavol54
08.05.13,06:36
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
no neviem pavol...povedz nám, ako to je s tým spp??
myslím to vážne, čo je s spp???

a úplne najvážnejšie : čo to má spoločné s tým, ako kradnú socani???
ty chceš vážne čo i len naznačiť, že je na ich lúpeže nejaké ospravedlnenie ??
na ficové ISTOTY??
keď kradnú tak žaluj inak je to plač na nesprávnom hrobe
bjuty smis
08.05.13,06:49
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
no neviem pavol...povedz nám, ako to je s tým spp??
myslím to vážne, čo je s spp???

a úplne najvážnejšie : čo to má spoločné s tým, ako kradnú socani???
ty chceš vážne čo i len naznačiť, že je na ich lúpeže nejaké ospravedlnenie ??
na ficové ISTOTY??
keď kradnú tak žaluj inak je to plač na nesprávnom hrobe
žalovať v krajine, kde špeciálnemu prokurátorovi kováčikovi stačí na "nezačatie "vyšetrovania" vlastnou hlavou som zabezpečil?
ked stačí, že fico povie, že to on nebol a prokuratúra ani nedá overiť pravosť nahrávky?
v krajine, kde má fico na čele súdnictva harabína?
v krajine, kde vedie ús macejková??
v krajine, kde je na čele polície gašpar, ktorý za 1. ficovej vlády zastavil vyšetrovanie gorily ? a dal všetko skartovať?
v krajine, kde fico s gašparovičom 2 roky úporne bojujú proti právoplatne zvolenému gp??
hej....to bude riešenie, ako zastaviť rozkrádanie štátu socanmi...idem sa prezliecť
a idem ich žalovať...

a čo je s tým spp?
Emka Roman
08.05.13,07:55
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Emka Roman
08.05.13,08:01
A načo to chceš vedieť, keď tomu aj tak nerozumieš? Že zlý, zlý Dzurinda?
aha tak to je to isté ak s tým ziskom ktorý im patrí nemať teba tak to nikdy nepochopím, a teraz keď som to pochopil, tak im treba ten zisk zdaniť keby ho mali nižší menej by sa zdaňovalo u nich ale dajme tomu v spotrebe by sa viac zdanilo. Aké to je byť obsypaný peniazmi to v nich aj spávaš?
Ty naozaj nechápeš, že to socializmus? Ty nechápeš, že socializmus je to najhoršie, čo kedy ľudstvo postretlo? Veď tomu sa nevyrovná ani terorizmus, či nejaká Hirošima. Dokonca ani fašizmus nieje taký strašný, ako socializmus.
-----------------------
Socializmus ťa vždy okradne a o všetko. Doslova o všetko, dokonca aj o slobodu čokoľvek robiť.
najmä ten vyspelý
a potom ten (srandistický) s ľudskou tvárou - - to ako keby si povedal ( keď ideš hore schodami) : ten kat vyzerá celkom milý človek :D

PS
podľa neoverených informácií za rohom už číhal KOMUNIZMUS akurát len, že keď sme sa "priblížili " k nemu, roh sa (našťastie) vzdialil
pavol54
08.05.13,08:46
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?
bjuty smis
08.05.13,09:20
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
pavol54
08.05.13,10:01
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.
bjuty smis
08.05.13,10:11
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.

no ty to tvrdíš :

...(PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ...

a kam sa podel zisk ?
od privatizácie dáva spp do štátneho rozpočtu ovela viac, ako pred ňou ...napriek tomu, že je to iba polovica zisku, drúhu si bere privatizér....
nechápem túto výtku....
pavol54
08.05.13,11:41
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.

no ty to tvrdíš :

...(PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ...

a kam sa podel zisk ?
od privatizácie dáva spp do štátneho rozpočtu ovela viac, ako pred ňou ...napriek tomu, že je to iba polovica zisku, drúhu si bere privatizér....
nechápem túto výtku....
ani nemôžeš pochopiť, pretože si tu niečo hovoril o krížových dotáciách takže nedá sa aj zisk aj do domácností (okrem iného) aj po celom Slovensku výmena potrubí aj zisk nejak mi to účtovne nesedí
pavol54
08.05.13,12:03
cena plynu pre domácnosti 2000 cca 3,6 SK/m3 v roku 2010 cca 14 Sk/m3 ak zoberieš zisk 10% 0,36 x 0,19 0,07 Sk/m3 1,4 x 0,19 = 0,126 nárast zisku o 80% takže to oveľa viac by malo takmer o 100% viac a to nehovorím o racionalizácii, neinvestovaní
julysak
08.05.13,14:53
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?
Rozprávaš ako ten priblblý financminister, keď na papieri ukazoval ako za ficka klesli ceny plynu skoro 9x

Len bobáčik tomu (podobne ako ty) prd rozumie, tak si akosi nevšimol, že zmenili za čo idú evri (z m3 na kWh , kde je pomer okolo 10,6 :D

A kedže ja sa točím okolo energetiky okolo 15 rokov, tam mne NETREP všeobecne = daj konkrétnu cenu plynu pred a po

btw
Nechce sa mi hľadať, ale cca od r. 2004 do 2011 stúpli ceny (povolené URSOm ) tepla z plynu asi o 70 %

čo napovedá, že podobne stúpli ceny plynu na burzách !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
julysak
08.05.13,14:55
cena plynu pre domácnosti 2000 cca 3,6 SK/m3 v roku 2010 cca 14 Sk/m3 ak zoberieš zisk 10% 0,36 x 0,19 0,07 Sk/m3 1,4 x 0,19 = 0,126 nárast zisku o 80% takže to oveľa viac by malo takmer o 100% viac a to nehovorím o racionalizácii, neinvestovaní
Hneď pozriem URSO
julysak
08.05.13,15:12
cena plynu pre domácnosti 2000 cca 3,6 SK/m3 v roku 2010 cca 14 Sk/m3 ak zoberieš zisk 10% 0,36 x 0,19 0,07 Sk/m3 1,4 x 0,19 = 0,126 nárast zisku o 80% takže to oveľa viac by malo takmer o 100% viac a to nehovorím o racionalizácii, neinvestovaní
Hneď pozriem URSO
2010 :
ceny pre domácnosť / D1
1,7 € / mesiac
0,049 € / kWh

pri povedzme 200 m3 / rok =
12x1,7 + 10,6*0,049*200 = 18 Sk/ kubík

najstarší v archíve je 2003 :
16 Sk/mesiac
9Sk / kubík
12x16 + 9*200 = 10 Sk za kubík

ako som písal hore nárast ceny tepla z plynu : plyn za 7 rokov o 80%

A Palinko, myslíš že tých 7 rokov ceny na burzách čakali na mieste, kým prídeš ty ????????????????

si to mulo najprv pozri a potom píš
http://www.urso.gov.sk/rozhodnutia/cv/0489_2003_03.pdf
julysak
08.05.13,15:19
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.

Toto fakt môže ako argument použiť tak :
Peťko Paľko z Malužinej (žiak 4. triedy ľudovej)

že všetky dediny na Slovensku boli rozkopané !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

kde by sa ty mulo zobrali také stavebné kapacity, aby boli zrekonštruované
- tesne pred
- všetky

Končím s Paľom, lebo je demagóg
bay priateľ socíkov
pavol54
08.05.13,16:25
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.

Toto fakt môže ako argument použiť tak :
Peťko Paľko z Malužinej (žiak 4. triedy ľudovej)

že všetky dediny na Slovensku boli rozkopané !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

kde by sa ty mulo zobrali také stavebné kapacity, aby boli zrekonštruované
- tesne pred
- všetky

Končím s Paľom, lebo je demagóg
bay priateľ socíkov
to vieš, keď nič nevieš tak aspoň nemaj námietky pochopiteľne sa rekonštruovali tie ktoré rekonštrukciu vyžadovali alebo že by som mal ťažké sny a tie oceľové platne nad výkopmi sa mi len prisnili. síce nie v každej obci mali plyn od roku 1973, ale nechaj tak
pavol54
08.05.13,16:27
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.

Toto fakt môže ako argument použiť tak :
Peťko Paľko z Malužinej (žiak 4. triedy ľudovej)

že všetky dediny na Slovensku boli rozkopané !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

kde by sa ty mulo zobrali také stavebné kapacity, aby boli zrekonštruované
- tesne pred
- všetky

Končím s Paľom, lebo je demagóg
bay priateľ socíkov
to vieš, keď nič nevieš tak aspoň nemaj námietky pochopiteľne sa rekonštruovali tie ktoré rekonštrukciu vyžadovali alebo že by som mal ťažké sny a tie oceľové platne nad výkopmi sa mi len prisnili. síce nie v každej obci mali plyn od roku 1973, ale nechaj tak
a ešte rozdiel je vo "všetkých obciach" a všetky v obciach" a to je nad logické chápanie aj 9-taka.
bjuty smis
08.05.13,16:30
cena plynu pre domácnosti 2000 cca 3,6 SK/m3 v roku 2010 cca 14 Sk/m3 ak zoberieš zisk 10% 0,36 x 0,19 0,07 Sk/m3 1,4 x 0,19 = 0,126 nárast zisku o 80% takže to oveľa viac by malo takmer o 100% viac a to nehovorím o racionalizácii, neinvestovaní
Hneď pozriem URSO
2010 :
ceny pre domácnosť / D1
1,7 € / mesiac
0,049 € / kWh

pri povedzme 200 m3 / rok =
12x1,7 + 10,6*0,049*200 = 18 Sk/ kubík

najstarší v archíve je 2003 :
16 Sk/mesiac
9Sk / kubík
12x16 + 9*200 = 10 Sk za kubík

ako som písal hore nárast ceny tepla z plynu : plyn za 7 rokov o 80%

A Palinko, myslíš že tých 7 rokov ceny na burzách čakali na mieste, kým prídeš ty ????????????????

si to mulo najprv pozri a potom píš
http://www.urso.gov.sk/rozhodnutia/cv/0489_2003_03.pdf
dík...aspon som to nemusel hladať...
tu je krásne vidieť , akú hodnotu majú argumenty socanov, čo by len kradli a prerozdelovali..

akú hodnotu môže mať príspevok autora, čo tu tak okato klame...
pavol54
08.05.13,16:57
Môj osobný archív hovorí niečo o údajoch aj z roku 2000 aj skôr lenže čo sa vám nehodí do krámu tak musíte tvrdo útočiť a nadávať horší ako profesionálni komunisti tí tiež každému dávali náhubok ak nemali argumenty. Na to aby si argumentoval s cenami na burze si tu ty tak nebudem strácať čas, ja som netvrdil že boli konštantné ani dolár nemá konštantný kurz. Však vás treba rovnako ako vy šklbete
jar88
08.05.13,19:42
Môj osobný archív hovorí niečo o údajoch aj z roku 2000 aj skôr lenže čo sa vám nehodí do krámu tak musíte tvrdo útočiť a nadávať horší ako profesionálni komunisti tí tiež každému dávali náhubok ak nemali argumenty. Na to aby si argumentoval s cenami na burze si tu ty tak nebudem strácať čas, ja som netvrdil že boli konštantné ani dolár nemá konštantný kurz. Však vás treba rovnako ako vy šklbete
Už sa na to vykašli Palinko, aj tak tomu nerozumieš a trošku sa uvolni.
Pozri si video, ako sa môžu zabávať tí nenažratí amici (hnusní kapitalisti), na ktorých maká celý svet.
http://www.youtube.com/watch?v=3VQJCbjO6UE
bjuty smis
09.05.13,07:02
ked ide o rozkrádanie štátu, dohodnú sa aj sns s madarmi z most-u
http://www.sme.sk/c/6794166/stat-plati-za-dvakrat-prenajate-priestory.html
bjuty smis
09.05.13,07:13
krásne zhodnotenie, kam smerujeme....zhodnotenie práce ministra kazigrafa..
porovnajte si ficové slová a realitu...


Zlyhania vlády pokračujú – výber daní klesá
Výber kľúčových daní - DPH, spotrebných daní a dane z príjmu právnických osôb sa v tomto roku oproti minulému roku nezvýšil. Pri rastúcej ekonomike to je pre Slovensko zlá správa: Efektívnosť výberu daní sa i naďalej zhoršuje. Svedčí o ďalšom z mnohých zlyhaní súčasnej vládnej garnitúry.

Téme výberu daní sa venujem dosť často, ale má to svoj dôvod. Ministerstvo financií sa snaží podsúvať názor, že fiškálna situácia sa zlepšuje, že aj keby nebolo dlhovej brzdy, tak je dlh pod kontrolou a všetko v poriadku. Zverejnené čísla k 30. aprílu však svedčia o opaku. Za prvé štyri mesiace tohto roku sa na týchto kľúčových daniach podarilo vybrať asi o 110 mil. EUR menej než v rovakom období vlani, napriek tomu, že sadzba dane z príjmov právnických osôb sa zvýšila. Výber ani jednej z týchto daní v roku 2013 neprekročil úroveň roku 2012.

Zjavne pokračuje trend zhoršovania efektívnosti výberu daní, ktorý sa začal prejavovať u DPH od roku 2006. V roku 2005 bola sadzba DPH 19% a vybraná DPH za tento rok činila asi 8,2% nášho HDP. Objem vybranej DPH závisí zhruba lineárne od domáceho produktu, takže pri nezmenenej sadzbe by mal byť podiel DPH na HDP približne rovnaký. Lenže u nás sa stalo niečo čudné, podiel DPH na HDP začal od roku 2006 klesať a vlani bol už len 6% napriek tomu, že sadzba v roku 2011 stúpla o jeden percentuálny bod na 20%. Tento fakt skúmala aj známa štúdia IFP MF SR.

Aprílové čísla teda ukazujú, že nové vedenia ministerstva financií a finančnej správy po roku nie sú vo výbere daní úspešnejšie než predchádzajúca garnitúra, ktorá údajne nezvládla prvú fázu projektu Unitas a spôsobila chaos a výpadky vo výbere daní. Nuž ako vidíme, výpadky sa dajú dosiahnuť aj bez veľkej pozornosti médií.

Pri tejto situácii, ktorá poukazuje na neschopnosť finančnej správy plniť si svoje základné úlohy, je úplne absurdné a nehorázne hovoriť o revízii fiškálnej brzdy, či o ďalšom zvyšovaní daní. Celkove, tejto vláde sa "darí" riešiť vlastné zlyhania ďalším zhoršovaním pomerov:

Nie sme schopní zabrániť masovým daňovým únikom a zadlženie štátu hrozí prekročiť 57% ? To nič, zmeníme pravidlá dlhovej brzdy a zvýšime dane.

Zhoršuje sa vymožiteľnosť práva a klesá konkurencieschopnosť Slovenska ? Zvládneme to úplatkami, vlastne stimulmi, vybraným podnikateľom

Nevieme alebo nechceme zvoliť nového generálneho prokurátora či predsedu NKÚ ? Urobíme také obštrukcie a zmeníme pravidlá tak, aby sa to nepodarilo bez spochybnenia ešte veľmi dlho.

Nezvládli sme veľké verejné obstarávania ? Výborne, zrušíme ho - ale tak, aby to nebolo jednoznačné, nech sa účastníci domáhajú odškodnenia na súdoch, však to v budúcnosti daňoví poplatníci všetko zaplatia.

Všetky tieto kroky vedú len k tomu, že občania a ich životná úroveň sa stávajú stále viac rukojemníkmi súčasnej vládnucej špičky a s ňou spriahnutých podnikateľov. Prečo ? Pretože kým štát nebude fungovať normálne, bez korupcie, kým sa nebude dať domôcť elementárnej spravodlivosti na súdoch, kým nebudú platiť pravidlá pre každého rovnako, dovtedy sa nebudeme mať lepšie, nebude viac práce a platy sa zvýšia len ak človek bude pracovať viac a intenzívnejšie. Všetci doplácame a budeme doplácať na zlyhania súčasných vládcov.
Martin Barto, utorok 7. mája 2013 08:00
julysak
09.05.13,14:56
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.

Toto fakt môže ako argument použiť tak :
Peťko Paľko z Malužinej (žiak 4. triedy ľudovej)

že všetky dediny na Slovensku boli rozkopané !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

kde by sa ty mulo zobrali také stavebné kapacity, aby boli zrekonštruované
- tesne pred
- všetky

Končím s Paľom, lebo je demagóg
bay priateľ socíkov
to vieš, keď nič nevieš tak aspoň nemaj námietky pochopiteľne sa rekonštruovali tie ktoré rekonštrukciu vyžadovali alebo že by som mal ťažké sny a tie oceľové platne nad výkopmi sa mi len prisnili. síce nie v každej obci mali plyn od roku 1973, ale nechaj tak
a ešte rozdiel je vo "všetkých obciach" a všetky v obciach" a to je nad logické chápanie aj 9-taka.

