pavol54
22.05.12,16:13
No to by mal asi iniciovať niekto poškodený. A aj to preukázať.

Kde niet žalobcu, tam niet ani sudcu.
ja som poškodený ty si poškodený, a ešte ďalších 5 miliónov Slovákov, ale prečo potom volíme našich zástupcov? a ak niekto z politikov tento problém odhalil tak ho mal riešiť konkrétnymi skutkami a nie sa marketingovo presúšať pred kamerami.
marjankaj
22.05.12,14:33
ja som poškodený ty si poškodený, a ešte ďalších 5 miliónov Slovákov, ale prečo potom volíme našich zástupcov? a ak niekto z politikov tento problém odhalil tak ho mal riešiť konkrétnymi skutkami a nie sa marketingovo presúšať pred kamerami.
Pozri sa, mňa poškodil v roku 2004 Kaník s tou jeho reformou. Ale on teda ani nie, lebo to schválil parlament. Teda ma vlastne poškodil štát. Vlastne ma ešte nepoškodil. Poškodený budem až mi vymerajú dôchodok. V roku 2004 som sa dozvedel, že sa mi budú zohľadňovať aj roky tuším od roku 1986(neviem teraz presne). Aj ty spadáš do tohto, si o rok starší. Teda žalovať mám štát až vtedy, keď dostanem výmer dôchodku? A o akú sumu? Veď pravidlá sa stále menia. Ak by sa nezmenil počet započítaných rokov, tak by sa zmenila výška dôchodku. Ako najlepšie vypočítať o koľko som týmto prišiel?
Podľa starého zákona sa dôchodok mal rátať z obdobia posledných 10 rokov a z nich 5 najlepších(teda kedy bol najväčší príjem).
marjankaj
22.05.12,14:36
ja som poškodený ty si poškodený, a ešte ďalších 5 miliónov Slovákov, ale prečo potom volíme našich zás-tupcov? a ak niekto z politikov tento problém odhalil tak ho mal riešiť konkrétnymi skutkami a nie sa marketingovo presúšať pred kamerami.
To nie sú tupci, sú iba vychcaní.
No ja som nevolil nikoho čo sa dostali do parlamentu. Ak by to urobili aj iní, tak by tam dnes sedela iná zostava.
Ale keď budeme voliť stále tých istých, tak sa asi nič veľmi nezmení.
pavol54
22.05.12,14:58
To nie sú tupci, sú iba vychcaní.
No ja som nevolil nikoho čo sa dostali do parlamentu. Ak by to urobili aj iní, tak by tam dnes sedela iná zostava.
Ale keď budeme voliť stále tých istých, tak sa asi nič veľmi nezmení.
presne tak vychcaní, a pokakaní, pretože sa boja poukázať na eu štruktúry na hlavný zdroj korupcie miesto toho vytiahnu zástupný problém napr. ukradli.sk ak zlodej do nemoty kričí že zlodej je ten druhý (ale len no toho ktorý mu ťažko vráti), tak stratí akúkoľvek podporu.
220870
22.05.12,17:38
220870
24.05.12,03:52
tetrisss
24.05.12,04:19
Pockaj so zalobou, zmeny este neskoncili...
220870
25.05.12,03:47
Fejzbúk dal.Musím uznať ,že je to pravda.A to som tvrdý odporca červených.

, ...dlhé ale na zamyslenie.

Kto vybudoval školské budovy s telocvičňami a ihriskami?
Kto zabezpečil naozaj bezplatné školstvo na všetkých stupňoch?
Kto vybudoval pionierske domy a staral sa o aktivity mládeže vo voľnom čase?
Kto postavil zimné štadióny na hokej, futbalové štadióny, športové haly, plavárne a iné športové zariadenia?
Kto vybudoval bezprašné cesty tak, aby bolo spojenie do každej dediny?
Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?
Kto zabezpečil lacné spojenie do každej dediny od rána do polnoci?
Kto poskytoval zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich?
Kto elektrifikoval krajinu?
Kto nastaval vodné a tepelné elektrárne?
Kto plynofikoval krajinu?
Kto postavil fabriky v každom meste?
Kto vybudoval poľnohospodárske družstva vo väčšine dedín a miest?
Kto nastaval smiešne králikárne pre ľudí, čo dnes majú hodnotu miliónov?
Kto umožnil bývať mladým rodinám v lacných nájomných bytoch?
Kto zabezpečil, že veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny?
Kto zabezpečil, že neboli bezdomovci?
Kto zabezpečil, že ľudia zarábali toľko, aby každý mohol vyžiť?
Kto dával nenávratné pôžičky rodinám na stavbu rodinných domov?
Kto vybudoval v obciach vodovody, reguláciu potokov?
Kto vybudoval aj vo väčších obciach kina, knižnice, kultúrne domy, požiarne zbrojnice, obchody?
Kto dokázal mobilizovať ľudí, aby zveľaďovali svoje obce bez nároku na odmenu?
Kto dokázal dať prácu všetkým svojim občanom?
Kto poskytol mladým rodinám mladomanželské pôžičky?
Kto zabezpečil bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých?
Kto postavil nemocnice a zdravotnícke strediska?
Kto vybudoval telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie?
Kto zabezpečil , že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách a cítili sa bezpečne?

Je veľa otázok, ktoré by bolo potrebné doplniť, ale nie je to až tak dôležité. Je však potrebné pripomenúť, za akých podmienok sa všetko dialo.
Socializmus začínal v krajine zničenej vojnou, kde bolo zničená, či poškodená väčšina infraštruktúry.
Neexistovala pomoc zo zahraničia, ba naopak. Západné štáty robili všetko možné, aby brzdili hospdársky rast našej krajiny.
Krajina sa musela trápiť aj s vnútorným nepriateľom, ktorý sa snažil zvnútra škodiť – pozrime sa na to, koľko ľudí sa dnes hlási k tomu, že aktívne bojovali proti bývalému režimu.
Všetko sa budovalo bez veľkých zahraničných investícií, bez pomoci z eurofondov.
Napriek všetkému, krajina napredovala, hospodársky rástla a nehrozil jej krach, ako nás dnes strašia novodobí politici.
Čo dokázal kapitalizmus so slušne vybudovanou krajinou môže vidieť každý. Len porovnanie nemôže urobiť každý.
Študenti, ktorí v roku 1989 mali 18 - 22 rokov, majú dnes 40 – 45 rokov. Takže generácia do 45 rokov nedokáže porovnávať a ľahko sa im vtĺka aj nepravda do hlavy.

Táto skupina potom verí kresťanovi Figeľovi, ktorý im tvrdí s tvárou neomylného svätca, že socializmus nikdy nepriniesol nič dobré a odkazuje ich na Grécky príklad.
Svätý Fígeľ to môže robiť On sa vyspovedá a všetko je vyriešené. Napokon, veď on neklame. Možno sa práve zbožne modlí práve v čase, keď z televízie znie jeho klamstvo.

Svätý Fígeľ vie, čím sa líši socializmus od kapitalizmu. Líši sa vlastníctvom výrobných prostriedkov. V socializme patria tým, ktorí na nich pracujú – štátu. To bolo u nás do roku 1989. V Grécku nie je socializmus, v Grécku je kapitalizmus. Je to zriadenie, kde sa nenažratí politici a bohatí snažia dostať sa k moci a k osobným majetkom. Pre seba. Jedni sa nazývajú kresťanskými, druhí sociálnymi. Ak sa dostanú k moci tí sociálni, neznamená to, že je socializmus. Ani keď sa dostanú k moci kresťanské strany, neuplatnia sa v živote spoločnosti kresťanské princípy. Vždy platia len princípy najmocnejšie – sila peňazí, moc bohatstva jednotlivcov. Toto je vždy kapitalizmus.

Prečo sú ľudia v politike? Iba naivka a hlupák môže uveriť, že sa chcú obetovať, aby sme sa my, obyčajní občania mali dobre. Sú tam kvôli tomu, lebo túžia po bohatstve, po moci.
Môže sa dostať niekto do politiky bez peňazí? Áno, môže, ale len ako figúrka tých, ktorí majú peniaze, ktorí s ním robia čo chcú.
Kto vlastní dnes média? Tlač, rozhlas, televíziu, reklamné agentúry. Predsa bohatí!
Kde môže zaznieť pravda o tom, čo je socializmus a čo kapitalizmus? Predsa nikde.

Nemlčme občania, hovorme mladým, že môže existovať svet, kde nemusia byť tak priepastné rozdiely medzi tým čo robí, a tým, čo špekuluje, že nie je hanba pracovať, ale hanbou je nezaplatiť tomu, kto pracuje.

Socializmus nepriniesol nič dobré. Po roku 1989 máme tu nové veci: nezamestnanosť, bezdomovcov, nehorázne platby v zdravotníctve, smiešne dôchodky, preplnené väznice, ale nie politických väzňov .... To je všetko dobro, ktoré nám priniesol kapitalizmus.
marjankaj
25.05.12,04:04
Kde môže zaznieť pravda o tom, čo je socializmus a čo kapitalizmus? Predsa nikde.

V kapitalizme existuje vykorisťovanie človeka človekom. V socializme je to naopak.:cool:
buchač
25.05.12,04:07
Musím uznať ,že je to pravda......

, ...dlhé ale na zamyslenie.


...ešte krátke ...

...mládež by sa mala učiť určité veci na hodinách dejepisu ...v neskreslennej forme ...
...no to je už iné relácie do telky ..." Modré z neba " , " Snívajte s nami " ...

...a nie iba Svätého by som spomenul .....
...aj Otca národa , aj Neomylného , aj Spravodlivého , aj Modrého , aj Uja , ......aj , aj , aj ....
KoxXxo
25.05.12,04:28
A kto nám dal možnosť slobodne cestovať?
misoft
25.05.12,04:40
Možno by bolo potrebné sa spýtať: Kto nám v minulosti zakazoval (resp. obmedzoval) slobodne cestovať? (Devízový prísľub, výjazdné doložky, povolenia z národného výboru k ceste do zahraničia, obmedzenie lokalít, "nevhodných" pre zahraničné cesty a pod., vydávanie cestovných pasov na základe členstva v "jednej a neomylnej strane",.......).
bjuty smis
25.05.12,04:46
Fejzbúk dal.Musím uznať ,že je to pravda.A to som tvrdý odporca červených.

, ...dlhé ale na zamyslenie.

to snád nemyslíš vážne :)))
-pred komančami sme nemali školy a telocvične ? tvoj dedo sa kde učil, na lúke ???
-naozaj bezplatné školstvo nikdy nebolo...
- pionierske domy ?? iba zmenili názov sokola....
-futbal a hokej vymysleli komanči ? pred nimi hrala reprezentácia na lúke a na štrbskom plese ??,
-máš vôbec šajnu, kedy sa začali budovať železnice ? v ktorom storočí ??
atd , atd...

ale možno v tom porovnaní chýba, čo za tých skoro 50 rokov robili na západe, tam asi spali, však....napr. západné a východné nemecko , to tam asi nesedí...
alebo porovnať z rakúskom, ktoré ešte po vojne bolo za nami, v 60 . rokoch sa nám vyrovnalo a v 89. sme tam chodili pozerať ako telce na nové vráta..

a možno mám dalších pár otázok :

- kto strielal vlastných občanov a nechal ich roztrhať vlčiakmi, ak chceli opustiť ten raj ???
- kto znárodnil celý priemysel a ožobračil tak tisíce občanov ?
- kto zaviedol menovú reformu a okradol každého jedného občana o 90% úspor ?
- to sa potom budovalo...zoberem ti celý tvoj majetok a polovicu dám 10 bezdomovcom, polovicu preslopem a pomer štastných k nespokojnému bude 1 :11....
- kto popravil desiatky , možno stovky a vo väzniciach nechal umrieť tisícky, možno desaťtisíce svojích občanov len preto, že mali iný politický názor ?
a takýchto otázok, ak by si mal záujem ti ešte vysúkam dosť....
expeeert
25.05.12,06:07
Kebyže máme dnes v politike také osobnosti ako boli Štúr, Hurban, Hodža, Tiso a mnoho ďalších ktorí sa v ťažkých časoch (keď bola maďarizácia a 1,2 svetová vojna...) doslova dokázali obetovať pre národ, tak by sme dnes určite netopili v dlhoch...
Komunisti budovali z toho čo ukradli ľudom a terajší "kapitalisti" už len kradnú bez toho aby vôbec niečo budovali - Veľká vďaka Bohu za to že sme v tej dobe nemali takých politikov ako je Dzurinda, Mikloš, Fico, Počiatek a mnoho ďalších z dnešnej doby, lebo tí by nás zapredali za korunu...
Bohužiaľ za komančov sa do vedenia začali vo veľkom dostávať nie odborníci, ale kádre (aj keď boli aj odborníci, ktorí ale museli do strany) a po nežnej (ktorá slúžila v podstate len na to aby komunisti mohli naplno ukázať nakradnutý majetok) ostali už len kádre, ktoré boli naučené už len kradnúť.
Pikoška
25.05.12,06:46
A kto nám dal možnosť slobodne cestovať?Mne dal možnosť slobodne cestovať môj manžel a ešte pridal aj nejaké lóve:)
trisestri
25.05.12,07:21
Fejzbúk dal.Musím uznať ,že je to pravda.A to som tvrdý odporca červených.

, ...dlhé ale na zamyslenie.

to snád nemyslíš vážne :)))
-pred komančami sme nemali školy a telocvične ? tvoj dedo sa kde učil, na lúke ???
-naozaj bezplatné školstvo nikdy nebolo...
- pionierske domy ?? iba zmenili názov sokola....
-futbal a hokej vymysleli komanči ? pred nimi hrala reprezentácia na lúke a na štrbskom plese ??,
-máš vôbec šajnu, kedy sa začali budovať železnice ? v ktorom storočí ??
atd , atd...

ale možno v tom porovnaní chýba, čo za tých skoro 50 rokov robili na západe, tam asi spali, však....napr. západné a východné nemecko , to tam asi nesedí...
alebo porovnať z rakúskom, ktoré ešte po vojne bolo za nami, v 60 . rokoch sa nám vyrovnalo a v 89. sme tam chodili pozerať ako telce na nové vráta..

a možno mám dalších pár otázok :

- kto strielal vlastných občanov a nechal ich roztrhať vlčiakmi, ak chceli opustiť ten raj ???
- kto znárodnil celý priemysel a ožobračil tak tisíce občanov ?
- kto zaviedol menovú reformu a okradol každého jedného občana o 90% úspor ?
- to sa potom budovalo...zoberem ti celý tvoj majetok a polovicu dám 10 bezdomovcom, polovicu preslopem a pomer štastných k nespokojnému bude 1 :11....
- kto popravil desiatky , možno stovky a vo väzniciach nechal umrieť tisícky, možno desaťtisíce svojích občanov len preto, že mali iný politický názor ?
a takýchto otázok, ak by si mal záujem ti ešte vysúkam dosť....

a este doplnim-neboli kvalitne lieky a pristroje,potlacala sa nespokojnost obcanov a ich slobody,na vs skoly sa chodilo scasti po protekcii, povinne sa organizovali politicko propagacne akcie a vyrocia,nebol dostatok tovarov a kvalitnych sluzieb,bola cenzura aj v kulture a umeni
teraz ze je tak ako je-ved nebol prijaty lustracny zakon a tym padom sa neodstavilli komunisti od moci,naopak velmi rychlo sa spametali a zlikvidovali kompromitujuce materialy vid afera Tisova vila a dostali sa k moci a majetku a tu mame len nasledok toho ze nam po revolucii ostali vladnut komunisti a udavaci vselijak pprezleceny,len viac napakovany cez podvody a zlodejstva ktore rozvinuli do obludnych rozmerov.
rennka
25.05.12,07:32
aj v cine maju take istoty....
rennka
25.05.12,07:36
Aj v Cine maju vybudovane podobne istoty ....
rennka
25.05.12,07:49
"Fejzbúk dal.Musím uznať ,že je to pravda.A to som tvrdý odporca červených.

, ...dlhé ale na zamyslenie.

Kto vybudoval školské budovy s telocvičňami a ihriskami?
Kto zabezpečil naozaj bezplatné školstvo na všetkých stupňoch?
Kto vybudoval pionierske domy a staral sa o aktivity mládeže vo voľnom čase?
Kto postavil zimné štadióny na hokej, futbalové štadióny, športové haly, plavárne a iné športové zariadenia?
Kto vybudoval bezprašné cesty tak, aby bolo spojenie do každej dediny?
Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?
Kto zabezpečil lacné spojenie do každej dediny od rána do polnoci?
Kto poskytoval zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich?
Kto elektrifikoval krajinu?
Kto nastaval vodné a tepelné elektrárne?
Kto plynofikoval krajinu?
Kto postavil fabriky v každom meste?
Kto vybudoval poľnohospodárske družstva vo väčšine dedín a miest?
Kto nastaval smiešne králikárne pre ľudí, čo dnes majú hodnotu miliónov?
Kto umožnil bývať mladým rodinám v lacných nájomných bytoch?
Kto zabezpečil, že veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny?
Kto zabezpečil, že neboli bezdomovci?
Kto zabezpečil, že ľudia zarábali toľko, aby každý mohol vyžiť?
Kto dával nenávratné pôžičky rodinám na stavbu rodinných domov?
Kto vybudoval v obciach vodovody, reguláciu potokov?
Kto vybudoval aj vo väčších obciach kina, knižnice, kultúrne domy, požiarne zbrojnice, obchody?
Kto dokázal mobilizovať ľudí, aby zveľaďovali svoje obce bez nároku na odmenu?
Kto dokázal dať prácu všetkým svojim občanom?
Kto poskytol mladým rodinám mladomanželské pôžičky?
Kto zabezpečil bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých?
Kto postavil nemocnice a zdravotnícke strediska?
Kto vybudoval telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie?
Kto zabezpečil , že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách a cítili sa bezpečne?..."



220870, mal by si vsak uznat, ze aj v Cine maju vybudovane, zabezpecene, poskytuju......
ilona
25.05.12,08:02
Príspevok čo priložil 220870 je ozaj na zamyslenie a vo väčšine pravda. Nikdy som nebola v KSČ, do kostola mi nikto nebránil chodiť, vysokú školu som mohla vyštudovať, v r. 1984 bol manžel v Paríži nastrojárskom veľtrhu, mohla som s ním ísť no bola som tehotná / problém bol len v tom, že sa muselo ísť do Prahy pre víza/ a tak by som mohla pokračovať ďalej, chcem tým povedať, že vtedy mi socializmus vyhovoval.Problém mali tí, čo sa chceli dostať do vedúcich funkcii, museli byť v KSČ.Aj vtedy bola možno polovica ľudí spokojná s tým ako bolo a polovica chcela inšie a teraz je to isté. bjuty smis píše že kam dospelo Rakúsko a Nemecko za tých 40 rokov čo u nás vládli komanči. To je všetko pekné, len nech sa zamyslí kam sme dospeli mi za 23 rokov, určite tých Rakušanov a Nemcov za tých 13 rokov nedobehneme. Určite chyba je a práve preto dal ten článok na zamyslenie. Ale ak niekto má názor že školy a štadiony, cesty boli aj pred komančami také isté tak nie je čo riešiť. Potom sa uspokojme s tým, že nám je teraz" najlepšie a ideme ozaj správnym smerom."
lubko6394
25.05.12,08:19
a este doplnim-neboli kvalitne lieky a pristroje,potlacala sa nespokojnost obcanov a ich slobody,na vs skoly sa chodilo scasti po protekcii, povinne sa organizovali politicko propagacne akcie a vyrocia,nebol dostatok tovarov a kvalitnych sluzieb,bola cenzura aj v kulture a umeni
teraz ze je tak ako je-ved nebol prijaty lustracny zakon a tym padom sa neodstavilli komunisti od moci,naopak velmi rychlo sa spametali a zlikvidovali kompromitujuce materialy vid afera Tisova vila a dostali sa k moci a majetku a tu mame len nasledok toho ze nam po revolucii ostali vladnut komunisti a udavaci vselijak pprezleceny,len viac napakovany cez podvody a zlodejstva ktore rozvinuli do obludnych rozmerov.

No, osobne musím povedať, že sa mám momentálne lepšie ako za bývalého režimu. Aj na dovolenkách som bol, na ktoré by som sa predtým nedostal. Lenže akosi mi začína byť podstatné to "momentálne". Lebo neviem čo bude zajtra, či bude práca a výplata, akú dostanem penziu a či mi bude stačiť aj na lekára a lieky. A to optimisticky očakávam, že na bývanie a stravu bude. Naivne som sa domnieval, že sa tu za 22 rokov vybuduje spoločnosť toho typu ako som videl v Rakúsku a Nemecku a to sa žiaľ nestalo. Akosi sa tu skrížil ten socializmus s kapitalizmom tak, že vznikol bastard neschopný života. Koma ľudí nemá prácu aj keď by ju veľmi chceli, kopa sa ich zadlžuje, prichádza o byty a domy a ja sa len utešujem, že som tak ešte nespadol. Životná úroveň sa zvýšila, len akosi neisto, obavy mám z choroby, nie úrazu. Ani si nechcem predstaviť ako by som dopadol ak by som kdesi chytil trebárs infekčnú žltačku a musel maródovať pol roka. Ako by som udržal rodinný rozpočet z nemocenskej... a to by manželka musela byť zdravá a zarábať. Naše platy rovnajúce sa životnému minimu Rakúšanov mi nedajú šancu odložiť si na staré kolená primeranú sumičku na dôstojnú starobu, veď vidím ako stúpajú poplatky u lekárov, doplatky na lieky, poplatky v starobincoch. Nakoniec ak budem chcieť prežiť, tak predám strechu nad hlavou aby som mohol zaplatiť za svoj pobyt, lebo som majetný a strechu nad hlavou mám. Decká nezdedia nič ( veď ani nemusia, vzdelanie dostali ) a skončím tak ako som sem prišiel - s holým zadkom a Slovenskou národnosťou.
Zadĺžení sme až za ušami, teda nie ja, ale to naše Slovensko a za chvíľu možno nebude na nič. Nakoniec náš štátny dlh skúpi akýsi šikmookec, prevedie na seba všetky cesty a chodníky a ja budem platiť mýto od okamihu, keď vystrčím rypák zo svojho pelechu. A možno zdochnem od hladu keď stúpnu ceny španielskych paradajok, poľských vajec, svíň a kurčiat a mýto bude pridrahé. Naše už nebude nič, nebude technika, nebudú ľudia, ktorí by to vedeli vypestovať a dochovať - tí pásisti s politológmi a menežérmi nás z bryndy nevytiahnu. Kto na to má, či rečovo, či odbornosťou z tejto Džamahírie už zmizol alebo zmizne. Ostanú tu len neschopní, všehoschopní a sociálne odkázaní.
Takže škoda, že som nezmizol hneď ako sa dalo, za tých 22 rokov by som si bol vybudoval existenciu v každej normálne fungujúcej krajine a perspektíva by asi vyzerala nádejnejšie.
PASKOV
25.05.12,08:28
Vybrané z porady:


Prečo sú ľudia v politike?

Iba naivka a hlupák môže uveriť, že sa chcú obetovať, aby sme sa my, obyčajní občania mali dobre.

Sú tam kvôli tomu, lebo túžia po bohatstve, po moci.



Môže sa dostať niekto do politiky bez peňazí?

Áno, môže, ale len ako figúrka tých, ktorí majú peniaze, ktorí s ním robia čo chcú.
Pikoška
25.05.12,09:31
a este doplnim-neboli kvalitne lieky a pristroje,potlacala sa nespokojnost obcanov a ich slobody,na vs skoly sa chodilo scasti po protekcii, povinne sa organizovali politicko propagacne akcie a vyrocia,nebol dostatok tovarov a kvalitnych sluzieb,bola cenzura aj v kulture a umeni
teraz ze je tak ako je-ved nebol prijaty lustracny zakon a tym padom sa neodstavilli komunisti od moci,naopak velmi rychlo sa spametali a zlikvidovali kompromitujuce materialy vid afera Tisova vila a dostali sa k moci a majetku a tu mame len nasledok toho ze nam po revolucii ostali vladnut komunisti a udavaci vselijak pprezleceny,len viac napakovany cez podvody a zlodejstva ktore rozvinuli do obludnych rozmerov.Aj vtedy aj dnes boli lieky kvalitné a nekvalitné, a keď neboli, bez problémov mi ich za pár šupov vydali v lekárni v hociktorom meste ZSSR, aj vtedy, aj dnes sa chodilo na výšku po protekcii, len so získaním titulov to nebolo také jednoduché ako dnes, viď napríklad ministra práce a sociálnych vecí, ktorý ani nevie čo a kedy písal, aby bol bacoš, ja som na nič povinné nechodila, ani ma za to nikto neprizabil, radšej cenzúra, ako samá kriminálka,sex a drogy a vybuchnuté autá a Farma a novodobé celebrity, vtedy likvidovali kompromitujúce materiály komunisti, dnes ktokoľvek iný, lebo ani čert nevie, kto je kto. Hm, ale ak je pán Fígeľ, Mihál, Sulík, Kočner, Kollár, Flašík, či iný pán z podobných radov komunistom, tak ja som potom Severka.
lubko6394
25.05.12,10:30
Aj vtedy aj dnes boli lieky kvalitné a nekvalitné, a keď neboli, bez problémov mi ich za pár šupov vydali v lekárni v hociktorom meste ZSSR, aj vtedy, aj dnes sa chodilo na výšku po protekcii, len so získaním titulov to nebolo také jednoduché ako dnes, viď napríklad ministra práce a sociálnych vecí, ktorý ani nevie čo a kedy písal, aby bol bacoš, ja som na nič povinné nechodila, ani ma za to nikto neprizabil, radšej cenzúra, ako samá kriminálka,sex a drogy a vybuchnuté autá a Farma a novodobé celebrity, vtedy likvidovali kompromitujúce materiály komunisti, dnes ktokoľvek iný, lebo ani čert nevie, kto je kto. Hm, ale ak je pán Fígeľ, Mihál, Sulík, Kočner, Kollár, Flašík, či iný pán z podobných radov komunistom, tak ja som potom Severka.