Čiže na tvoje blbé tvrdenie logicky stačí, aby v DVOCH obciach:D na Slovensku boli vymenené všetky potrubia - a ty už to dávaš ako argument zmeny predajnej ceny SPP ??????????????????????????????????????????????????
julysak
09.05.13,14:57
Môj osobný archív hovorí niečo o údajoch aj z roku 2000 aj skôr lenže čo sa vám nehodí do krámu tak musíte tvrdo útočiť a nadávať horší ako profesionálni komunisti tí tiež každému dávali náhubok ak nemali argumenty. Na to aby si argumentoval s cenami na burze si tu ty tak nebudem strácať čas, ja som netvrdil že boli konštantné ani dolár nemá konštantný kurz. Však vás treba rovnako ako vy šklbete
daj sken cien z archívu
julysak
09.05.13,15:00
takže ako je to s tým Enelom a SPP na to nemáte to sa vám nehodí do karát lebo to váš poloboh dzurinda a mikloš?
Ty vieš niečo viac ako ja ????????????????????????

Alebo sa IBA necháš oblbnúť fickom ako pol (teda asi 40% stáda ) Slovenska?:D
Neviem či viem viac ale čítať viem najmä faktúry za plyn pre privatizáciou a po privatizácii (PRI ZHRUBA rovnakých svetových cenách aha to bol ten zisk ktorý im patril) že by to bol SMER už vtedy zdražel aby oblbol stádo?

neviem či stádo, ale teba určite....

spp musel ukončiť krížové dotácie, keď sa straty z predaja plynu kompenzovali časťou zisku z prepravy plynu, čo bola aj požiadavka súvisiaca so snahou SR vstúpiť do EÚ...to už smer stádu nepovedal????
a tie ceny sa mi nechce googliť, ale pochybujem, že sú rovnaké ceny plynu na svetovom trhu ako pred 10 rokmi....
A kto tvrdí že sú rovnaké teraz aj pred 10 rokmi? mňa ako spotrebiteľa nezaujíma či mal štátny podnik z prepravy tak veľký zisk že dokázal z jeho časti všetkým domácnostiam dotovať spotrebu. Mňa viac zaujíma že aký to musel byť obrovský zisk a kam sa podel? lebo preprava plynu bola stále fakturovaná minimálne v rovnakej cene a naviac tesne pred privatizáciou boli v obciach zrekonštruované všetky nízkotlaké a vysokotlaké rozvody. čo sa rekonštruovalo po privatizácii SPP? prd. Lenže bolo ten zisk treba sprivatizovať najmä preto lebo niekto dostal služobný byt a to bola krádež storočia ale boli to len útržky zo šušňov proti tomu čo odišlo.

Toto fakt môže ako argument použiť tak :
Peťko Paľko z Malužinej (žiak 4. triedy ľudovej)

že všetky dediny na Slovensku boli rozkopané !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

kde by sa ty mulo zobrali také stavebné kapacity, aby boli zrekonštruované
- tesne pred
- všetky

Končím s Paľom, lebo je demagóg
bay priateľ socíkov
to vieš, keď nič nevieš tak aspoň nemaj námietky pochopiteľne sa rekonštruovali tie ktoré rekonštrukciu vyžadovali alebo že by som mal ťažké sny a tie oceľové platne nad výkopmi sa mi len prisnili. síce nie v každej obci mali plyn od roku 1973, ale nechaj tak
Ty s tými rokmi skáčeš ako kozľa
Porovnávaš 2000 a 2010 a potom trééééééééééééééésk ho do toho nesúvisiaci 1973 :D :D
pavol54
09.05.13,17:04
mne raz môj nadriadený povedal že pri jednaní sa musíme s našimi "objektami" znížiť na ich rozumovú úroveň a máme rátať s tým že sa bavíme aj s primitívmi ale niekedy sa už nižšie nedá tak prepáč až pochopíš tak sa prihlás budeme pokračovať v lekcii vzdelávania
julysak
09.05.13,17:07
mne raz môj nadriadený povedal že pri jednaní sa musíme s našimi "objektami" znížiť na ich rozumovú úroveň a máme rátať s tým že sa bavíme aj s primitívmi ale niekedy sa už nižšie nedá tak prepáč až pochopíš tak sa prihlás budeme pokračovať v lekcii vzdelávania

No ak myslíš, tak daj koľko máš IQ )ja mám oficiálne z Mensy)
julysak
09.05.13,17:09
mne raz môj nadriadený povedal že pri jednaní sa musíme s našimi "objektami" znížiť na ich rozumovú úroveň a máme rátať s tým že sa bavíme aj s primitívmi ale niekedy sa už nižšie nedá tak prepáč až pochopíš tak sa prihlás budeme pokračovať v lekcii vzdelávania

Typický tlčhuba =

zabudol si vysvetliť súvislosť 1973 so zvyšovaním cien plynu a privatizáciou SPP
220870
10.05.13,03:52
AKÚ NÁDHERNÚ ISTOTU SOM NAŠIEL!!!
http://hnonline.sk/c1-59850640-penta-verzus-fico
bjuty smis
10.05.13,04:50
mne raz môj nadriadený povedal že pri jednaní sa musíme s našimi "objektami" znížiť na ich rozumovú úroveň a máme rátať s tým že sa bavíme aj s primitívmi ale niekedy sa už nižšie nedá tak prepáč až pochopíš tak sa prihlás budeme pokračovať v lekcii vzdelávania

Typický tlčhuba =

zabudol si vysvetliť súvislosť 1973 so zvyšovaním cien plynu a privatizáciou SPP
nezabudol...nemá o tom ani šajnu....
ale vie, čo preceda s hranatým ksichtom a krvavými očami od túžby po moci a kradnutí vyblakoval na tlačovke......
a to mu úplne stačí....
argumenty nebere .....
jar88
10.05.13,05:22
mne raz môj nadriadený povedal že pri jednaní sa musíme s našimi "objektami" znížiť na ich rozumovú úroveň a máme rátať s tým že sa bavíme aj s primitívmi ale niekedy sa už nižšie nedá tak prepáč až pochopíš tak sa prihlás budeme pokračovať v lekcii vzdelávania

Typický tlčhuba =

zabudol si vysvetliť súvislosť 1973 so zvyšovaním cien plynu a privatizáciou SPP
nezabudol...nemá o tom ani šajnu....
ale vie, čo preceda s hranatým ksichtom a krvavými očami od túžby po moci a kradnutí vyblakoval na tlačovke......
a to mu úplne stačí....
argumenty nebere .....
To je pre socanov typické. Oni vždy vedia najlepšie, čo má kto robiť, ako to má robiť, že to má robiť pre blaho spoločnosti a nakoniec aj to, že spoločné je vlastne ich vlastné.
bjuty smis
10.05.13,05:25
no, tak ústavný súd a macejková sa nám pekne vyfarbujú..
čoho sa ten fico tak bojí ???

http://www.sme.sk/c/6795390/macejkova-necakala-a-pri-centesovi-vyuzila-novelu-ktora-este-neplati.html
bjuty smis
10.05.13,05:31
niečo pre tých, ktorí tu tvrdia, že top manažéri sú len paraziti a robia za nich iní..
http://hnonline.sk/c1-59850900-z-uplneho-dna-na-spicu-za-tri-roky-to-vybavil-novy-sef
jar88
10.05.13,07:44
Jedna z príčin, prečo je EU taká socialistická a neschopná. Prečo Nemecko ťahá doľava a nie doprava.
---------------------
Kniha nazvaná "Skutočný život Angely M." napríklad spomína, že počas toho, ako mladá Merkelová pracovala v Nemeckej akadémii vied v bývalej NDR, zastávala viacero komunistických funkcií - napríklad v roku 1981 bola sekretárkou pre agitáciu a propagandu. Okrem toho sedela aj v odborárskej rade.
jar88
10.05.13,08:48
Elegantne popísaná dnešná situácia v EU.
http://finweb.hnonline.sk/c1-59850370-bruselsky-centralizmus-nepotrebujeme-komentar
Pekne a jednoducho napísané, kam nás to vlastne vedie. Stráca sa význam rodiny, rozpadávajú sa medziľudské vzťahy, nikto od nikoho nič nečaká, lebo všetko čaká od štátu a politikov.
------------------------
čaká nás naozaj krásna budúcnosť - ale, kto chce kam, pomôžme mu tam.
julysak
10.05.13,13:17
Elegantne popísaná dnešná situácia v EU.
http://finweb.hnonline.sk/c1-59850370-bruselsky-centralizmus-nepotrebujeme-komentar
Pekne a jednoducho napísané, kam nás to vlastne vedie. Stráca sa význam rodiny, rozpadávajú sa medziľudské vzťahy, nikto od nikoho nič nečaká, lebo všetko čaká od štátu a politikov.
------------------------
čaká nás naozaj krásna budúcnosť - ale, kto chce kam, pomôžme mu tam.
ja NIE :D
KoxXxo
15.05.13,18:17
jar88
16.05.13,03:20
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/280708-skandal-v-eu-s-cenami-ropy-zarobili-na-nas-spekulanti/
Zaujímavé, ako preberajú a kontrolujú už aj nahlasovanie údajov agentúram. Ako keby následné vyhlásenia agentúr boli záväzné. Najviac sa mi na tom páči, že už aj eurokomisári si osvojili názor, že špekulovať je niečo trestuhodné. Nakoniec možno prídu aj s odporúčaním, že nikto nesmie špekulovať, kde a za akú cenu natankuje. Jednoducho navrhnú, že tankovať treba tam, kde sa rozsvieti kontrolka a jasné že doplna. No a jasné, že by bolo vhodné to nechať kontrolovať políciou a každé porušenie nariadenia aj riadne sankcionovať. Veď kam by sme prišli, keby každý špekuloval, či utratí nejaké to euro naviac.
julysak
16.05.13,04:38
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/280708-skandal-v-eu-s-cenami-ropy-zarobili-na-nas-spekulanti/
Zaujímavé, ako preberajú a kontrolujú už aj nahlasovanie údajov agentúram. Ako keby následné vyhlásenia agentúr boli záväzné. Najviac sa mi na tom páči, že už aj eurokomisári si osvojili názor, že špekulovať je niečo trestuhodné. Nakoniec možno prídu aj s odporúčaním, že nikto nesmie špekulovať, kde a za akú cenu natankuje. Jednoducho navrhnú, že tankovať treba tam, kde sa rozsvieti kontrolka a jasné že doplna. No a jasné, že by bolo vhodné to nechať kontrolovať políciou a každé porušenie nariadenia aj riadne sankcionovať. Veď kam by sme prišli, keby každý špekuloval, či utratí nejaké to euro naviac.

Aj tam sa zaoberajú sprostosťami.

Ako v Čechách. Vybíjavé sa tam ako u nás na malých a veľkých nechajú tak.
Rozbehli kampaň za predĺženie termínu na právoplatné doriešenie priestupkov.
Zarábajú na tom firmy, ktoré prevezmú zastupovanie previnilca a potom naťahujú čas. A po roku sa priestupkové konanie zastaví navždy.
Toto ich štve, že šoféri nezaplatia pokuty.

Ale žeby zmenili trestný poriadok tak, aby sa obštrukciami nedostali von ďaleko väčšie svyne / alebo boli odsúdené - - - viď dôchodcu z Obýc = to ich nenapadne.
marjankaj
16.05.13,04:39
Jar88, čo panikáriš,veď to sa teba netýka. To sa týka iba nás.
jar88
17.05.13,03:31
Jar88, čo panikáriš,veď to sa teba netýka. To sa týka iba nás.
Veď to bola iba nadsáska, kam sa až viete nechať natiahnuť, lebo vám nezáleží na vlastných právach. Je vám absolútne jedno, ako s vami zametajú, hlavne že s vami zametajú vaši.
pavol54
20.05.13,03:52
Španielsko prebytok 650 mil € nezamestnaných 5 mil niečo tu nehrá. že by právo na naplánovaný zisk malo väčšiu prioritu ako právo na prácu?
jar88
20.05.13,04:39
Španielsko prebytok 650 mil € nezamestnaných 5 mil niečo tu nehrá. že by právo na naplánovaný zisk malo väčšiu prioritu ako právo na prácu?
A čo akože ti na tom nehrá?
julysak
20.05.13,06:39
Španielsko prebytok 650 mil € nezamestnaných 5 mil niečo tu nehrá. že by právo na naplánovaný zisk malo väčšiu prioritu ako právo na prácu?

Pokiaľ nedáš výšku štáneho rozpočtu, tak 650 M prebytku sú IBA populistické kecy
bjuty smis
20.05.13,07:29
Španielsko prebytok 650 mil € nezamestnaných 5 mil niečo tu nehrá. že by právo na naplánovaný zisk malo väčšiu prioritu ako právo na prácu?
čo ty máš stále s tým právom na zisk ??
španieli sú v poriadnych srač.....ch...minulý rok si akurát tak zvýšili dlh o 20%....


Štátny dlh Španielska v minulom roku vzrástol o 20 %, ale Európska komisia odhadovala, že bude ešte o niečo vyšší. Vláda v Madride musela totiž vlani požiadať Európsku úniu o záchranný úver pre bankový sektor, poskytnúť finančnú injekciu viacerým autonómnym regiónom a radniciam, ako aj sociálnemu systému, ktorému chýbali peniaze na dôchodky a sociálne dávky v nezamestnanosti, konštatuje agentúra Bloomberg.

Výška verejného dlhu Španielska do konca decembra 2012 stúpla na 884,4 miliardy eur, čo zodpovedá 84,1 % hrubého domáceho produktu (HDP) z 736,5 miliardy eur, alebo 69,3 % na konci predchádzajúceho roka 2011. Na porovnanie, v 4. kvartáli 2012 bol štátny dlh Španielska na úrovni 77,3 %, komisia však odhadovala, že do konca decembra sa zvýši na 88,4 % HDP.
petersna
20.05.13,23:31
clovek ma normalne nervy
jar88
21.05.13,03:43
clovek ma normalne nervy
Presne tak. Ale najhoršie na tom je, že tým eurosocanom ľudia stále veria. Veria dokonca aj takým bludom, že kríza skončí (či dokonca odznie) v budúcom roku 2014, 2013, 2011 či 2010. Nič také sa nekoná, lebo sa nemenia podmienky, ktoré ju vyvolali. Vedel som, že socani dokážu prešustrovať aj gate, ale že ich ľudia nechajú prešustrovať dokonca aj svoju budúcnosť, to by ma nenapadlo ani v najhoršom sne.
bjuty smis
21.05.13,05:59
ako si došiel na to, že prešustrovali aj SVOJU budúcnosť??
už vidím mladého fica za pár rokov aj s mladým kaliňákom a kachličkárom na úrade práce....
socani prešustrujú budúcnosť NASICH detí...na tie z vysoka se..ú, tak isto ako na nás...

teda-okrem pár vyvolených, aj tu na diskusii velmi aktívnych spoluobčanov...
tí totiž dostávajú ISTOTY !!!
jar88
21.05.13,06:10
ako si došiel na to, že prešustrovali aj SVOJU budúcnosť??
už vidím mladého fica za pár rokov aj s mladým kaliňákom a kachličkárom na úrade práce....
socani prešustrujú budúcnosť NASICH detí...na tie z vysoka se..ú, tak isto ako na nás...

teda-okrem pár vyvolených, aj tu na diskusii velmi aktívnych spoluobčanov...
tí totiž dostávajú ISTOTY !!!
Ja som nepísal, že socani vedia prešustrovať "svoje", veď ako by aj mohli, keď nič skutočne svoje nemajú. Veď všetko čo majú, majú len ukradnuté, zabraté, odvedené a podobne.
bjuty smis
21.05.13,11:54
viem ako si to myslel:))
dokonca aj socani vedia, ako si to myslel...ale protiargumenty nečakaj...:)))
pavol54
22.05.13,18:00
Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?
julysak
23.05.13,05:23
Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?

Palinko.

S tebou sa neoplatí debatovať, lebo nie si ochotný pripustiť základný princíp :

V každej strane sú ku... - aj v tej tvojej.

Ide o to ktoré si koľko a ako dovoľujú !!!!!!!!!!!!!!!!

PS
a tie sitká sú individuálna akcia = nie sú natoľko nebezpečné, lebo nie sú kryté "krstnou mamou"

ozaj závažné sú tie systémové a celoplošné - - - začalo to asi ešte pred okresnými medzistraníckymi komisiami, ktoré určovali kto môže čo sprivatizovať
tzv vytváranie " domácej kapitálotvornej vrstvy"
bjuty smis
23.05.13,05:45
Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?
práca smeru to nebola, ešte neexistoval...ale keby si náhodou už zabudol, fico vtedy bol vo vládnej sdl....áno, preceda je spolupachatel....

a teraz k veci...
KTO kúpil SSE za 700 milion ?? kedy ???
napíš nám prosím .....
že nikto ? že mimoriadne trápny pokus denníka pravda odpútať pozornosť od dalšieho obrovského škandálu socanov ??
....ale strielajú opäť slepými nábojmi..
kolko bola vtedy zadlženosť sse a ako je na tom teraz ??ten dlh sa do ceny nepočíta?
kolko sa preinvestovalo ? mali na to štátne sse?
kolko dostalo slovensko vyplatené na dividentách za tých 10 r.???

ale čo je hlavné - a čo samozrejme v denníku socanov nenapíšu - privatizovalo sa iba 49%...štát stále vlastní 51%
ak by teda -teoretický -francúzi dokázali za 10 rokov zhodnotiť 49 % na 7 násobok, štát bude na tom tak isto....51 % má 7 x vačšiu cenu...čo sme prerobili ??


porovnaj si to s cargom....bolo pripravené na privatizáciu, tuším 500 000 000 evri...

socan fico to zastavil, on si zlaté nosnice nedá....
odvtedy každý rok obrovské straty, ktoré splácame všetci.....namiesto čistých 500 000 000..

ja sa ťa teda opýtam : oni nemajú právo na zisk ??? tak prečo robia straty?? manažéry nai socanskí???
korela
23.05.13,11:13
Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?

Palinko.

S tebou sa neoplatí debatovať, lebo nie si ochotný pripustiť základný princíp :

V každej strane sú ku... - aj v tej tvojej.

Ide o to ktoré si koľko a ako dovoľujú !!!!!!!!!!!!!!!!

PS
a tie sitká sú individuálna akcia = nie sú natoľko nebezpečné, lebo nie sú kryté "krstnou mamou"

ozaj závažné sú tie systémové a celoplošné - - - začalo to asi ešte pred okresnými medzistraníckymi komisiami, ktoré určovali kto môže čo sprivatizovať
tzv vytváranie " domácej kapitálotvornej vrstvy"
A kto je tou krstnou mamou podľa teba?
A že sú v každej strane, to je síce pravda, ale nepoužil si dobrý identifikačný výraz.
pavol54
23.05.13,13:42
Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?

Palinko.

S tebou sa neoplatí debatovať, lebo nie si ochotný pripustiť základný princíp :

V každej strane sú ku... - aj v tej tvojej.

Ide o to ktoré si koľko a ako dovoľujú !!!!!!!!!!!!!!!!

PS
a tie sitká sú individuálna akcia = nie sú natoľko nebezpečné, lebo nie sú kryté "krstnou mamou"

ozaj závažné sú tie systémové a celoplošné - - - začalo to asi ešte pred okresnými medzistraníckymi komisiami, ktoré určovali kto môže čo sprivatizovať
tzv vytváranie " domácej kapitálotvornej vrstvy"
Videl si ma aby som hájil nejakú stranu? len preto že slepo neprikyvujem tej čo nás najviac okradla ? Ako starí komunisti len tá diskusia bola dobrá ktorá im pri ich moci neškrabala ich chrastičky ale ich bolo treba hladkať to isté aj ty požaduješ len svoju pravdu ktorej veríš si schopný uznať ostatní sú blbci a myslím že mám prehľad aby som videl veci a javy v súvislostiach.
srska
26.05.13,09:23
pavol54
26.05.13,09:40
ja & ty vstupuje do stredoslovenskej energetiky (http://www.motejlek.com/energeticky-a-prumyslovy-holding-definitivne-prebira-49-procent-stredoslovenske-energetiky)
Dúfam že v dohľadnej dobe zavíta bjuty a presvedčíš ho. Cieľ bol splnený lacno kúpiť vytočiť ceny energie aby sa investícia rýchlo splatila a keď to vyzerá že nebudú môcť zvyšovať ceny ako chcú(právo na zisk ktorý si určia nebude rásť) tak to rýchlo predať
trisestri
26.05.13,10:21
Smer banda bolsevikov zlodejov podporuje nadradenost buzikov,fetakov,ciganov nad ostatnymi obcanmi.
misoft
26.05.13,14:30
No - povedal by som to asi takto:
Nielen Smer, ale i ostatné strany (najmä ich hlavy a ich celé_v_riti) sú sofistikovaná banda zlodejov - či sú, alebo nie sú pri moci. A ruku v ruke s nimi sa vlečú rôzne finančno-machinačné spoločnosti a nadácie, ktoré ich držia v hrsti a preto zbierajú všetko čo má cenu. Pre tie nie je problémom si zobrať čokoľvek, stať sa tak ich majiteľom a Slovač bude cálovať.

Príklad: n Prešovskom a Košickom kraji všetky veľké spádové nemocnice (okresné) má jedna jediná firma (Penta). Oni riadia tie nemocnice, oni rozhodujú, do ktorej koľko €uráčov pustia (zatiaľ to však vyzerá tak, že nepúšťajú, len cicajú).
V MI sa začal stavať (ešte to patrilo pod košické zdravotníctvo) nemocničný operačný blok. Moderný! No prameň vyschol - štát - rozumej Bratislava - rozhodol, že to financovať nebude v plnom rozsahu, napokon to stopol. Košice nemali inú možnosť, ako stavbu pozastaviť.
Penta po prebratí nemocníc síce "deklarovala" v pokračovaní výstavby - no to pokračovanie je v nedohľadne - dokonca i to čo už bolo na stavenisku - tak to pomizlo (stroje, materiál, ľudia) - ostalo len to, čo je vybudované - nedokončený hrubá stavba a ani zakonzervovaná nie je.
A tak sa v MI naďalej operuje v malých nevyhovujúcich operačkách so starým vybavením. Budovy nemocnice chátrajú a chátrajú - obnova a rekonštrukcia je neznámym pojmom.

Toto je výsledok práce našich "zákonodárcov", našich hlaváčov v parlamente. Hlavne, že sa pred kamerami pretŕčajú, tliachajú somariny a otvorene sa celému národu vysmievajú - "My sme tu páni, my rozhodujeme o Vašom živote, o Vašom bytí, či nebytí!"
buchač
26.05.13,14:40
No - povedal by som to asi takto:
Nielen Smer, ale i ostatné strany (najmä ich hlavy a ich celé_v_riti) sú sofistikovaná banda zlodejov - či sú, alebo nie sú pri moci. A ruku v ruke s nimi sa vlečú rôzne finančno-machinačné spoločnosti a nadácie, ktoré ich držia v hrsti a preto zbierajú všetko čo má cenu. Pre tie nie je problémom si zobrať čokoľvek, stať sa tak ich majiteľom a Slovač bude cálovať.

Príklad: n Prešovskom a Košickom kraji všetky veľké spádové nemocnice (okresné) má jedna jediná firma (Penta). Oni riadia tie nemocnice, oni rozhodujú, do ktorej koľko €uráčov pustia (zatiaľ to však vyzerá tak, že nepúšťajú, len cicajú).
V MI sa začal stavať (ešte to patrilo pod košické zdravotníctvo) nemocničný operačný blok. Moderný! No prameň vyschol - štát - rozumej Bratislava - rozhodol, že to financovať nebude v plnom rozsahu, napokon to stopol. Košice nemali inú možnosť, ako stavbu pozastaviť.
Penta po prebratí nemocníc síce "deklarovala" v pokračovaní výstavby - no to pokračovanie je v nedohľadne - dokonca i to čo už bolo na stavenisku - tak to pomizlo (stroje, materiál, ľudia) - ostalo len to, čo je vybudované - nedokončený hrubá stavba a ani zakonzervovaná nie je.
A tak sa v MI naďalej operuje v malých nevyhovujúcich operačkách so starým vybavením. Budovy nemocnice chátrajú a chátrajú - obnova a rekonštrukcia je neznámym pojmom.

Toto je výsledok práce našich "zákonodárcov", našich hlaváčov v parlamente. Hlavne, že sa pred kamerami pretŕčajú, tliachajú somariny a otvorene sa celému národu vysmievajú - "My sme tu páni, my rozhodujeme o Vašom živote, o Vašom bytí, či nebytí!"
V Michalovciach sa začal stavať ten blok .....no pre nedostatok peňazí sa to stoplo ...
Hento by som ešte ako tak bral ...

V Košiciach sa zrenovovala celá chirurgia vo Vojenskej leteckej nemocnici...lôžková časť a tie sály .....normárne radosť sa nechať rezať ...poznám , mal som tu česť ...
Odborný personál ani nespomínam ...
Teraz je tam oddelenie pre dlhodobo nemocných - GERIATRIA .....!!!!!

A udialo sa to len a len preto , že jednému nemenovanému pánovi nevyšla tá " privatizácia " za prvej Ficovej vlády ...a henten pán vééééľmi vysoko sedí ....
bjuty smis
26.05.13,14:47
ja & ty vstupuje do stredoslovenskej energetiky (http://www.motejlek.com/energeticky-a-prumyslovy-holding-definitivne-prebira-49-procent-stredoslovenske-energetiky)
Dúfam že v dohľadnej dobe zavíta bjuty a presvedčíš ho. Cieľ bol splnený lacno kúpiť vytočiť ceny energie aby sa investícia rýchlo splatila a keď to vyzerá že nebudú môcť zvyšovať ceny ako chcú(právo na zisk ktorý si určia nebude rásť) tak to rýchlo predať

čo ma má presvedčiť ??????????????
misoft
26.05.13,14:56
V Michalovciach sa začal stavať ten blok .....no pre nedostatok peňazí sa to stoplo ...
Hento by som ešte ako tak bral ...

V Košiciach sa zrenovovala celá chirurgia vo Vojenskej leteckej nemocnici...lôžková časť a tie sály .....normárne radosť sa nechať rezať ...poznám , mal som tu česť ...
Odborný personál ani nespomínam ...
Teraz je tam oddelenie pre dlhodobo nemocných - GERIATRIA .....!!!!!

A udialo sa to len a len preto , že jednému nemenovanému pánovi nevyšla tá " privatizácia " za prvej Ficovej vlády ...a henten pán vééééľmi vysoko sedí ....
Tých som poznal aj ja - veľmi vysoko kvalifikovaní odborníci to boli. Žiaľ - boli!
Súhlas!
pavol54
26.05.13,14:57
ja & ty vstupuje do stredoslovenskej energetiky (http://www.motejlek.com/energeticky-a-prumyslovy-holding-definitivne-prebira-49-procent-stredoslovenske-energetiky)
Dúfam že v dohľadnej dobe zavíta bjuty a presvedčíš ho. Cieľ bol splnený lacno kúpiť vytočiť ceny energie aby sa investícia rýchlo splatila a keď to vyzerá že nebudú môcť zvyšovať ceny ako chcú(právo na zisk ktorý si určia nebude rásť) tak to rýchlo predať

čo ma má presvedčiť ??????????????
to že keď som napísal že sa predáva tak si neveril
pavol54
26.05.13,15:01
V Michalovciach sa začal stavať ten blok .....no pre nedostatok peňazí sa to stoplo ...
Hento by som ešte ako tak bral ...

V Košiciach sa zrenovovala celá chirurgia vo Vojenskej leteckej nemocnici...lôžková časť a tie sály .....normárne radosť sa nechať rezať ...poznám , mal som tu česť ...
Odborný personál ani nespomínam ...
Teraz je tam oddelenie pre dlhodobo nemocných - GERIATRIA .....!!!!!

A udialo sa to len a len preto , že jednému nemenovanému pánovi nevyšla tá " privatizácia " za prvej Ficovej vlády ...a henten pán vééééľmi vysoko sedí ....
Tých som poznal aj ja - veľmi vysoko kvalifikovaní odborníci to boli. Žiaľ - boli!
Súhlas!
Prešovská tanková divízia bola zlikvidovaná letci tak isto už ostali len výsluhoví dôchodcovia a tí potrebujú Geriatriu keď už neudržia meč a moč.
buchač
26.05.13,15:12
Prešovská tanková divízia bola zlikvidovaná letci tak isto už ostali len výsluhoví dôchodcovia a tí potrebujú Geriatriu keď už neudržia meč a moč.
Pali ....neser ma .............

Len tak , na okraj .....do VLN patril aj ten Košický okres - vidiek ....
Že sa tam liečili a aj vyliečili aj zo vzdialenejších okresov ???

Ozaj ......na tej geriatrii neleží určite žiaden výsluhový dôchodca ...
pavol54
26.05.13,16:20
Prešovská tanková divízia bola zlikvidovaná letci tak isto už ostali len výsluhoví dôchodcovia a tí potrebujú Geriatriu keď už neudržia meč a moč.
Pali ....neser ma .............

Len tak , na okraj .....do VLN patril aj ten Košický okres - vidiek ....
Že sa tam liečili a aj vyliečili aj zo vzdialenejších okresov ???

Ozaj ......na tej geriatrii neleží určite žiaden výsluhový dôchodca ...
Ja som len komentoval tie možné myšlienkové pochody toho čo to rušil
pavol54
26.05.13,17:48
Začína sa volebná kampaň na prezidenta každý z nich hovorí aký bude náročný ako bude preverovať tie zlodejské privatizácie najmä energomonopolov. Tomu dám hlas kto do volebnej kampane stihne podať na konkrétne osoby trestné oznámenie za to že nás tie svine okradli a je mi to jedno či bude obvineným z ktorejkoľvek strany. Inak je to len číry populizmus
misoft
26.05.13,18:41
Pali - jedna vec je podať na XY tr. oznámenie - druhá vec je, či sa v tom začne aj konať. A ako to vyzerá - hlavouni mají pod palcem vše - súdy, prokuratúru, Ústavný súd, políciu, VOS, SIS - takže aj to tr. oznámenie bude len hádzaním hrachu o stenu.
lujza.j
26.05.13,18:44
aj tu sa jeden rysuje....bude akože "občiansky" kandidát....pche...
http://www.topky.sk/cl/10/1350615/Z-operacneho-za-prezidentsky-stol--Kandidovat-chce-aj-chirurg-Fischer-
pavol54
26.05.13,19:45
Pali - jedna vec je podať na XY tr. oznámenie - druhá vec je, či sa v tom začne aj konať. A ako to vyzerá - hlavouni mají pod palcem vše - súdy, prokuratúru, Ústavný súd, políciu, VOS, SIS - takže aj to tr. oznámenie bude len hádzaním hrachu o stenu.
Ale vieš kým to nie je jasne čierne na bielom zbavenie viny tak nejednému by kruhový sval pracoval inak. Ale to oblbnutie národa je presvedčivejšie
jar88
27.05.13,03:08
ja & ty vstupuje do stredoslovenskej energetiky (http://www.motejlek.com/energeticky-a-prumyslovy-holding-definitivne-prebira-49-procent-stredoslovenske-energetiky)
Dúfam že v dohľadnej dobe zavíta bjuty a presvedčíš ho. Cieľ bol splnený lacno kúpiť vytočiť ceny energie aby sa investícia rýchlo splatila a keď to vyzerá že nebudú môcť zvyšovať ceny ako chcú(právo na zisk ktorý si určia nebude rásť) tak to rýchlo predať
A o čom že, by ho mal presvedčiť?
jar88
27.05.13,03:26
Začína sa volebná kampaň na prezidenta každý z nich hovorí aký bude náročný ako bude preverovať tie zlodejské privatizácie najmä energomonopolov. Tomu dám hlas kto do volebnej kampane stihne podať na konkrétne osoby trestné oznámenie za to že nás tie svine okradli a je mi to jedno či bude obvineným z ktorejkoľvek strany. Inak je to len číry populizmus
Že by si nám sem napísal, kto každý z nich hovorí, že bude preverovať zlodejské privatizácie?
Čo také očakávaš od toho preverovania? Buď rád, že je to predané (či sprivatizované), lebo ak by to zostalo štátne, až potom by si videl, ako sa kántria peniaze. Naopak v súkromnom zostáva už aj nejaký ten nerozdelený zisk.
bjuty smis
27.05.13,14:46
pavol54
27.05.13,17:12
a kam kráča celá európa?
http://www.hlavnespravy.sk/muz-skoncil-na-policii-kvoli-stereotypnemu-symbolu-na-obleceni/86944/
a to je len jedna stránka, druhou čo európu ohrozuje je multi kulti viď teror konaný moslimskou komunitou vo Švédsku
julysak
28.05.13,05:44
Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?