No, ešte že si to pripomenula.
1.Žiaden doplatok, ale 1Kčs za recept.
2.Program bol najprv jeden, potom sa zvýšil na 2 a dokonca aj vyfarbil. Aj tak sa nebolo pomaly na čo dívať - filmy pre pamätníkov, Nemocnica, 4 z tanku a pes, Bela a Sebastián, Angeliky a Okres na Severe. Zmenilo sa. Chvíľu aj čosi zaujímavé bolo. Teraz mám tých programov cez 3.000 a sam tam sa na niečo medzi reklamami pozrieť dá, lenže mi to vychádza, že toho pozerám menej ako za toho socíku. A neserie ma Najmladší z rodu Hamrov z Čiech, ale akýsi úchyl z Farmy na Slovensku.
3.Keď tých komunistov spomíname, tak si tiež nemohli robiť čo sa im chcelo - pohovor na straníckom výbore, stranícke tresty... Dnes ? Zdefrauduje sa miliarda a človek by čakal, že niekdo pôjde do basy ale ono naopak - zákon nebol porušený a defraudant je poverený novými funkciami.
bjuty smis
25.05.12,11:25
Príspevok čo priložil 220870 je ozaj na zamyslenie a vo väčšine pravda. Nikdy som nebola v KSČ, do kostola mi nikto nebránil chodiť, vysokú školu som mohla vyštudovať, v r. 1984 bol manžel v Paríži nastrojárskom veľtrhu, mohla som s ním ísť no bola som tehotná / problém bol len v tom, že sa muselo ísť do Prahy pre víza/ a tak by som mohla pokračovať ďalej, chcem tým povedať, že vtedy mi socializmus vyhovoval.Problém mali tí, čo sa chceli dostať do vedúcich funkcii, museli byť v KSČ.Aj vtedy bola možno polovica ľudí spokojná s tým ako bolo a polovica chcela inšie a teraz je to isté. bjuty smis píše že kam dospelo Rakúsko a Nemecko za tých 40 rokov čo u nás vládli komanči. To je všetko pekné, len nech sa zamyslí kam sme dospeli mi za 23 rokov, určite tých Rakušanov a Nemcov za tých 13 rokov nedobehneme. Určite chyba je a práve preto dal ten článok na zamyslenie. Ale ak niekto má názor že školy a štadiony, cesty boli aj pred komančami také isté tak nie je čo riešiť. Potom sa uspokojme s tým, že nám je teraz" najlepšie a ideme ozaj správnym smerom."

ja verím tomu, že vačšina ludí bola za komančov spokojnejšia ako teraz, však si stačí pozrieť posledné volby....národ chce vodcu, čo všetko za nás vyrieši...ale tak to nefunguje...
nechápem nad čím sa mám zamýšlať,ja tu nechválim súčasnosť, ja tu haním zločinecký komunistický systém, ktorý vraždil vlastných občanov na desattisíce, napriek tomu, že tvoj muž bol v paríži....a už vôbec nechápem, prečo by sme mali dobehnuť nemcov - máš pocit , že oni stoja a čakajú na nás :))ale to by museli komunisti vládnuť tam 40 rokov.....
kto má názor, že tie štadiony boli také isté ?
nikto netvrdí, že komunisti 40 rokov nič nespravili....lepšie napísané, že lud za 40 rokov nič nespravil, ale nie vdaka komunistom, ale aj napriek tomu, že tu bačovali.....
lubko6394
25.05.12,11:43
ja verím tomu, že vačšina ludí bola za komančov spokojnejšia ako teraz, však si stačí pozrieť posledné volby....národ chce vodcu, čo všetko za nás vyrieši...ale tak to nefunguje...
nechápem nad čím sa mám zamýšlať,ja tu nechválim súčasnosť, ja tu haním zločinecký komunistický systém, ktorý vraždil vlastných občanov na desattisíce, napriek tomu, že tvoj muž bol v paríži....a už vôbec nechápem, prečo by sme mali dobehnuť nemcov - máš pocit , že oni stoja a čakajú na nás :))ale to by museli komunisti vládnuť tam 40 rokov.....
kto má názor, že tie štadiony boli také isté ?
nikto netvrdí, že komunisti 40 rokov nič nespravili....lepšie napísané, že lud za 40 rokov nič nespravil, ale nie vdaka komunistom, ale aj napriek tomu, že tu bačovali.....

Nedalo mi to, aby som si to nespočítal. Dobehneme ich.
Vstupné údaje:
Mzda tu 800 Eur, tam 2500 Eur
Rast miezd tu: 10%, tam 5%

Elá hop po 24 rokoch

Plat tu: 8667,765 Eur, tam 8465,765 Eur takže budem mať o 202 Eur konečne viac. Už sa tešííííím.
trisestri
25.05.12,11:55
Aj vtedy aj dnes boli lieky kvalitné a nekvalitné, a keď neboli, bez problémov mi ich za pár šupov vydali v lekárni v hociktorom meste ZSSR, aj vtedy, aj dnes sa chodilo na výšku po protekcii, len so získaním titulov to nebolo také jednoduché ako dnes, viď napríklad ministra práce a sociálnych vecí, ktorý ani nevie čo a kedy písal, aby bol bacoš, ja som na nič povinné nechodila, ani ma za to nikto neprizabil, radšej cenzúra, ako samá kriminálka,sex a drogy a vybuchnuté autá a Farma a novodobé celebrity, vtedy likvidovali kompromitujúce materiály komunisti, dnes ktokoľvek iný, lebo ani čert nevie, kto je kto. Hm, ale ak je pán Fígeľ, Mihál, Sulík, Kočner, Kollár, Flašík, či iný pán z podobných radov komunistom, tak ja som potom Severka.

poznas ich rodokmen ako aj vsetky väzby?- mimo toho kto mal najvätsi podiel moci a kto ma prachy v ruke,? /Siroky,Lorenc a spol a na miestnych urovniach taky estebaci a nomenklaturne kadre/-revolucia bola viac nez nezna a tu najhorsiu spinu vyniesla hore,bokom ostalo iba par najviac zdiskreditovanych exponentov,zbytok sa velmi rychle zorientoval a preto sme tam kde sme.
lubko6394
25.05.12,12:01
poznas ich rodokmen ako aj vsetky väzby?- mimo toho kto mal najvätsi podiel moci a kto ma prachy v ruke,? /Siroky,Lorenc a spol a na miestnych urovniach taky estebaci a nomenklaturne kadre/-revolucia bola viac nez nezna a tu najhorsiu spinu vyniesla hore,bokom ostalo iba par najviac zdiskreditovanych exponentov,zbytok sa velmi rychle zorientoval a preto sme tam kde sme.

Bokom ostal tuším len Biľak. Aj to asi preto, že bol postarší a tá penzia, ktorú má mu stačí. A toho mladšieho z Východu sme si zvolili za prezidenta a dodnes nás reprezentuje u anakónd a na dôchodok sme mu dali malý doplatok.
hubatá
25.05.12,12:15
Preto tak neznášam podnikateľov ktorí dotujú tie figúrky počnúc od starostu na kopaniciach až po poslanca v parlamente.
hubatá
25.05.12,12:19
Občania majú len to čo im zanechal socializmus: nepostavila sa žiadna nová nemocnica, škola, priehrada, atómka. Dnes sa ani na opravu nenájdu peniaze nie že na postavenie nového!!!
hubatá
25.05.12,13:32
Za socíka sa urobila jediná chyba: že komanči neotvorili hranice a kto chce nech ide do sveta. Väčšina by sa vrátila, pretože by nevidela len bohatstvo u pár ľudí, ale aj slumy, biedu, zúfalstvo, špinu, choroby, teda to čo tu máme dnes my.

Často myslím na neznámych starých ľudí, ktorým mladí berú dôchodky lebo z nich žije celá rodina a na odľahlých kopaniciach im nemá kto pomôcť aby sa ubránili. Ani sociálka ani policajti - veď kam by potom išli ak by sa sťažovali? A koľko starých ľudí je týraných psychicky aj fyzicky. Sú to tí ktorí boli voľakedy vynikajúci pracovníci, riaditelia podnikov a členovia KSČ. Nemajú ani jeden deň dlžoby voči Sociálnej poisťovni, nemajú ani 1 korunu dlžoby voči zdravotnej poisťovni, nezriedka odvody sa robili u jedného zamestnávateľa aj 40 rokov, lebo tam kde tento pracovník začal po vyučení, tak si ďalej dopĺňal vzdelanie maturitou, vysokou školou, docentúrou, popri tom ešte množstvom školení, seminárov, skúšok. Až potom odchádzal do dôchodku ako riaditeľ podniku, člen KSČ, ale nie s korupčným škandálom!!!! Nemôžu si teraz dovoliť ani ten penzión, sú na obtiaž celej rodine, čaká sa na ich smrť aby sa mohol predať socialistický barák, alebo pozemky vrátené z JRD.

Myslím na invalidné deti ktoré sú odkázané len na domáce prostredie, nikdy nespoznajú kamarátov, bazén, školu, učňovské strediská, prispôsobené športoviská, bývanie - také aké mali invalidné deti za socializmu v areáli na Mokrohájskej ulici v Bratislave. Protiví sa mi Modré z neba kde V. Rozboril vytiahne jeden prípad a pomôže sa mu. Ale čo ostatní? Niektorí nemajú ani na ten invalidný vozík, bývanie, lieky proti bolesti, hygienu, kvalitnú stravu a to nehovorím o vzdelaní, internete.

Ako som už niekoľkokrát napísala neznášam podnikateľov, pretože sú to darmožráči, nemajú väčšinou nič spoločné s podnikaním, ale len špekulujú kde štát ukrátiť na daniach, zdierajú živnostníkov, ktorí by sa bez nich nedostali k zákazkám, vytvárajú korupčné prostredie od obecných úradov na kopaniciach až po poslancov v parlamente. Beztrestne zarábajú na chorých, starých, malých deťoch, cigánoch, dotáciách od štátu a z EÚ, lebo im to zákony pre nich šité na mieru dovoľujú. Aféra strieda aféru - ale ešte nikomu nevzali majetok a nevrátili tomu koho okradli. Všetky kauzy sa zamietli pod koberec, majetok im zostal, prepísaný na deťoch a vnukoch. Neznášam podnikateľské vianočné kapustnice, nadácie, dary nemocniciam, lebo keby na tom nezarobili tak nedarujú ani špinu spod nechta. Investujú do vianočnej kapustnice, nalieva ju manželka (milenka - podľa toho kto čo má) veď drahom kožuchu tú zimu nejako prežije a bude v TV a po Vianociach sa stratí červivá múka pre chudobných. Z bývalých lánov kde bola zasadená pšenica, kukurica zemiaky a nakŕmili by sa tisíce ľudí - je dnes napr. hotel s golfovým ihriskom.

Prečo zdochýňa Sociálna poisťovňa a nemá na výplatu dôchodkov? No pretože kým jej nabehnú peniaze na ten správny účet ktorý sa podsúva verejnosti, tak prejdú s.r.o. alebo a.s., manažmentom, správnymi radami, konateľmi, riaditeľmi. Peniaze sú, ale na účtoch, podúčtoch, položkách, podpoložkách, skupinách ktoré s dôchodkami nemajú nič spoločné a strácajú sa v hlbinách poisťovne.
lubko6394
25.05.12,13:46
A myslíš že to robia pre ich presvedčenie a sociálne cítenie ?
lubko6394
25.05.12,13:57
Zaujali ma tí dôchodcovia na obtiaž. Áno je to tak. Tetka za socíku dva roky doopatrovala babičku, ostatní súrodenci akýsi grošík poskytli a vrátila sa späť do práce na pôvodné miesto a aj akúsi korunku dostala. Môžem to spraviť ja ? Vymenujte mi prosím zamestnávateľa, ktorý to dnes urobí, aj za jediného budem rád. A ako opatria moje deti mňa ? Tiež si zoberú neplatené voľno a banka im s hypotékou počká a aj deti si odložia štúdium na neskôr ? A to si mnohí ešte neuvedomujú. Toto nás čaká, do takejto prdele sme sa prepracovali.
misoft
25.05.12,15:02
Prečo zdochýňa Sociálna poisťovňa a nemá na výplatu dôchodkov? No pretože kým jej nabehnú peniaze na ten správny účet ktorý sa podsúva verejnosti, tak prejdú s.r.o. alebo a.s., manažmentom, správnymi radami, konateľmi, riaditeľmi. Peniaze sú, ale na účtoch, podúčtoch, položkách, podpoložkách, skupinách ktoré s dôchodkami nemajú nič spoločné a strácajú sa v hlbinách poisťovne.

KUA - niekto sa trafil a nahlas to povedal (resp. napísal).

Zaujali ma tí dôchodcovia na obtiaž. Áno je to tak. Tetka za socíku dva roky doopatrovala babičku, ostatní súrodenci akýsi grošík poskytli a vrátila sa späť do práce na pôvodné miesto a aj akúsi korunku dostala. Môžem to spraviť ja ? Môžeš, ale kto ťa zoberie, keď ostatní už budú pracovať do "roztrhania tela"? Vymenujte mi prosím zamestnávateľa, ktorý to dnes urobí, aj za jediného budem rád.Tých je dosť, ale musíš ich mikroskopom hľadať. A ako opatria moje deti mňa ? Si toto ****? To skôr ty budeš ich ešte opatrovať (do roztrhania tela). Tiež si zoberú neplatené voľno a banka im s hypotékou počká a aj deti si odložia štúdium na neskôr ? Počká, počká a potom na teba vybafne - ZAPLAŤ! A to si mnohí ešte neuvedomujú. Toto nás čaká, do takejto prdele sme sa prepracovali.
lubko6394
25.05.12,15:09
Nikto na mňa nevybafne. Už budem po pravici Najvyššieho...
Pikoška
25.05.12,16:38
No, ešte že si to pripomenula.
1.Žiaden doplatok, ale 1Kčs za recept.
2.Program bol najprv jeden, potom sa zvýšil na 2 a dokonca aj vyfarbil. Aj tak sa nebolo pomaly na čo dívať - filmy pre pamätníkov, Nemocnica, 4 z tanku a pes, Bela a Sebastián, Angeliky a Okres na Severe. Zmenilo sa. Chvíľu aj čosi zaujímavé bolo. Teraz mám tých programov cez 3.000 a sam tam sa na niečo medzi reklamami pozrieť dá, lenže mi to vychádza, že toho pozerám menej ako za toho socíku. A neserie ma Najmladší z rodu Hamrov z Čiech, ale akýsi úchyl z Farmy na Slovensku.
3.Keď tých komunistov spomíname, tak si tiež nemohli robiť čo sa im chcelo - pohovor na straníckom výbore, stranícke tresty... Dnes ? Zdefrauduje sa miliarda a človek by čakal, že niekdo pôjde do basy ale ono naopak - zákon nebol porušený a defraudant je poverený novými funkciami.Pravdu vravíš. Ja, keď sa mi niečo nepáčilo, ako nestraník som prišla na OV KSS, keď sa mi to ani tam nepáčilo, tak som buchla dvermi a fertig. Obyčajne som však uspela, radi mali pokoj. Dnes môžeš problémy riešiť akurát tak na lampárni.Urobili mi dnes v telke dôvod k vytešovaniu, veľa vyvolených mocipánov zo župy a iných podvodníkov poslali do lochu. Síce tí noví, ale verím tomu, že im to pripravili tí odišlí. V postate mi to je šuma fuk, ale teším sa prevelice. Keď Boh dá, aj motyka vystrelí. Takže Slovensko sa možno trošku prebúdza.
trisestri
25.05.12,16:53
Pravdu vravíš. Ja, keď sa mi niečo nepáčilo, ako nestraník som prišla na OV KSS, keď sa mi to ani tam nepáčilo, tak som buchla dvermi a fertig. Obyčajne som však uspela, radi mali pokoj. Dnes môžeš problémy riešiť akurát tak na lampárni.Urobili mi dnes v telke dôvod k vytešovaniu, veľa vyvolených mocipánov zo župy a iných podvodníkov poslali do lochu. Síce tí noví, ale verím tomu, že im to pripravili tí odišlí. V postate mi to je šuma fuk, ale teším sa prevelice. Keď Boh dá, aj motyka vystrelí. Takže Slovensko sa možno trošku prebúdza.
este ich neodsudili a stale to nie su tie velke ryby a aj tie stredne je otazne ci nevyviaznu z podmienkou-v tejto krajine moze motyka vystrelit v hokeji ale nie v spravodlivosti.
misoft
25.05.12,17:10
Tým "vybafnutím" som nemyslel teba, ale tvojich pokračovateľov rodu. Šak oni hypotekujú, nie?
misoft
25.05.12,17:13
Urobili mi dnes v telke dôvod k vytešovaniu, veľa vyvolených mocipánov zo župy a iných podvodníkov poslali do lochu. Síce tí noví, ale verím tomu, že im to pripravili tí odišlí.
To je len kvapka v mori. Ostatné sme nevideli, nevidíme a vidieť nebudeme.
http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/28/l28409.jpg
Pikoška
25.05.12,18:06
este ich neodsudili a stale to nie su tie velke ryby a aj tie stredne je otazne ci nevyviaznu z podmienkou-v tejto krajine moze motyka vystrelit v hokeji ale nie v spravodlivosti.Takto to ja neriešim. Jednoducho a dobre, niečo sa pohlo. A gorily, to nie sú len tí zo spisu. Gorily sú všade a v komunálnej politike ich je požehnane. Takže aspoň sa začnú obávať. Ja sa snažím vždy myslieť pozitívne, a pre mňa to pozitívny signál je. Vieš si predstaviť, keby spoza mreží kývali všetci, čo sa podieľali na ekonomickej trestnej činnosti? Veď to by bolo ako na Červenom námestí na 1.mája.;) Tešme sa z maličkostí, nakoniec, dobrého moc nebýva.
hubatá
25.05.12,18:20
To je ako s drogami: okresní policajti vždy pochytajú len pubertiakov čo húlia na diskotékach. Málokedy dostanú príkaz (iba ak najsilnejšia likviduje slabšiu skupinu) aby pootvárali a prehrabali všetky kúty v kamiónoch už na hraniciach. Veď ak drogy nepustia do republiky, tak sa nedostanú až na diskotéku.... nie?
lapejko
25.05.12,19:28
neteš sa je to komédia pre nás...
lapejko
25.05.12,19:32
to nie je o kamiónoch, skôr o objednávateľoch
lapejko
25.05.12,19:36
prečo tak zúfalo? šak asi bude aj horšie...
jahoszmsk
29.05.12,17:26
korela
29.05.12,17:40
misoft
29.05.12,20:35
Ide, ale zlato s tej butylky aj tak nedostaneš :D
220870
31.05.12,03:39
U nás zýšli ceny energií a dane chudobe.Vo Francúzku bohatým.
http://www.blisty.cz/art/63640.html
Letko
31.05.12,03:51
Dnes je to spor medzi poľovníckymi združeniami pri ktorom na to doplatil jeleň.
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6397926/zraneny-jelen-trpel-12-hodin-pre-spory-medzi-polovnikmi.html
Zajtra to môže byť spor medzi záchranármi a namiesto jeleňa tam bude človek.

Slovensko, kam kráčaš?
KoxXxo
31.05.12,04:58
deli.
31.05.12,16:17
Len jeden príbeh:
Mladý muž vo veku 30 rokov, roky päťdesiate.... A previnil sa: tým, že jeho starí otcovia mali najviac rolí v celom meste. Jedného dňa prišiel pán na motorke, na boku s odistenou pištoľou, že nech pospíše: previesť na jednotné roľnícke družstvo všetky role, všetky kravy, kone rovnako. Podpísal, nič iné mu nezostávalo. Zobrali mu kravy, kone, o ktoré sa vzorne staral, na roliach postavili paneláky. Len pár dní po prepise prišli iní páni a odviedli ho. Doma tehotná manželka s 3-ma vlastnými demi a jedným nevlastným, o ktoré sa starali, keď malému zomreli rodičia. Mladého muža teda zobrali a poslali na niekoľko rokov do PTP. PTP=prapor trestních prací. V čechách, kameňolom. Vstávali o tretej ráno, nazývali to vojenské cvičenie. Celé dni pracovali ako politickí väzni. Spolu s farármi. Každý deň odtiaľ odvážali 3-4 cínové truhly s nebožtíkmi, ktorí to nevzdržali, lebo boli starší ako on alebo boli chorí. On mal šťastie: mal iba 30 a bol zdravý, pevnej silnej konštrukcie. Vydržal. Ubytovaní boli v starom zámku, dostali každý dve deky, na ktorých spávali. Bývali v zime, chlade, otrasných podmienkch. Aj to vydržal. Jedného dňa ho naložili do železničného vagóna, spolu s ostatnými. Transport. Na Sibír. Kdesi v Rusku ich desať z nich ušlo z vagóna. Utekali domov. Z desiatich, ktorí ušli, sa vrátili domov dvaja. Ostatní ôsmi boli zastrelení na úteku ako dezertéri. Ten človek, o ktorom píšem, bol môj starý otec. Celý život mal z toho traumu, nikdy o ničom inom ani nehovoril, až do svojej smrti. Dožil sa 89 rokov, pekný vek. On vravel, že prežil, len preto, lebo utekal popri trati. Ostatní zastavili vozy a viac ich nikto nevidel. Vravel, že keby bol starší, neprežije. Vravel tiež, že tá pôda, ktorú mu zobrali, neunesie to, čo s ňou robia: že pôdu treba hnojiť konským hnojom a starať sa o ňu. Že sa pôda nesmie iba hnojiť chemickými hnojivami, každý rok, a ťahať z nej všetko, čo sa dá.
Po päťdesiatych rokoch bol "rehabilitovaný". NIKTO nikdy sa mu neospravedlnil. Žiadnu pôdu mu už nikdy nikto nevrátil. Dokumenty sa museli za socializmu spáliť. Na najúrodnejšej pôde postavili panelové sídlisko. Z niektorých urobili záhradkárske osady-ani po revolúcii ich nikto nevrátil.
Prečo to vlastne píšem? Pre tých, ktorí píšu,a ko bolo za socíku dobre. Pre tých.
Pikoška
31.05.12,16:32
Aj môjmu starému otcovi zobrali kravičku aj roličku, nespomínal, že by mali na boku pištole. Ani ho nikam neodvliekli. Nepriečil sa. Robil do úmoru. Najskôr slzil, potom si zvykol. A teda toto tu si napísala aj pre mňa. Lebo mne za socíku bolo slušne. Zarábala som slušne. Žila som slušne. Pracovala som celý život. Mlieko, chlieb, vajíčka, plienky, lieky, detské oblečenie som nakúpila a ešte aj zostalo. Dnes kúpiť mlieko, chlieb, vajíčka, plienky, lieky a detské oblečenie je pre mladých investícia. A vlastne ani netreba pokračovať. Máme sa supiš, len kedy to už skončí a bude lepšie, to Ti povedať neviem.:confused:
buchač
31.05.12,17:59
Len jeden príbeh:
Mladý muž vo veku 30 rokov, roky päťdesiate.... A previnil sa: tým, že jeho starí otcovia mali najviac rolí v celom meste. Jedného dňa prišiel pán na motorke, na boku s odistenou pištoľou, že nech pospíše: previesť na jednotné roľnícke družstvo všetky role, všetky kravy, kone rovnako. Podpísal, nič iné mu nezostávalo. Zobrali mu kravy, kone, o ktoré sa vzorne staral, na roliach postavili paneláky. Len pár dní po prepise prišli iní páni a odviedli ho. Doma tehotná manželka s 3-ma vlastnými demi a jedným nevlastným, o ktoré sa starali, keď malému zomreli rodičia. Mladého muža teda zobrali a poslali na niekoľko rokov do PTP. PTP=prapor trestních prací. V čechách, kameňolom. Vstávali o tretej ráno, nazývali to vojenské cvičenie. Celé dni pracovali ako politickí väzni. Spolu s farármi. Každý deň odtiaľ odvážali 3-4 cínové truhly s nebožtíkmi, ktorí to nevzdržali, lebo boli starší ako on alebo boli chorí. On mal šťastie: mal iba 30 a bol zdravý, pevnej silnej konštrukcie. Vydržal. Ubytovaní boli v starom zámku, dostali každý dve deky, na ktorých spávali. Bývali v zime, chlade, otrasných podmienkch. Aj to vydržal. Jedného dňa ho naložili do železničného vagóna, spolu s ostatnými. Transport. Na Sibír. Kdesi v Rusku ich desať z nich ušlo z vagóna. Utekali domov. Z desiatich, ktorí ušli, sa vrátili domov dvaja. Ostatní ôsmi boli zastrelení na úteku ako dezertéri. Ten človek, o ktorom píšem, bol môj starý otec. Celý život mal z toho traumu, nikdy o ničom inom ani nehovoril, až do svojej smrti. Dožil sa 89 rokov, pekný vek. On vravel, že prežil, len preto, lebo utekal popri trati. Ostatní zastavili vozy a viac ich nikto nevidel. Vravel, že keby bol starší, neprežije. Vravel tiež, že tá pôda, ktorú mu zobrali, neunesie to, čo s ňou robia: že pôdu treba hnojiť konským hnojom a starať sa o ňu. Že sa pôda nesmie iba hnojiť chemickými hnojivami, každý rok, a ťahať z nej všetko, čo sa dá.
Po päťdesiatych rokoch bol "rehabilitovaný". NIKTO nikdy sa mu neospravedlnil. Žiadnu pôdu mu už nikdy nikto nevrátil. Dokumenty sa museli za socializmu spáliť. Na najúrodnejšej pôde postavili panelové sídlisko. Z niektorých urobili záhradkárske osady-ani po revolúcii ich nikto nevrátil.
Prečo to vlastne píšem? Pre tých, ktorí píšu,a ko bolo za socíku dobre. Pre tých.

...veľa z tohoto sa udialo ........nik netvrdí opak ...