Palinko.

S tebou sa neoplatí debatovať, lebo nie si ochotný pripustiť základný princíp :

V každej strane sú ku... - aj v tej tvojej.

Ide o to ktoré si koľko a ako dovoľujú !!!!!!!!!!!!!!!!

PS
a tie sitká sú individuálna akcia = nie sú natoľko nebezpečné, lebo nie sú kryté "krstnou mamou"

ozaj závažné sú tie systémové a celoplošné - - - začalo to asi ešte pred okresnými medzistraníckymi komisiami, ktoré určovali kto môže čo sprivatizovať
tzv vytváranie " domácej kapitálotvornej vrstvy"
A kto je tou krstnou mamou podľa teba?
A že sú v každej strane, to je síce pravda, ale nepoužil si dobrý identifikačný výraz.

Ja nemám problém povedať, že pri sitkách bola krstnou mamou Sd.U - aj keď som mierne doprava, príliš som ju nevolil = na môj vkus mala krátku pamäť

To zas VŠETCI socialisti majú problém pomenovať tých svojich - menovite ku..y spomedzi nich !!!!!!!!!!!!
julysak
28.05.13,05:46
Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?

Palinko.

S tebou sa neoplatí debatovať, lebo nie si ochotný pripustiť základný princíp :

V každej strane sú ku... - aj v tej tvojej.

Ide o to ktoré si koľko a ako dovoľujú !!!!!!!!!!!!!!!!

PS
a tie sitká sú individuálna akcia = nie sú natoľko nebezpečné, lebo nie sú kryté "krstnou mamou"

ozaj závažné sú tie systémové a celoplošné - - - začalo to asi ešte pred okresnými medzistraníckymi komisiami, ktoré určovali kto môže čo sprivatizovať
tzv vytváranie " domácej kapitálotvornej vrstvy"
Videl si ma aby som hájil nejakú stranu? len preto že slepo neprikyvujem tej čo nás najviac okradla ? Ako starí komunisti len tá diskusia bola dobrá ktorá im pri ich moci neškrabala ich chrastičky ale ich bolo treba hladkať to isté aj ty požaduješ len svoju pravdu ktorej veríš si schopný uznať ostatní sú blbci a myslím že mám prehľad aby som videl veci a javy v súvislostiach.



Žeby to bola práca socanského smeru rok 2002 nákup 110 mil€ do roku 2013 dividendy + predaj 700 mil € právo na zisk je posvätná krava že čo no predsa SSE. lepšie ako povestné platinové sitká Inak za koľko sa vlani predával "teplý vzduch" TEDA emisné kvoty?

Palinko.

S tebou sa neoplatí debatovať, lebo nie si ochotný pripustiť základný princíp :

V každej strane sú ku... - aj v tej tvojej.

Ide o to ktoré si koľko a ako dovoľujú !!!!!!!!!!!!!!!!

PS
a tie sitká sú individuálna akcia = nie sú natoľko nebezpečné, lebo nie sú kryté "krstnou mamou"

ozaj závažné sú tie systémové a celoplošné - - - začalo to asi ešte pred okresnými medzistraníckymi komisiami, ktoré určovali kto môže čo sprivatizovať
tzv vytváranie " domácej kapitálotvornej vrstvy"
A kto je tou krstnou mamou podľa teba?
A že sú v každej strane, to je síce pravda, ale nepoužil si dobrý identifikačný výraz.

Ja nemám problém povedať, že pri sitkách bola krstnou mamou Sd.U

To zas VŠETCI socialisti majú problém pomenovať tých svojich - menovite ku..y spomedzi nich !!!!!!!!!!!!

Hájiš socialistov - - - iba to ty sám NEVIDíš !!!!!!!!!!!!!!
julysak
28.05.13,05:52
Smer banda bolsevikov zlodejov podporuje nadradenost buzikov,fetakov,ciganov nad ostatnymi obcanmi.

vraví sa že tých prvých je do 4% - a sú slušní
tých druhých je asi menej ako 1 % a väčšinou sú neslušní
tých trtích je vraj nad 10 % a odhadzje sa, že väčšinou sú neslušní

A to že sa ficko nadradzuje aj nad ústavu ti nevadí a ústava platí pre 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
julysak
28.05.13,05:55
No - povedal by som to asi takto:
Nielen Smer, ale i ostatné strany (najmä ich hlavy a ich celé_v_riti) sú sofistikovaná banda zlodejov - či sú, alebo nie sú pri moci. A ruku v ruke s nimi sa vlečú rôzne finančno-machinačné spoločnosti a nadácie, ktoré ich držia v hrsti a preto zbierajú všetko čo má cenu. Pre tie nie je problémom si zobrať čokoľvek, stať sa tak ich majiteľom a Slovač bude cálovať.

Príklad: n Prešovskom a Košickom kraji všetky veľké spádové nemocnice (okresné) má jedna jediná firma (Penta). Oni riadia tie nemocnice, oni rozhodujú, do ktorej koľko €uráčov pustia (zatiaľ to však vyzerá tak, že nepúšťajú, len cicajú).
V MI sa začal stavať (ešte to patrilo pod košické zdravotníctvo) nemocničný operačný blok. Moderný! No prameň vyschol - štát - rozumej Bratislava - rozhodol, že to financovať nebude v plnom rozsahu, napokon to stopol. Košice nemali inú možnosť, ako stavbu pozastaviť.
Penta po prebratí nemocníc síce "deklarovala" v pokračovaní výstavby - no to pokračovanie je v nedohľadne - dokonca i to čo už bolo na stavenisku - tak to pomizlo (stroje, materiál, ľudia) - ostalo len to, čo je vybudované - nedokončený hrubá stavba a ani zakonzervovaná nie je.
A tak sa v MI naďalej operuje v malých nevyhovujúcich operačkách so starým vybavením. Budovy nemocnice chátrajú a chátrajú - obnova a rekonštrukcia je neznámym pojmom.

Toto je výsledok práce našich "zákonodárcov", našich hlaváčov v parlamente. Hlavne, že sa pred kamerami pretŕčajú, tliachajú somariny a otvorene sa celému národu vysmievajú - "My sme tu páni, my rozhodujeme o Vašom živote, o Vašom bytí, či nebytí!"
V Michalovciach sa začal stavať ten blok .....no pre nedostatok peňazí sa to stoplo ...
Hento by som ešte ako tak bral ...

V Košiciach sa zrenovovala celá chirurgia vo Vojenskej leteckej nemocnici...lôžková časť a tie sály .....normárne radosť sa nechať rezať ...poznám , mal som tu česť ...
Odborný personál ani nespomínam ...
Teraz je tam oddelenie pre dlhodobo nemocných - GERIATRIA .....!!!!!

A udialo sa to len a len preto , že jednému nemenovanému pánovi nevyšla tá " privatizácia " za prvej Ficovej vlády ...a henten pán vééééľmi vysoko sedí ....

éééééééééj

dožiť sa tak toho, že by inde :D
julysak
28.05.13,05:58
Začína sa volebná kampaň na prezidenta každý z nich hovorí aký bude náročný ako bude preverovať tie zlodejské privatizácie najmä energomonopolov. Tomu dám hlas kto do volebnej kampane stihne podať na konkrétne osoby trestné oznámenie za to že nás tie svine okradli a je mi to jedno či bude obvineným z ktorejkoľvek strany. Inak je to len číry populizmus
A čo už je prezidenta do privatizácie :D :D
KoxXxo
28.05.13,06:16
julysak
28.05.13,06:29
http://moje.hnonline.sk/node/12911
to nemusím ani čítať / stačí pozrieť

je jasné že má naivné a nesplniteľné sľuby
pavol54
28.05.13,06:49
Začína sa volebná kampaň na prezidenta každý z nich hovorí aký bude náročný ako bude preverovať tie zlodejské privatizácie najmä energomonopolov. Tomu dám hlas kto do volebnej kampane stihne podať na konkrétne osoby trestné oznámenie za to že nás tie svine okradli a je mi to jedno či bude obvineným z ktorejkoľvek strany. Inak je to len číry populizmus
A čo už je prezidenta do privatizácie :D :D
To sa spýtaj kandidáta kubíka nie mňa
Indeed
28.05.13,07:14
Čo si myslite o časopise ZEM&VEK ktorý vydáva Tibor Eliot Rostas ?

Bola naň masívna reklama v rádiu VIVA, a ked som ho zhaňal,bolo mi povedané,že je vypredaný lebo dostali z neho 2 kusy ...

P.S. Moja otázka je v súlade s témou,nakoľko časopis pojednáva o utajovaných skutočnostiach, dokonca tam mal byť rozhovor s Vladimirom Pavlíkom...
julysak
28.05.13,11:02
Čo si myslite o časopise ZEM&VEK ktorý vydáva Tibor Eliot Rostas ?

Bola naň masívna reklama v rádiu VIVA, a ked som ho zhaňal,bolo mi povedané,že je vypredaný lebo dostali z neho 2 kusy ...

P.S. Moja otázka je v súlade s témou,nakoľko časopis pojednáva o utajovaných skutočnostiach, dokonca tam mal byť rozhovor s Vladimirom Pavlíkom...
Toto napovedá :
""
V májovom čísle nášho časopisu bola spomínaná petícia proti nadobudnutiu platnosti zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti podľa ktorého do konca septembra 2013 musia byť všetky psy, mačky a fretky držané na území Slovenska povinne označené čipom. Majiteľovi inak hrozí pokuta do výšky 370 eur. Pokiaľ patríte k skupine ľudí, ktorý s týmto zákonom nesúhlasia, cez priloženzý link si môžete stiahnuť petičný hárok spolu s adresou, kam ho po zozbieraní podpisov treba poslať. Hárok si stiahnete tu: Petícia čipovanie
""

Prelistujem

Mám pocit, že to bude tak na tretiny :
pravdivý / nový / objektívny (už teraz je Týždeň lepší )
spletanistický
europskosocialialistickí
marjankaj
28.05.13,11:11
Čo si myslite o časopise ZEM&VEK ktorý vydáva Tibor Eliot Rostas ?

Bola naň masívna reklama v rádiu VIVA, a ked som ho zhaňal,bolo mi povedané,že je vypredaný lebo dostali z neho 2 kusy ...

P.S. Moja otázka je v súlade s témou,nakoľko časopis pojednáva o utajovaných skutočnostiach, dokonca tam mal byť rozhovor s Vladimirom Pavlíkom...
Toto napovedá :
""
V májovom čísle nášho časopisu bola spomínaná petícia proti nadobudnutiu platnosti zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti podľa ktorého do konca septembra 2013 musia byť všetky psy, mačky a fretky držané na území Slovenska povinne označené čipom. Majiteľovi inak hrozí pokuta do výšky 370 eur. Pokiaľ patríte k skupine ľudí, ktorý s týmto zákonom nesúhlasia, cez priloženzý link si môžete stiahnuť petičný hárok spolu s adresou, kam ho po zozbieraní podpisov treba poslať. Hárok si stiahnete tu: Petícia čipovanie
""

Prelistujem

Mám pocit, že to bude tak na tretiny :
pravdivý / nový / objektívny (už teraz je Týždeň lepší )
spletanistický
europskosocialialistickí

Veď si ho predplať.

http://www.zemavek.sk/
SimiMimi
28.05.13,11:20
dolezite.sk
julysak
28.05.13,11:26
Čo si myslite o časopise ZEM&VEK ktorý vydáva Tibor Eliot Rostas ?

Bola naň masívna reklama v rádiu VIVA, a ked som ho zhaňal,bolo mi povedané,že je vypredaný lebo dostali z neho 2 kusy ...

P.S. Moja otázka je v súlade s témou,nakoľko časopis pojednáva o utajovaných skutočnostiach, dokonca tam mal byť rozhovor s Vladimirom Pavlíkom...
Toto napovedá :
""
V májovom čísle nášho časopisu bola spomínaná petícia proti nadobudnutiu platnosti zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti podľa ktorého do konca septembra 2013 musia byť všetky psy, mačky a fretky držané na území Slovenska povinne označené čipom. Majiteľovi inak hrozí pokuta do výšky 370 eur. Pokiaľ patríte k skupine ľudí, ktorý s týmto zákonom nesúhlasia, cez priloženzý link si môžete stiahnuť petičný hárok spolu s adresou, kam ho po zozbieraní podpisov treba poslať. Hárok si stiahnete tu: Petícia čipovanie
""

Prelistujem

Mám pocit, že to bude tak na tretiny :
pravdivý / nový / objektívny (už teraz je Týždeň lepší )
spletanistický
europskosocialialistickí

Veď si ho predplať.

http://www.zemavek.sk/
až taký blbý nie som :D
marjankaj
28.05.13,11:40
Čo si myslite o časopise ZEM&VEK ktorý vydáva Tibor Eliot Rostas ?

Bola naň masívna reklama v rádiu VIVA, a ked som ho zhaňal,bolo mi povedané,že je vypredaný lebo dostali z neho 2 kusy ...

P.S. Moja otázka je v súlade s témou,nakoľko časopis pojednáva o utajovaných skutočnostiach, dokonca tam mal byť rozhovor s Vladimirom Pavlíkom...
Toto napovedá :
""
V májovom čísle nášho časopisu bola spomínaná petícia proti nadobudnutiu platnosti zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti podľa ktorého do konca septembra 2013 musia byť všetky psy, mačky a fretky držané na území Slovenska povinne označené čipom. Majiteľovi inak hrozí pokuta do výšky 370 eur. Pokiaľ patríte k skupine ľudí, ktorý s týmto zákonom nesúhlasia, cez priloženzý link si môžete stiahnuť petičný hárok spolu s adresou, kam ho po zozbieraní podpisov treba poslať. Hárok si stiahnete tu: Petícia čipovanie
""

Prelistujem

Mám pocit, že to bude tak na tretiny :
pravdivý / nový / objektívny (už teraz je Týždeň lepší )
spletanistický
europskosocialialistickí

Veď si ho predplať.

http://www.zemavek.sk/
až taký blbý nie som :D
Milan, to nepatrilo tebe, ale Lackovi.
V týchto novinkách nie som doma, tak sa nediv, že píšem kdekomu.
jahoszmsk
28.05.13,14:49
Indeed
29.05.13,05:48
Čo si myslite o časopise ZEM&VEK ktorý vydáva Tibor Eliot Rostas ?

Bola naň masívna reklama v rádiu VIVA, a ked som ho zhaňal,bolo mi povedané,že je vypredaný lebo dostali z neho 2 kusy ...

P.S. Moja otázka je v súlade s témou,nakoľko časopis pojednáva o utajovaných skutočnostiach, dokonca tam mal byť rozhovor s Vladimirom Pavlíkom...
Toto napovedá :
""
V májovom čísle nášho časopisu bola spomínaná petícia proti nadobudnutiu platnosti zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti podľa ktorého do konca septembra 2013 musia byť všetky psy, mačky a fretky držané na území Slovenska povinne označené čipom. Majiteľovi inak hrozí pokuta do výšky 370 eur. Pokiaľ patríte k skupine ľudí, ktorý s týmto zákonom nesúhlasia, cez priloženzý link si môžete stiahnuť petičný hárok spolu s adresou, kam ho po zozbieraní podpisov treba poslať. Hárok si stiahnete tu: Petícia čipovanie
""

Prelistujem

Mám pocit, že to bude tak na tretiny :
pravdivý / nový / objektívny (už teraz je Týždeň lepší )
spletanistický
europskosocialialistickí


Nuž vypichnuť z tohto časopisu ,práve článok ktorý sa vzťahuje k zvieratám,konkretne k domácim milačikom je od Teba "julyšak" účelové a manipulatívne, nakoľko dobre vieš ako niektorí členovia poraďackej komunity su absolutne nekriticki k teme domacich milačikov a a priori hned odsudia všetko negatívne v tycto suvislostiach.
Je to len prihrievanie Tvojej vlastnej polievočky
Časopis ZEM&VEK burcuje a je o inom...
julysak
29.05.13,17:18
Čo si myslite o časopise ZEM&VEK ktorý vydáva Tibor Eliot Rostas ?

Bola naň masívna reklama v rádiu VIVA, a ked som ho zhaňal,bolo mi povedané,že je vypredaný lebo dostali z neho 2 kusy ...

P.S. Moja otázka je v súlade s témou,nakoľko časopis pojednáva o utajovaných skutočnostiach, dokonca tam mal byť rozhovor s Vladimirom Pavlíkom...
Toto napovedá :
""
V májovom čísle nášho časopisu bola spomínaná petícia proti nadobudnutiu platnosti zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti podľa ktorého do konca septembra 2013 musia byť všetky psy, mačky a fretky držané na území Slovenska povinne označené čipom. Majiteľovi inak hrozí pokuta do výšky 370 eur. Pokiaľ patríte k skupine ľudí, ktorý s týmto zákonom nesúhlasia, cez priloženzý link si môžete stiahnuť petičný hárok spolu s adresou, kam ho po zozbieraní podpisov treba poslať. Hárok si stiahnete tu: Petícia čipovanie
""

Prelistujem

Mám pocit, že to bude tak na tretiny :
pravdivý / nový / objektívny (už teraz je Týždeň lepší )
spletanistický
europskosocialialistickí


Nuž vypichnuť z tohto časopisu ,práve článok ktorý sa vzťahuje k zvieratám,konkretne k domácim milačikom je od Teba "julyšak" účelové a manipulatívne, nakoľko dobre vieš ako niektorí členovia poraďackej komunity su absolutne nekriticki k teme domacich milačikov a a priori hned odsudia všetko negatívne v tycto suvislostiach.
Je to len prihrievanie Tvojej vlastnej polievočky
Časopis ZEM&VEK burcuje a je o inom...
Ja mám polievočku tak v tanieri , ale NIE v nejakom neexistujúcom časopise :D
taiko
30.05.13,14:38
...eeej veru Slovensko kraca a kraca. A dnesnym dnom je vdaka "SMRADU-Socialna demagogia" opat blizsie k prevelebnej....:mad::eek::mee:. Vybor na presetrovanie rezortu ministra, ukoncuje vo veci predmetnej cinnost a prebratim iniciative poveruje ministra, ktoreho ministerstva sa predmetne vysetrovanie tyka. Toto uz co je toto? Volici SMRADU-SD, to je to, co ste chceli? To vam fakt uz nic nevadi? Ci hlavne ze v Lidli maju lacnejsiu sunku a ze v "zamene manzeliek" X prefukol Y na pojde?
pouzijem slova klasicsky: "joj, ale som sa rozculila"
duves
30.05.13,15:56
Ty naozaj nechápeš, že to socializmus? Ty nechápeš, že socializmus je to najhoršie, čo kedy ľudstvo postretlo? Veď tomu sa nevyrovná ani terorizmus, či nejaká Hirošima. Dokonca ani fašizmus nieje taký strašný, ako socializmus.
-----------------------
Socializmus ťa vždy okradne a o všetko. Doslova o všetko, dokonca aj o slobodu čokoľvek robiť.
Spletanista splieta ičoviny.
Ešte že si človek môže prečítať rozumnejšie myšlienky, než je horeuvedeny grc.


Jedným z podivných dopadov finančného prepadu a opatrení proti nemu (enormné sumy peňazí na pomoc bankám) bolo znovuoživenie práce Ayn Randovej, najbližšie ako sa je môžné dostať k ideológovi kapitalizmu štýlu „chamtivosť je dobrá“ – predaj jej magnum opus Atlas Shrugged (Atlas pokrčil plecami) znovu vystrelil. Podľa niektorých správ sa tu už objavujú znaky toho, že sa realizuje scenár opísaný v Atlas Shrugged – kreatívni kapitalisti samotní idúci do štrajku – sa realizuje. John Campbell, republikánsky kongresman povedal: „Úspešní idú do štrajku. Vidím to v malom, istý druh protestu od ľudí, ktorí vytvárajú pracovné miesta (...), ktorí opúšťajú svoje ambície, pretože vidia, ako budú za ne potrestaní.“ Absurdita tejto reakcie je, že dezinterpretuje situáciu: väčšina gigantických súm peňazí určených na záchranu ide presne Randovej deregulovaným „titanom“, ktorí zlyhali v ich „kreatívnych“ schémach a tak spôsobili krach. Nie sú to skvelí kreatívni géniovia, ktorí pomáhajú lenivým bežným ľuďom, sú to bežní platcovia daní, ktorí pomáhajú skrachovaným „kreatívnym géniom“. .
zdroj: Slavoj Žížek - Jednoduchá odvaha rozhodnutia: ľavicová pocta Thatcherovej
julysak
30.05.13,18:20
Ty naozaj nechápeš, že to socializmus? Ty nechápeš, že socializmus je to najhoršie, čo kedy ľudstvo postretlo? Veď tomu sa nevyrovná ani terorizmus, či nejaká Hirošima. Dokonca ani fašizmus nieje taký strašný, ako socializmus.
-----------------------
Socializmus ťa vždy okradne a o všetko. Doslova o všetko, dokonca aj o slobodu čokoľvek robiť.
Spletanista splieta ičoviny.
Ešte že si človek môže prečítať rozumnejšie myšlienky, než je horeuvedeny grc.


Jedným z podivných dopadov finančného prepadu a opatrení proti nemu (enormné sumy peňazí na pomoc bankám) bolo znovuoživenie práce Ayn Randovej, najbližšie ako sa je môžné dostať k ideológovi kapitalizmu štýlu „chamtivosť je dobrá“ – predaj jej magnum opus Atlas Shrugged (Atlas pokrčil plecami) znovu vystrelil. Podľa niektorých správ sa tu už objavujú znaky toho, že sa realizuje scenár opísaný v Atlas Shrugged – kreatívni kapitalisti samotní idúci do štrajku – sa realizuje. John Campbell, republikánsky kongresman povedal: „Úspešní idú do štrajku. Vidím to v malom, istý druh protestu od ľudí, ktorí vytvárajú pracovné miesta (...), ktorí opúšťajú svoje ambície, pretože vidia, ako budú za ne potrestaní.“ Absurdita tejto reakcie je, že dezinterpretuje situáciu: väčšina gigantických súm peňazí určených na záchranu ide presne Randovej deregulovaným „titanom“, ktorí zlyhali v ich „kreatívnych“ schémach a tak spôsobili krach. Nie sú to skvelí kreatívni géniovia, ktorí pomáhajú lenivým bežným ľuďom, sú to bežní platcovia daní, ktorí pomáhajú skrachovaným „kreatívnym géniom“. .
zdroj: Slavoj Žížek - Jednoduchá odvaha rozhodnutia: ľavicová pocta Thatcherovej
Nejako som z toho textu nevydoloval nič rozumnejšie.
duves
30.05.13,18:33
julysak
30.05.13,18:55
jar88
30.05.13,20:06
Ty naozaj nechápeš, že to socializmus? Ty nechápeš, že socializmus je to najhoršie, čo kedy ľudstvo postretlo? Veď tomu sa nevyrovná ani terorizmus, či nejaká Hirošima. Dokonca ani fašizmus nieje taký strašný, ako socializmus.
-----------------------
Socializmus ťa vždy okradne a o všetko. Doslova o všetko, dokonca aj o slobodu čokoľvek robiť.
Spletanista splieta ičoviny.
Ešte že si človek môže prečítať rozumnejšie myšlienky, než je horeuvedeny grc.


Jedným z podivných dopadov finančného prepadu a opatrení proti nemu (enormné sumy peňazí na pomoc bankám) bolo znovuoživenie práce Ayn Randovej, najbližšie ako sa je môžné dostať k ideológovi kapitalizmu štýlu „chamtivosť je dobrá“ – predaj jej magnum opus Atlas Shrugged (Atlas pokrčil plecami) znovu vystrelil. Podľa niektorých správ sa tu už objavujú znaky toho, že sa realizuje scenár opísaný v Atlas Shrugged – kreatívni kapitalisti samotní idúci do štrajku – sa realizuje. John Campbell, republikánsky kongresman povedal: „Úspešní idú do štrajku. Vidím to v malom, istý druh protestu od ľudí, ktorí vytvárajú pracovné miesta (...), ktorí opúšťajú svoje ambície, pretože vidia, ako budú za ne potrestaní.“ Absurdita tejto reakcie je, že dezinterpretuje situáciu: väčšina gigantických súm peňazí určených na záchranu ide presne Randovej deregulovaným „titanom“, ktorí zlyhali v ich „kreatívnych“ schémach a tak spôsobili krach. Nie sú to skvelí kreatívni géniovia, ktorí pomáhajú lenivým bežným ľuďom, sú to bežní platcovia daní, ktorí pomáhajú skrachovaným „kreatívnym géniom“. .
zdroj: Slavoj Žížek - Jednoduchá odvaha rozhodnutia: ľavicová pocta Thatcherovej
Duves, na tebe je zaujímavé, že akákolvek konšpiračná, či spletanistická teória ti hneď pripadá logická, rozumná a snáď aj, ako jediná správna, ale pochopiť a zapamätať si, že 1 + 1 = 2 a 2 + 2 = 4 to akosi nie a nie.
---------------------------------------
Asi máš smolu (nerád používam také slová, ako GRC - horeuvedený grc) a od narodenia miesto mozgu čosi iné. Asi ti tam niekto nagrcal. Inak si tvoje reakcie a vyjadrenia vysvetliť neviem.
jar88
30.05.13,20:29
http://nezavisli.blogspot.sk/2013/05/jednoducha-odvaha-rozhodnutia-lavicova.html#more
Toto ťa vie osloviť?
Veď je to zlátanina a neskutočný grc.
---------------
(prečítal som si to cele a dokonca dvakrát)
julysak
31.05.13,05:13
http://nezavisli.blogspot.sk/2013/05/jednoducha-odvaha-rozhodnutia-lavicova.html#more
Toto ťa vie osloviť?
Veď je to zlátanina a neskutočný grc.
---------------
(prečítal som si to cele a dokonca dvakrát)


On si myslí, že keď tým jednotlivým zrnkám pravdy rozumie, že aj pozametané ne kopu je to celé pravda.

Pravda je však taká, že aj manipulátori ľudí pracujú asi takto :

- postavia si konštrukciu svojej myšlienky / zámeru
- potom ju vystužia :
- - použijú veci / citáty / ľudí / odborníkov aj poloodborníkov (aj neodborníkov) o ktorých si myslia, že ich čitatelia poznajú (alebo sú s nimi stotožnení)
- - tieto podporné veci majú podiel tak 10 až 40 %
- - nevadí ak sú tieto podporné veci zo vzájomne nesúvisiacich oblastí = ony nemajú argumentačne podporiť jedna druhú , ale vytvárať u čitateľa pocit dôveryhodnosti celku
Takže hoci použili o niečo menej ako 10 až 40 % (lebo nemusia byť všetky podporné aj pravdivé :D ) logickej a reálnej pravdy v jednotlivostiach

pravdivostná hodnota celku je menej ako 30 % (vzhľadom na nesúvisiacosť podporných vecí)

ale v nekritických čitateľoch / obdivovateľoch vytvorili dojem pravdivostnej hodnoty viac ako 2/3

Preto sú manipulátori tak úspešní (časovo krátkodobo - povedzme počas niekoľkých rokov, kým ich realita neodhalí) :

s 1/3 "investícií" dosiahli "obrat" 2/3 = min 100 % ZISK
Indeed
31.05.13,05:58
julyšak , na Hrad !
duves
31.05.13,11:45
ano na hrad!
julysak
31.05.13,13:17
julyšak , na Hrad !
To tak.

Tajtrlíka tam robiť :D :D .
bjuty smis
31.05.13,13:42
julyšak , na Hrad !
To tak.

Tajtrlíka tam robiť :D :D .
si polovník ? vieš dobre strielať z gulovnice ?

kašleš na ústavu ?
tak to zober.....viac hanby tam iste nenarobíš?
duves
01.06.13,05:01
http://nezavisli.blogspot.sk/2013/05/jednoducha-odvaha-rozhodnutia-lavicova.html#more
Toto ťa vie osloviť?
Veď je to zlátanina a neskutočný grc.
---------------
(prečítal som si to cele a dokonca dvakrát)
Ani ma to neprekvapuje. Ty s tvojim IQ a EQ hupacieho koňa maš velke problemy pochopiť filozofa, psychoanalytika Slavoja Žižeka.
http://www.kosmas.cz/autor/7558/slavoj-zizek/
jar88
01.06.13,06:17
http://nezavisli.blogspot.sk/2013/05/jednoducha-odvaha-rozhodnutia-lavicova.html#more
Toto ťa vie osloviť?
Veď je to zlátanina a neskutočný grc.
---------------
(prečítal som si to cele a dokonca dvakrát)
Ani ma to neprekvapuje. Ty s tvojim IQ a EQ hupacieho koňa maš velke problemy pochopiť filozofa, psychoanalytika Slavoja Žižeka.
http://www.kosmas.cz/autor/7558/slavoj-zizek/
Neboj sa duvesko, ja viem pochopiť všetko, dokonca aj teba.
Ale ak nejaký, trebárs aj nejakými ľudmi uznávaný, filozof, psychoanalytik napíše a vydá popletenú hlúposť, vždy to bude len hlúposť. Veď si vezmi napríklad tento jeho odsek:
---------------------------------
Neplatí to isté pre bankrot Enronu v januári 2002 (tak ako aj všetky finančné prepady, ktoré nasledovali), ktorý sa dá interpretovať ako trochu ironický komentár o predstave rizikovej spoločnosti? Tisícky zamestnancov, ktorí stratili svoju prácu a úspory boli s určitosťou vystavení riziku, ale bez akejkoľvek skutočnej voľby – riziko sa im javilo ako slepý osud. Naopak tí, ktorí mali reálnu predstavu o riziku ako aj možnosti zasiahnuť do situácie (vrcholoví manažéri), minimalizovali svoje riziko speňažením svojich akcií a opcií pred bankrotom – takže je pravdou, že žijeme v spoločnosti rizikových rozhodnutí, ale niektorí (manažéri z Wall street) rozhodujú, kým iní (bežní ľudia platiaci hypotéky) riskujú.
-----------------------------------
Veď to je zlátanina a praobyčajné, vedomé klamstvo, zjavne písané za účelom zavádzania. Zavádzania takých koňov, ako si ty.
-------------------------------------------
Na tomto článku ti to môžem jednoducho preukázať. Je to totiž vzorová ukážka toho, čo tu opisoval julyšak.
bjuty smis
01.06.13,07:07
pavol54
01.06.13,07:19
dalšia rana istoty od SOCANOV !!
http://ekonomika.sme.sk/c/6820964/tesco-planuje-u-nas-prepustit-stovky-ludi-aj-pre-zakonnik-od-smeru.html
Obchodov a ich sietí na m2 predajnej plochy je toľko ako keby sme mali najväčšiu kúpnu silu v EÚ, a niet komu predávať lebo sa o zákazníka bijú ako besní psy a kto by kupoval taký šmejdácky tovar. Skrátka skončili záväzky v súvislosti s dotáciami a už niet z čoho doplácať tie prevádzky kde sa právo na naplánovaný zisk nedá zrealizovať budú končiť to je ten správny voľný trh. a tých dohodárov budeš na dôchodku živiť ty? no ja rozhodne nemienim keď si neodvádzajú ani zamestnávateľ tak čo?
jar88
01.06.13,07:22
Duves, ty máš pocit, že odvolávaním sa na nejakého Žižeka, vlastne argumentuješ? Že ak vydal niekoľko kníh plných bludov, že tie bludy sú správne. Omyl priateľu, omyl.
------------------------------
Možno je dobrý podnikateľ, alebo má dobrého manažéra a možno sa ho ujalo nejaké nakladateľstvo, ktoré má rozumného manažéra. Manažéra, ktorý vie, že tých ktorí radi čítajú socanské bludy stále pribúda a to po celom vyspelom svete. Ak tie jeho knihy kupujú, musí to byť dobrý biznis. To je predsa slobodný trh. Horšie však bude, ak ten slobodný trh jeho čitatelia a obdivovatelia zrušia. Kde to potom budú kupovať. To potom budú kšeftovať s bludmi načierno, aby mohli šíriť bludy o škodlivosti čierneho trhu?
--------------------------------
Myslím, že húpací kôň to pochopí, ale ty určite nie.
julysak
01.06.13,08:55
julyšak , na Hrad !
To tak.

Tajtrlíka tam robiť :D :D .
si polovník ? vieš dobre strielať z gulovnice ?

kašleš na ústavu ?
tak to zober.....viac hanby tam iste nenarobíš?