No aj veľa je ....hm , nazvem prifarbené - dokonca nereálne !!!...ak by som mal pravým výrazom pomenovať , tak by to bolo niečo vo význame blúznenia ....

Len poznámočku ......koľko máš rokov ???
Mne to tak vychádza ...cca maximálne 30...???
Roku 1989 bola nežná .....hm , Ti poviem teda ...7 ročný chlapec toho teda vie nahodnotiť o socíku .....alebo šak prečo aj nie ...z toho svojho uhla pohľadu ....

Ten môj uhol na dnešných majiteľov ( teda bývalých , znárodnených ) pôdy je tiež nie príliš chvályhodný ...
Letko
01.06.12,04:19
...veľa z tohoto sa udialo ........nik netvrdí opak ...

No aj veľa je ....hm , nazvem prifarbené - dokonca nereálne !!!...ak by som mal pravým výrazom pomenovať , tak by to bolo niečo vo význame blúznenia ....

Len poznámočku ......koľko máš rokov ???
Mne to tak vychádza ...cca maximálne 30...???
Roku 1989 bola nežná .....hm , Ti poviem teda ...7 ročný chlapec toho teda vie nahodnotiť o socíku .....alebo šak prečo aj nie ...z toho svojho uhla pohľadu ....

Ten môj uhol na dnešných majiteľov ( teda bývalých , znárodnených ) pôdy je tiež nie príliš chvályhodný ...

Dnešní majitelia pôdy - to mi radšej ani nehovor. Niektorých by som nenazval roľníkmi ale len podnikateľmi.
KoxXxo
01.06.12,04:38
buchač
01.06.12,04:53
Dnešní majitelia pôdy - to mi radšej ani nehovor. Niektorých by som nenazval roľníkmi ale len podnikateľmi.
...ja ani jedno a ani druhé ....

...dnešní majitelia tej pôdy alebo lesov sú skôr z tej kategórie drancovateľov , ničiteľov , atď...pľundrujúc dedičstvo svojich starých predkov ...
...prirovnal , podľa frazeológie by som povedal ......že " ako slepé kura k zrnu prišlo "....???
trisestri
01.06.12,05:36
povracali sa pozemky a napr u nas gazduje talian ktory min.3 roky si hospodaril bez najomnych zmluv,potom ich podpisal,jeden rok vyplatil a teraz na to kasle,vsak co sudy ma kupene,takze majitelia ktory za tie rozdrobene parcely zaplatili notarske a kadeake ine poplatky sa mozu vypchat-ta legislativa a aplikacia v praxi je vysmech ustavneho clanku o nedotknutelnosti sukromneho majetku-tu uz nie len kdaky cigan moze obsadit bez nahrady cudzi pozemok bo vraj ma posvätne pravo na byvanie,len nejak sa nevravi o vlastnej povinosti sa o neho postarat v zmysle zakona,ale tu aj kdeaky hochstapler si moze svojvolne obsadit cudzi majetok a uplne bestresne a vlastnik je bezmocny a vrcholom absurdity je ze kym hociaka pakaz moze si prisvojit vase vlastnictvo,tak vlastnik ak chce hospodarit na svojom je povinny vybavit suhlas vsetkych spoluvlastnikov-stat mafiansky organizovany to Al Capone by bledol zavistou a Catani by si hodil maslu alebo sa zblaznil od zufalstva.
deli.
01.06.12,05:46
buchač, toto by si mojmu staremu otcovi povedat do oci nemohol... A mmch, mám viac ako 30, o dost viac. a som zena, len tak mimochodom.
buchač
01.06.12,06:17
...ja rád dvíham hodenú rukavicu .......takže :


Len jeden príbeh:
Mladý muž vo veku 30 rokov, roky päťdesiate.... A previnil sa: tým, že jeho starí otcovia mali najviac rolí v celom meste. Jedného dňa prišiel pán na motorke, na boku s odistenou pištoľou, že nech pospíše: previesť na jednotné roľnícke družstvo všetky role, všetky kravy, kone rovnako. Podpísal, nič iné mu nezostávalo. Zobrali mu kravy, kone, o ktoré sa vzorne staral, na roliach postavili paneláky. Len pár dní po prepise prišli iní páni a odviedli ho. Doma tehotná manželka s 3-ma vlastnými demi a jedným nevlastným, o ktoré sa starali, keď malému zomreli rodičia. Mladého muža teda zobrali a poslali na niekoľko rokov do PTP. PTP=prapor trestních prací. V čechách, kameňolom. Vstávali o tretej ráno, nazývali to vojenské cvičenie.
...o tretej ráno ešte ani nacisti v koncentrákoch a ani čekisti v gulagoch svojich zverencov nebudili ...
Celé dni pracovali ako politickí väzni. Spolu s farármi. Každý deň odtiaľ odvážali 3-4 cínové truhly s nebožtíkmi, ktorí to nevzdržali, lebo boli starší ako on alebo boli chorí. On mal šťastie: mal iba 30 a bol zdravý, pevnej silnej konštrukcie. Vydržal. Ubytovaní boli v starom zámku, dostali každý dve deky, na ktorých spávali. Bývali v zime, chlade, otrasných podmienkch. Aj to vydržal. Jedného dňa ho naložili do železničného vagóna, spolu s ostatnými. Transport. Na Sibír. Kdesi v Rusku ich desať z nich ušlo z vagóna.
...veľmi široký pojem ....vééééľmi ....Rus , mať rodnaja , očeň veľikaja zem ...
Utekali domov. Z desiatich, ktorí ušli, sa vrátili domov dvaja.
...tí dvaja by sa dlho na rodnej hrude teda neohriali ...neverím , že by bez dokladov mohli v tej dobe nejak žiť - prežiť ...
...nevraviac už o tom , že ruská KGB by v tej doj dobe určite kontaktovala ŠTB a hentá by sa postarala o ďaľšie kroky ...
Ostatní ôsmi boli zastrelení na úteku ako dezertéri. Ten človek, o ktorom píšem, bol môj starý otec. Celý život mal z toho traumu, nikdy o ničom inom ani nehovoril, až do svojej smrti.
...tak dlho to opakoval , až tomu sám uveril ...a počúvajúci tiež.....
Dožil sa 89 rokov, pekný vek. On vravel, že prežil, len preto, lebo utekal popri trati.
...zo Sibíri ...a ako dlho ???.....týždeň , dva ... mesiac , dva , tri ...???...cesta Transibírskou magistrálou trvá vlaku cca 18 dní a nocí ...
...čo jedol po celý ten čas...???...dobrí ľudia sa nájdu všade , ale aj tí zlí ...
Môj foter šiel po vojne zo Zvolena do Prešova cca týždeň a nemusel sa skrývať...
Ostatní zastavili vozy a viac ich nikto nevidel. Vravel, že keby bol starší, neprežije. Vravel tiež, že tá pôda, ktorú mu zobrali, neunesie to, čo s ňou robia: že pôdu treba hnojiť konským hnojom a starať sa o ňu. Že sa pôda nesmie iba hnojiť chemickými hnojivami, každý rok, a ťahať z nej všetko, čo sa dá.
Po päťdesiatych rokoch bol "rehabilitovaný". NIKTO nikdy sa mu neospravedlnil. Žiadnu pôdu mu už nikdy nikto nevrátil. Dokumenty sa museli za socializmu spáliť. Na najúrodnejšej pôde postavili panelové sídlisko. Z niektorých urobili záhradkárske osady-ani po revolúcii ich nikto nevrátil.
Prečo to vlastne píšem? Pre tých, ktorí píšu,a ko bolo za socíku dobre. Pre tých.


...veľa z tohoto sa udialo ........nik netvrdí opak ...
No aj veľa je ....hm , nazvem prifarbené - dokonca nereálne !!!...ak by som mal pravým výrazom pomenovať , tak by to bolo niečo vo význame blúznenia ....

deli. 1 Minute Ago #12248
buchač, toto by si mojmu staremu otcovi povedat do oci nemohol... A mmch, mám viac ako 30, o dost viac. a som zena, len tak mimochodom.

OK ...beriem , nejak som sa pomýlil v tej žene -mužovi ...ale nie je podstatné ...
Čo sa týka rokov , to bolo len také dedukovanie v tom rátaní rokov ...

Starému otcovi by som v pohode a kľude vysvetlil , respektíve oponoval....viď červené ....
Dalo by sa povedať , že ten príbeh je písaný len v krátkosti ...no nie úplne ....

P.S.:
...ale nechajme tak.....boli to smutné časy ...
Letko
01.06.12,06:20
buchač
01.06.12,06:25
...akje to pravda , že šlo iba o tie riekanky....holt , to je už potom iná dg...
misoft
01.06.12,07:35
Je zarážajúce, že pýtajú "poplatok" za ľudovú tvorivosť a folklór, nakoľko tieto diela už dávno nemajú žiadne autorské práva (a ani ich nemali).
No asi sa presuniem na stránky ministerstva kultúry a Maďaričovi napíšem "slušný" email o fungovaní tejto výpalnicko-gangsterskej organizácie.
marjankaj
01.06.12,07:45
Pozor, nie že si budete pískať, spievať na verejnosti!

http://www.zive.sk/dalsia-kauza-okolo-soza-faktura-za-riekanky-a-folklor-tvrdi-obec/sc-4-a-301530/default.aspx
No asi by mali preukázať, že sú autori, alebo ktorého autora zastupujú.


§ 56
(1) Autor, do ktorého práva sa neoprávnene zasiahlo alebo ktorého právu hrozí neoprávnený zásah, môže sa domáhať najmä

a) určenia svojho autorstva,
b) zákazu ohrozenia svojho práva vrátane zákazu opakovania takého ohrozenia, a to aj proti osobe, ktorá sa nepriamo podieľa na ohrození tohto práva,
c) zákazu neoprávneného zásahu do svojho práva, a to aj proti osobe, ktorá sa nepriamo podieľa na neoprávnenom zásahu do tohto práva vrátane zákazu zásahu podľa § 59 a 60,
d) poskytnutia informácií o pôvode rozmnoženiny diela alebo napodobeniny diela, o spôsobe a rozsahu jej použitia a o službách porušujúcich právo autora vrátane
1. údajov o vlastníkovi, vydavateľovi, výrobcovi, distributérovi, dodávateľovi alebo predajcovi takej rozmnoženiny diela alebo napodobeniny diela alebo o poskytovateľovi služieb,
2. údajov o vydanom, vyrobenom, dodanom, poskytnutom, prijatom alebo objednanom množstve alebo cene takej rozmnoženiny diela, napodobeniny diela alebo služby,
e) odstránenia následkov zásahu do práva na náklady osoby, ktorá neoprávnene zasiahla alebo hrozila neoprávneným zásahom, a to
1. zničením neoprávnene vyhotovenej rozmnoženiny diela alebo napodobeniny diela, jej stiahnutím z obehu alebo z iného použitia alebo
2. zničením materiálov, nástrojov a pomôcok podľa § 59 a 60 použitých pri neoprávnenom zásahu alebo hrozbe neoprávneného zásahu, ich stiahnutím z obehu alebo z iného použitia,
f) náhrady ujmy podľa osobitného predpisu.9b)

(2) Autor, ktorý pri výkone povinnej kolektívnej správy svojho majetkového práva k dielu nie je zmluvne zastupovaný príslušnou organizáciou kolektívnej správy, môže sa domáhať vydania odmeny alebo primeranej odmeny, ak sa jeho dielo použilo, alebo vydania náhrady odmeny voči príslušnej organizácii kolektívnej správy alebo inej osobe, ktorá je povinná vytvárať rezervný fond podľa tohto zákona na také účely; tým nie sú dotknuté nároky autora z neoprávneného použitia diela.

(3) Informácie podľa odseku 1 písm. d) je povinná poskytnúť aj osoba, ktorá

a) má v držbe rozmnoženinu diela alebo napodobeninu diela,
b) využíva služby porušujúce právo autora,
c) poskytuje služby využívané pri porušovaní práv autora,
d) bola označená osobou uvedenou v písmenách a) až c) ako osoba zúčastnená na výrobe, spracovaní alebo distribúcii rozmnoženiny diela, napodobeniny diela alebo na poskytovaní služieb porušujúcich právo autora.
Ochrana autorského práva

§ 57
(1) Nárokov podľa § 56 sa okrem autora môže domáhať aj nadobúdateľ výhradnej licencie alebo osoba, ktorá má majetkové právo k dielu alebo jej bol zverený výkon majetkových práv autora.

(2) Ak autor alebo osoba, ktorá ma majetkové právo k dielu, udelí inej osobe výhradnú licenciu alebo ak je inej osobe zverený výkon majetkových práv autora na základe zákona, právo domáhať sa nárokov podľa § 56 ods. 1 písm. b) až e) má len táto osoba; právo autora alebo osoby, ktorá má majetkové právo k dielu, domáhať sa ostatných nárokov vrátane nárokov vyplývajúcich z použitia diela nad rozsah udelenej výhradnej licencie zostáva nedotknuté.
trisestri
02.06.12,19:17
bettylou
03.06.12,02:18
PTP - pomocno-technický prapor
220870
03.06.12,05:31
Veľmi výstižné v našich rádiach a TV ktoré vlastnia PENTAaJ&T toto určite nebudete počuť ani vidieť.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DXCrJ9IpSBA#!
Pripojím ešte Španielske dlhopisi.http://finweb.hnonline.sk/c1-56020120-spanielske-dlhopisy-uzreli-satana-span-class-koment-komentar-span

Viete o tom ,že vďaka ECB ktorá ich koncom minulého roka nakúpila , ich my Slovensko vlastníme za 10 mld €?
220870
03.06.12,05:41
To nieje lasovička ale Slovénská Národná Straka.
Indeed
03.06.12,05:44
Len jeden príbeh:
Mladý muž vo veku 30 rokov, roky päťdesiate.... A previnil sa: tým, že jeho starí otcovia mali najviac rolí v celom meste. Jedného dňa prišiel pán na motorke, na boku s odistenou pištoľou, že nech pospíše: previesť na jednotné roľnícke družstvo všetky role, všetky kravy, kone rovnako. Podpísal, nič iné mu nezostávalo. Zobrali mu kravy, kone, o ktoré sa vzorne staral, na roliach postavili paneláky. Len pár dní po prepise prišli iní páni a odviedli ho. Doma tehotná manželka s 3-ma vlastnými demi a jedným nevlastným, o ktoré sa starali, keď malému zomreli rodičia. Mladého muža teda zobrali a poslali na niekoľko rokov do PTP. PTP=prapor trestních prací. V čechách, kameňolom. Vstávali o tretej ráno, nazývali to vojenské cvičenie. Celé dni pracovali ako politickí väzni. Spolu s farármi. Každý deň odtiaľ odvážali 3-4 cínové truhly s nebožtíkmi, ktorí to nevzdržali, lebo boli starší ako on alebo boli chorí. On mal šťastie: mal iba 30 a bol zdravý, pevnej silnej konštrukcie. Vydržal. Ubytovaní boli v starom zámku, dostali každý dve deky, na ktorých spávali. Bývali v zime, chlade, otrasných podmienkch. Aj to vydržal. Jedného dňa ho naložili do železničného vagóna, spolu s ostatnými. Transport. Na Sibír. Kdesi v Rusku ich desať z nich ušlo z vagóna. Utekali domov. Z desiatich, ktorí ušli, sa vrátili domov dvaja. Ostatní ôsmi boli zastrelení na úteku ako dezertéri. Ten človek, o ktorom píšem, bol môj starý otec. Celý život mal z toho traumu, nikdy o ničom inom ani nehovoril, až do svojej smrti. Dožil sa 89 rokov, pekný vek. On vravel, že prežil, len preto, lebo utekal popri trati. Ostatní zastavili vozy a viac ich nikto nevidel. Vravel, že keby bol starší, neprežije. Vravel tiež, že tá pôda, ktorú mu zobrali, neunesie to, čo s ňou robia: že pôdu treba hnojiť konským hnojom a starať sa o ňu. Že sa pôda nesmie iba hnojiť chemickými hnojivami, každý rok, a ťahať z nej všetko, čo sa dá.
Po päťdesiatych rokoch bol "rehabilitovaný". NIKTO nikdy sa mu neospravedlnil. Žiadnu pôdu mu už nikdy nikto nevrátil. Dokumenty sa museli za socializmu spáliť. Na najúrodnejšej pôde postavili panelové sídlisko. Z niektorých urobili záhradkárske osady-ani po revolúcii ich nikto nevrátil.
Prečo to vlastne píšem? Pre tých, ktorí píšu,a ko bolo za socíku dobre. Pre tých.

Chcem len dodať , že si ctíme pamiatku tých, čo sa vedeli postaviť za svoj názor a presvedčenie
a neohli chrbát pred aroganciou moci.

Určite NEZABUDNEME !

A prevliekačom kabátov a karieristom chceme odkázať, že existuje vyššia spravodlivosť ako je ľudská...

A možno poniektorí z nich či ich potomkovia cítia dosledky "mletia Božích mlynov" už teraz na "svojej koži".
lapejko
03.06.12,18:21
Pozor, nie že si budete pískať, spievať na verejnosti!

http://www.zive.sk/dalsia-kauza-okolo-soza-faktura-za-riekanky-a-folklor-tvrdi-obec/sc-4-a-301530/default.aspx

V 84-om musel kamarát, ktorý robil diskotéku tiežnahlásiť všetky songy a samozrejme mať ich schválené...škoda nadávať na režim, je to v nás, stačí úradníkom malý kúsok moci a bič nad nimi a už to sviští...
trisestri
03.06.12,18:56
tak tam mame jeden statny rozpocet takmer-len aby ich niekto dakedy aj vyplatil
lubko6394
04.06.12,04:45
V 84-om musel kamarát, ktorý robil diskotéku tiežnahlásiť všetky songy a samozrejme mať ich schválené...škoda nadávať na režim, je to v nás, stačí úradníkom malý kúsok moci a bič nad nimi a už to sviští...

No tak o tom mi hovor. Samozrejme, že každý DJ mal zoznam skladieb, ktoré bude hrať. Od Mázikovej, Ličku, Hammela, Laiferovú, Konárika, Pillarovú, Zagorovú ... To bol taký schválený zoznam, ktorý sa zakaždým predkladal na MNV, aby to schválili. Akurát, že DJ to nikdy na žiadnej diske nepustil, dokonca ani vtedy ak prišli na kontrolu policajti, z MNV tuším ani nikto nechodil, alebo sme o tom ani nevedeli. A nikdy sa ani jedna z tých pesničiek čo púšťal na zoznam nedostala. Takže asi tak.
Pikoška
04.06.12,11:45
Indeed
04.06.12,11:53
Už je to tady,......pamätáme, ako to dunelo ulicami.
Veruže, už je to tu:
http://aktualne.atlas.sk/slovensko-je-v-hlbokom-minuse-deficit-vyskocil-za-mesiac-az-o-miliardu/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/

Tu je zbytočne niekoho "budiť" z jeho sladkého spánku ...

Dokiaľ sprostý a chamtivý Slovák nepadne na papuľu a nezistí,že v peňaženke má sice pár drobných,

no nič si za nich nekupi,

dovtedy bude národ SPAŤ v svojej nevedomosti.
trisestri
04.06.12,12:03
veru by uz Ficova vlada sa mala prebudit a neschovavat sa za nejaku radu,akcna trojka by to mala rozbalit naplno,kontroly hlavne dph,lebo situacia sa zjavne vymyka statu z ruk,dalej viazat vydavky jednotlivych kapitol sr,zredukovat verejne zakazky,urychlit audit verejnej spravy a urychlene schvalovat legislativu a opatrenia zamerane na boj proti danovym podvodom a unikom a na setrenie vydavkov-Fico trepal ze vsetko staci urobit od buduceho roka,no zjavne nestaci a nejak zaspal,obcanom to bolo jasne len jeho vlade nie -ze setrit a prijimat opatrenia treba uz pre tento rok,konat treba expresne a efektivne-to sa cudujem ze ma pohodlnu vacsinu a nevie sa rozhybat, potrebuje rokovat,ziadat a neviem co,vsak opozicia ani cirkev ani odbory za neho problemy neporiesia,je fajn mat spolocensky konzenzus,ale zas kazda minuta draha a problemov nielen v rozpocte nadbytok,mal byt uz v opozicii pripraveny na rozne alternativy,ked tak chcel predcasne volby a ked ich vsetci chceli,dalo sa predvidat ze preto ze budu vazne problemy ktorych riesenia nie su jednoduche ale su akutne.
bjuty smis
04.06.12,12:35
tu je krásny príklad, ako to fico myslí zo šetrením a ISTOTAMI....
http://www.sme.sk/c/6388787/stat-chysta-milionovy-dopravny-servis.html

150 milion éček vyhodiť za niečo, čo dnes robia súkromné rádia úplne zadarmo a nikto to nechce.....teda okrem Ja & Ty....samozrejme.....ISTOTY
trisestri
04.06.12,12:44
teda fakt neviem kto uz potrebuje statny dopravny servis-to fakt len hnusny biznis pre dakeho,teraz co treba setrit kazdy cent je smutne ze politici a ich mecenaci a kadejaky zraloci sa stale nevedia spamätat ze dost ze stacilo ze nie je z coho
misoft
04.06.12,14:25
Tomu sa predsa vraví: Rozumne a efektívne vynaložené financie
Pikoška
08.06.12,07:31
Na Slovensku sa blýska na lepšie časy. Alebo nad Tatrou sa blýska? Asi tie majetky všetci zlodeji dovezú zo zahraničia nazad a bude nám dobre.
http://aktualne.atlas.sk/stat-hlada-sposob-ako-sa-dostat-k-majetku-podvodnikov/dnes/kauzy/
trisestri
08.06.12,07:52
jednak to mala byt uz davno samozrejmost,vymahanie skod a to ci to Fico mysli vazne sa uvidi az po tom ako sa prijmu a aplikuju potrebne opatrnia-ale som skepticky potom ako Fico odmietol definovat orienatacne ciele v sume ktoru by mai priniest tieto opatrenia a potom co vysmial Figela ze ziskat miliardu je scifi-ono stanovit ciele je dolezite mimo ineho aj preto aby sa urcila aj ich efektivita,cize aby naklady neboli vyssie ako zachranena suma-lebo pozname pasivitu statnych organov
Pikoška
08.06.12,11:12
jednak to mala byt uz davno samozrejmost,vymahanie skod a to ci to Fico mysli vazne sa uvidi az po tom ako sa prijmu a aplikuju potrebne opatrnia-ale som skepticky potom ako Fico odmietol definovat orienatacne ciele v sume ktoru by mai priniest tieto opatrenia a potom co vysmial Figela ze ziskat miliardu je scifi-ono stanovit ciele je dolezite mimo ineho aj preto aby sa urcila aj ich efektivita,cize aby naklady neboli vyssie ako zachranena suma-lebo pozname pasivitu statnych organovUrčite sa zhodneme v tom, ze už dávno mala byť samozrejmosť nekradnúť a netunelovať. A hľadať riešenia v paragrafoch, kto je a kto nie je biely kôň, hľadať výhovorky, ako zadefinovať fiktívnu firmu, hľadať rozuzlenie v reťazení firiem, prostredníctvom ktorých sa odčerpáva DPH a dane je skôr na smiech, ak by to nebolo do plaču. Pretože kto chce, nachádza riešenie, kto nechce nachádza rôzne hlúpe výhovorky. To by museli najskôr odovzdať majetok takmer všetci, čo niekedy privoňali k akémukoľvek štátnemu korytu. Takže len ďalšie teátro á la Slovakia.
Excise Duty
08.06.12,11:35
Na Slovensku sa blýska na lepšie časy. Alebo nad Tatrou sa blýska? Asi tie majetky všetci zlodeji dovezú zo zahraničia nazad a bude nám dobre.
http://aktualne.atlas.sk/stat-hlada-sposob-ako-sa-dostat-k-majetku-podvodnikov/dnes/kauzy/
Áno, nad Tatrou sa blýska...
trisestri
08.06.12,12:02
Určite sa zhodneme v tom, ze už dávno mala byť samozrejmosť nekradnúť a netunelovať. A hľadať riešenia v paragrafoch, kto je a kto nie je biely kôň, hľadať výhovorky, ako zadefinovať fiktívnu firmu, hľadať rozuzlenie v reťazení firiem, prostredníctvom ktorých sa odčerpáva DPH a dane je skôr na smiech, ak by to nebolo do plaču. Pretože kto chce, nachádza riešenie, kto nechce nachádza rôzne hlúpe výhovorky. To by museli najskôr odovzdať majetok takmer všetci, čo niekedy privoňali k akémukoľvek štátnemu korytu. Takže len ďalšie teátro á la Slovakia.

problem je v tom ze nasa obcianska spolocnost je prilis pasivna a ten tlak a protesty po volbach uplne utichli-vsetky kroky na napravu vitam,ale som skepticky preto ze nasa spolocnost je v takom rozklade a apatii a ako vidim ze prakticky tie kroky nesmeruju k naprave-vid tender za tusim 150 mil na dopravny servis,uplne zbytocny,neochota podniknut pravne kroky v pripade astronomickych odmien /pokial viem mozno tam pouzit minimalne paragraf -rozpor z dobrymi mravmi,ked par eur poslu omylom obcanovi,hned ich nahanaju a vyhrazaju sa neopravnenym obohatenim/
ale rad si pockam a potesi ma ak budu take vysledky ze sa vyberie viac na daniach, obmedzia sa podvody z dph-to co ja tusim ty vies presnejsie,lebo vidis ako to funguje z tymi s.r.o-ja myslim ze ten odhad 1 mld eur je este skromny-dakto to prepocital tak ze keby sa zamedzilo podvodom z dph,mohla by ist na 15% a takto nejak je aj z dalsimi danovymi unikmi-odhad ktory ma cia v svojich materialoch na tychto skodach plus tunely v statnych a verejnych zakazkach je za zhruba 18 rokov od revolucie cca 2 biliony korun,co su sakramenstke cisla-keby sa kradlo a podvadzalo iba o polovicu menej nemali by sme dlh,boli by nissie dane,bolo by na zdravotnictvo a pre tych co to potrebuju,vieme kolko ludi je v situacii na zaplakanie-takze je to teatro,ale hodne drahe
vidime v akom stave je sudnictvo,policia,prokuratura-ani neviem ci sa mam hnevat na danovakov,ked vidime ze je to boj z veternymi mlynmi,kadeaky hoci i len vagabund maleho okresneho formatu je nedotknutelny,nielen ze si robi ksefty ale aj jazdi a sprava ako neobmedzeny pan-talianska chobotnica je zbor ubohych amaterov aj co do poctu oproti tej nasej a ako to cele skonci na to netreba Sibillu,skor ju treba na to preco su apaticke obete toho ohromneho drancovania a preco su spokojny s tym nekonecnym a zbytocnym utahovanim opaskov-to ze sme v stave vyberu dani a odhalovani danovych unikov druhy po Grecku to o niecom svedci a ta zadlzenost prudko stupa,takze bez poriadku nas krach neminie a dalej to dokazuje ze nie socialny status polozi krajinu,ale bordel v state.
Pikoška
08.06.12,12:44
Áno, nad Tatrou sa blýska...No vitaj mi za chrbtom.:) Už dávno som necítila Tvoj dych.;) Rada som Ťa stretla.:---
misoft
08.06.12,14:31
osky
08.06.12,15:06
zabavne,ale len 1.par sekund-v kazdom zarte je totiz velky kus pravdy.
220870
09.06.12,03:05
220870
10.06.12,05:00
KoxXxo
13.06.12,06:22
Tá má ale zmysel pre iróniu:
"Jedinou cestou pre Slovensko je zostať v elitnom klube spolu so silnými európskymi krajinami a podľa toho sa vláda SR bude ďalej správať," reagovala na výzvy SaS hovorkyňa premiéra Beatrice Hudáková.
pavol54
13.06.12,10:09
Tá má ale zmysel pre iróniu:
"Jedinou cestou pre Slovensko je zostať v elitnom klube spolu so silnými európskymi krajinami a podľa toho sa vláda SR bude ďalej správať," reagovala na výzvy SaS hovorkyňa premiéra Beatrice Hudáková.
škoda že sme vystúpili s elitného klubu RVHP, to nás stálo menej
220870
13.06.12,17:17
220870
13.06.12,17:18
Iniciatívny debil je horší ,ako triedny nepriateľ.