Striaľať som chodil dávno - to boli ešte iné oči :D
äale iba z armádnej pichtole a sapíka)
bjuty smis
01.06.13,14:17
dalšia rana istoty od SOCANOV !!
http://ekonomika.sme.sk/c/6820964/tesco-planuje-u-nas-prepustit-stovky-ludi-aj-pre-zakonnik-od-smeru.html
Obchodov a ich sietí na m2 predajnej plochy je toľko ako keby sme mali najväčšiu kúpnu silu v EÚ, a niet komu predávať lebo sa o zákazníka bijú ako besní psy a kto by kupoval taký šmejdácky tovar. Skrátka skončili záväzky v súvislosti s dotáciami a už niet z čoho doplácať tie prevádzky kde sa právo na naplánovaný zisk nedá zrealizovať budú končiť to je ten správny voľný trh. a tých dohodárov budeš na dôchodku živiť ty? no ja rozhodne nemienim keď si neodvádzajú ani zamestnávateľ tak čo?

ja naštastie nie som odkázaný na tých pár.€, čo tam dohodári zarobili...

tí dohodári mali chuť aj záujem pracovať, ale TEBOU obhajovaní socani im to zakázali...
zas tu splietaš úplne z cesty niečo o naplánovanom zisku...
vysvetli to tej mamke, čo chodila v nedelu cez svoje volno brigádovať, aby kúpila dcére drahé pomôcky do školy, alebo hoc aj modny doplnok...
až sa mi nechce veriť, že si taký jednoduchý..............
ked dáš argument, že ten, kto chce pracovať nemôže, lebo si nezarobí na dôchodok..... tak nech je radšej doma a my ho budeme platiť cez sociálku..... celý život a potom mu aj tak ten dôchodok zaplatíme..jednoducho pavol.......alebo jednoduchý ???
pavol54
01.06.13,15:44
dalšia rana istoty od SOCANOV !!
http://ekonomika.sme.sk/c/6820964/tesco-planuje-u-nas-prepustit-stovky-ludi-aj-pre-zakonnik-od-smeru.html
Obchodov a ich sietí na m2 predajnej plochy je toľko ako keby sme mali najväčšiu kúpnu silu v EÚ, a niet komu predávať lebo sa o zákazníka bijú ako besní psy a kto by kupoval taký šmejdácky tovar. Skrátka skončili záväzky v súvislosti s dotáciami a už niet z čoho doplácať tie prevádzky kde sa právo na naplánovaný zisk nedá zrealizovať budú končiť to je ten správny voľný trh. a tých dohodárov budeš na dôchodku živiť ty? no ja rozhodne nemienim keď si neodvádzajú ani zamestnávateľ tak čo?

ja naštastie nie som odkázaný na tých pár.€, čo tam dohodári zarobili...

tí dohodári mali chuť aj záujem pracovať, ale TEBOU obhajovaní socani im to zakázali...
zas tu splietaš úplne z cesty niečo o naplánovanom zisku...
vysvetli to tej mamke, čo chodila v nedelu cez svoje volno brigádovať, aby kúpila dcére drahé pomôcky do školy, alebo hoc aj modny doplnok...
až sa mi nechce veriť, že si taký jednoduchý..............
ked dáš argument, že ten, kto chce pracovať nemôže, lebo si nezarobí na dôchodok..... tak nech je radšej doma a my ho budeme platiť cez sociálku..... celý život a potom mu aj tak ten dôchodok zaplatíme..jednoducho pavol.......alebo jednoduchý ??? To s tou mamkou je úbohý príklad na viac nemáš?
Lenže tej mamke niekto nedá zarobiť tak aby nemusela makať na dohodu celý rok. len preto že rastie zisk firmám a rastie nezamestnanosť lenže dohoda sa zvrtla práve z tej sobotnej alebo nedelnej príležitosti na celoročné pravidlo a to mi vadí ak ja riadne zamestnám človeka tak je to rozdiel v nákladoch na mzdách o 35 % oproti takému čo zamestnáva celoročne na dohodu a to je pánečku poriadna konkurenčná výhoda. A zase sme pri naplánovanom zisku.
duves
01.06.13,16:46
Je potrebne zdemontovať toto neludske, korystnícke zriadenie

Stop kapitalismu, protestují ve Frankfurtu tisíce lidíhttp://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=781431


(http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=781431)
pavol54
01.06.13,16:55
Je potrebne zdemontovať toto neludske, korystnícke zriadenie

Stop kapitalismu, protestují ve Frankfurtu tisíce lidíhttp://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=781431


(http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=781431)
Takže v Nemecku a Turecku sa začali grupovať povstalci( alebo tí sú len v Sýrii aj tam to tak začalo nejakou demonštráciou za niečo až to prerástlo do krviprelievania) aha tak to budú v tomto prípade extrémisti
pavol54
01.06.13,17:06
dalšia rana istoty od SOCANOV !!
http://ekonomika.sme.sk/c/6820964/tesco-planuje-u-nas-prepustit-stovky-ludi-aj-pre-zakonnik-od-smeru.html
Obchodov a ich sietí na m2 predajnej plochy je toľko ako keby sme mali najväčšiu kúpnu silu v EÚ, a niet komu predávať lebo sa o zákazníka bijú ako besní psy a kto by kupoval taký šmejdácky tovar. Skrátka skončili záväzky v súvislosti s dotáciami a už niet z čoho doplácať tie prevádzky kde sa právo na naplánovaný zisk nedá zrealizovať budú končiť to je ten správny voľný trh. a tých dohodárov budeš na dôchodku živiť ty? no ja rozhodne nemienim keď si neodvádzajú ani zamestnávateľ tak čo?

ja naštastie nie som odkázaný na tých pár.€, čo tam dohodári zarobili...

tí dohodári mali chuť aj záujem pracovať, ale TEBOU obhajovaní socani im to zakázali...
zas tu splietaš úplne z cesty niečo o naplánovanom zisku...
vysvetli to tej mamke, čo chodila v nedelu cez svoje volno brigádovať, aby kúpila dcére drahé pomôcky do školy, alebo hoc aj modny doplnok...
až sa mi nechce veriť, že si taký jednoduchý..............
ked dáš argument, že ten, kto chce pracovať nemôže, lebo si nezarobí na dôchodok..... tak nech je radšej doma a my ho budeme platiť cez sociálku..... celý život a potom mu aj tak ten dôchodok zaplatíme..jednoducho pavol.......alebo jednoduchý ???
A ešte niečo zamestnávam invalidov ktorí k invalidite prišli ako slepé kura k zrnu, keby neboli riadne zamestnaní ale pracovali celé roky len na dohodu tak dostanú veľké HOVNO miesto invalidného dôchodku takže každý keď sa driape za ziskami si myslí že on je voči životným úderom imúnny a ten kto si myslí že nie tak je pre nich JEDNODUCHÝ. Takže ešte si nedoskákal na poslednú cestu
bjuty smis
01.06.13,17:33
dalšia rana istoty od SOCANOV !!
http://ekonomika.sme.sk/c/6820964/tesco-planuje-u-nas-prepustit-stovky-ludi-aj-pre-zakonnik-od-smeru.html
Obchodov a ich sietí na m2 predajnej plochy je toľko ako keby sme mali najväčšiu kúpnu silu v EÚ, a niet komu predávať lebo sa o zákazníka bijú ako besní psy a kto by kupoval taký šmejdácky tovar. Skrátka skončili záväzky v súvislosti s dotáciami a už niet z čoho doplácať tie prevádzky kde sa právo na naplánovaný zisk nedá zrealizovať budú končiť to je ten správny voľný trh. a tých dohodárov budeš na dôchodku živiť ty? no ja rozhodne nemienim keď si neodvádzajú ani zamestnávateľ tak čo?

ja naštastie nie som odkázaný na tých pár.€, čo tam dohodári zarobili...

tí dohodári mali chuť aj záujem pracovať, ale TEBOU obhajovaní socani im to zakázali...
zas tu splietaš úplne z cesty niečo o naplánovanom zisku...
vysvetli to tej mamke, čo chodila v nedelu cez svoje volno brigádovať, aby kúpila dcére drahé pomôcky do školy, alebo hoc aj modny doplnok...
až sa mi nechce veriť, že si taký jednoduchý..............
ked dáš argument, že ten, kto chce pracovať nemôže, lebo si nezarobí na dôchodok..... tak nech je radšej doma a my ho budeme platiť cez sociálku..... celý život a potom mu aj tak ten dôchodok zaplatíme..jednoducho pavol.......alebo jednoduchý ??? To s tou mamkou je úbohý príklad na viac nemáš?
Lenže tej mamke niekto nedá zarobiť tak aby nemusela makať na dohodu celý rok. len preto že rastie zisk firmám a rastie nezamestnanosť lenže dohoda sa zvrtla práve z tej sobotnej alebo nedelnej príležitosti na celoročné pravidlo a to mi vadí ak ja riadne zamestnám človeka tak je to rozdiel v nákladoch na mzdách o 35 % oproti takému čo zamestnáva celoročne na dohodu a to je pánečku poriadna konkurenčná výhoda. A zase sme pri naplánovanom zisku.

úbohý si ty, ked na to nevieš zareagovať....ja mám na viac, ale tisíce " mám" nemá a takto si pomáhali...už nie, lebo socani povedali, že oni rozkrádajú takto republiku...:)))

nie tento ryšavý chrapúň :

.dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou. Oficiálne prídu a budú normálne vykryté v strane. To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať. Aj preto som urobil niektoré rozhodnutia vo vzťahu k týmto financiám. Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať. Napriek tomu si myslím, že musí vzniknúť nejaká paralelná finančná štruktúra, ktorá musí byť k dispozícii pre účely aj volebnej kampane a ďalších vecí."

tak mamke nedá " niekto " zarobiť....

ty zamestnávaš ...nadávaš tu nonstop na " právo na zisk" :)

kolko u teba zarábajú zamestnanci ??

priemerne mzda na slovensku je cez 800 .-€...napíš nám tu, kolko platíš ty ??

ako v praxi využívaš svoje socanské teorie ??

ako v praxi bojuješ proti nenažratým kapitalistom a ich právu na zisk ???
wagner
01.06.13,19:33
mimotemy dajte si každý po jednej a nerýpte tu do seba.
jar88
02.06.13,04:40
Je potrebne zdemontovať toto neludske, korystnícke zriadenie

Stop kapitalismu, protestují ve Frankfurtu tisíce lidíhttp://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=781431


(http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=781431)
To sú pomätenci, nie normálni ľudia.
Sem to zákonite muselo dospieť, lebo sociálne inžinierstvo nemá šancu usporiadať ľudské záujmy. To len ľuďom pomúti myseľ a následne sú presvedčení, že to kapitalizmus. Nevedia však pochopiť, že je to sociálny kapitalizmus, ktorý z nich urobil odkázaných. Odkázaných na sociálku, na ktorú nezarába nikto iný, ako kapitalista. Jedine zo skutočných kapitalistov prídu do sociálneho mešca skutočné peniaze.
----------------------------------
Treba tých nenažratých kapitalistov pohlušiť a potom už nebudeme musieť nikto pracovať, každý si zabehne na sociálku a je po probléme. Veď kto za to môže, že nemáme kde pracovať? A načo vlastne pracovať? Aby sa tí nenažranci na nás nabaľovali?
jar88
02.06.13,04:58
dalšia rana istoty od SOCANOV !!
http://ekonomika.sme.sk/c/6820964/tesco-planuje-u-nas-prepustit-stovky-ludi-aj-pre-zakonnik-od-smeru.html
Obchodov a ich sietí na m2 predajnej plochy je toľko ako keby sme mali najväčšiu kúpnu silu v EÚ, a niet komu predávať lebo sa o zákazníka bijú ako besní psy a kto by kupoval taký šmejdácky tovar. Skrátka skončili záväzky v súvislosti s dotáciami a už niet z čoho doplácať tie prevádzky kde sa právo na naplánovaný zisk nedá zrealizovať budú končiť to je ten správny voľný trh. a tých dohodárov budeš na dôchodku živiť ty? no ja rozhodne nemienim keď si neodvádzajú ani zamestnávateľ tak čo?

ja naštastie nie som odkázaný na tých pár.€, čo tam dohodári zarobili...

tí dohodári mali chuť aj záujem pracovať, ale TEBOU obhajovaní socani im to zakázali...
zas tu splietaš úplne z cesty niečo o naplánovanom zisku...
vysvetli to tej mamke, čo chodila v nedelu cez svoje volno brigádovať, aby kúpila dcére drahé pomôcky do školy, alebo hoc aj modny doplnok...
až sa mi nechce veriť, že si taký jednoduchý..............
ked dáš argument, že ten, kto chce pracovať nemôže, lebo si nezarobí na dôchodok..... tak nech je radšej doma a my ho budeme platiť cez sociálku..... celý život a potom mu aj tak ten dôchodok zaplatíme..jednoducho pavol.......alebo jednoduchý ???
A ešte niečo zamestnávam invalidov ktorí k invalidite prišli ako slepé kura k zrnu, keby neboli riadne zamestnaní ale pracovali celé roky len na dohodu tak dostanú veľké HOVNO miesto invalidného dôchodku takže každý keď sa driape za ziskami si myslí že on je voči životným úderom imúnny a ten kto si myslí že nie tak je pre nich JEDNODUCHÝ. Takže ešte si nedoskákal na poslednú cestu
Ešte by si nám mohol napísať, čo také môže robiť invalid v poľnohospodárstve. Teda okrem toho, že ti pomôže využiť sociálny systém.
------------------------------------------------------------------------
Napísal by som ti aj viac, ale už ma nebavíš.
Motáš dve na tri, ako sociálny ing. amatér. Motáš Tesco, ktoré sa prispôsobuje prostrediu s invalidmi a dohodármi, jablká s hruškami a krumpľami. Už aj sprosté krumple stoja viac, ako euro a tebe sa ich stále neoplatí pestovať a predávať? Ty nevieš zarobiť ani s tým, že ťa dotujeme? Veď choď k lopate a nie podnikať, keď to nevieš.
-----------------------------------------------------------------------
Ty si myslíš, že aj sprostý má právo na zisk? Áno, aj sprostý má právo na zisk, ale na taký, aký si vie zabezpečiť. Chápeš už konečne?
rotvik1965
02.06.13,05:12
staci si precitat zoznam stb a funkcionarov strany ksc tak potom co tu vobec chceme riesit ci vo vlade pokracovatelia stb a ksc alebo aj na obicajnej ulici kolko ich tam najdete? ja z ulice o 8 domoch som nasiel 3 ludi. takze ...
jar88
02.06.13,05:34
54pavol sa tu hrdí, že je podnikateľom v poľnohospodárskej prvovýrobe, že vlastne on je ten, kto nás tu živí a my zadubenci kupujeme dovezené žrádlo zo zahraničia. Pritom on je taký dobrák, že zamestnáva aj postihnutého chudáka. Že by bol taký dobrák za svoje? Čo by si mu dal robiť, ak by si to mal platiť zo svojich peňazí?
--------------------------------------------
Kedy sa už konečne pochváliš, akú prácu v poľnohospodárskej prvovýrobe, môže vykonávať invalid?
pavol54
02.06.13,05:41
dalšia rana istoty od SOCANOV !!
http://ekonomika.sme.sk/c/6820964/tesco-planuje-u-nas-prepustit-stovky-ludi-aj-pre-zakonnik-od-smeru.html
Obchodov a ich sietí na m2 predajnej plochy je toľko ako keby sme mali najväčšiu kúpnu silu v EÚ, a niet komu predávať lebo sa o zákazníka bijú ako besní psy a kto by kupoval taký šmejdácky tovar. Skrátka skončili záväzky v súvislosti s dotáciami a už niet z čoho doplácať tie prevádzky kde sa právo na naplánovaný zisk nedá zrealizovať budú končiť to je ten správny voľný trh. a tých dohodárov budeš na dôchodku živiť ty? no ja rozhodne nemienim keď si neodvádzajú ani zamestnávateľ tak čo?

ja naštastie nie som odkázaný na tých pár.€, čo tam dohodári zarobili...

tí dohodári mali chuť aj záujem pracovať, ale TEBOU obhajovaní socani im to zakázali...
zas tu splietaš úplne z cesty niečo o naplánovanom zisku...
vysvetli to tej mamke, čo chodila v nedelu cez svoje volno brigádovať, aby kúpila dcére drahé pomôcky do školy, alebo hoc aj modny doplnok...
až sa mi nechce veriť, že si taký jednoduchý..............
ked dáš argument, že ten, kto chce pracovať nemôže, lebo si nezarobí na dôchodok..... tak nech je radšej doma a my ho budeme platiť cez sociálku..... celý život a potom mu aj tak ten dôchodok zaplatíme..jednoducho pavol.......alebo jednoduchý ???
A ešte niečo zamestnávam invalidov ktorí k invalidite prišli ako slepé kura k zrnu, keby neboli riadne zamestnaní ale pracovali celé roky len na dohodu tak dostanú veľké HOVNO miesto invalidného dôchodku takže každý keď sa driape za ziskami si myslí že on je voči životným úderom imúnny a ten kto si myslí že nie tak je pre nich JEDNODUCHÝ. Takže ešte si nedoskákal na poslednú cestu
Ešte by si nám mohol napísať, čo také môže robiť invalid v poľnohospodárstve. Teda okrem toho, že ti pomôže využiť sociálny systém.
------------------------------------------------------------------------
Napísal by som ti aj viac, ale už ma nebavíš.
Motáš dve na tri, ako sociálny ing. amatér. Motáš Tesco, ktoré sa prispôsobuje prostrediu s invalidmi a dohodármi, jablká s hruškami a krumpľami. Už aj sprosté krumple stoja viac, ako euro a tebe sa ich stále neoplatí pestovať a predávať? Ty nevieš zarobiť ani s tým, že ťa dotujeme? Veď choď k lopate a nie podnikať, keď to nevieš.
-----------------------------------------------------------------------
Ty si myslíš, že aj sprostý má právo na zisk? Áno, aj sprostý má právo na zisk, ale na taký, aký si vie zabezpečiť. Chápeš už konečne?
dobre si sa ohodnotil
pavol54
02.06.13,05:45
54pavol sa tu hrdí, že je podnikateľom v poľnohospodárskej prvovýrobe, že vlastne on je ten, kto nás tu živí a my zadubenci kupujeme dovezené žrádlo zo zahraničia. Pritom on je taký dobrák, že zamestnáva aj postihnutého chudáka. Že by bol taký dobrák za svoje? Čo by si mu dal robiť, ak by si to mal platiť zo svojich peňazí?
--------------------------------------------
Kedy sa už konečne pochváliš, akú prácu v poľnohospodárskej prvovýrobe, môže vykonávať invalid?
To ja neviem, a ty to vieš? nedomýšľaj si čo nepíšem. stará baba myslela že vydrží a po..la sa. Ale ty si nenapísal že koľko ľudí zamestnávaš s tým nadpriemerným platom pri takom veľkom zisku.
jar88
02.06.13,06:52
54pavol sa tu hrdí, že je podnikateľom v poľnohospodárskej prvovýrobe, že vlastne on je ten, kto nás tu živí a my zadubenci kupujeme dovezené žrádlo zo zahraničia. Pritom on je taký dobrák, že zamestnáva aj postihnutého chudáka. Že by bol taký dobrák za svoje? Čo by si mu dal robiť, ak by si to mal platiť zo svojich peňazí?
--------------------------------------------
Kedy sa už konečne pochváliš, akú prácu v poľnohospodárskej prvovýrobe, môže vykonávať invalid?
To ja neviem, a ty to vieš? nedomýšľaj si čo nepíšem. stará baba myslela že vydrží a po..la sa. Ale ty si nenapísal že koľko ľudí zamestnávaš s tým nadpriemerným platom pri takom veľkom zisku.
Už som ti to napísal "X" krát, že už nepodnikám, lebo nie som ochotný platiť zo svojich poctivo zarobených, zdanených a odvodnených peňazí ani cent na vaše socanské maniére. Už stačilo. Teraz si zarábam tak, ako sa mi to hodí, ale tak, aby som platil len daň zo zisku. Pri dani zo zisku si totiž vždy môžem povedať, vďaka pánu bohu za tie dane. Bodaj by ich bolo sto krát viac.
jar88
02.06.13,07:01
A ešte drobnosť pre pavla54.
Moji ľudia vždy zarábali dvojnásobok až trojnásobok toho čo tvoji. Ale to len za predpokladu, že tí tvoji zarábajú aspoň vyšší priemer slovenských robotníkov. A to tí moji tak zarábali už aj za Mečiara. Jednoducho mali normu, obrat 500 000 Sk na hlavu a kto sa dostal pod 250 000 Sk mal smolu a hľadal si iné miesto. V obchode to inak nejde. Kto nemá obrat, musí z kola von.
erik555
02.06.13,07:35
Jednoducho mali normu, obrat 500 000 Sk na hlavu a kto sa dostal pod 250 000 Sk mal smolu a hľadal si iné miesto. V obchode to inak nejde. Kto nemá obrat, musí z kola von.
veru tak...ked ludia na Slovensku zarabali/ju mizerne, tak ani necakajte nejake velke obraty v obchodoch. Slava 20 rokov samostatneho Slovenska...najprv 5 rokov utahovania si opaskov, potom dalsich a dalsich :D
jar88
02.06.13,08:43
Jednoducho mali normu, obrat 500 000 Sk na hlavu a kto sa dostal pod 250 000 Sk mal smolu a hľadal si iné miesto. V obchode to inak nejde. Kto nemá obrat, musí z kola von.
veru tak...ked ludia na Slovensku zarabali/ju mizerne, tak ani necakajte nejake velke obraty v obchodoch. Slava 20 rokov samostatneho Slovenska...najprv 5 rokov utahovania si opaskov, potom dalsich a dalsich :D
A kto im kázal uťahovať si opasky? Veď nemuseli, kľudne sa mohli pustiť do nejakého podnikania a zarábať koľko hrdlo ráči. Oni však nie, to je totiž riskantné živobytie. Nie vždy a každému sa darí. Väčšina si povie, že oni nepotrebujú byť milionári. Im stačí slušne žiť a tým myslia blahobyt milionárov, dovolenky, kopec voľného času, len nepotrebujú služobníctvo.
No a že ľudia zarábajú mizerne? No jasné, že zarábajú mizerne, ale kto im za to môže. Snáď len nie podnikatelia a zvrchované Slovensko? Veď podnikateľ zaplatí koľko musí a zároveň aj toľko, koľko môže. Zaplatí len to na čo má peniaze. Ak nemá 3000 € na mzdu, tak si toho človeka predsa nezoberie. Neobjednám si predsa rundu koňaku, ak mám v peňaženke 2 € a tiež si tu rundu nebudem objednávať s 20 € v peňaženke, ak mi niekto povie, že zaplatiť môžem až potom, keď dám mafiánom 10 € výpalné. Ako mám zaplatiť z dvacky 20 € za koňak a 10 € výpalného? Veď počty nepustia.
erik555
02.06.13,09:25
Potom stale mi nejde do hlavy system v Rakusku, kde je priemerny zarobok asi 2800€ a asi 6%tna nezamestnanost :D Tam vie podnikatel zaplatit ludi vysokymi mzdami a tu nie? A k tomu ludia nezivoria, takze mi tu pisat nemusis, ze maju vysoke ceny za sluzby a ja neviem este za co :D Alebo je to krajina zazrakov? (aj ked ten zazrak je iba na skok od Slovenska) :D Otrasna republika toto nase Slovensko.
pavol54
02.06.13,10:23
Potom stale mi nejde do hlavy system v Rakusku, kde je priemerny zarobok asi 2800€ a asi 6%tna nezamestnanost :D Tam vie podnikatel zaplatit ludi vysokymi mzdami a tu nie? A k tomu ludia nezivoria, takze mi tu pisat nemusis, ze maju vysoke ceny za sluzby a ja neviem este za co :D Alebo je to krajina zazrakov? (aj ked ten zazrak je iba na skok od Slovenska) :D Otrasna republika toto nase Slovensko.
To vieš to je tak všetci sem prišli s cieľom prudko zbohatnúť popri nich sa vezú niektorí "naši" s tým istým cieľom. Kapitalizmus (najmä klondajkovský) nie je charita.Priemerná mzda WV v Nemecku je 5000€ na Slovensku je 1400€ to má jasnú vypovedaciu hodnotu. Druhá stránka veci je ak robotník dostane "čosi" tak sa mu žily od roboty neprasknú. A to je kolotoč.
jar88
02.06.13,11:14
Potom stale mi nejde do hlavy system v Rakusku, kde je priemerny zarobok asi 2800€ a asi 6%tna nezamestnanost :D Tam vie podnikatel zaplatit ludi vysokymi mzdami a tu nie? A k tomu ludia nezivoria, takze mi tu pisat nemusis, ze maju vysoke ceny za sluzby a ja neviem este za co :D Alebo je to krajina zazrakov? (aj ked ten zazrak je iba na skok od Slovenska) :D Otrasna republika toto nase Slovensko.
Čo ti na tom systéme v Rakúsku nejde do hlavy? Že tam podnikateľ vie zaplatiť cca 2800 € , alebo to, že ich musí zamestnancovi zaplatiť. Snáď to naozaj len nebude krajina zázrakov. No a to, že služby majú naozaj drahé, alebo lepšie povedané, že podstatne drahšie, ako u nás, to je holá skutočnosť. Veď si skús objednať a zaplatiť operku pre mamu z Rakúska. Skús si zavolať obkladača, vodára, alebo záhradníka na pokosenie trávnika z Viedne a nepíš mi tu potom, že ti to je drahé. Také služby si neobjedná ani vaša Monika a tej to naozaj môže byť jedno, koľko to stojí tu a tam.
-----------------------------
Naozaj je to o tom, či na to máš, alebo nemáš a zároveň aj na možnosti, či si to máš, alebo nemáš kde kúpiť lacnejšie. Tu ste stále len chudáci, lebo vás stále zdierajú a stále ste nemali možnosť a chuť zbohatnúť. Dokonca vám tu vadí aj stredná trieda, lebo je podľa vás neúmerne bohatá. Vám vadí každý rozdiel a hlavne ten finančný. Ale bez tých rozdielov niet motivácie a niet ani pokroku.
Takže Rakúsko krajina zázrakov, motivácie, bohatstva, chudoby, nerovnosti, alebo dokonca poníženosti? Vyber si čo len chceš, veď na to vyberanie ste tu zvyknutí. Vybrať si zo všetkého to dobré a to zlé čo s tým súvisí nechať iným. To je to isté, ako dobre žrať a iného poslať za seba chudnúť. To sa jednoducho nedá.
jar88
02.06.13,11:22
Potom stale mi nejde do hlavy system v Rakusku, kde je priemerny zarobok asi 2800€ a asi 6%tna nezamestnanost :D Tam vie podnikatel zaplatit ludi vysokymi mzdami a tu nie? A k tomu ludia nezivoria, takze mi tu pisat nemusis, ze maju vysoke ceny za sluzby a ja neviem este za co :D Alebo je to krajina zazrakov? (aj ked ten zazrak je iba na skok od Slovenska) :D Otrasna republika toto nase Slovensko.
To vieš to je tak všetci sem prišli s cieľom prudko zbohatnúť popri nich sa vezú niektorí "naši" s tým istým cieľom. Kapitalizmus (najmä klondajkovský) nie je charita.Priemerná mzda WV v Nemecku je 5000€ na Slovensku je 1400€ to má jasnú vypovedaciu hodnotu. Druhá stránka veci je ak robotník dostane "čosi" tak sa mu žily od roboty neprasknú. A to je kolotoč.
Nikto sem neprišiel prudko zbohatnúť. Oni sem prišli len lacnejšie nakúpiť, ako mohli nakúpiť v Rakúsku. Kapitalizmus je vždy o klondajku, ale vždy je ten klondajk s konkurenciou. No a to, že tu je ten klondajk bez konkurencie, má tiež nejakú príčinu. Stačí si len uvedomiť a konečne priznať akú.
jar88
02.06.13,11:38
Potom stale mi nejde do hlavy system v Rakusku, kde je priemerny zarobok asi 2800€ a asi 6%tna nezamestnanost :D Tam vie podnikatel zaplatit ludi vysokymi mzdami a tu nie? A k tomu ludia nezivoria, takze mi tu pisat nemusis, ze maju vysoke ceny za sluzby a ja neviem este za co :D Alebo je to krajina zazrakov? (aj ked ten zazrak je iba na skok od Slovenska) :D Otrasna republika toto nase Slovensko.
To vieš to je tak všetci sem prišli s cieľom prudko zbohatnúť popri nich sa vezú niektorí "naši" s tým istým cieľom. Kapitalizmus (najmä klondajkovský) nie je charita.Priemerná mzda WV v Nemecku je 5000€ na Slovensku je 1400€ to má jasnú vypovedaciu hodnotu. Druhá stránka veci je ak robotník dostane "čosi" tak sa mu žily od roboty neprasknú. A to je kolotoč.
No a ešte som zabudol zareagovať na tých 5000 € v Nemecku a 1400 € na Slovensku.
Je to totálna hlúposť, lebo také niečo sa nikde na svete nedeje.
--------------------------
Ak Slovák niečo urobí za 1400 €, tak to logicky nemôže urobiť aj Nemec za 5000 €. Veď prečo by si mal niečo dávať robiť Nemcovi, keď ti to už urobil Slovák?
Mne z toho logicky vyplýva, že Nemec, pomaličky ale isto, prichádza o dobre platenú robotu a Slovák ju získava. To je ten trh a globalizácia. Veď všetci ľudia majú právo na prácu, majetok a aj zisk.
duves
02.06.13,12:38
Ako vidim, ten typek, čo tu 4 roky robí šumy, ešte nič normalne nenapísal, len dookola blbečkuje ako papagaj.
jar88
02.06.13,12:54
Ako vidim, ten typek, čo tu 4 roky robí šumy, ešte nič normalne nenapísal, len dookola blbečkuje ako papagaj.
Že by si napísal, čo konkrétne ti pripadá blbé a k tomu tvoj príklad normálneho?
---------------------------
Ty máš totiž ten problém, že stále veríš na bocianov a Ježíška, ako nablblé decko.
Ani to decko nechce uveriť, že Vianoce robí tato s mamou a Ježiško jednoducho nechodí, lebo nieje. Teba v mladosti nabaláchali, že socializmus a ty stále nevieš pochopiť, že sú to len tliachaniny pre jednoduchých blbečkov.
jar88
02.06.13,13:26
Vyzerá to tak, že asi nechápeš aký príklad od teba očakávam.
Nuž napríklad niečo o úroku. Ja tvrdím, že účtovať úrok je normálne a ty to považuješ za dôvod chudoby, krízy a boh vie čoho ešte.
----------------------------------------------------------------
Trepol si osočujúcu sprostosť, tak si ju aspoň obháj.
------------------------------------------------------------------------------
Ja opisujem stále tie isté základné pravdy. Stále dokola tie isté, lebo iné niesu. Ty na druhej strane stále vymýšľaš nové a "nové argumenty", ako zdôvodniť a preukázať, že Zem teda je guľatá a nie placatá, ale určite je stredom galaxie a keď už aj nie celej galaxie, tak aspoň slnečnej sústavy. Veď ako inak by sa mohlo Slnko točiť okolo Zeme. No a to, že sa točí okolo Zeme je snáď jasné. Veď predsa máme východ slnka a aj západ slnka.
erik555
02.06.13,13:32
LoL ...aj astronomiu tu mame :D Teba je skoda iba za pocitacom a iba na Porade :D Nobelovu cenu by si mal dostat :D
jar88
03.06.13,03:48
LoL ...aj astronomiu tu mame :D Teba je skoda iba za pocitacom a iba na Porade :D Nobelovu cenu by si mal dostat :D
Tu Nobelovku by si mal dostať skôr ty. Ty si vlastne objavil, že 2800 € v Rakúsku a 1400 € na Slovensku je tá istá odmena a pritom tam aj tu svieti rovnaké Slnko.
----------------------------------
Nesvieti náhodou to Rakúske Slnko nejako inak?
duves
03.06.13,05:16
:D

Před několika týdny vyšel český překlad zajímavé knihy autora proslulého jména (Marx) a stejně prosulého názvu (Das Kapital). Autor však není onen filosof a politický ekonom z 19. století, ale jeho jmenovec, kardinál Reinhard Marx, arcibiskup mnichovský a freisingský. Český překlad Hanuše Karlacha vyšel v nakladatelství Academia pod názvem„Kapitál. Plaidoyer pro člověka“.
************************************************** *******Vážený Karle Marxi, milý jmenovče,píšu Vám, protože mi v poslední době nedopřává klidu otázka, jestli na konci 20. století, když „kapitalistický Západ“ v zápase systémů dobyl vítězství nad „komunistickým Východem“, nebylo přece jenom trochu brzy na to, definitivně lámat hůl nad Vámi a nad Vašimi ekonomickými teoriemi.
Kapitalismus je dnes zřetelně v tísni sebeobhajoby, možná takové, v jaké za posledních sto let dosud nebyl. A to je necelých 20 let po vítězství nad velkým ideologickým protihráčem, sovětským komunismem, víc než pozoruhodné.
Zisky se privatizují, ztráty socializují. Jestli tohle je zásada, tak se nelze divit, že podle jedné studie Bertelsmanovy nadace 60 let po zavedení sociálně tržního hospodářství 73 procent Němců považuje ekonomické poměry v této zemi za nespravedlivé.
Banky a fondy tratí miliardy ve spekulacích, účet platí jiní; poté co se léta zakazovalo vměšování státu do trhu, musí teď za ztráty bank přebírat odpovědnost daňový poplatník...........