Tá má ale zmysel pre iróniu:
"Jedinou cestou pre Slovensko je zostať v elitnom klube spolu so silnými európskymi krajinami a podľa toho sa vláda SR bude ďalej správať," reagovala na výzvy SaS hovorkyňa premiéra Beatrice Hudáková.
KoxXxo
16.06.12,10:52
220870
16.06.12,17:36
Ak sa im nepodarí v Grécku sfalšovať voľby tak v pondelok začne inferno v celej €U.
http://www.youtube.com/watch?v=i5heVxq7L6c
Indeed
16.06.12,17:39
škoda že sme vystúpili s elitného klubu RVHP, to nás stálo menej


Tomu VER, že keby zostalo existovat RVHP alebo nejaká jeho alternatíva, tak hospodárstvo Slovenska

by sa nachádzalo v ďaleko lepšom stave , a o nezamestnanosti by sme počuli len zo správ v mediach.
KoxXxo
23.06.12,09:25
220870
23.06.12,14:11
22.06 2012 Najčiernejší deň Slovenských dejín.Deň keď tento štát zvolený politici v posledných voľbách podarovali nadnárodným korporáciam bánk a bankstrov.Tu sú ich mená.Menný zoznam zapredaných Judášov čo za svoj špinavý žvanec vrhli aj posledné zbytky toho čo sa ešte v tomto štáte nerozkradlo do gárora Európskeho BMG investu.Dúfam ,že ich stihne spravodlivý trest.http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=30192
Ľubomír
24.06.12,05:40
22.06 2012 Najčiernejší deň Slovenských dejín.Deň keď tento štát zvolený politici v posledných voľbách podarovali nadnárodným korporáciam bánk a bankstrov.Tu sú ich mená.Menný zoznam zapredaných Judášov čo za svoj špinavý žvanec vrhli aj posledné zbytky toho čo sa ešte v tomto štáte nerozkradlo do gárora Európskeho BMG investu.Dúfam ,že ich stihne spravodlivý trest.http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=30192


Človeče nepreháňaj. Keď si taká šikulka, tak vysvetlí ako vybrdnúť z tejto šlamastiky. Vstúpili sme do spoločenstva štátov, v ktorom si treba plniť svoje povinnosti. Tiež sa mi ti veľmi nepáči, ale zatiaľ nikto neprišiel s lepším riešením. Žiadny svetový ekonóm nemá zaručené riešnie, takže všetké akcie sú vlastne iba pokusy ako zachrániť €. Sulíkové radikalné riešenia môžu byť horšie ako euroval. Nikto z politikov EU radšej neprípušťa pád €, pretože by to znamenalo rozvrat Európy.
stormcatcher
24.06.12,06:56
14.03.12 SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?
08:55
Do poriadne veľkej riti, ktorá je statočne osratá a poriadne smrdí........
220870
24.06.12,07:03
Človeče nepreháňaj. Keď si taká šikulka, tak vysvetlí ako vybrdnúť z tejto šlamastiky. Vstúpili sme do spoločenstva štátov, v ktorom si treba plniť svoje povinnosti. Tiež sa mi ti veľmi nepáči, ale zatiaľ nikto neprišiel s lepším riešením. Žiadny svetový ekonóm nemá zaručené riešnie, takže všetké akcie sú vlastne iba pokusy ako zachrániť €. Sulíkové radikalné riešenia môžu byť horšie ako euroval. Nikto z politikov EU radšej neprípušťa pád €, pretože by to znamenalo rozvrat Európy.
Neurobili nič o nič sa nepokúsili zmäkčiť zmluvu ,vyjednať iné podmienky .Stačilo napríklad zdvihnúť minimálnu mzdu o 50% z 200€ na 300€ to je suma za ktorú tu maká polovica národa na nenažrané zapadoeurópske firmi.Nič by sa nestalo nikto by neschudobnel a štátu by to prinieslo toľko peňazí ,že mohli platiť aj tri eurovaly.Slovák má zaplatiť z priemerného platu 400€ toľko isto čo Nemec z 4000€.Pád eura a rozvrat európy je to najlepšie pre tento národ čo by sa mohlo stať a ono sa to aj stane a čím skôr tým lepšie pre žobrotu čo tu žije.EU neriadia volený politici ale banda zlodejov ktorých nikto nevolil.EU bude len dovtedy kým sa bude dariť Nemecku a kým budú ochotný Nemci financovať neschopný juh EU.My sme mali možnosť smutne povedať nie na toto nemáme a preto ak je to podmienka zotrvania v eurozóne tak z nej radšej s pokorou vystúpime.Určite by nás to nestálo 22mld eur ktorými momentálne ručíme za euroválovy.
Pikoška
24.06.12,07:20
Človeče nepreháňaj. Keď si taká šikulka, tak vysvetlí ako vybrdnúť z tejto šlamastiky. Vstúpili sme do spoločenstva štátov, v ktorom si treba plniť svoje povinnosti. Tiež sa mi ti veľmi nepáči, ale zatiaľ nikto neprišiel s lepším riešením. Žiadny svetový ekonóm nemá zaručené riešnie, takže všetké akcie sú vlastne iba pokusy ako zachrániť €. Sulíkové radikalné riešenia môžu byť horšie ako euroval. Nikto z politikov EU radšej neprípušťa pád €, pretože by to znamenalo rozvrat Európy.A prečo by malo čísielko vysvetľovať, ako vybŕdnuť z tejto šlamastiky? On nikoho do šlamastiky nedostal. Šlamastiku spôsobili finanční nenažranci, a teraz nevedia aký liek na trávenie, aby sa im spriechodnili pokrútené črevá.
pavol54
24.06.12,07:23
Neurobili nič o nič sa nepokúsili zmäkčiť zmluvu ,vyjednať iné podmienky .Stačilo napríklad zdvihnúť minimálnu mzdu o 50% z 200€ na 300€ to je suma za ktorú tu maká polovica národa na nenažrané zapadoeurópske firmi.Nič by sa nestalo nikto by neschudobnel a štátu by to prinieslo toľko peňazí ,že mohli platiť aj tri eurovaly.Slovák má zaplatiť z priemerného platu 400€ toľko isto čo Nemec z 4000€.Pád eura a rozvrat európy je to najlepšie pre tento národ čo by sa mohlo stať a ono sa to aj stane a čím skôr tým lepšie pre žobrotu čo tu žije.EU neriadia volený politici ale banda zlodejov ktorých nikto nevolil.EU bude len dovtedy kým sa bude dariť Nemecku a kým budú ochotný Nemci financovať neschopný juh EU.My sme mali možnosť smutne povedať nie na toto nemáme a preto ak je to podmienka zotrvania v eurozóne tak z nej radšej s pokorou vystúpime.Určite by nás to nestálo 22mld eur ktorými momentálne ručíme za euroválovy.
jeden politik povedal na vládnutie sú potrebné peniaze, peníze a peňeži, takže sa tento výrok z 19 storočia plní.
ak by sme si mali vyjednávať podmienky by sme museli byť v inej situácií a nie v pozícií porazených po skončení III. SV,
Minimálna mzda je pekná vec ale sú aj v Nemecku pracovné pozície buď silne dotované na úroveň nejakej mzdy myslíš si že na okopávanie zeleniny by som zaplatil 500, 600, alebo 1000€? to radšej nech si vozia obchodníci zeleninu a potraviny aj s tramtárie ja predsa nie som povinný dotovať niekoho kto má plat 3000€ a nie je ochotný za potraviny primerane zaplatiť len preto aby si našetril na niekoľko exkluzívnych dovoleniek za rok. V prvom rade sme nemali dovoliť odniesť sliepočky čo znášali zlaté vajcia a potom sme mohli vyskakovať lenže vtedy zmanipulovali obmedzenú časť národa proti referendu heslom "lebo močár a jeho špinavé paprče" a bolo rozhodnuté. a tam na dividendách a iných nákladoch odíde len niekoľko desiatok mld eúr a to nikomu nevadí.
220870
24.06.12,07:28
jeden politik povedal na vládnutie sú potrebné peniaze, peníze a peňeži, takže sa tento výrok z 19 storočia plní.
ak by sme si mali vyjednávať podmienky by sme museli byť v inej situácií a nie v pozícií porazených po skončení III. SV,
Minimálna mzda je pekná vec ale sú aj v Nemecku pracovné pozície buď silne dotované na úroveň nejakej mzdy myslíš si že na okopávanie zeleniny by som zaplatil 500, 600, alebo 1000€? to radšej nech si vozia obchodníci zeleninu a potraviny aj s tramtárie ja predsa nie som povinný dotovať niekoho kto má plat 3000€ a nie je ochotný za potraviny primerane zaplatiť len preto aby si našetril na niekoľko exkluzívnych dovoleniek za rok. V prvom rade sme nemali dovoliť odniesť sliepočky čo znášali zlaté vajcia a potom sme mohli vyskakovať lenže vtedy zmanipulovali obmedzenú časť národa proti referendu heslom "lebo močár a jeho špinavé paprče" a bolo rozhodnuté. a tam na dividendách a iných nákladoch odíde len niekoľko desiatok mld eúr a to nikomu nevadí.
Aj to je pravda.Dlhy a bordel čo narobil Mečiar sme sanovali predajom tých zlatých sliepok.Nech tak urobia aj Taliani ,Španieli a spol.Potom sa môžme baviť o tom či im pomôžeme.
pavol54
24.06.12,07:30
22.06 2012 Najčiernejší deň Slovenských dejín.Deň keď tento štát zvolený politici v posledných voľbách podarovali nadnárodným korporáciam bánk a bankstrov.Tu sú ich mená.Menný zoznam zapredaných Judášov čo za svoj špinavý žvanec vrhli aj posledné zbytky toho čo sa ešte v tomto štáte nerozkradlo do gárora Európskeho BMG investu.Dúfam ,že ich stihne spravodlivý trest.http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=30192
Ešte černejší deň alebo dni boli keď sme sa zbavili ekonomickej suverenity predajom strategických podnikov a strategických prenosových ciest energií za to by mali v prvom rade niesť zodpovednosť tí čo to uskutočnili.
pavol54
24.06.12,07:39
Aj to je pravda.Dlhy a bordel čo narobil Mečiar sme sanovali predajom tých zlatých sliepok.Nech tak urobia aj Taliani ,Španieli a spol.Potom sa môžme baviť o tom či im pomôžeme.
dlhy čo urobil Mečiar bola len desatina toho čo sme získali prenosom úverov spred roku 89 v rámci spoločného štátu, že ty ako stavbár nevieš že ako sa stavalo metro? slovenské firmy nabrali úvery postavili, po roku 89 to už nemal kto splatiť, to bol ako príklad a takých je viac len sa o nich mlčí alebo Krivoj rog,
trisestri
24.06.12,07:48
my zachranujeme 5 najsilnejsiu ekonomiku Europy a 10 sveta,krajinu kde sportove velkokluby ktore platia astronomicke sumy futbalistom a za prestupy su oslobodene od dane,ktovie kolko by sme nasli takychto prikladov kde by mohli najst doma potrebne zdroje na zachranu.
teraz vyhlasuju demagogicky ze euro je nasa mena,pritom ho Fico prijal unahlene aby sa zapisal do dejepisu,takisto ako unahlene bol schaleny zachranny mechanizmus,mohli sme pockat pokiat ho schvalia velky hraci,nebolo sa kam ponahlat./trebala sa aspon pokusit rokovat o podmienkach jeho schvalenia/
otazka je kto a preco chce rozbit EU,pravdebodobne nie ziadny spravodlivy zastancovia ludu,ale dalsi dravci a ich zaujmy,druha rovina problemu je ze unia by mala fungovat inak,spravodlivejsie a zodpovednejsie,pruznejsie a z odburanou eurobyrokraciou,ak nechce dat sancu tej druhej strane aby presadila svoje zaujmy.
pavol54
24.06.12,08:04
my zachranujeme 5 najsilnejsiu ekonomiku Europy a 10 sveta,krajinu kde sportove velkokluby ktore platia astronomicke sumy futbalistom a za prestupy su oslobodene od dane,ktovie kolko by sme nasli takychto prikladov kde by mohli najst doma potrebne zdroje na zachranu.
teraz vyhlasuju demagogicky ze euro je nasa mena,pritom ho Fico prijal unahlene aby sa zapisal do dejepisu,takisto ako unahlene bol schaleny zachranny mechanizmus,mohli sme pockat pokiat ho schvalia velky hraci,nebolo sa kam ponahlat./trebala sa aspon pokusit rokovat o podmienkach jeho schvalenia/
otazka je kto a preco chce rozbit EU,pravdebodobne nie ziadny spravodlivy zastancovia ludu,ale dalsi dravci a ich zaujmy,druha rovina problemu je ze unia by mala fungovat inak,spravodlivejsie a zodpovednejsie,pruznejsie a z odburanou eurobyrokraciou,ak nechce dat sancu tej druhej strane aby presadila svoje zaujmy.
európska únia bude fungovať tak spravodlivo ako to chcú Nemci.
Ľubomír
24.06.12,08:07
A prečo by malo čísielko vysvetľovať, ako vybŕdnuť z tejto šlamastiky? On nikoho do šlamastiky nedostal. Šlamastiku spôsobili finanční nenažranci, a teraz nevedia aký liek na trávenie, aby sa im spriechodnili pokrútené črevá.

Kritizovať dokáže každý, ale navrhnúť riešenie je už horšie. My Slováci sme už takí. Myslím si, veci treba vidieť v širších súvislostiach a uvedomiť si, že pád € by mohol byť pre nás totalnou katastrófou. Populistické reči Sulíka znejú niektorím Slovákom ako rajská hudba, ale ani Sulík nevie čo by nasledovalo po páde €.
Ľubomír
24.06.12,08:12
Neurobili nič o nič sa nepokúsili zmäkčiť zmluvu ,vyjednať iné podmienky .Stačilo napríklad zdvihnúť minimálnu mzdu o 50% z 200€ na 300€ to je suma za ktorú tu maká polovica národa na nenažrané zapadoeurópske firmi.Nič by sa nestalo nikto by neschudobnel a štátu by to prinieslo toľko peňazí ,že mohli platiť aj tri eurovaly.Slovák má zaplatiť z priemerného platu 400€ toľko isto čo Nemec z 4000€.Pád eura a rozvrat európy je to najlepšie pre tento národ čo by sa mohlo stať a ono sa to aj stane a čím skôr tým lepšie pre žobrotu čo tu žije.EU neriadia volený politici ale banda zlodejov ktorých nikto nevolil.EU bude len dovtedy kým sa bude dariť Nemecku a kým budú ochotný Nemci financovať neschopný juh EU.My sme mali možnosť smutne povedať nie na toto nemáme a preto ak je to podmienka zotrvania v eurozóne tak z nej radšej s pokorou vystúpime.Určite by nás to nestálo 22mld eur ktorými momentálne ručíme za euroválovy.

Netvrdím, že je všetko spravodlivé. To v žiadnom prípade. Keď už spomínaš Nemcov, tak si uvedom, koľko oni zacvakajú do eurovalu.Buďme radi, že oni sú ešte ochotní znášať takú záťaž, ináč by sa už EU zmietala v chaose.....a možno aj vo vojne.
srska
24.06.12,08:14
Netvrdím, že je všetko spravodlivé. To v žiadnom prípade. Keď už spomínaš Nemcov, tak si uvedom, koľko oni zacvakajú do eurovalu.Buďme radi, že oni sú ešte ochotní znášať takú záťaž, ináč by sa už EU zmietala v chaose.....a možno aj vo vojne.a koho tým sanujú?
Ľubomír
24.06.12,08:18
a koho tým sanujú?
Keď máš na myslli nem. banky, tak máš pravdu. Treba si uvedomiť, že pád Nemecka by sme asi ťažko rodýchali. Problém nie je v Nemecku ale v Bruseli. Keď prijímali Grékov do EZ tak sa mali zaujímať o ich čisla. Pračo prijali podvodníkov medzi seriozne štáty?
srska
24.06.12,08:21
Keď máš na myslli nem. banky, tak máš pravdu. Treba si uvedomiť, že pád Nemecka by sme asi ťažko rodýchali. Problém nie je v Nemecku ale v Bruseli. Keď prijímali Grékov do EZ tak sa mali zaujímať o ich čisla. Pračo prijali podvodníkov medzi seriozne štáty?nevieš prečo? šak cecať treba (klasická kolonizácia dávno skončila). lenže gréci ich, ehm - prešťali
Ľubomír
24.06.12,08:28
nevieš prečo? šak cecať treba (klasická kolonizácia dávno skončila). lenže gréci ich, ehm - prešťali

To je síce pravda, ale čo s tým teraz? Buď ten grecký podvod EZ zvládne, alebo si všetci kruto odskáčeme. Aj mne je proti srsti pchať peniaze podvodníkom, ale asi zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel. Aspoň to tak vyzerá.
srska
24.06.12,08:33
To je síce pravda, ale čo s tým teraz? Buď ten grecký podvod EZ zvládne, alebo si všetci kruto odskáčeme. Aj mne je proti srsti pchať peniaze podvodníkom, ale asi zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel. Aspoň to tak vyzerá.ľubo, nie som doktor ale: ak rodička má problém a pôrod prirodzeným spôsobom je nemožný, primár pravdepodobne zvolí cisársky rez.
Ľubomír
24.06.12,08:46
ľubo, nie som doktor ale: ak rodička má problém a pôrod prirodzeným spôsobom je nemožný, primár pravdepodobne zvolí cisársky rez.
Ja sa s tebou nehádam. Vidíš predsa, že ani "hlavy" sa nevedia zhodnúť na tom čo by bolo najlepšie. Euroval je pokus, ktorý nemusí dopadnúť dobre. Vyhodiť Grékov z EZ tiež nikto nedoporučuje. Takže asi nemáme na výber. Tvrdia, že aj odchod Grécka z EZ by sme si odskákali.
Ľubomír
24.06.12,08:51
Vážení, zla je toľko,že ľutujem našich vnukov a pritom to je naše maslo.Pozriter sa na zloženie Slováče,pol melona romov,tí robiť nebudú,treba ich vysťahovať na Nový Čerland,lebo situácia nadobudne galaktické neriešitelné problémy a ke´d sa doska prelomí,bude to o to horšie.Ak ma rozumieteDalšia skupina,zlodeji rôznych formátov,delikventi,alkoholici,bezdomovci.Aj to treba živiť?Na každého je meter,komouši to mali zmaknuté.
Chorí ľudia,omladina,ďalšie kategórie, a seniori,ktorých bude stále viac.Čiže pekne to zrátajme koľko je to dokopy.Preboha a čo výplod demokracie a la to je ono, nezamestnaní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ako rátam,tak rátam vychádza mi to nad 4 milióny.V tom zbytku je štátna správa,ktorej by som ja.keby som bol vo vláde a mal tú moc rozhodnuť oklieštil o 85%.
Teda tých 15% by pracovalo s trojnásobným platom a verte tomu,že by všetko fungovalo trikrát lepšie.
Neveríte,ja o to nestojím.
Tých problémov je toľko,že nebudem pokračovať.
Vari len jednú vec.Nakradnuté kontá a najetky vrátiť a zlodejov potrestať.Tak desať doživotí by bolo síce málo na jedného takého zlodeja,ale čo robiť,keď náš život je taký krátky a taký hladný.
Česť zlodejom,tí hladní a ani desať generácii ich potomkov nedudú.
Maj sa dobre Slováč,jA MOžNO DVíHNEM KOTVY......



Minule som zachytil správu, že z celkového počtu obyvateľov SR sa iba 1,2 mil. podiela na naplňaní št. rozpočtu. Ten zbytok sú poberatelia. Pochmurná budúcnosť.
srska
24.06.12,08:53
Ja sa s tebou nehádam. Vidíš predsa, že ani "hlavy" sa nevedia zhodnúť na tom čo by bolo najlepšie. Euroval je pokus, ktorý nemusí dopadnúť dobre. Vyhodiť Grékov z EZ tiež nikto nedoporučuje. Takže asi nemáme na výber. Tvrdia, že aj odchod Grécka z EZ by sme si odskákali.hlavy sa nechcú dohodnúť resp. chcú ale len na tom, čo vyhovuje im a aby to ich čo najmenej bolelo. šak sú to ich banky, tak nech si ich sanujú.
zober si náš prípad ešte pred vstupom do eú:je umenie dať napr. 140 miliárd zlých úverov niekde do konsolidačnej a potom predať pod cenu banky zahraničným investorom?
marjankaj
24.06.12,09:00
Ja sa s tebou nehádam. Vidíš predsa, že ani "hlavy" sa nevedia zhodnúť na tom čo by bolo najlepšie. Euroval je pokus, ktorý nemusí dopadnúť dobre. Vyhodiť Grékov z EZ tiež nikto nedoporučuje. Takže asi nemáme na výber. Tvrdia, že aj odchod Grécka z EZ by sme si odskákali.
A ty keby si poberal europoslanecký plat, by si si to zrušil a išiel na úrad práce?
Ľubomír
24.06.12,09:04
A ty keby si poberal europoslanecký plat, by si si to zrušil a išiel na úrad práce?
Nermyslel som tie bruselské hlavy, ale renomovaných ekonómov. Jedni tvrdia, že ev. je cesta do pekla. Iní, že je to východisko z krízy.
Ľubomír
24.06.12,09:07
[QUOTE=srska;2090876]hlavy sa nechcú dohodnúť resp. chcú ale len na tom, čo vyhovuje im a aby to ich čo najmenej bolelo. šak sú to ich banky, tak nech si ich sanujú.
zober si náš prípad ešte pred vstupom do eú:je umenie dať napr. 140 miliárd zlých úverov niekde do konsolidačnej a potom predať pod cenu banky zahraničným investorom?[/QUOTBanky tiež museli pustiť perie. Grékom odpustuli tuším 60% úverov.
220870
25.06.12,17:23
Dnes požiadal o almužnu Cyprus .Majú recht vyhli sa tak tomu aby museli požičať Španielsku.:DVyjebali s nimi ,aj s nami.:---:---:---:---:---
Zásadný prejav R. Sulíka ku šialenstvu menom Euroval

http://www.youtube.com/watch?v=C2osGdcoe3k&feature=youtu.be
trisestri
29.06.12,16:56
ten Cyprus ma fakt nastval,oni tam maju danovy raj,kam ide cast penazi z nasich podvodov a ,,tunelov,, a my ich k tomu este aj zachranujeme-v tomto pripade chapem volanie po harmonizacii dani v EU,sak dajme aj my si 10% rovnu dan a ked nezarobime na tom ze sa nam tu presidlia stovky firiem,tak nech nas zachranuju ostatne staty eurozony.
220870
02.07.12,11:54
pavol54
02.07.12,13:33
ten Cyprus ma fakt nastval,oni tam maju danovy raj,kam ide cast penazi z nasich podvodov a ,,tunelov,, a my ich k tomu este aj zachranujeme-v tomto pripade chapem volanie po harmonizacii dani v EU,sak dajme aj my si 10% rovnu dan a ked nezarobime na tom ze sa nam tu presidlia stovky firiem,tak nech nas zachranuju ostatne staty eurozony.
On ten Cyprus investoval naše peniaze cez firmy ktoré tam majú účty, a teraz aby vyj...l zo systémom požiadal o podporu aby nemusel vkladať do eurovalu. Pekné svinstvo.
PASKOV
02.07.12,16:57
Vybrané z porady a velmi přesné viz č. 298:

Politici jsou většinou pouze herci, které najímají investoři zhodnocující svůj kapitál pomocí investic do politického show.

Úkolem politiků je šířit atmosféru nenávisti mezi lidmi.

Hrají hru na pravici a levici a lidé, kteří jim to baští, se stávají levičáky a pravičáky.

Ve skutečnosti však politici nevládnou, ale dělají jen to, co jím vlastníci nadnárodního kapitálu dovolí.