zdroj: http://www.blisty.cz/art/68752.html
Nandrolon
03.06.13,06:07
Jar, Jar, Jar, však si tu zase nakadil, doma na záchod nechodíš, ale na poradu ?
:-)))))))))))))))))))))))
erik555
03.06.13,09:37
LoL ...aj astronomiu tu mame :D Teba je skoda iba za pocitacom a iba na Porade :D Nobelovu cenu by si mal dostat :D
Tu Nobelovku by si mal dostať skôr ty. Ty si vlastne objavil, že 2800 € v Rakúsku a 1400 € na Slovensku je tá istá odmena a pritom tam aj tu svieti rovnaké Slnko.
----------------------------------
Nesvieti náhodou to Rakúske Slnko nejako inak?
Pleties si ma s niekym inym...ja som pisal iba o priemernej mzde v Rakusku, co je asi 2800€. Pisal som, ze asi v Rakusku bude nejaky zazrak, ze tam maju tak vysoku priemernu mzdu s asi 6%nou nezamestnanostou s porovnanim so Slovenskom. Ale v com ten zazrak v tej krajine spociva, na to som este neprisiel :D Jednoducho je to v porovnani so Slovenskom paradox...
gypsynka
03.06.13,10:03
Jednoducho mali normu, obrat 500 000 Sk na hlavu a kto sa dostal pod 250 000 Sk mal smolu a hľadal si iné miesto. V obchode to inak nejde. Kto nemá obrat, musí z kola von.
veru tak...ked ludia na Slovensku zarabali/ju mizerne, tak ani necakajte nejake velke obraty v obchodoch. Slava 20 rokov samostatneho Slovenska...najprv 5 rokov utahovania si opaskov, potom dalsich a dalsich :D
A kto im kázal uťahovať si opasky? Veď nemuseli, kľudne sa mohli pustiť do nejakého podnikania a zarábať koľko hrdlo ráči. Oni však nie, to je totiž riskantné živobytie. Nie vždy a každému sa darí. Väčšina si povie, že oni nepotrebujú byť milionári. Im stačí slušne žiť a tým myslia blahobyt milionárov, dovolenky, kopec voľného času, len nepotrebujú služobníctvo.
No a že ľudia zarábajú mizerne? No jasné, že zarábajú mizerne, ale kto im za to môže. Snáď len nie podnikatelia a zvrchované Slovensko? Veď podnikateľ zaplatí koľko musí a zároveň aj toľko, koľko môže. Zaplatí len to na čo má peniaze. Ak nemá 3000 € na mzdu, tak si toho človeka predsa nezoberie. Neobjednám si predsa rundu koňaku, ak mám v peňaženke 2 € a tiež si tu rundu nebudem objednávať s 20 € v peňaženke, ak mi niekto povie, že zaplatiť môžem až potom, keď dám mafiánom 10 € výpalné. Ako mám zaplatiť z dvacky 20 € za koňak a 10 € výpalného? Veď počty nepustia.

Keby všetci podnikali a zarábali, koľko hrdlo ráči, kto by robil na teba?
Nandrolon
03.06.13,10:06
Rakúšaci sú oproti nám väčší patrioti. Medzi sebou sa správajú určite serióznejšie ako naši "ojebávači". Aj keď ich nemusím /volám ich nemeckí židia/ tak je pravda že je to diametrálne odlišná mentalita od slovákov.
Slovák okradne aj brat brata a o tom celá táto situácia je. Aj keď sme farbou pleti bieli, ale v skutočnosti sa častokrát správame ako údenáči... Stačí sa pozrieť na sociálny systém v Rakúsku a u nás. Dôchodkyňa s dvoma vlastnými opatrovateľkami 3800 eur od štátu.
Príspevky na deti "obdobne". To, čo dávame my iba údenáčom, to si Rakúšaci dávajú sami sebe /majú toľko druhov dávok, že sa človeku zatočí hlava/.
erik555
03.06.13,10:35
Rakúšaci sú oproti nám väčší patrioti. Medzi sebou sa správajú určite serióznejšie ako naši "ojebávači". Aj keď ich nemusím /volám ich nemeckí židia/ tak je pravda že je to diametrálne odlišná mentalita od slovákov.
Slovák okradne aj brat brata a o tom celá táto situácia je. Aj keď sme farbou pleti bieli, ale v skutočnosti sa častokrát správame ako údenáči... Stačí sa pozrieť na sociálny systém v Rakúsku a u nás. Dôchodkyňa s dvoma vlastnými opatrovateľkami 3800 eur od štátu.
Príspevky na deti "obdobne". To, čo dávame my iba údenáčom, to si Rakúšaci dávajú sami sebe /majú toľko druhov dávok, že sa človeku zatočí hlava/.
Tak kde som sa to narodil !? Dakujem pekne...ani neviem komu: ci rodicom, alebo tam tomu hore :D
220870
03.06.13,11:02
erik555
03.06.13,11:46
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.294568743980127.48812.294317340671934&type=1
Kto ich potresta? Samotny lud nemoze a vsetko ostatne je ta ista banda. Tak to sme v peknej sr.cke :)
Zitulda
03.06.13,11:58
jar88
04.06.13,03:39
Jednoducho mali normu, obrat 500 000 Sk na hlavu a kto sa dostal pod 250 000 Sk mal smolu a hľadal si iné miesto. V obchode to inak nejde. Kto nemá obrat, musí z kola von.
veru tak...ked ludia na Slovensku zarabali/ju mizerne, tak ani necakajte nejake velke obraty v obchodoch. Slava 20 rokov samostatneho Slovenska...najprv 5 rokov utahovania si opaskov, potom dalsich a dalsich :D
A kto im kázal uťahovať si opasky? Veď nemuseli, kľudne sa mohli pustiť do nejakého podnikania a zarábať koľko hrdlo ráči. Oni však nie, to je totiž riskantné živobytie. Nie vždy a každému sa darí. Väčšina si povie, že oni nepotrebujú byť milionári. Im stačí slušne žiť a tým myslia blahobyt milionárov, dovolenky, kopec voľného času, len nepotrebujú služobníctvo.
No a že ľudia zarábajú mizerne? No jasné, že zarábajú mizerne, ale kto im za to môže. Snáď len nie podnikatelia a zvrchované Slovensko? Veď podnikateľ zaplatí koľko musí a zároveň aj toľko, koľko môže. Zaplatí len to na čo má peniaze. Ak nemá 3000 € na mzdu, tak si toho človeka predsa nezoberie. Neobjednám si predsa rundu koňaku, ak mám v peňaženke 2 € a tiež si tu rundu nebudem objednávať s 20 € v peňaženke, ak mi niekto povie, že zaplatiť môžem až potom, keď dám mafiánom 10 € výpalné. Ako mám zaplatiť z dvacky 20 € za koňak a 10 € výpalného? Veď počty nepustia.

Keby všetci podnikali a zarábali, koľko hrdlo ráči, kto by robil na teba?
Veď v tom to je. Keby všetci podnikali a zarábali, tak asi nikto by nerobil na mňa.
220870
04.06.13,03:57
Bude to mimoriadne šikovný pán doc.

TOMUTO SA DNES NEHOVORÍ NENAŽRANEC A EŠTE MNOHO
ĎALŠÍCH PRILIEHAVÝCH POMENOVANÍ, ALE ŠIKOVNOSŤ.

Hovorí, že sa na dvoch stoličkách sa sedieť nedá, tak by sme sa
mohli opýtaťp. Janasa ako on dokáže sedieť na 5-7 stoličkách
a p.premiera Fica, či sa takto rieši nezamestnanosť na
Slovensku?

KEDY VŠETKY TIETO FUNKCIE p. PRIMÁTOR STÍHA?
Mesačný príjem primátora Považskej Bystrice Karola Janasa:
mzda primátora Považskej Bystrice 3635,- EURO
+ mzda vedúceho Katedry politológie, TnU- Trenčín 2158,-EURO
+ mzda docenta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre,
Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva, Ústav rom. štúdií 1289,- EURO
+ mzda poslanca TSK 545.33 +165 (peňažné náhrady poslanca)712,- EURO
+ mzda člena správnej rady Ústavu pamäti národa 1572,-EURO
+ členstvo v dozorných radách (PVS, a.s., Mestské lesy ainé ) cca 2100,-EURO

Mesačný príjem spolu: cca 11 466,- €

Pošlite to ďalej, aby sme mali chuť do práce!!!!!!!!!!!!

P.S.Nedivte sa, že nie je na platy obyčajných učitelov,zdravotných sestier .. atď., keď takýto hlásatelia dokrivenej demokraciea gorily vyprázdňujú bezočivo štátne pokladnice. A treba si uvedomiť, že to nie je ojedinelý prípad takýchto funkcionárov je na Slovensku desať tisíce.
A potom sa vraj nemá človek naštvať.
jar88
04.06.13,03:58
LoL ...aj astronomiu tu mame :D Teba je skoda iba za pocitacom a iba na Porade :D Nobelovu cenu by si mal dostat :D
Tu Nobelovku by si mal dostať skôr ty. Ty si vlastne objavil, že 2800 € v Rakúsku a 1400 € na Slovensku je tá istá odmena a pritom tam aj tu svieti rovnaké Slnko.
----------------------------------
Nesvieti náhodou to Rakúske Slnko nejako inak?
Pleties si ma s niekym inym...ja som pisal iba o priemernej mzde v Rakusku, co je asi 2800€. Pisal som, ze asi v Rakusku bude nejaky zazrak, ze tam maju tak vysoku priemernu mzdu s asi 6%nou nezamestnanostou s porovnanim so Slovenskom. Ale v com ten zazrak v tej krajine spociva, na to som este neprisiel :D Jednoducho je to v porovnani so Slovenskom paradox...
No jasné, že v porovnaní so Slovenskom je to iné a odpoveď prečo, je jednoduchá. Nieje to žiadnou mentalitou, ani sociálnym systémom a podobne, Je to v ich minulosti. Oni nemali 40 rokov totality, nemuseli spolupracovať v RVHP na zbrojárskom prekonávaní imperialistov. Oni boli tak akosi neutrálni a pritom využívali výdobytky pokroku z oboch strán. Teraz sú v sociálnej EU a zodrať bohatého po šestáku na holo, trvá logicky dlhšie, ako chudobného.
-------------------------------------
Ale všetkého len dočasu, aj Rakušáci rozkrádajú štátny, mestský a aj obecný verejný sektor. Aj oni uplácajú a berú úplatky. Mám s tým vlastné (osobné) skúsenosti.
jar88
04.06.13,04:11
A ešte čosi erik555, nariekaš tu nad porovnaním platu Rakušana a Slováka, alebo Rakušana a teba? Ty máš pocit, že málo zarábaš a na niečo nemáš peniaze? Nevieš si na to zarobiť?
--------------------------------
No že prezraď, na čo by si potreboval 2800 € mesačne. Čo také by si si mohol dovoliť, čo si teraz dovoliť nemôžeš.
jar88
04.06.13,04:15
Jar, Jar, Jar, však si tu zase nakadil, doma na záchod nechodíš, ale na poradu ?
:-)))))))))))))))))))))))
Veď to skopíruj a zvýrazni. Daj vedieť, čo považuješ za nakadené a daj argument prečo to považuješ za nakadené.
buchač
04.06.13,04:25
A ešte čosi erik555, nariekaš tu nad porovnaním platu Rakušana a Slováka, alebo Rakušana a teba? Ty máš pocit, že málo zarábaš a na niečo nemáš peniaze? Nevieš si na to zarobiť?
--------------------------------
No že prezraď, na čo by si potreboval 2800 € mesačne. Čo také by si si mohol dovoliť, čo si teraz dovoliť nemôžeš.

Ty si fakt nie normálny .......
jar88
04.06.13,04:33
A ešte čosi erik555, nariekaš tu nad porovnaním platu Rakušana a Slováka, alebo Rakušana a teba? Ty máš pocit, že málo zarábaš a na niečo nemáš peniaze? Nevieš si na to zarobiť?
--------------------------------
No že prezraď, na čo by si potreboval 2800 € mesačne. Čo také by si si mohol dovoliť, čo si teraz dovoliť nemôžeš.

Ty si fakt nie normálny .......
A ty si snáď letadlo, néé?
Nandrolon
04.06.13,05:24
Jar88, koľko mi za výťažok toho kopírovania zaplatíš, zaberie mi to presne 15 minút a 58 sekúnd ???
Nandrolon
04.06.13,05:25
Jar88 - a ja stále tvrdím že v tých rakúšanoch je to v prvom rade o ich odlišnej mentalite o ničom inom.
jar88
04.06.13,06:01
Jar88, koľko mi za výťažok toho kopírovania zaplatíš, zaberie mi to presne 15 minút a 58 sekúnd ???
Načo tlačiť? Trochu slabý pokus o zmenu témy. Veď na Ctrl+c Ctrl+v netreba ani školu.
Ty sa chceš u mňa zamestnať? Alebo si snáď myslíš, že som na šklbanie tá správna hus? Omyl Nandrolon, je som veľmi tvrdá hus na šklbanie. Pri mne by si riadne narazil.
jar88
04.06.13,06:10
Jar88 - a ja stále tvrdím že v tých rakúšanoch je to v prvom rade o ich odlišnej mentalite o ničom inom.
Ešte my vysvetli, čo majú peniaze spoločné s mentalitou jedinca a ukáž mi nejaký štát, kde majú všetci ľudia rovnakú mentalitu. Kde akože "národ", má nejakú mentalitu. Veď aj slovné spojenie "národná mentalita", je vymyslený blud. Nič také nieje.
------------------------
Ty sa stotožňuješ s tým, že Slováci sú sprostí, Nemci pedanti, Francúzi žabožrúti, Češi šovinisti, Židia úžerníci, Škóti lakomci a podobne?
Indeed
04.06.13,06:29
Bude to mimoriadne šikovný pán doc.

TOMUTO SA DNES NEHOVORÍ NENAŽRANEC A EŠTE MNOHO
ĎALŠÍCH PRILIEHAVÝCH POMENOVANÍ, ALE ŠIKOVNOSŤ.



Mesačný príjem spolu: cca 11 466,- €

Pošlite to ďalej, aby sme mali chuť do práce!!!!!!!!!!!!

P.S.Nedivte sa, že nie je na platy obyčajných učitelov,zdravotných sestier .. atď., keď takýto hlásatelia dokrivenej demokraciea gorily vyprázdňujú bezočivo štátne pokladnice. A treba si uvedomiť, že to nie je ojedinelý prípad takýchto funkcionárov je na Slovensku desať tisíce.
A potom sa vraj nemá človek naštvať.

Z akeho dovodu by som sa mal naštvať ???

A moja chuť do mojej práce prečo by sa mala odvijať od platovych podmienok
jedneho primatora-docenta,ktorého vobec nepoznám ???

Ja tomu hovorím len jedno :

UBOHÁ SPROSTÁ ZÁVISŤ !

Ale KTO chce može vyjsť protestovať do ulíc , zobrať megafon a na námestí vykrikovať čo mu slina na jazyk prinesie...
Ale len do 22:00 potom musí prestať lebo od 22:00 začína nočný kľud....
Nandrolon
04.06.13,06:30
Jar88, koľko mi za výťažok toho kopírovania zaplatíš, zaberie mi to presne 15 minút a 58 sekúnd ???
Načo tlačiť? Trochu slabý pokus o zmenu témy. Veď na Ctrl+c Ctrl+v netreba ani školu.
Ty sa chceš u mňa zamestnať? Alebo si snáď myslíš, že som na šklbanie tá správna hus? Omyl Nandrolon, je som veľmi tvrdá hus na šklbanie. Pri mne by si riadne narazil.

Ešte mi vysvetli ako si prišiel na to, že chcem niečo tlačiť, to ti napovedalo to tvoje IQ = TYKVE ???
Však normálne nakopírujem ctrl + c a prilepím ctrl+v.
U teba by som narazil? to by si najskôr musel byť zamestnávateľ, čo nie si a ani nikdy si nebol, jedine vo svojich mokrých snoch.

PS: ináč ty mi pripomínaš jedného vysokopostaveného senilného DEDA, ktorého príjmy sa počítajú v tisíckach a desatisíckach mesačne /v tom ste odlišní/ a na zájazde v Krakowe mu bolo ľúto zaplatiť 50 centov za vyšťatie, tak sa chcel pretlačiť popred hajzeľbabu bez zaplatenia..... tá ho ale načapala :-))))))))))))))))