Rozkrádání veřejných rozpočtů je jen lokální bonus.
TomasHC
04.07.12,07:14
220870
08.07.12,09:53
http://zivot.azet.sk/clanok/11664/hororove-vizie-juraja-mesika-uz-kupuje-trvanlive-potraviny.html
Niekto mi číta myšlienky a spísal ich do jedného článku.:cool:
Socialisti nechápu, že socializmus funguje len dovtedy, kým sa neminú peniaze iných ľudí.

http://blog.etrend.sk/jozef-rajtar/2012/07/04/nemci-potrebuju-zeleznu-lady-avsak-angela-bezi-o-zivot/
220870
08.07.12,10:24
Pre porovnanie.Mladší čo si to nepamätajú určite nebudú veriť ,že také niečo moholo existovať pred 20 rokmi.Kam to Slovensko kráča dnes a v akej "díre" bude po platbách do najsociálnejšieho Ficovho euroválovu si neskúšam ani tipnúť.
http://socikstylearchiv.blogspot.hk/2012/05/ceskoslovenske-zdravotnictvo-vacsiu.html

Neuveriteľné.
KoxXxo
09.07.12,05:30
.
Indeed
09.07.12,05:38
.

Národ momentálne NEMÁ na VÝBER ,

taký čo by chcel dobre pre Slovensko , nebude ani pripustený do vysokej politiky....
misoft
09.07.12,07:45
...skôr bude "spláchnutý" do žumpy (vždy sa niečo "nájde")
220870
09.07.12,18:12
Národ momentálne NEMÁ na VÝBER ,

taký čo by chcel dobre pre Slovensko , nebude ani pripustený do vysokej politiky....
Vždy je na výber.Len drbnutý si vyberie najdrbnuteších.
wagner
09.07.12,18:37
Konečne to niekto napísal otvorene, sprostý národ už múdrejší nebude, veria iba komunistom
KoxXxo
15.07.12,19:36
220870
18.07.12,05:34
OVČANÉ




Překlad následujícího textu věnuji všem lidem, které mám rád. Věnuji ho také těm svým odpůrcům, kteří jsou odpůrci jen proto, že ještě stále spí. Neustále se mě někdo ptá, jak to, že lidi nevidí, jaké časy se na nás valí. Euro se rozpadá, úspory jsou ohroženy, politická kasta se stále více topí v úpadku. Světová politická situace je stále nejistější, ať už jsou to padající diktátoři, nebo nové režimy, které svoji pozici musí teprve najít. EU má své nejlepší časy za sebou. Kdysi velkolepá idea přátelství národů postupně upadla v rozhazovačnou, k smrti se uregulující úřednickou obludu, která se chce vyšvihnout na vládce národů.
Problémy v zemi tak narostly, že už pronikají do naší pozornosti: Infrastruktura se rozpadá, naše cesty jsou děravé jak řešeto, neboť nejsou peníze. Pro jiné země jsou však k dispozici stovky miliard. Němcům hrozí, že se stanou menšinou ve vlastní zemi, přesto politici tvrdí, že je potřeba stále rozvíjet ještě větší uvítací kulturu pro přistěhovalce. Více migrantů do veřejných služeb, více migrantů do vedoucích pozic – přitom existuje instituce, ve které migranti již dávno dominují: Věznice. A to navzdory “migrantskému bonusu”, který naše skandální justice tak ochotně uděluje. Máme nejslabší a nejbezpohlavnější vládu za celou existenci Okupované Republiky Německo. Nevládne se pro blaho země, ale podle toho, co by mohlo při dalších volbách přinést více hlasů. Přičemž to, co se občanům předkládá k odhlasování, nemá nic společného s tím, co volení zástupci posléze rozhodnou. Kdo volí, “odevzdává svůj hlas” a od té chvíle má akorát držet klapačku. Kdo nevolí, jedná ještě hůře, neboť tím vládě vystavuje bianco šek. Uznávám, stojí to hodně překonání dát hlas nějaké malé beznadějné straně, jenže jedině to je jasným vyjádřením nedůvěry etablovaným. Pokud se najednou do parlamentu dostanou “extremisté”, strana ochránců zvířat a strana pravověrných křesťanů – a kartelové strany to bude stát mandát, něco se v zemi změní. Situace je nejen očividná, je dokonce evidentní, protože každý, kdo je tázán, může v bodech vyjmenovat, co všechno stojí za prd. Neustále padají věty typu: “Tam vzadu je les, je tam 100.000 stromů, které postačí, aby celá ta sebranka visela!” Asi by tento les poskytnuté bohaté biologické hnojivo dokázal zužitkovat, avšak jen v Berlíně je na 286.000 pouličních lamp – ty by mohly stačit. Jenomže tento vztek se projevuje jen v jednotlivých případech. Většina spoluobčanů jsou ovčané, kteří se klidně smíří s tím, jak je s nimi nakládáno. To jsou ty ovce, které se ochotně nechají hnát na louku, k ostříhání, na porážku. Když je člověk přímo osloví, zeptá se jich na jejich poměry a jejich očekávání, vyjadřují i tito lidé starosti a obavy. Nevyvozují z nich ale žádné důsledky. “Zlato… Bylo by dobré, nějaké mít, ale když už je tak drahé…” Připadá Vám tato odpověď na dobrou radu povědomá? Ano? Ať už ji řekl kdokoli, má pravdu! Zlato strašně podražilo! Bylo příliš drahé, když stála mince Krugerrand 334,- Euro, bylo příliš drahé, když cena stoupla na 480,- Euro, při 714,- Eurech bylo také moc drahé a je drahé i dnes, když cena činí rovných 1.300,- Euro. Bohužel, v roce 2011 již nikdo nedostane zlato za ty strašně vysoké ceny z roku 2003. A tím se dostáváme k myšlení ovčana. Od přírody jsme vybaveni vytěsňovacími mechanismy. Praskání v houští by mohlo znamenat nebezpečí, tichý řev na hony vzdáleného lva naproti tomu dodává jistotu, neboť potencionální nebezpečí je od nás na hony daleko. Kouřový mrak na horizontu nevyžaduje žádné bezprostřední reakce, přilétající hejno včel rozhodně ano. Neustále zhodnocujeme naše okolí, avšak často odbýváme signály jako irelevantní. Nemůžeme žít ve stavu neustálého alarmu, žijeme krokem, abychom v případě potřeby přešaltrovali na klus a sprint. Vezměme si takového typického ideálního normálního člověka s osmihodinovým pracovním dnem. S příjezdem, odjezdem, pauzou na oběd a večerním nákupem je tento normální člověk 10 hodin v pohybu. Hodina na vstávání, ranní toaletu, snídani, další hodina pro večeři – tím je polovina dne pryč. Odečteme-li 8 hodin spánku, zůstanou nám 4 hodiny na “žití”. Co zabalíme do těchto čtyř hodin? Večerní pivko, trochu té televize, zprávy, sociální kontakty, procházku, kulturu, koníčky, přítelkyni, manželku, děti, příbuzné… Normální člověk je vytížený, rozčiluje se nad tou fůrií (šéfovou sekretářkou), kvůli tomu hňupovi (vedoucí směny), dělá si starosti o své pracovní místo a o své auto, které dnes naskočilo až na třetí pokus, o bolesti zad, o první šedé vlasy, špatné známky své dcery, o… Čtyři hodiny plné denodenních starostí – to kouřový mrak na horizontu nikoho nezajímá. Speciálně ještě ke zlatu: Bankovní poradce Vám zavolá, když máte příliš mnoho peněz na účtu. Nechce Vám prodat žádné zlato, neboť zlato vezmete a jdete s ním domů – a tím banka o tyto peníze přijde. A tak Vám navrhne akcie, fondy, dluhopisy a jiné finanční produkty. No, a po čtyřech letech, když jsou investované peníze volné, Vám zavolá zase, aby tyto peníze znovu investoval, za svou provizi. Nemusíte přemýšlet, máte o starost méně, funguje to skvěle. 30% zisk je přeci super, ne? Zlatem by jste docílili zisku 300%, ale to by jste museli být sami aktivní, museli byste jít do banky, trvat na tom, že nechcete žádné certifikáty Lehmann-Brothers, nýbrž kulaté placičky s “Ohm Krugerem”. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6e/Nuts_two_bars.JPG/220px-Nuts_two_bars.JPGZnáte tyčinky “Nuts”? Ty v tom žlutém balení… Asi ano, ale většinou je přehlédnete. Zato tyčinky “Mars”, v tom černém balení, znáte určitě, protože – ano, protože na to neustále běží reklama. Televize Vám říká, že chcete Mars (konec konců chutnají), neříká Vám, že chcete “Nuts”. Ty čtyři hodiny volného času a svobody jsou takto vyplněny – je Vám namlouvána potřeba. Reklama využívá mechanismu, který je také hluboko v nás zakotvený. Přebíráme názory soukmenovců. A to je zcela v pořádku! Když Vaši kamarádku ve školce píchne vosa, ochotně převezmete názor, že by bylo lepší nechat tato černožlutá zvířátka napokoji. Učíte se od svých rodičů, učíte se od svých přátel – a učíte se od televizní reklamy. “Dobrou vodu” jsem sice nikdy nezkusil a ani si ji nikdy nekoupím, ale díky reklamě vím, že je to ta “dobrá…”. “Zakódovanou” máme my lidé také a priori důvěřivost, alespoň vůči lidem, abych tak řekl, nám druhově příbuzným. Když soukmenovec hlásí “tam vzadu žádní buvoli nejsou”, tak nemá smysl tam lozit a ověřovat si to. U indiána ze sousedního kmene si však už tak jistí být nemůžeme. Je totiž dosti pravděpodobné, že bude chtít tuto kořist zajistit pro své vlastní lidi. Proto jsou němčinu komolící přistěhovalci v televizních reklamách spíše výjimka… Nějací vědci prý vyzkoumali, že 80% lidí okamžitě vytěsní starostvzbuzující zprávy. To už není mechanismus zajišťující přežití, neboť ten, kdo se nechá mást vzdálenými, zpravidla mizejícími nebezpečími, nemůže se koncentrovat na to podstatné a bezprostředně hrozící. Takoví už jsou lidé, s tím se musíme smířit. Další mechanismus je delegace. Většina lidí není jistá v rozhodování, chce být vedena. To je zřejmě typická německá vlastnost, že lidé chtějí mít jasné pokyny, jednoznačné předpisy a řetěz rozkazů. Nevěříme si, že můžeme sami komunikovat s duchy, od toho jsou tu šamané. Netroufáme si rozhodnout, kde se bude co stavět, s kým se bude vést válka, od toho jsou náčelníci. V tom nejlepším slova smyslu profitujeme všichni ze zkušeností staršího, osvědčeného vůdce, v nejhorším případě následujeme toho, který se nejčastěji mýlil. Vydržujeme si poslance, platíme jim za to, že jsou informovaní, že přemýšlí, že činí moudrá rozhodnutí – naším jménem. Osm, deset, dvanáct hodin denně mají pro nás tito lidé pracovat. To samozřejmě nedělají, stejně, asi jako my v tomto čase pracujeme pro firmu Novák & syn. Samozřejmě, že svému šéfovi nikdy neřeknu, že nepracuji proto, aby se jeho proklaté firmě dařilo, nýbrž proto, aby se MĚ OSOBNĚ vedlo lépe. Je-li pro mně to nejlepší, že Novák & syn prosperuje, neboť se tím zajišťuje mé pracovní místo, můj příjem a má kariéra, potom budu dělat všechno, aby se firmě Novák & syn dařilo – pro můj vlastní prospěch. Nevěřte proboha, že poslanci myslí a konají jinak! Nikoli občané a voliči dosazují politiky, nýbrž politické strany. Logicky tak poslanci nejsou povinováni voličům, nebo státu, nýbrž jen a pouze svým stranám. To se však vyjasní, jen když se nad tím člověk na okamžik upřímně zamyslí. Kdo to neudělá, pro toho je poslanec jeho zástupce, “náš” člověk v Berlíně (v Praze, pozn. ZV). Poslanec ví vše nejlépe, on je o všem informován, do všeho mluví – to je fasáda. Za ní je člověk, který se štítí práce stejně, jako my sami, který dělá jen to nejnutnější, co vyloženě musí a co ho baví. Poslanec nepotřebuje informace, když dobře zná vůli své strany a zvedá poslušně pracku jako cvičený pinčl, aniž by o tom jakkoli přemýšlel. Naivní extrém vychází z toho, že všichni lidé konají kvůli vyššímu principu a na základě ušlechtilých motivů. Paranoidní extrém podsouvá všem ostatním zlovolné prospěchářství a generelní neschopnost. K člověku, který nás ještě nikdy nezklamal, protože jej pořádně ani neznáme, se chováme spíše naivně. K člověku, kterého známe a který už nás zklamal, přistupujeme spíše paranoidně. Paranoiu vůči vládnoucím si musíme ještě pracně vybudovat, což je o to těžší, protože nám je neustále vtloukáno, jak dobří, ryzí a obětaví tito lidé jsou. Ovčan nemá žádnou šanci osvobodit se z těchto osidel, dokud je zabedněný ve všedním shonu. Stává se z něj zabedněnec, protože se ze svého zabednění není schopen dostat. Toto zabednění totiž dobře funguje. Každý lidský mozek si zachová svoji stejnou přímou linii myšlení, dokud na něj nezapůsobí nějaká vnější síla. Narozdíl od Newtonovy fyziky to není zákon, ale výsledek pozorování. Mezi mými čtenáři je hodně důchodců a lidí na podpoře, tedy lidí, kteří byli ze svého zabednění ve všedním shonu vytrženi. Stejně jako já, neboť já byl do roku 2002 také zabedněnec se zcela zaplněným, zlehka plynoucím všedním dnem. Zabedněný zabedněnec vypadne ze všedního shonu, když osud začne hrozit holí. Když po praskání v houští následuje řev lva, nikoli kdesi daleko, ale z bezprostřední blízkosti, pak se začne jednat, pak člověk přešaltruje z volného kroku do sprintu. Jenomže to už bývá pozdě. Když se nasycený lev stáhne a přeživší dámy a pánové zabedněnci mohou opět v klidu upadnout do všedního tempa, zvolí se ještě rychle nový náčelník, neboť starý náčelník nesplnil svůj úkol – neuchránil své voliče před nebezpečím, nebyl schopen zavčasu zpozorovat lva. Ovčané se promění v rozzuřené občany až už je pozdě. Což je jen poučka, neboť ve skutečnosti je pozdě už teď. Optimisté kupují zlato, pesimisté konzervy, psal nedávno deník WELT. Úspory Němců jsou vyčísleny na 4,8 bilionů EURO, při ceně 1.500 Euro za jednu unci zlata by to dělalo 100.000 tun zlata – z těch nanejvýš 180.000 tun, které se doposud vytěžily. Když však budou chtít všichni zlato, vystřelí to ceny do nebes. Optimisté tedy na svůj optimismus mají už jen velmi málo času. Co se stane s konzervami? Na jednu samoobsluhu připadá 5.000 konzerv (od fazolí, přes tuňáka až po ravioli), na 1.000 obyvatel připadá jedna samoobsluha – přeji Vám příjemný nákup, a nezapomeňte vzít prosím i dostatek toaletního papíru! Pesimisté si přijdou na své jedině, když budou postupovat nenápadně, když jsou ještě ovčané zabednění ve svém všedním shonu. Jakkoli to zní cynicky: Každý den, který většina lidí prospí je den, který máte k dispozici k přípravám. Pokračujte v klidu dál. Dokud se o to nikdo nezajímá, nic nikomu neberete. Dokud fungují zásobovací cesty, můžete v klidu plnit svoji spižírnu. Jaká událost vyžene rozzuřené občany do ulic? V den, kdy politika bude muset přiznat, že životní úspory jsou zničeny? V den, kdy politika přizná, že po celá desetiletí obelhávala voliče? V den, kdy po hyperinflaci bude vyhlášena měnová reforma? Politici se pokusí o trik s vařenou žábou. Prý když žába spadne do vroucí vody, okamžitě vyskočí. Když se však hrnec s vodou, ve kterém žába sedí, pomalu zahřívá, zůstane v ní žába sedět a uvaří se. Pravda bude ovčanům podávána v malých dávkách, aby ovčan v klidu dále spal. Kdyby se změny, které proběhly mezi lety 2001 – 2011, snesly na lidi zaráz, vyšli by lidé okamžitě do ulic. Takhle však žába z hrnce nevyskočila, namísto toho se podařilo žábu uvařit. Tentokrát není Happy-End, nedělejte si iluze. Dokud je oheň pod hrncem dostatečně malý, dokud se změny dějí nepozorovaně, zůstane všechno v obvyklém všedním rytmu, ačkoli již dávno kráčíme zcela jiným směrem než dříve. Kouř a lví řev jsou velmi daleko – snaží se nám náčelníci namlouvat. “Velmi daleko” však již není 5 kilometrů, nýbrž sotva 50 metrů. Ale žádné strachy, lesní požár a lvi si chtějí jen trochu hrát. Takto viděno – buďte rádi! Lesní požár by byl špatný, protože tomu se dá i s náskokem velmi těžko uniknout. Lvi jsou zase neškodní – dokud mezi nimi a Vámi leží dostatečné množství kořisti, nemáte se čeho bát. Kupujte zlato, než ovčané vyženou jeho cenu do astronomických výšin, kupujte konzervy, než ovčané vyrabují regály obchodů. Pokud toto poselství vnímáte jako neuspokojivé, mám pro Vás přísloví: Vůle člověka je jeho štěstí. V roce 2002 jsem sám ještě spal, od roku 2004 se však pokouším probudit své bližní. Bližní, kteří na mě často a rádi posílají státní zástupce… Řekl jsem to už jinde: Jsou tři skupiny lidí. Jedni zemřou před krizí, další zemřou během ní a ti třetí, ti to budou mít nejhorší, neb na ně zbude celá práce při obnově. Kdo chce za každou cenu patřit do skupiny 2, ten ať si to užije. Michael Winkler




Citujem z : http://www.ac24.cz/zvidavy-vincenc/792-ovcane
220870
18.07.12,12:16
Stručný prehľad toho čo sa deje v najvyšších ekonomických a politických kruhoch.
http://proinvestory.cz/2012-kdo-utece-vyhraje


citujem a plne súhlasím
...... mám radu pro ty, co mají doma bankovky eura – podívejte se, jaká země je emitentem. Poznáte to podle písmena na počátku čísla bankovky. Když už mít doma eura, tak raději budu mít doma ta „německá“ než „italská“ nebo dokonce „řecká“. Jeden nikdy neví.

D… Estonsko
E… Slovensko
F… Malta
G… Kypr
H… Slovinsko
L… Finsko
M… Portugalsko
N… Rakousko
P… Nizozemí
R… Lucembursko
S… Itálie
T… Irsko
U… Francie
V… Španělsko
X… Německo
Y… Řecko
Z… Belgie
misoft
18.07.12,13:35
...akurát ťa poopravím - ešte som písmenko E na €urovkách nevidel -nakoľko Slovensko nie je eminentom bankoviek (netlačí ich, ani si nedávalo tlačiť pre seba, uvažuje o tom) - používalo a používa emitované bankovky iných štátov (ba dokonca pri nábehu na €uro si "požičalo" bankovky z Rakúska a Nemecka). To isté D -Estónsko, G - Cyprus, F - Malta. http://sk.wikipedia.org/wiki/Eurobankovka

súčasné zabezpečenie emisie bankoviek smeruje k zlacňovaniu procesu emisie a preto sa "menšie" národné banky spájajú pri vypisovaní tendrov na tlač. Výsledkom tlače už ale pravdepodobne nebudú jednotlivo rozlíšiteľné bankovky podľa sériových čísel (konkrétne podľa prvej litery). Práve tento spôsob emisie zvolila Národná banka Slovenska (http://sk.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%A1_banka_Slovenska), ktorej bude eurobankovky tlačiť tlačiareň Koninklijke Joh. Enschedé, Haarlem, Holandsko, pričom nie je známe, aká litera bude použitá pri označovaní bankoviek na začiatku sériového čísla.
Inak sú tam dve sady kódov - krátky a dlhý - krátky označuje tlačiareň a dlhý označuje banku, pre ktorú sa to tlačilo.
Inak - existuje stránka EuroBillTracker, kde si (po registrácii) môžeš nahadzovať čísla bankoviek a zistíš ich prípadný pohyb (ak bude tzv. trefa) po Európe.

BTW: je úplne irelevantné, z ktorej krajiny budeš mať €uro bankovku - stále to bude €uro (alebo si snáď myslíš, že všade budú kontrolovať, odkiaľ je bankovka?

Když už mít doma eura, tak raději budu mít doma ta „německá“ než „italská“ nebo dokonce „řecká“. Jeden nikdy neví. ... je totiž do neba volajúca blbosť.
220870
18.07.12,19:27
viem že je to sprostosť .
220870
21.07.12,04:37
http://finweb.hnonline.sk/c1-56664150-na-krizu-sa-treba-vyspat-span-class-koment-komentar-span

..........Zakončíme dnešok tradične dobrými správami na záver - veď už ich samotná existencia je dobrou správou. Brusel chce s Japonskom rokovať o dohode o voľnom obchode medzi oboma partnermi, čo poteší všetkých, čo kupujú Toytoty či sushi. Z podobného súdka je aj rozhodnutie Európskeho súdu o zrušení obvinenia čínskych firiem z dampingu. Obchodná vojna, ktorá slúži len egám politikov a chráneným exportérom a škodí ostatným výrobcom a spotrebiteľom na oboch stranách, tak nachvíľu zvoľňuje tempo.

A tá najlepšia správa úplne na záver – Euro nepadne! Je o tom presvedčená známa slovenská ekonómka Erika Judínyová. Podľa jej analýzy by bolo opätovné chodenie do zmenární príliš otravné.:D:D:D
misoft
21.07.12,09:25
Potešiteľná je najmä tá vetička o Judínyovej - tá už toho teda vie!
220870
21.07.12,09:34
Satrosta čo sa stara ?....asi do toho čo by nemal.Uvidíme kedy dostane infrkt alebo menšiu nehodu autom.,
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Starosta-priznal-Polibim-zadek-vrchnosti-neco-ji-soupnu-a-mam-dotace-240015
220870
21.07.12,15:20
Stojí za pozretie.:D:mad::eek::mee:

http://www.youtube.com/watch?v=B9vl6jJJCIE&feature=plcp
pavol54
22.07.12,17:17
Keby neboli daňové raje bol by vyriešený problém s 32 biliónmi dolárov.
KoxXxo
23.07.12,16:25
dad111
23.07.12,19:02
Možno by aj nám pomohlo toto:http://www.youtube.com/embed/xXekFsv-NuY
lapejko
24.07.12,20:13
Hurá, žeby konečne?!
220870
25.07.12,16:10
Pikoška
03.08.12,04:09
Naša známa Anna Bubeníková vraj radí grékom, ako privatizovať. V nejakej európskej komisii. Takže naši goriláci vlastne pôjdu na lepšie a vyššie fleky. To sme sa dožili bordelu, o akom sa nám mnohým nesnívalo ani v najhoršom sne.
220870
03.08.12,10:58
Nezávislá TV to sa nedá :mad: pozerať :http://tv24.li/ Zas mi tu chýba grcajúci smajlík.
Nandrolon
03.08.12,11:10
pojem nezávislosť je už blbosť sám o sebe.
Živý organizmus od rastliny po človeka nemôže byť nezávislý.
Nezávislý môže byť tak kameň, alebo stroj.
Neviem si predstaviť "nezávislého človeka" - to mu akože vyoperovali mozog alebo čo ???

- mne sa chce grcať keď vidím tých fúzatých, židoboľševických "nezávislých" politológov..... čo si aspoň tie ksichty nedajú ošetriť od tých j*bákov...
220870
03.08.12,11:54
V pravom slovazmysle nebude ani ten kameň nezávislý.Taký krásny životopis ako tam má súdruh Mikloš sa len tak nevidí.Nezávislý asi v tom ,že nepatria Pentajátu.
Pikoška
03.08.12,13:02
Nezávislá TV to sa nedá :mad: pozerať :http://tv24.li/ Zas mi tu chýba grcajúci smajlík.Nedopočúvala som to. Vystúpenia poslancov považujem len za bláboly pre ich zviditeľnenie. Oslovila som dve politické strany, a hádaj, či aspoň jedna na moju požiadavku zareagovala. Uhádol. Oľano bola jednou z nich. Na odporúčanie, samozrejme. Beriem to ako holý fakt a z mojej strany to boli viacmenej skúšky správnosti, ktorú z nich bude zaujímať niečo o gorilke.
misoft
03.08.12,13:09
Koza sa stala záhradníkom! :D A ty - Slovák - priplať do €uroválova!
misoft
03.08.12,13:14
V pražskej ZOO nešťastne uhynul 5-ročný goriliačik Tatu. Bratia Česi sa nás aspoň mohli spýtať, či nemáme nejakú gorilu. Mohli sme im poslať (síce staršiu) Gorilu Bubeníkovú
http://static.ta3.com/public/data/Article/7405/t3_0a000002-dcb8-87c7.jpg
pavol54
03.08.12,14:04
V pražskej ZOO nešťastne uhynul 5-ročný goriliačik Tatu. Bratia Česi sa nás aspoň mohli spýtať, či nemáme nejakú gorilu. Mohli sme im poslať (síce staršiu) Gorilu Bubeníkovú
http://static.ta3.com/public/data/Article/7405/t3_0a000002-dcb8-87c7.jpg
nemohli eu ju posiela na pomoc Grécku
Antea
05.08.12,12:48
Antea
05.08.12,13:49
pavol54
05.08.12,15:04
Nezávislá TV to sa nedá :mad: pozerať :http://tv24.li/ Zas mi tu chýba grcajúci smajlík.
prečítal som si tam niektoré články a tá pluralitná masáž mozgov organizovaná z jednej firmy je príznačná, ešte keby sme neposlúchali tak by to asi smerovalo s verejnou mienkou tak k Sýrií a pod .
220870
05.08.12,19:06
Celkový dlh krajín po sčítaní dlhov jednotlivých štátov ich obyvateľstva a firiem.
Mila123
05.08.12,19:30
je toto možné???

veď v tom čase bol hľadaný.....

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=207260&SID=6&P=1
misoft
06.08.12,12:59
Divíš sa? Na Slovensku je VŠETKO možné!
220870
08.08.12,19:05
Peníze slouží jako prostředek ke směně zboží a služeb, aby nebylo nutné vyměňovat zboží za zboží. To by bylo v praxi nemožné. Proto stát vytiskl peníze a je jedinou institucí, která toto může dělat. Pokud si vytiskne peníze občan, tak je to trestný čin, protože si přivlastní za kus vytištěného papíru něčí práci. Trestní zákon na to má řešení v podobě § 140, kde takového občana potrestá odnětím svobody na 5-10 let a na 10-15 let, pokud je členem organizované skupiny, nebo způsobil velikou škodu. Je to správné a chrání to občany tohoto státu. Nyní se ale podívejme na jiný případ. Pokud je nedostatek peněz na trhu, tak státní tiskárna, vytiskne další peníze a dá je do oběhu. Jenže stát toto nedělá. Pokud je málo peněz na trhu, tak si je půjčí od zahraniční firmy, která je natiskla. Ty bankovky mají hodnotu jen toho papíru a tiskařské barvy. Potom té firmě za půjčení peněz platí úroky z peněz vybíraných na daních občanů. Tím celý stát uvádí do chudoby. Současný státní dluh je zobrazen na této stránce: http://bestpage.cz/sluzby/dluh_cr.html Bylo by dobré ho zaplatit a proto bych navrhoval nakoupit dost bankovního papíru a barvy a vytisknout bankovky a vše uhradit věřiteli a vyměnit tak papír za papír. Toto je příčina stálého zdražování a upadání celého státu do chudoby. Je třeba to zastavit a na Islandě vám ukázali, že je to velice snadno možné. Tak co? Budete jen nadávat, že je vše stále dražší a dražší, nebo něco uděláte, aby se to změnilo? Když to neuděláte, nebudete mít ani na důchod. Koukněte na zde uvedené stránky, jak ten dluh krásně nabíhá a z vaší peněženky to potom zaplatíte a nebo padnete do rukou okupantů.
http://www.youtube.com/watch?v=xXekFsv-NuY&feature=share
pavol54
09.08.12,04:15
Peníze slouží jako prostředek ke směně zboží a služeb, aby nebylo nutné vyměňovat zboží za zboží. To by bylo v praxi nemožné. Proto stát vytiskl peníze a je jedinou institucí, která toto může dělat. Pokud si vytiskne peníze občan, tak je to trestný čin, protože si přivlastní za kus vytištěného papíru něčí práci. Trestní zákon na to má řešení v podobě § 140, kde takového občana potrestá odnětím svobody na 5-10 let a na 10-15 let, pokud je členem organizované skupiny, nebo způsobil velikou škodu. Je to správné a chrání to občany tohoto státu. Nyní se ale podívejme na jiný případ. Pokud je nedostatek peněz na trhu, tak státní tiskárna, vytiskne další peníze a dá je do oběhu. Jenže stát toto nedělá. Pokud je málo peněz na trhu, tak si je půjčí od zahraniční firmy, která je natiskla. Ty bankovky mají hodnotu jen toho papíru a tiskařské barvy. Potom té firmě za půjčení peněz platí úroky z peněz vybíraných na daních občanů. Tím celý stát uvádí do chudoby. Současný státní dluh je zobrazen na této stránce: http://bestpage.cz/sluzby/dluh_cr.html Bylo by dobré ho zaplatit a proto bych navrhoval nakoupit dost bankovního papíru a barvy a vytisknout bankovky a vše uhradit věřiteli a vyměnit tak papír za papír. Toto je příčina stálého zdražování a upadání celého státu do chudoby. Je třeba to zastavit a na Islandě vám ukázali, že je to velice snadno možné. Tak co? Budete jen nadávat, že je vše stále dražší a dražší, nebo něco uděláte, aby se to změnilo? Když to neuděláte, nebudete mít ani na důchod. Koukněte na zde uvedené stránky, jak ten dluh krásně nabíhá a z vaší peněženky to potom zaplatíte a nebo padnete do rukou okupantů.
http://www.youtube.com/watch?v=xXekFsv-NuY&feature=share
hmota je nemenná, energia tiež, ak je prebytok peňazí to je výsledok čoho? spojenia hmoty s energiou ? Ak by mali pribúdať tak potom neplatia zákony fyziky alebo svinského vykoristenia? Vždy bude platiť základný postulát "Nie práca poľudštila opicu ale lenivosť", čím lenivejší tým chamtivejší na výsledky práce iného to je základ vykoristovania. To bude trvať kým bude ľudstvo žiť ako viac alebo menej organizovaná smečka. Island bola len výmena vykoriťujúcej garnitúry.
KoxXxo
09.08.12,19:29
220870
11.08.12,07:00
Prečo je na Slovensku tak sprostý národ ,že takmer v každej dedine je za starostu najväčší zlodej a podvodník.
http://kukla.blog.sme.sk/c/305295/Obce-skucia-nemame-peniaze-neskontroluje-ich-nikto.html
Pikoška
11.08.12,08:54
Prečo je na Slovensku tak sprostý národ ,že takmer v každej dedine je za starostu najväčší zlodej a podvodník.
http://kukla.blog.sme.sk/c/305295/Obce-skucia-nemame-peniaze-neskontroluje-ich-nikto.htmlDovolím si s Tebou trochu nesúhlasiť. Každý, kto sa dostane do politiky- či na štátnej, alebo komunálnej úrovni sa prispôsobí žitiu vlkov a začne s nimi vyť. Na komunálnej úrovni je rovnako činnosť mestských nenajedencov kotrolovaná odvážnejšími občanmi. V našom meste určite. Za netransparentné hospodárenie, či čerpanie eurofondov napíšu žaloby, strávia veľa času preukazovaním, že hospodárenie mesta nie je v poriadku. Možno to aj prejde cez políciu, ale na prokuratúre to zhodia zo stola. A po súdy sa to ani nedostane. A vlastne aj keby sa dostalo, tak by som chcela vidieť odsúdeného mestského zlodejíčka.
Mediálnymi, či inými hrami je tendencia mocných občanov priviesť k pasivite a darí sa im. Veď ako premiér povedali, prednosť Slovenska je v tom, že občan dokáže prežiť aj z tristo Eur a dvadsať ešte ušetriť. Tento národ je múdry, ale už unavený a skeptický.
220870
11.08.12,09:28
Z dedín na okolí sú všetko za starostov gauneri.Národ je sprostý jak delová gula,národ čo si neváži svojich mozolov je sprostý.Čo myslíte kto si pozrel tie videá čo pridal koxxxo , kto pridal súhlasím,užitočné, kto to pochopil?Svet je ako kus zrkadla čo sa rozbil o kameň.Ja si to zrkadlo(svetonázor) postupne z tých črepín skladám .Viem ,že to nikdy nezložím celé.Z čriepok ktoré sa ku mne dostávajú z rôznych zdrojov a ktoré si vyhľadám na nete ,už ale viem ,aký rozmer to zrkadlo malo ,aj aký tvar.To je moje poznanie a môj názor na svet.Aj akýsi múdrejší povedal ,že čím viac vieš tým viac si človekom.A aj na to slúži táto téma,ďakujem ,že do nej prispievate.Ešte veľmi veľa toho neviem.
Pikoška
11.08.12,09:49
No v tejto téme sa vyjadrovať je odvaha, nie to ešte pridávať užitočné, či súhlasy:) Všade za rohom sú sliediči, testujú Ťa, možno prejavia priazeň, napíšu ss a potom Ti chladnokrvne vrazia päsťou medzi oči. Takže ja chápem, že je pohodlnejšie a bezpečnejšie medzi psíkmi, alebo zmrzlinou. Uvedomme si, že situácia na Slovensku je pre človeka - smrteľníka- ťažko čitateľná. Zober si len takého Nicholsona. Národ mu urobí zbierku, on sľúbi, že bude týždenne písať blog, že napíše aj niečo konkrétne. Pozrieš na blog, nepíše nič, kniha mu vyšla, teda zarobil, má na právnikov, aj keď akože nepracuje, a len čo kniha vyšla, už je v jednom šíku s verchuškou, teda chrbtom k Slovákom. Tak čo môžeš očakávať v tomto štáte? Komu tu môžeš veriť? Svojim? Cudzincom? Nikomu!!! Jedine sebe, aj to v spánku. Vtedy máš jedinú istotu, že môžeš snívať o krajšom zajtrajšku. Zobudíš sa, a zistíš, že sen sa rozplynul a že sme predsa len .....vieš kde.
trisestri
11.08.12,10:32
sme v riti aj vdaka sebe.len si to malokto uvedomuje.
pavol54
11.08.12,11:50
No v tejto téme sa vyjadrovať je odvaha, nie to ešte pridávať užitočné, či súhlasy:) Všade za rohom sú sliediči, testujú Ťa, možno prejavia priazeň, napíšu ss a potom Ti chladnokrvne vrazia päsťou medzi oči. Takže ja chápem, že je pohodlnejšie a bezpečnejšie medzi psíkmi, alebo zmrzlinou. Uvedomme si, že situácia na Slovensku je pre človeka - smrteľníka- ťažko čitateľná. Zober si len takého Nicholsona. Národ mu urobí zbierku, on sľúbi, že bude týždenne písať blog, že napíše aj niečo konkrétne. Pozrieš na blog, nepíše nič, kniha mu vyšla, teda zarobil, má na právnikov, aj keď akože nepracuje, a len čo kniha vyšla, už je v jednom šíku s verchuškou, teda chrbtom k Slovákom. Tak čo môžeš očakávať v tomto štáte? Komu tu môžeš veriť? Svojim? Cudzincom? Nikomu!!! Jedine sebe, aj to v spánku. Vtedy máš jedinú istotu, že môžeš snívať o krajšom zajtrajšku. Zobudíš sa, a zistíš, že sen sa rozplynul a že sme predsa len .....vieš kde.
presne ako som predpokladal v niektorých mojich názoroch v gorile, v podstate ide o peniaze aj našincovi aj cudzincovi aj spôsoby ich získania sú rôzne, niekto cez niekoho dostane ľudí na ulicu aby sa im dostalo niečo do podvedomia a potom s davovou psychózou to už ide samospádom.
Pikoška
11.08.12,12:14
To pavol54, problém je v tom, že niekto išiel do toho davu len tak z recesie, niekto preto, že ani spis Gorilu nepotreboval k tomu, aby vedel, že je to tu zaplienené gorilákmi. Nikto z davu nepredpokladal, že všetci pôjdu za vykradnutie republiky tam, kam patria, poniektorí sme však očakávali, že aspoň nejaká zmena k lepšiemu nastane. Prd makový nastala. Ja osobne som verila Nicholsonovi. Tak ako kedysi dávno Ficovi. Dnes som presvedčená, že sú všetci ako by ich jedna mater mala, o to sa tá situácia vníma zložitejšie. Či smutnejšie? Absurdistan v Gorilákove. Inak to tu ani vyjadriť už nedokážem. Len od nikoho som ešte nepočula, ako sa dá z toho marasu vyhrabať.
KoxXxo
11.08.12,12:38
pavol54
11.08.12,12:50
220870
11.08.12,17:28
Takto?
http://www.osud.cz/islandska-cesta-zafungovala-ale-masmedia-utajuji-obcanum-ostatnich-zemi

Na Islande žijú rozumný ľudia nie hlúpe telce ,ako tu.
KoxXxo
11.08.12,17:36
220870
11.08.12,18:58
pavol54
12.08.12,03:11
Na Islande žijú rozumný ľudia nie hlúpe telce ,ako tu.
zaspievali si pri preberaní moci aj marsejézu?
220870
12.08.12,06:21
zaspievali si pri preberaní moci aj marsejézu?
Je jedno čo spievali dôležité je to čo dosiahli.
http://www.auria.sk/blog/island-po-kolapse
pavol54
12.08.12,06:50
Je jedno čo spievali dôležité je to čo dosiahli.
http://www.auria.sk/blog/island-po-kolapse
myslel som že sme sa pochopili, keď spravili taký prevrat, tak potom už by mali mať všetci rovnaký plat, rovnako robiť aj tých 25 najvyššie postavených, aj ich upratovačka, ale to M L v praxi, je potom lepšie ako u nás 48 vtedy po znárodnení cudzincov časom vyplatil štát. Na druhej strane úroky bánk sú ako perpetum na financie a to vieme neexistuje ani vo fyzike tak nemôže existovať ani v peňažníctve čo by malo byť odrazom materiálnych hodnôt
Antea
12.08.12,17:03
Na proteste Gorila som bola aj ja v Nitre, ešte teraz cítim ten strašný mráz, ale keď potom človek naďabí na toto tak neviem ....
Sergej Chelemendik: Americké gorily a európska jar2012-08-12 (18:05)

http://www.porada.sk/pictures/5030b.jpg








Svoje rozprávanie o budúcich otrasoch v Európe začnem Slovenskom.
Táto dobrá, milá, nevinná krajina náhle zahorela vášňami a horí už niekoľko týždňov.
Na Slovensko dorazila „politická jar“ arabského vzoru.
Ľudí tu, pravda, zatiaľ netrhajú na kusy, nerežú pred rozbesneným davom, ktorý si toto “divadlo“ nahráva na svoje mobilné telefóny.
To však je iba začiatok.
Veď aj v neďalekom Rumunsku je všetko hrubšie a bližšie k arabskému modelu.
Na Slovensku sa už niekoľko týždňov konajú dôkladne organizované, medializované, televízovane a štedro zaplatené mítingy – Protest Gorila 1,2,3...
Na Slovákov zaútočili gorily!
Kto sú tieto gorily?
Sú to slovenskí politici, všetci, alebo takmer všetci, ktorí sú zapletení do škandálu s únikom informácií a odpočúvania Slovenskej informačnej služby, ktorá nahrávala dlhé rozhovory finančníkov a politikov na tému, ako správne minúť štátne peniaze.
Tieto banálne epizódy demokratického procesu nahrali v roku 2006, zverejňovať ich však začali až teraz, čím vyvolali výbuch národného hnevu.
Prečo sa slovenskí politici tak náhle zmenili v očiach svojich spoluobčanov na gorily, na hrozných korupčníkov, prečo proti nim tak úspešne poštvali naraz všetky hollywoodske metafory a archetypy, počínajúc Planétou opíc, až po Godzilu?
Pretože prišla ZOPA a rozhodla, že nastal ten správny čas.
ZOPA je to, čo v Rusku nesprávne a omylom nazývajú slovným spojením ZaOceánski PArtneri.
Úsilím autora týchto riadkov sa správne označenie ZOPA ujíma.
Tak teda ZOPA dorazila na Slovensko a navalila sa celým svojím mohutným, fastfudom vykŕmeným telom.
Opíšem teraz túto technológiu, ktorú som predtým videl iba v televízii, a teraz si ju mohol vychutnať naživo, priamo v centre Bratislavy.
Bol to dosť odpudivý obraz.
Opisujem konkrétny míting z 3. februára a k jeho opisu prikladám naše video.
Na Slovensku má technológia taký mäkký, soft variant.
Podstata je však rovnaká pre celý svet.
Vezmú sa dve-tri umom nie príliš obdarené, zato poslušné mladé dievčatá – veľmi dôkladne overené, z mimovládnych organizácií, obyčajne zo sorosovských fondov – a z týchto obyčajných, no poslušných dievčat sa začínajú vyrábať revolucionárky.
Prečo práve dievčatá, opýta sa čitateľ.
Pretože mladí samci homo sapiens sú na Slovensku veľmi plachí, nesmelí a majú strach, že by mohli dostať po papuli – mítingový živel takúto možnosť prakticky garantuje.
Veru, bojazliví sú tu samci, ani peniazmi sa nedajú zlákať.
Zato dievčatá, to je niečo iné.
Dobrosrdeční, mäkkí Slováci im po papuli nedajú - a tak hor sa vpred, hrdinky novej nežnej revolúcie!
Dievčatám sa rozdajú rovnaké pre celý svet texty, zľahka prispôsobené k miestnym reáliám a ony ich začínajú trochu zadŕhavo čítať pred kamerami.
Prečo zadŕhavo?
Lebo taká je generácia, číta ťažko, pretože texty sú dlhé a zložité.
To všetko sú však len detaily.
Pokým dievčatá čítajú, naženú k nim celý slovenský mediálny mainstream – vlastníci slovenských médií sú väčšinou americké mediálne spoločnosti a ich pobočky.
To, ako dievčatá čítajú, v zásade nie je také dôležité. Pretože na míting najskôr nahnali mainstream a ten neskôr nahnal dav.
Oproti rečníkom stojí platené jadro mítingu – skupina zovňajškom deklasovaných občanov, polovica z nich vyzerajú ako bezdomovci a zrejme nielen vyzerajú.
Títo ľudia na povel kričia, tlieskajú a hrozia päsťami.
Je ich približne päťdesiat.
Novinárov je oveľa viac – práve oni predstavujú druhé a hlavné jadro tohto „spontánneho protestu ľudových más“.
Konkrétne na tomto mítingu som ich nepočítal, no Slovensko je malá krajina, v ktorej sa venujem politike a médiám veľa rokov a mnohé ich tváre poznám.
Novinárov bolo niečo vyše stovky.
Kamier približne tridsať – rôznych.
Živé vysielania rozhlasových staníc.
Štyri televízne prenosové vozy so satelitmi na streche.
A samozrejme, stovky rôznostraníckych aktivistov a entuziastov s mobilmi – „bezdomovecké“ jadro zaplatených takéto možnosti nemá, pretože máva päsťami, reve, píska a mobily niektorí z dôvodu chudoby nemajú.
Na celé toto predstavenie sa však zásluhou titanského úsilia mediálneho mainstreamu naženú stovky zvedavcov, úprimných entuziastov a najmä organizovaných spolucítiacich, ktorí prichádzajú v skupinkách po päť až pätnásť ľudí a tieto skupiny rozpoznať zdiaľky.
Ak im nezaplatili, potom minimálne aspoň sľúbili.
Keď mimovládne dievčatá-revolucionárky prečítajú papiere s obvineniami z korupcie voči súčasnej vláde, prenechajú tribúnu kanadskému občanovi, ktorý je súčasne aj slovenským novinárom proamerických novín a autorom škandalóznej knihy o korupcii v najvyšších kruhoch slovenskej moci.

Všetko je tu priam ukážkovo správne – ako všade, za iniciátorov, za tkzv. shit distrurber sa najčastejšie berú americkí občania, alebo občania spriatelenej Kanady, ktorých má ich privilegované občianstvo zachrániť pred osudom nešťastnej obete ukrajinskej oranžovej revolúcie novinára Heorhija Gongadzeho, ktorého odrezanú hlavu ukrajinská vláda nachádzala niekoľko ráz, pričom vždy tvrdila, že je tá pravá.
Pre Gongadzeho sa neskôr jeden ukrajinský minister zastrelil, aby nemohol poskytnúť pravdivé svedectvá. Zastrelil sa tak umne, že dodnes sa vedú spory o tom, ako sa mu podarilo streliť sa najprv zdola do brady a potom zboku do spánkov! Pritom div nie minútu predtým, ako ho prišla zobrať prepadová skupina.
Tak teda kanadský hľadač pravdy hovoriaci dobrou slovenčinou vystupuje a odhaľuje vládu, drví ju a nadáva, napriek tomu, že sa po celé predchádzajúce roky živil novinami, ktoré túto vládu podporovali zo všetkých síl a za veľké peniaze, napriek tomu, že jeho manželka, Slovenka, bola a zostáva do volieb štátnou tajomníčkou ministerstva sociálnych vecí vo vláde, na ktoru hromží z tribúny.
Jeho manželka síce nemá vysokoškolské vzdelanie, ale načo by jej bolo, ak jej muž je Kanaďan a ona štátna tajomníčka na ministerstve, kde sa delí veľká časť štátneho rozpočtu.
A tak Kanaďan drví korupciu, potom sa číta výzva, neskôr dav smeruje k sídlu slovenskej vlády, kde sa začína „vymykať spod kontroly“, teda začína hádzať cez plot petardy a rôzne svinstvo.
Organizátori spontánneho protestu sa v tom okamihu zhromažďujú pred kamerami a rozpačito oznamujú, že dav sa vymkol spod kontroly, ale oni s tým nemajú nič spoločné, hoci práve oni ich viedli jeden a pol kilometra k budove vlády, ale vôbec ich nenapadlo, že dav bude takto vyvádzať.
Potom sa zotmie a prichádza záverečná časť dejstva.
V dave sa nájdu „extrémisti“, ktorým nie je zaťažko ísť ďalších jeden a pol kilometra pešo, aby vyvolali zrážky s políciou pred budovou slovenského parlamentu.
Kto sú títo extrémisti, zostáva tajomstvom.
Médiá sa o to nezaujímajú, akurát narážajú na to, že zrejme ide o výtržníkov futbalových fanúšikov.
Polícia krotí extrémistov, pričom minister vnútra, taký slovenský Sarkozy, vyhlasuje, že je v duchu s protestujúcimi, je proti korupcii, chápe ich ušľachtilý hnev, ale je nútený uzemniť radikálov.
Nakoniec, keď si všetci znalci slovenskej politiky – čo je približne polovica celej dospelej populácie krajiny – lámu hlavy nad tým, pre koho sú výhodné tieto čudné, pre Slovensko nezvyklé udalosti, objavia sa megaboardy s gorilou a výzvou voliť celkom novú stranu, ktorá navrhuje odstrániť všetko nespravodlivé a všetkých obviňuje z korupcie.
Strana existuje iba niekoľko mesiacov a jej lídri sú absolútne neznámi okrajoví ľudia.
Na svoju reklamu strana našla bezprecedentné peniaze a mediálne technológie a spolu s protestmi Gorila 1,2,3... a má šance dostať sa do parlamentu napriek všetkému.
Poviete si, aké prosté, priehľadné a naivné.
Áno, ale funguje to a nielen na Slovensku, funguje to všade.
Rovnakou technológiou boli realizované „farebné“ revolúcie a povstania v Strednej Ázii a celkom nedávno epizóda v Kazachstane.
Oveľa horšie a serióznejšie je to teraz v Rumunsku, niečo podobné už neraz bolo - a bude - v Bulharsku, Pobaltsku.
Niečo podobné dozrieva v Maďarsku.
Lukašenka sa snažia zlomiť pomocou rovnakých predstavení už veľa rokov.
Nakoniec, oranžový mor dorazil aj do Moskvy, kde dúfam, aj nájde svoj Stalingrad.
Teraz sa však vráťme späť do Európy.
Prečo ZOPA rozkolísava Európu, ktorá už aj tak nie veľmi pevne stojí na nohách a stále dumá, či neprišiel náhodou čas padnúť, alebo, či má ešte predsa len trochu postáť?
Práve v tomto spočíva hlavná otázka.
Málokto čakal, že v pokojnom a poslušnom Slovensku niekto začne pripravovať vzbury podľa oranžovej schémy.
Zdalo by sa, načo aj, i tak sú všetci poslušní, plnia aj tie najmenšie želania, premiéri aj premiérka, počínajúc od roku 1998, sú to najoddanejší, najvernejší atlantisti a príkladní vykonávatelia všetkých želaní štátneho departmentu, aj tých najpochybnejších.
S výnimkou populárneho Roberta Fica, ktorý niekoľkokrát navštívil Moskvu, stretal sa s Putinom a hral sa na nezávislosť, ale aj to nebolo nič iné ako hra.
Aj Fico bude poslúchať ZOPU, ani nehlesne, ak mu šťastena opäť dopraje, aby si pošoféroval.
Načo sú tieto vzbury?
Pretože tak treba.
Pretože doktor tak predpísal.
Pretože za slobodu treba bojovať stále a za peniaze staručkého dedka Sorosa, pretože inak to nie je sloboda, ale iba akási svojvôľa.
Existuje otázka, na ktorú sa ešte stále ostýchajú odpovedať: prečo bolo odrazu potrebné „meniť“ v dôsledku „arabskej jari“ takmer všetkých lídrov arabských štátov, hoci oni súhlasili so všetkým a všetci oddane slúžili?
Prečo treba mučiť starého Mubaraka, ktorý tak oddane slúžil USA?
S Husajnom a Kaddáfim je to jasnejšie: sú mŕtvi a niekto hneď zbohatol o stovky miliárd.
Cena otázky je príliš lákavá.
Prečo ale ostatných arabských vodcov likvidovali prakticky podľa jedného metra? Podobne ako keď Stalin odpratával starú revolučnú gardu.
Aby sa v arabskom svete k moci dostali islamisti, ktorí sú náboženskí fanatici a nepriatelia slobody, nepriatelia USA a Izraelu, hoci len v slovách?
Pretože, tak treba.
Kto to potrebuje?
Tí, ktorí to plánujú, naši ZaOceánski PArtneri.
Po víťaznej arabskej jari, ktorá má prerásť do vleklej arabsko-islamskej vojny, sa čoraz aktuálnejšia stáva európska jar, so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami.
S perspektívou vleklej európskej vojny, niečo na spôsob Juhoslávie v roku 1999, päť- až desaťnásobne umocnenej v rôznych miestach. Teda stane sa reťazou regionálnych konfliktov.
Tieto riadky budú možno čítať aj politici v Rusku, obraciam ich pozornosť na procesy v Európe, ktoré netreba ignorovať.
To, že udalosti, ktoré sa dejú v Rusku, sú súčasťou opisovanej epidémie všemožných „jarí“, je myslím politikom jasné.
Dôležité je však pozerať na veci širšie a vidieť celý front blížiacich sa nešťastí.
Tí, čo riadia náš svet, Yankeeovia, vytvorili a rozvinuli technológiu vzbúr pomocou novych informačných a manipulačných metód. Túto zbraň v takej dokonalej podobe zatiaľ majú iba oni.
Sami ju vynašli, sami ju aj používajú. V svoj vlastný prospech, druhým na škodu.
Ak v Rusku tento „jarný mor“, zdá sa, narazil na seriózny odpor, arabský svet uviedol do chaosu a ženie sa ďalej do Európy.
Taká je krutá realita nášho sveta.
220870
12.08.12,17:34
Kto je to Chelemedik.Jeho výplody som nikoľkokrát videl aj čítal.Za koho bije on?Gorila bola proti Dzurindovi .Je vysoko pravdepodobné ,že tento človek je školený agent z Ruska a určite nebude sám na Slovensku.Podľa mňa sa tu hrá stará hra agentov a monopolov ,kto si zo Slovenska uchmatne viac.Len si spomente, kto to vlastní SPP ,za koho vlády sa podaroval SPP ,komusi v Rusku?ako sa likvidoval dlh Ruska voči Slovensku?Takýto a podobný ľudia sú na nezaplatenie respektíve sa zaplatili Rusku už len týmito dvoma obchodmi.Kto chce predĺžiť uzkokoľajku z Čiernej nad Tisou do Viedne.Kto za to bije až to do očí srší.Nie náhodou práve ten Chelemedik a jeho partneri,? kto organizuje obchodné kontakty Slovenska a Ruska? komu potom vadí ,že časť majetku tohto štátu sa predáva(podarúva,rozkráda) aj do západnej Európy?Ak je Chelemedik agent vyhovovalo by Chelemedikovi ,že Dzurinda s ktorým si Ruský agenti evidentne padli do oka a náručia , si už asi neškrtne ani vajcami o pralamenté a vládne schody?asi nie ,keď s Ruskou federáciou urobil taký fantastický biznis alá ,SPP a štátny dlh.
Prečo odstránili arabských spojeneckých "diktátorov" tak ich nazývajú oni.Pritom je moc jedného chlapa v arabskej spoločnosti chápaná úplne inak ,ako v západnej európe ,je to ich spôsob života ,ich systém.Niečo podobné ,ako naši cigáni.Ako by sa dalo z ich komunít odstrániť vajda ktorého všetci rešpektujú viac, ako všetkých policajtov a úradníkov v celom našom banánovom štátiku.Odstránenie ich diktátorov slúži len jednému.Oni vedia ,že sa v tých štátoch dostanú k moci fundamentalisti a aláhovi bojovníci.Američani po páde komunistov stratili strašiaka na svoje ovečky.Predtým ich strašili ,že ich komunisti postrieľajú .Ale ,komanči padli na huby zarazu chýbal strašiak.Tak si vymysleli bradatých ujov z afganských jaskýň ,Iracké chemické zbrane ,ktoré nikto nikdy nevidel ani nenašiel.Ak by bol Sadám ich vlastníkom a taký .uj akým sa nám ho snažili ukazovať myslím ,že by tie zbrane použil.V týchto štátoch sa určite dostanú k moci blbci a amíci majú hneď ďaľšieho strašiaka pre svoje ovečky.bu,bu ,bu.;)
lapejko
12.08.12,17:35
Zaujímavé...bohužiaľ...
marleau
12.08.12,17:56
Všeobecne:čert bol dlžný zemeguli ropu.Mohol byť mier.
Alebo američanov a židov?A mohol byť mier?
Alebo peniaze?A mohol byť mier?
lapejko
12.08.12,18:04
Všeobecne:čert bol dlžný zemeguli ropu.Mohol byť mier.
Alebo američanov a židov?A mohol byť mier?
Alebo peniaze?A mohol byť mier?

ja by som povedal, že človeka s jeho slobodnou vôľou.
220870
12.08.12,18:18
Všeobecne:čert bol dlžný zemeguli ropu.Mohol byť mier.
Alebo američanov a židov?A mohol byť mier?
Alebo peniaze?A mohol byť mier?

Niečo by si už našli.Ľudožrúti na Novom Zélande sa kynožili a žrali svojich protivníkov, keď sa jednotlivé kmene premnožili a nemali už čo loviť.Tak sa jednotlivý náčelníci kmeňov dohodli, že jeden druhému pošlú na prepad ich dediny svojich bojovníkov.Takto vedeli aj jedni aj druhý o prepade svojich protivníkov ľahko premohli.Malo dva význami znížila sa populácia a zbytok populácie mal čo žrať.:D
lapejko
12.08.12,18:26
Ja tiež neviem kto je Chelemendik, jeho názory a úvahy dávnejšie uverejňoval časopis Expres International, ktorý mal dosť odlišnú štruktúru oproti ostatnej tlači a ktorý /ktovie prečo/ 2x po sebe zrušili, asi nevydarený a vydarený pokus. Mám dojem, že tento autor uvádza ten druhý pohľad na situáciu a jeho názory občas otvárajú oči...Ešte sa mi zdá, že z Čiernej n. Tisou má ísť širokorozchodná železnica a nie úzkokoľajka a v dnešnej dobe by som to podporoval. V odborných časopisoch o európskej infraštruktúre sa už dávno hovorí o vybudovaní modernej železničnej siete, na ktorej sa majú prepravovať kontajnery, ktoré budú kamióny rozvážať iba regionálne ale čo potom investori do PPP diaľnic? V jednom článku porovnávali železničnú sieť Rakúsko-Uhorska s dnešnou a cca 80% tratí je vraj pôvodných, iba udržiavaných... Cisár pán nám vybudoval železnicu, ktorú besní psi roztrhali na kusy a vzápätí sa tu roztrhlo vrece s kuriérskymi spoločnosťami a teraz po rokoch sa to môže snáď zlepšiť a nám sa to nezdá?!
buchač
12.08.12,18:41
Kto je to Chelemedik.
...Kto chce predĺžiť uzkokoľajku z Čiernej nad Tisou do Viedne.;)

Ja tiež neviem kto je Chelemendik, jeho názory a úvahy dávnejšie uverejňoval časopis Expres International, ktorý mal dosť odlišnú štruktúru oproti ostatnej tlači a ktorý /ktovie prečo/ 2x po sebe zrušili, asi nevydarený a vydarený pokus. Mám dojem, že tento autor uvádza ten druhý pohľad na situáciu a jeho názory občas otvárajú oči...Ešte sa mi zdá, že z Čiernej n. Tisou má ísť širokorozchodná železnica a nie úzkokoľajka a v dnešnej dobe by som to podporoval. V odborných časopisoch o európskej infraštruktúre sa už dávno hovorí o vybudovaní modernej železničnej siete, na ktorej sa majú prepravovať kontajnery, ktoré budú kamióny rozvážať iba regionálne ale čo potom investori do PPP diaľnic? V jednom článku porovnávali železničnú sieť Rakúsko-Uhorska s dnešnou a cca 80% tratí je vraj pôvodných, iba udržiavaných... Cisár pán nám vybudoval železnicu, ktorú besní psi roztrhali na kusy a vzápätí sa tu roztrhlo vrece s kuriérskymi spoločnosťami a teraz po rokoch sa to môže snáď zlepšiť a nám sa to nezdá?!
...úzkokoľajka - širokorozchodná v tomto prípade myslené ironicky ....

...či sa budú kontajnery vykladať v Čiernej alebo v Blave ???......kua , nie je až tak jedno .....mne teda nie , aj keď neovplyvním ...
Širokorozchodku do Blavy ťahať ???...radšej nech EU financuje za tie love diaľnice na východ ....
A v Čiernej budú mať ľudia na prekladisku zamestnanie ...
misoft
13.08.12,08:30
A čo takto: čert bol dlžný zemeguli život - mohol byť vo vesmíre pokoj.
Antea
13.08.12,12:50
Mňa hnevá len to , že som uverila v dobrý úmysel potrestať vinníkov, aj keď som mala určité pochybnosti. So susedou sme rozoberali prečo Gorila až po toľkých rokoch, čo sa ňou chce zakryť, už v decembri sme o tom hovorili, keď nám začali chodiť emaily a konštatovali , že to pôjde pod koberec ako veľa iných vecí, čo sa aj deje. Mňa štve to, že ma niekto využíva vo svoj prospech.
A čo sa týka diaľnic alebo železníce, pre prepravu tovaru jednoznačne železnica, lebo kamióny sa aj tak tlačia po dedinách, aby nemuseli platiť a to sú najväčší ničitelia ciest.
bjuty smis
13.08.12,13:18
krása..
ruský špion, exposlanec za sns, ktorému viac raz riešili imunitu ( nehoda, pes dokúsal dôchodkyňu)
tu bude vo svojích proruských fantazmagoriách obviňobať nicholsona, že je špion...
Pikoška
13.08.12,16:37
krása..
ruský špion, exposlanec za sns, ktorému viac raz riešili imunitu ( nehoda, pes dokúsal dôchodkyňu)
tu bude vo svojích proruských fantazmagoriách obviňobať nicholsona, že je špion...Chelemendika som čítala pravidelne, neviem posúdiť vzhľadom na zvláštnosť dnešného sveta čo bolo a čo nebolo správne. Tak ak vieš naisto, že je špión Chelemndik, prečo nepripustíš, že môže byť špión rovnako Nicholson? U Chelemendika ma veľmi prekvapila jeho priľnavosť k SNS, u Nicholsona by mohla byť mätúca jeho skože apolitičnosť. Pokiaľ však môžem hodnotiť vývoj po protestoch, v ktorých mi takmer odmrzli uši, tak sa prikláňam k názoru, že to bola manipulácia najhrubšieho zrna, že sme boli zneužití, že tajtrlíci hrajú svoju hru. A my ako ovečky poslušného stáda žerieme, čo nám hodia. Čo už s nami, národom pokorným a pokojným:)
trisestri
13.08.12,17:36
nielen statna a verejna sprava prehnita zlodejstvom,ale aj sport,samosprava,kultura,nadacie-uplne vsade sa nehorazne kradne a podvadza-cela krajina je prespikovana krivdami,zlodejstvom a podvodmi za uz cekom otvorenej asistencie policie a justicie-mozno az tretina naroda sa prizivuje na spinavostich zlodejiny,tunelovania a podvodov,dalsej tretine je to uplne jedno a ten zvysok rezignoval alebo nema energiu,schopnosti alebo chut protestovat.
paradoxne kauza Gorila a protesty pomohli jej akterom-vid dalsie ksefty Bubenikovej,planoveny predaj zdravotnych poistovni a dalsie biznisi ale na druhej strane znechutenie a zlomenie verejnosti a jej aktivit-udivuje ma ako niekto sam zariskuje,nahadze na seba vsetky hriechy aby este viac zarobil a aby totalne zneuchit aktivnu cast verejnosti-tento risk im vysiel dokonale,maju skvele sociologicky a psychologicky zmapovanu verejnost,ich plany mozno im vysli lepsie ako ocakavali,bolo to perfektne rozohrane a zmaknute od zaciatku az do konca,uzasne ako nemali ani najmensich pochyb a velmi jasne zvladli scenar a reziu tejto zakernej,zlomyselnej a totalne spinavej hry-skoda ze taka skvela psychologia /sociologia/nesluzi k diagonostike a pomoci ludom ktory to ozaj potrebuju.
nuz treba vediet kedy a s kym popijat colu:)netusim ci to vedel aj M.David ked nahral skladbu,colu,pijeme colu
220870
13.08.12,18:07
Chelemendika som čítala pravidelne, neviem posúdiť vzhľadom na zvláštnosť dnešného sveta čo bolo a čo nebolo správne. Tak ak vieš naisto, že je špión Chelemndik, prečo nepripustíš, že môže byť špión rovnako Nicholson? U Chelemendika ma veľmi prekvapila jeho priľnavosť k SNS, u Nicholsona by mohla byť mätúca jeho skože apolitičnosť. Pokiaľ však môžem hodnotiť vývoj po protestoch, v ktorých mi takmer odmrzli uši, tak sa prikláňam k názoru, že to bola manipulácia najhrubšieho zrna, že sme boli zneužití, že tajtrlíci hrajú svoju hru. A my ako ovečky poslušného stáda žerieme, čo nám hodia. Čo už s nami, národom pokorným a pokojným:)
Nemôžeme vedieť kto je kto.Len jedno je isté Nicholson poukázal otvorene prstom na najvyšších špinavcov v našej politike a dokázal im špinavosti.To si zatiaľ nedovolil ,ani nedokázal nikto iný.Preto verím viac Nicholsonovi ako komukoľvek inému.Ktorý iný novinár sa dokázal postaviť pred verejnosť a povedať ,že ten a ten ukradol to a to.
Kvaka
13.08.12,18:13
Bola som cez víkend trochu na výlete. Autobus, ktorý mi teta poradila zo stanice, mi pred nosom ušiel, do mestečka som musela ísť pešo, cca 20 minút rýchlej chôdze. Milý mladý muž idúci s manželkou a dieťatkom v kočíku sa mi ponúkol, že ma bude navigovať, aj tašku že mi ponesie, ak dovolím, aj mi ju poniesol, na moju veľkú radosť. Vlakom som tam išla sama naposledy niekedy v r. 1957, no ale veľa sa zmenilo, nepoznávala som to takto peši. Mladý muž nezabudol podotknúť, že by som ani nemala sama takto ísť, lebo nedávno jednej žene, idúcej po tejto ceste vrazil jeden rómsky občan len tak z pasie nôž do pleca. Ja naivná, som nechcela tomu ani uveriť, preto som si povedala, že naspäť navečer pôjdem na stanicu peši. Keď sme išli popri škole, ukazoval mi, že toto je základná škola pre Rómov, bola krásna rekonštruovaná, na rozdiel od inej základnej školy. Neviem bližšie informácie, len som to zaregistrovala, preto to nekomentujem. Mladý muž to komentoval ako pozitívnu diskrimináciu. Potom prišiel čas môjho návratu, už som sa chystala na cestu naspäť, ale zrazu vonku začal taký silný dážď, že by som veru nebola zašla ani za roh. Voda sa rinula po ceste potokom, takže nakoniec som si zavolala taxík. Asi to tak malo byť. Vo vlaku som nad tým rozmýšľala a zrazu ma premkol strach. Odtiaľ ide len osobák, bola som v kupé skoro sama a to teda bolo iné cestovanie, ako s EC. Chcem len poukázať na to, že v dnešnej dobe sa človek odkázaný na takéto cestovanie musí veľmi báť a ja sa pýtam, prečo? Prečo sa moja mama nebála ma pustiť samú pred toľkými rokmi na rovnakú cestu? Aj vtedy tam žilo veľa Rómov, ale nebála sa, ani ona, ani ja. Slovensko, kam kráčaš, je názov tejto témy, myslím si, že sa to tu aj hodí.
BXLmiami
13.08.12,18:25
Tak na toto by som Ti dala aj 5 suhlasov.Klobuk dolu,že si to dokážeš priznať.
Pikoška
13.08.12,18:52
Nemôžeme vedieť kto je kto.Len jedno je isté Nicholson poukázal otvorene prstom na najvyšších špinavcov v našej politike a dokázal im špinavosti.To si zatiaľ nedovolil ,ani nedokázal nikto iný.Preto verím viac Nicholsonovi ako komukoľvek inému.Ktorý iný novinár sa dokázal postaviť pred verejnosť a povedať ,že ten a ten ukradol to a to.Hodil si mi rukavicu a ja ju zodvihnem. Nicholson poukázal na veci, o ktorých sme všetci vedeli a na ktoré mnohí z nás otvorene poukazovali. Mnohým z nás za to aj zatočili krkom. Preto som prijala veľmi vrúcne na jeho blogu ochotu k spolupráci. Na email lovenie goríl som sa mu prihlásila. O niekoľko minút mi zavolal. Stretli sme sa niekoľkokrát a ja som mu s dôverou odovzdala hodnoverné doklady jedného fujky goriláka z mojej blízkosti. AUTNTICKÉ! Nespochybniteľné. Chápeš o čom hovorím? A prečo jemu? No preto lebo! Aby ich neskartovali tí, čo o nich píše, že skartovali. A hádaj ako odvtedy komunikuje so mnou. Uhádol. Vlažne, teda nijako. Doklady zapožičané cestu späť, teda ku mne nenašli. Nie, že by mi to trhalo žily. Mám ešte väčšieho kalibru. Ale predsa len, prapodivný postoj revolucionára. Mať dnes zvyšné prachy, dám si vytetovať na čelo, že som _ DEBO:). No ale teraz to už vieš aj bez môjho tetovania. A ja ak píšem, tak výlučne zo života. Poznané. Prežité. Ja do vetra nerada.
srska
13.08.12,18:56
Hodil si mi rukavicu a ja ju zodvihnem. Nicholson poukázal na veci, o ktorých sme všetci vedeli a na ktoré mnohí z nás otvorene poukazovali. Mnohým z nás za to aj zatočili krkom. Preto som prijala veľmi vrúcne na jeho blogu ochotu k spolupráci. Na email lovenie goríl som sa mu prihlásila. O niekoľko minút mi zavolal. Stretli sme sa niekoľkokrát a ja som mu s dôverou odovzdala hodnoverné doklady jedného fujky goriláka z mojej blízkosti. AUTNTICKÉ! Nespochybniteľné. Chápeš o čom hovorím? A prečo jemu? No preto lebo! Aby ich neskartovali tí, čo o nich píše, že skartovali. A hádaj ako odvtedy komunikuje so mnou. Uhádol. Vlažne, teda nijako. Doklady zapožičané cestu späť, teda ku mne nenašli. Nie, že by mi to trhalo žily. Mám ešte väčšieho kalibru. Ale predsa len, prapodivný postoj revolucionára. Mať dnes zvyšné prachy, dám si vytetovať na čelo, že som _ DEBO:). No ale teraz to už vieš aj bez môjho tetovania. A ja ak píše, tak výlučne zo života. Poznané. Prežité.nooo, nebolo to riziko? lepšie je nechať dobre uložené na príhodnú chvíľu - tá ešte nenastala
Pikoška
13.08.12,19:00
nooo, nebolo to riziko? lepšie je nechať dobre uložené na príhodnú chvíľu - tá ešte nenastalaJa som sa už ako riziková asi narodila:). A pre mňa tá chvíľa už nastala:).Ja vlastne až teraz on-line poznávam, čoho sú schopné gorily. Môžem Ti povedať, že maturita so štátnicou mi nedali tak zabrať. Sú schopní všetkého, majú prsty všade, majú za prachy svoju pravdu aj spravodlivosť. Keď ma nezožerú napíšem o nich ja.:)Mám tu síce kopec smajlov slniečkových, ale do smiechu mi nie je ani trošken.
srska
13.08.12,19:07
Ja som sa už ako riziková asi narodila:). A pre mňa tá chvíľa už nastala:).Ja vlastne až teraz on-line poznávam, čoho sú schopné gorily. Môžem Ti povedať, že maturita so štátnicou mi nedali tak zabrať. Sú schopní všetkého, majú prsty všade, majú za prachy svoju pravdu aj spravodlivosť. Keď ma nezožerú napíšem o nich ja.:)Mám tu síce kopec smajlov slniečkových, ale do smiechu mi nie je ani trošken.to som poznal už v 1994 a na sitách v gabčíkove som nechcel skončiť
trisestri
13.08.12,19:09
Ja som sa už ako riziková asi narodila:). A pre mňa tá chvíľa už nastala:).Ja vlastne až teraz on-line poznávam, čoho sú schopné gorily. Môžem Ti povedať, že maturita so štátnicou mi nedali tak zabrať. Sú schopní všetkého, majú prsty všade, majú za prachy svoju pravdu aj spravodlivosť. Keď ma nezožerú napíšem o nich ja.:)Mám tu síce kopec smajlov slniečkových, ale do smiechu mi nie je ani trošken.

vies viac z praxe co len my tusime a pozname z medii a je to zle ked sa indicie menia na jasne dokazy a clovek nemoze verit nikomu,lebo aj ty co sa hraju na svetych,tak iba hraju svoje vlastne spinave hry,ale poznal som aj ja osobne par goril,odpor a hnus jedn z ich stycnych manazerov je byvaly hovorca VSZ kamos Rasiho ing Jozef Marko,jedna hnusna odporna zmija a tie metody su tak bastardsky spinave,nestitili sa spinavo zahravat a sikanovat zdravotne postihnutych aj onkologickych pacientov aj ked vedeli ze vsetko je iba sprosty tunel na eurofondy,su to obludy,ludsky odpad ktory sa nestiti ziadnej spinavosti tak ako ich kamosi v policii a na sudoch.
lubko6394
14.08.12,05:28
vies viac z praxe co len my tusime a pozname z medii a je to zle ked sa indicie menia na jasne dokazy a clovek nemoze verit nikomu,lebo aj ty co sa hraju na svetych,tak iba hraju svoje vlastne spinave hry,ale poznal som aj ja osobne par goril,odpor a hnus jedn z ich stycnych manazerov je byvaly hovorca VSZ kamos Rasiho ing Jozef Marko,jedna hnusna odporna zmija a tie metody su tak bastardsky spinave,nestitili sa spinavo zahravat a sikanovat zdravotne postihnutych aj onkologickych pacientov aj ked vedeli ze vsetko je iba sprosty tunel na eurofondy,su to obludy,ludsky odpad ktory sa nestiti ziadnej spinavosti tak ako ich kamosi v policii a na sudoch.

No, takže dostali sme sa k tomu, žena Gorily a politikov nemáme. Na súdy a policajtov sa spoľahnúť nemôžeme a že Nicholson nie je pravdepodobne osobou, ktorá s tým chce reálne začať. Lenže nemám šajnu ako to zmeniť, lebo sumár závislých od štátu ( úradníci, vojaci, policajti, súdy, prokurátori, neprispôsobiví ( či skôr veľmi prispôsobiví ) Cigáni, starobní dôchodcovia a invalidi ) a ľudí zneužívajúcich systém ( Gorily, politici na štátnej, krajskej, okresnej a obecnej úrovni ) je zdá sa vyšší ako vyciciavaná vrstva. Takže ako začať ?
bjuty smis
14.08.12,06:25
Chelemendika som čítala pravidelne, neviem posúdiť vzhľadom na zvláštnosť dnešného sveta čo bolo a čo nebolo správne. Tak ak vieš naisto, že je špión Chelemndik, prečo nepripustíš, že môže byť špión rovnako Nicholson? U Chelemendika ma veľmi prekvapila jeho priľnavosť k SNS, u Nicholsona by mohla byť mätúca jeho skože apolitičnosť. Pokiaľ však môžem hodnotiť vývoj po protestoch, v ktorých mi takmer odmrzli uši, tak sa prikláňam k názoru, že to bola manipulácia najhrubšieho zrna, že sme boli zneužití, že tajtrlíci hrajú svoju hru. A my ako ovečky poslušného stáda žerieme, čo nám hodia. Čo už s nami, národom pokorným a pokojným:)

ja rusáka nečítam, skúšal som asi 2 jeho články a nebol som schopný tie žvásty dočítať....
ja nepopieram, že aj nicholson môže byť špion, dokonca,ani to, že nemusí mať najčistejšie úmysly......ja vyčítam chelemendikovy, že obviňuje z toho iných....
a ked porovnám jeho pôsobenie a činnosť na slovensku s chelemendikovým, prospešnosť jeho činnosti pre slovensko a jeho další vývoj....
buchač
14.08.12,06:58
SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

....keď čítam takéto niečo ????.......horko plače moja duša......


Tomu sa hovorí splnený sen! Kristínka Králiková (17) z Prievidze, ktorá sa preslávila svojimi náušnicami a príveskom s portrétom premiéra, už roky túžila po podaní si ruky so svojím idolom Robertom Ficom.

„Dnes je môj šťastný deň! Robert Fico mi podal ruku! Dúfala som v to a podarilo sa,“ žiarila Kristína. Dievčina, ktorá sa vidí v premiérovi a túži sa stať političkou, priznala, že Roberta Fica prvý raz zazrela na predvolebnom mítingu v Prievidzi. Vtedy mala iba jedenásť rokov.

„Poďakovala som mu za to, že stojí na čele našej krajiny a zaželala, aby zostal taký, aký je teraz – ľudský a prívetivý,“ prezrádza Kristína

Tvrdí však, že politika ju robí šťastnou a pripravená je aj na negatívne reakcie. Priznala, že jej najkrajším darčekom k osemnástym narodeninám by bola prihláška do strany Smer.
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/kristina-po-stretnuti-premierom-splnil-jej-sen-2.html

...mladá , neskúsená , preidolovaná , nebojím sa povedať - sprostá .....
...11 ročné sa pomaly ešte s bábikami hrajú....
...ľudský - prívetivý ???.....FICO ???.......he...mamka Marcelka má len 37 rokov - do dôchodku ďaleko ...


...he , že najkrajší darček ..........vidieť Neapol a ( Fica) zomrieť ...;)
Pikoška
14.08.12,07:09
to som poznal už v 1994 a na sitách v gabčíkove som nechcel skončiťNo tak potom si veľmi blízko. A ak si z Gabčíkova, môžeme aj kávu dať. Budeme na sitách dvaja. Ale neboj, aj oni sa boja. A ako mi povedal Nicholson, tak viac sa boja medializácie, ako polície. Občanov si totiž neuplatia. A som presvedčená, že občania im to raz zrátajú. Mňa na tom mrzí najviac to, že som velebila tú moju stranu, s ktorou som sympatizovala. Ale vediac a poznajúc, že modráci sú rovnako začiernení, ako červeňáci, považujem účinok Gorily za tuze nespravodlivý.
jar88
14.08.12,09:16
No tak potom si veľmi blízko. A ak si z Gabčíkova, môžeme aj kávu dať. Budeme na sitách dvaja. Ale neboj, aj oni sa boja. A ako mi povedal Nicholson, tak viac sa boja medializácie, ako polície. Občanov si totiž neuplatia. A som presvedčená, že občania im to raz zrátajú. Mňa na tom mrzí najviac to, že som velebila tú moju stranu, s ktorou som sympatizovala. Ale vediac a poznajúc, že modráci sú rovnako začiernení, ako červeňáci, považujem účinok Gorily za tuze nespravodlivý.
No a mňa to nemrzí.:)
...už s nimi nesympatizuješ :---:confused:
Pikoška
14.08.12,09:55
No a mňa to nemrzí.:)
...už s nimi nesympatizuješ :---:confused:He,he, vyliezate ako myši z diery:) Kde si bol doteraz? Striehol si, ako po nás striehnu mnohí? Už nesympatizujem s nikým, o kom som presvedčená, že koná v rozpore so záujmami občanov a spoločnosti, alebo má vo svojich radoch minimálne takých odkundesov a tvári sa, že o nich nevie. Ešte stále sa mi z toho hnusu pred očami tvorí hmla, ale Teba som tu zahliadla. Ako sa máš, že si nás obchádzal? Čujme.:---
jar88
14.08.12,10:14
He,he, vyliezate ako myši z diery:) Kde si bol doteraz? Striehol si, ako po nás striehnu mnohí? Už nesympatizujem s nikým, o kom som presvedčená, že koná v rozpore so záujmami občanov a spoločnosti, alebo má vo svojich radoch minimálne takých odkundesov a tvári sa, že o nich nevie. Ešte stále sa mi z toho hnusu pred očami tvorí hmla, ale Teba som tu zahliadla. Ako sa máš, že si nás obchádzal? Čujme.:---

Ja som zareagoval len preto, že som zbadal, že si zas o trošku zmúdrela.
Jednoducho povedané, život ťa pomaličky učí.
Škoda len, že životné skúsenosti pribúdajú najpomalejšie zo všetkých. No a tak sa stáva, že než človek zmúdrie, je nad hrobom. (alebo v hrobe ? :---)
srska
14.08.12,10:21
No tak potom si veľmi blízko. A ak si z Gabčíkova, môžeme aj kávu dať. Budeme na sitách dvaja. Ale neboj, aj oni sa boja. A ako mi povedal Nicholson, tak viac sa boja medializácie, ako polície. Občanov si totiž neuplatia. A som presvedčená, že občania im to raz zrátajú. Mňa na tom mrzí najviac to, že som velebila tú moju stranu, s ktorou som sympatizovala. Ale vediac a poznajúc, že modráci sú rovnako začiernení, ako červeňáci, považujem účinok Gorily za tuze nespravodlivý.no, nechal som "rýchlik" odísť - a urobil som dobre. nech sa majú dobre. ja zas môžem spokojne spávať:)
Barbara
14.08.12,10:22
škoda reči,......... či je to gorila, opica , cica, maffia- všetko jedno kopyto
trisestri
14.08.12,10:37
SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

....keď čítam takéto niečo ????.......horko plače moja duša......


http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/kristina-po-stretnuti-premierom-splnil-jej-sen-2.html

...mladá , neskúsená , preidolovaná , nebojím sa povedať - sprostá .....
...11 ročné sa pomaly ešte s bábikami hrajú....
...ľudský - prívetivý ???.....FICO ???.......he...mamka Marcelka má len 37 rokov - do dôchodku ďaleko ...


...he , že najkrajší darček ..........vidieť Neapol a ( Fica) zomrieť ...;)

vsak z toho raz vyrastie-minule bezal dokument na dvojke v ktorom bolo uvedene ze aj Hitlerovi svojho casu chodili obdivne listy z oslovenim mily ujo Hitler.
Kvaka
14.08.12,10:37
no, nechal som "rýchlik" odísť - a urobil som dobre. nech sa majú dobre. ja zas môžem spokojne spávať:)Srska, do takých "rýchlikov" ani slušný človek nenaskočí, asi tak. A čo sa týka múdrosti, ako vyššie píše Jar, je pochovaných veľa tých, čo nestihli zmúdrieť.
trisestri
14.08.12,10:41
kazdy nejako zacal a po tom ako par krat vyhorel a spoznal ako to funguje,nevie dat odpoved-uvidi sa az ten pocet bude narastat tych prizivnikov,ale v tom statnom korytku nebude absolutne nic
buchač
14.08.12,10:41
Barbara 15 Minutes Ago #18823
škoda reči,......... či je to gorila, opica , cica, maffia- všetko jedno kopyto

...čo sa mafie týka......tej akože pravej - doslovne ......táto aspoň nejaké tie pravidlá má a aj ich dodržiava ...bez diskusií...
trisestri
14.08.12,10:48
No tak potom si veľmi blízko. A ak si z Gabčíkova, môžeme aj kávu dať. Budeme na sitách dvaja. Ale neboj, aj oni sa boja. A ako mi povedal Nicholson, tak viac sa boja medializácie, ako polície. Občanov si totiž neuplatia. A som presvedčená, že občania im to raz zrátajú. Mňa na tom mrzí najviac to, že som velebila tú moju stranu, s ktorou som sympatizovala. Ale vediac a poznajúc, že modráci sú rovnako začiernení, ako červeňáci, považujem účinok Gorily za tuze nespravodlivý.
bohuzial oni sa neboja nicoho,inak by mozno ani cela Gorila nevznikla,alebo to bola iba nahoda ze ta kauza nakoniec paradoxne prehlbila apatiu obcanov a dohodila dalsie ksefty ako predaj krachujucej poistovne /bola ziskova,ale ako dalej zo ziskom ked treba lekarom,sestram a vyber poistneho nerastie/a pomohla vyhrat kamosovi z colovej party
neboja sa nicoho a ani nemusia a aj ked to nebolo by ich divadielko,tak sa tak ci tak presvedcili ze tento narod je tak krotky ze nikdy nikomu nic nespocita,tento narod skloni hlavu a da sa okradat,terorizovat,podvadzat a manipuloval-oni si hovoria smerom k masam ze jeste vetsi blbci nez jsme doufali-parafraza jednej sceny z filmu.
Barbara
14.08.12,10:53
súhlasím a aj ten rýchlík ich dobehne....lenže nevedia, že kde a kedy
Antea
14.08.12,15:24
Možno oni presne s týmto počítajú, s únavou občanov, znechutením, keď nie sú žiadne výsledky, počítajú s tým, že každý sa najprv stará o svoju rodinu a potom až o veci verejné, že ľudia hodia rukou s poznámkou, že aj tak nič nezmôžu. Presne o tomto som sa hádala s kamarátkou. Hovorila som jej, že predsa nemôže uvereiť všetkému čo je v TV, prečo si dáva tlačiť kaleráby do hlavy. A ona, že ako má rozoznať čo je kaleráb a čo pravda. Tak som sa naštvala a bola som skoro drzá, že načo má v hlave malé šedé bunky, či len nato, aby jej hlava pri schodzi po schodoch nehŕkala. Ale musela som skončiť lebo som zaťala do živého a nechcem sa s ňou pohnevať. No nenaštve vás keď povie, ona radšej nechce o ničom vedieť aby sa zbytočne nerozčulovala. A naši predstavitelia presne s týmto počítajú, tak ako správne povedal p. Huďo v tom videu.
A ešte, ja by som nehádzala všetkých dôchodcov do jedného vreca, že chcú len dožiť. Častokrát sa zaujímajúo dianie u nás viacej ako mladí. Uvedomme si, že dnešní šesťdesiatnici nie sú takí ako boli napr. pred 20-timi rokmi. Je to podstatne viacej stredoškolákov a vysokoškolákov a tí aj niečomu rozumejú a majú väčšiu odvahu otvoriť ústa, lebo čo už jemu zoberú. Myslím, že by sme to nemali deliť na starí a mladí, ale ochotní a neochotní sa do niečoho zapojiť.
220870
14.08.12,15:53
Keď sa začala kríza začal som sledovať politiku a hlavne študovať makro ekonomiku.V tomto článku je presne zhrnuté to čo viem.Jediné čo som nevedel je to že Kanadské tlačiarne čosi tlačia a táčky to určite nebudú.
http://zivot.azet.sk/clanok/11916/bude-horsie-biznismen-doliak-tvrdi-ze-politici-o-krize-klamu.html
lapejko
14.08.12,19:31
je odvážne ešte niekomu veriť...
lapejko
14.08.12,19:37
občania budú rátať až keď dôjdu k záveru, že už nemajú čo stratiť...
Pikoška
15.08.12,19:35
Ja som zareagoval len preto, že som zbadal, že si zas o trošku zmúdrela.
Jednoducho povedané, život ťa pomaličky učí.
Škoda len, že životné skúsenosti pribúdajú najpomalejšie zo všetkých. No a tak sa stáva, že než človek zmúdrie, je nad hrobom. (alebo v hrobe ? :---)Zmúdrela jardo, zmúdrela. Ale odkiaľ vieš, že nad hrobom, alebo takmer v hrobe, tak to vskutku netuším.:rolleyes:
Dalo mi fakt zabrať, kým som vstrebala ako holý fakt ponežnorevolučný posun do tmy. Neviem, ako Ty, ale moja generácia vyrastala na takýchto veršoch bývalých velikánov:
V pravde žil som, krivdu bil som, verne národ svoj ľúbil som.
Dnešná generácia vyrastá na takýchto veršoch súčasných velikánov:
V prachoch žil som, pravdu bil som, večne národ svoj zdieral som.
No a keďže Ty si tu najsammúdrejší odjakživa, môžeš napísať ďalšiu slohu. Ja by som napísala, ale ešte mám veľa práce, a cely sú preplnené.Pravda versus prachy ešte dlho nebude mať navrch.:---
Adiks
15.08.12,20:14
Slováci sú žiaľ národom sklonených hláv a národom kritiky len pri pive s kamarátmi. Stačí si pozrieť len pomer, koľko Čechov a koľko Slovákov podpísali Chartu 77, koľko málo ostatných ľudí mimo Charty bojovalo proti režimu , avšak všetci ostatní s režimom tíško kolaborovali. Aby sme nešli hlboko do minulosti, aj v súčasnosti si stačí pozrieť, ako často štrajkujú Česi a ako my, Slováci. Prvého protestu proti Gorile sa v Košiciach zúčastnilo okolo 3 000 ľudí, druhého nanajvýš okolo 100 ľudí. Netreba sa potom čudovať, že tu máme potom Rudou záři nad Slovenskom a občianska ľahostajnosť a apatia nahráva súčasnej vládnej garnitúre.:(
220870
17.08.12,10:16
Kydajú aj kydali na Island.Kde je dnes Island aj bez zahraničnej pomoci a kde je Grécko?Grécky dlh medzi tým násobne stúpol.
http://finweb.hnonline.sk/c1-54816790-vzorom-pre-eurozonu-by-mal-byt-island
Pikoška
18.08.12,15:39
Slováci sú žiaľ národom sklonených hláv a národom kritiky len pri pive s kamarátmi. Stačí si pozrieť len pomer, koľko Čechov a koľko Slovákov podpísali Chartu 77, koľko málo ostatných ľudí mimo Charty bojovalo proti režimu , avšak všetci ostatní s režimom tíško kolaborovali. Aby sme nešli hlboko do minulosti, aj v súčasnosti si stačí pozrieť, ako často štrajkujú Česi a ako my, Slováci. Prvého protestu proti Gorile sa v Košiciach zúčastnilo okolo 3 000 ľudí, druhého nanajvýš okolo 100 ľudí. Netreba sa potom čudovať, že tu máme potom Rudou záři nad Slovenskom a občianska ľahostajnosť a apatia nahráva súčasnej vládnej garnitúre.:(V Bratislave bol najsilnejší protest poznačený vodnými delami. Vraj tam boli provokatéri. Asi áno. Ale vodné delo sa nepýtalo, kto je provokatér a kto je presvedčený, že je navyšší čas postaviť sa proti gorilákom. Takže celkom by som občana z nečinnosti nevinila. Aj Lipšic povedal - sme s Vami - a neboli s nami. Aj Sen o Slovensku naplánoval ale k snívaniu neprichádza. A čo sa týka vodcov protestov, tí sú dnes kde? Na Bahamách? Stíchli po voľbách. A Nicholson píše kde? V Kanade? Veď prisľúbil každý týždeň. Dnes sú z nich celebrity pred kamerami. A vraj "Lovenie goríl" s pomocou občanov. Tak ja by som to parafrazovala. Lovenie občanov gorilami. Teda vlastne mám podozrenie, že to je asi tak.;) Takúto frázu ma naučil jeden slušná pán. Vraj pre istotu. Ak sa na Slovensku objaví osobnosť, ktorej národ uverí, osobnosť, ktorá národ nezradí za tridsať zlatých, možno sa ten národ preberie. Národ zatiaľ čím ďalej, tým viac stráda. Zdražovanie je nehanebné, istoty žiadne, a z lebo Fico je už z Gorily len lebo Haščák. Akoby bol jediný, všeomohúci, všadeprítomný.
220870
31.08.12,18:33
http://www.youtube.com/watch?v=iRZPlH0-Sc4&feature=player_embedded
Takto vyzerá Argentínsky kolaps.Ak k tomu príde aj tu tak východňárom nebude čo závidieť.http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/970-jak-prezit-ekonomicky-kolaps
dad111
31.08.12,20:33
Žiaľ, ale nahováraním ľudí aby neplatili dane nič nezlepšíme. Verím, že sa tie dane nakoniec rozkrádajú, zneužívajú. Ale to sme si na vine sami. My si volíme tých zlodejov. Len preto, že sa nám páči, keď nám sľubujú, že budeme platiť do spoločného menej. A oni sami pritom verejne vyhlasujú a chvália sa tým, že neplatia žiadne dane. Príkladom je aj jeden bývalý minister, ktorý sa aj tu na tomto fóre chválil, že neplatí žiadne dane a legálne. To predsa nemôže fungovať. ľudí treba hodnotiť podľa toho, aký podiel zo svojho zisku zaplatia. Jedine preukazovanie pôvodu majetku môže zabrániť zlodejom v rozkrádaní. Zamestnancov sa nikto nepýta na náklady, jednoducho im strhnú predpísané percentá. Prečo potom toto neplatí u všetkých?
KoxXxo
31.08.12,21:15
Gapo
01.09.12,08:24
No však to je to, správna poznámka.
misoft
01.09.12,14:02
Žiaľ, ale nahováraním ľudí aby neplatili dane nič nezlepšíme. Verím, že sa tie dane nakoniec rozkrádajú, zneužívajú. Ale to sme si na vine sami. My si volíme tých zlodejov. Len preto, že sa nám páči, keď nám sľubujú, že budeme platiť do spoločného menej. A oni sami pritom verejne vyhlasujú a chvália sa tým, že neplatia žiadne dane. Príkladom je aj jeden bývalý minister, ktorý sa aj tu na tomto fóre chválil, že neplatí žiadne dane a legálne. To predsa nemôže fungovať. ľudí treba hodnotiť podľa toho, aký podiel zo svojho zisku zaplatia. Jedine preukazovanie pôvodu majetku môže zabrániť zlodejom v rozkrádaní. Zamestnancov sa nikto nepýta na náklady, jednoducho im strhnú predpísané percentá. Prečo potom toto neplatí u všetkých?

Je to jednoduché! Oni (rozumej volení občania first category = elite) si totiž vždy prispôsobia zákony a podmienky tak, aby iní na nich platili a oni si len užívali.
Veď sa len obzri dozadu, koľko trvalo, kým zdvihli svoje "čisté paprče za zrušenie imunity (a to ešte si dali rôzne podmienky, aby sa ako-tak chránili).
Pozri sa, koľko zasadaní parlamentu je verejných, koľko ľudí (obyčajných) má možnosť povedať tam svoj názor. Je to bieda. Oháňajú sa rôznymi ochranami osoby, ale ich príjmy sú od nás, teda sú verejné - ale oni na to zabudli.
Pokiaľ nebudú prijaté také zákony, ktoré prikážu verejným činiteľom zverejňovať svoje majetkové pomery - dovtedy bude v politike bordel, svinstvo a korupcia.


Takýchto zákonov sa však nikdy nedočkáme!
pavol54
01.09.12,15:02
Je to jednoduché! Oni (rozumej volení občania first category = elite) si totiž vždy prispôsobia zákony a podmienky tak, aby iní na nich platili a oni si len užívali.
Veď sa len obzri dozadu, koľko trvalo, kým zdvihli svoje "čisté paprče za zrušenie imunity (a to ešte si dali rôzne podmienky, aby sa ako-tak chránili).
Pozri sa, koľko zasadaní parlamentu je verejných, koľko ľudí (obyčajných) má možnosť povedať tam svoj názor. Je to bieda. Oháňajú sa rôznymi ochranami osoby, ale ich príjmy sú od nás, teda sú verejné - ale oni na to zabudli.
Pokiaľ nebudú prijaté také zákony, ktoré prikážu verejným činiteľom zverejňovať svoje majetkové pomery - dovtedy bude v politike bordel, svinstvo a korupcia.


Takýchto zákonov sa však nikdy nedočkáme!
Každá politická moc má na zabezpečenie svojej moci výkonné zložky(polícia, súdnictvo, armáda) aby nerušene mohla realizovať svoje mocenské plány musí od tých druhých vybrať zdroje na to má finančné orgány. Sú len dve skupiny obyvateľov jedna čo realizuje svoju a moc včetne jej zabezpečenia a druhá ktorá dodáva zdroje. Nič viac a nič menej buď si v jednej a berieš pôžitky alebo si v druhej a dávaš.
Excise Duty
01.09.12,16:05
V tých voľbách demokratických je predsa čosi novô,
a to je, že hlas národ má a vyvolený slovo.

Pred dažďom rastú oblaky, pred voľbami zas sľuby,
po daždi rastu rýdziky, po voľbách - prázdne huby.

Pri voľbách národ vyberie si stranu milovanú,
po voľbách strana milovaná ho odloží - na stranu.

A pravda pravdou zostáva pod potmehúdskym slncom:
voliči prídu ku urnám a vyvolení - k hrncom.


Janko Jesenský, 17.07.1929
misoft
01.09.12,17:22
Ten Jesenský ako keby dopredu vedel, čo bude.
220870
01.09.12,17:37
Vyhlasujem zbierku na Grécke staré díry.Idú im zobrať príspevky .:)
citujem z http://finweb.hnonline.sk/c1-57277730-grecke-skrty-zasiahnu-najma-dochodky
bla bla bla .....Ďalšie peniaze chce premiér ušetriť znížením, úpravou alebo dokonca zrušením niektorých sociálnych príspevkov, napríklad "racionalizáciou" vyplácania rodinných prídavkov, či úpravou príspevkov pre invalidov. Plánuje tiež preskúmať, a prípadne aj zrušiť, štátny príspevok pre nevydaté dcéry, ktoré sú závislé od rodičov.
misoft
01.09.12,19:22
Ďalšie peniaze chce premiér ušetriť znížením, úpravou alebo dokonca zrušením niektorých sociálnych príspevkov, napríklad "racionalizáciou" vyplácania rodinných prídavkov, či úpravou príspevkov pre invalidov. Plánuje tiež preskúmať, a prípadne aj zrušiť, štátny príspevok pre nevydaté dcéry, ktoré sú závislé od rodičov.
Čo sa ešte nedozvieme, aké rôzne príspevky majú - pche - na nevydaté dcéry, na neoženených mužov, na nepomilovaných milencov a ohrdnuté milenky, na zdravých invalidných dôchodcov, na mladých starobných dôchodcov, na živých mŕtvych odkázaných ........

Rád by som videl tie ich "tabuľky".
220870
02.09.12,06:30
Čo sa ešte nedozvieme, aké rôzne príspevky majú - pche - na nevydaté dcéry, na neoženených mužov, na nepomilovaných milencov a ohrdnuté milenky, na zdravých invalidných dôchodcov, na mladých starobných dôchodcov, na živých mŕtvych odkázaných ........

Rád by som videl tie ich "tabuľky".
Ak si predstavím ,že na SK by prišiel nejaký občan USA ,alebo z Pobrežia Slonoviny a videl by, aké všemožné dávky poberajú miestny indiáni ,tiež by sa mu to asi zdalo na hlavu padnuté.Toto nevymysleli ľudia ,ale politici.Takto si získavajú na svoju stranu väčšinu hlúpeho stáda.Kam to speje je krásne vidieť na Grécku.Ak by ich únia nedotovala tak by sa zrejme momentálne medzi sebou podrezávali ,za jedlo.
pavol54
02.09.12,09:26
Vyhlasujem zbierku na Grécke staré díry.Idú im zobrať príspevky .:)
citujem z http://finweb.hnonline.sk/c1-57277730-grecke-skrty-zasiahnu-najma-dochodky
bla bla bla .....Ďalšie peniaze chce premiér ušetriť znížením, úpravou alebo dokonca zrušením niektorých sociálnych príspevkov, napríklad "racionalizáciou" vyplácania rodinných prídavkov, či úpravou príspevkov pre invalidov. Plánuje tiež preskúmať, a prípadne aj zrušiť, štátny príspevok pre nevydaté dcéry, ktoré sú závislé od rodičov.
máš predstavu koľko nejaká škrata musí zaplatiť aby si ju nejaký potencionálny Grék zobral? Alebo že by to bol príspevok na služby džigola?
220870
02.09.12,11:25
máš predstavu koľko nejaká škrata musí zaplatiť aby si ju nejaký potencionálny Grék zobral? Alebo že by to bol príspevok na služby džigola?
Presne to ma napadlo .Grékyne nie sú nejaké extra krásavice.Navyše sú dosť hnilé .Kto by to dobrovoľne živil.Vzhľadom na to že Grékov je v súčastnosti 11,5mil a do roku 2030 ich má byť len 7 mil tak tých starých neobrobených Harpií bude asi veľmi veľa.Taký rapídny úbytok obyvateľstva musí mať niekde príčinu.
misoft
02.09.12,21:23
Žeby to bol príspevok na prečistenie komínov?
jar88
03.09.12,07:32
Ak si predstavím ,že na SK by prišiel nejaký občan USA ,alebo z Pobrežia Slonoviny a videl by, aké všemožné dávky poberajú miestny indiáni ,tiež by sa mu to asi zdalo na hlavu padnuté.Toto nevymysleli ľudia ,ale politici.Takto si získavajú na svoju stranu väčšinu hlúpeho stáda.Kam to speje je krásne vidieť na Grécku.Ak by ich únia nedotovala tak by sa zrejme momentálne medzi sebou podrezávali ,za jedlo.
Pekne si to napísal,
vraj väčšinu hlúpeho stáda a ten zostatok, si ty?
-----------------------------------------------------
Či dokonca už do toho stáda ani nepatríš?
Pikoška
03.09.12,08:35
Pekne si to napísal,
vraj väčšinu hlúpeho stáda a ten zostatok, si ty?
-----------------------------------------------------
Či dokonca už do toho stáda ani nepatríš?Ahoj jardo, rada Ťa vidím. Aj čísielko tam patrí. Do toho hlupého stáda. Čítaj pozornejšie. Len väčšina zo stáda zvolila jednofarebných. Česť menšine.;) Zo stáda.:)
misoft
03.09.12,14:47
Ja som chcel voliť týchto:
http://www.coolnalepky.sk/199-312-large/klokan.jpg
lenže neboli na súpiske súťažiacich o politický válov.
pavol54
03.09.12,15:19
Ahoj jardo, rada Ťa vidím. Aj čísielko tam patrí. Do toho hlupého stáda. Čítaj pozornejšie. Len väčšina zo stáda zvolila jednofarebných. Česť menšine.;) Zo stáda.:) a tí čo si myslia že nie sú súčasťou hlúpeho stáda nevolili, a pretože nevolili kto im vládne no predsa tí, ktorých si zvolila väčšina hlúpeho stáda. Je v tom rozdiel?
trisestri
10.09.12,17:56
220870
10.09.12,18:04
Prečo myslíte sa začiatkom roku nepodarilo sprevádzkovať nový daňový systém?lebo niekomu vadil a bol sabotovaný.
ivuliatko
11.09.12,18:21
Sme na druhom mieste :)
srska
11.09.12,18:24
Prečo myslíte sa začiatkom roku nepodarilo sprevádzkovať nový daňový systém?lebo niekomu vadil a bol sabotovaný.to kde písali, hovorili alebo konštatovali???
pavol54
11.09.12,18:40
Sme na druhom mieste :)
"dočkaj času ako hus klasu" - aj to sa zmení
Letko
12.09.12,03:53
účtovník 007
14.09.12,07:13
KONEČNE:

http://ekonomika.sme.sk/c/6529278/madaric-reality-show-idiotizuju-spolocnost.html

No pán minister sa asi reinkarnoval z Marsu, keď ho tak prekvapila vulgárnosť vysielania.
Ja neviem, ale obmedzovanie, zákazy a príkazy. Na to máme predsa na TV tlačítko, prípadne rodičovské zámky, viac výletov do prírody, rozne spoločenské hry v kruhu rodiny a je po probléme. Ja sa pýtam, obmedzením stupídnych programov stúpne inteligencia tohto národa?
Letko
14.09.12,07:26
No pán minister sa asi reinkarnoval z Marsu, keď ho tak prekvapila vulgárnosť vysielania.
Ja neviem, ale obmedzovanie, zákazy a príkazy. Na to máme predsa na TV tlačítko, prípadne rodičovské zámky, viac výletov do prírody, rozne spoločenské hry v kruhu rodiny a je po probléme. Ja sa pýtam, obmedzením stupídnych programov stúpne inteligencia tohto národa?

Inteligencia možno nestúpne, len sa prestane znižovať. Daj inteligentného človeka medzi blbcov, vtiahnu ho medzi seba a začne upadať aj on, lebo je to pohodlnejšie.
Antea
14.09.12,11:49
Inteligencia možno nestúpne, len sa prestane znižovať. Daj inteligentného človeka medzi blbcov, vtiahnu ho medzi seba a začne upadať aj on, lebo je to pohodlnejšie.
Plne s tebou súhlasím, vzdá boj s hlupákmi, je to ako bojovať s veternými mlynmi. A najhoršie je, že na teba pozerajú ako mucha Puk, a vôbec nevedia čo im hovorím, ešte z teba urobia blbca, tak sa nečuduj, že to vzdá. Podotýkam vôbec nezáleží na dosiahnutom stupni vzdelania tých hlupákov.
220870
15.09.12,05:13
to kde písali, hovorili alebo konštatovali???
Viem to od jedného veľkopodnikateľa(veľkozlodeja).