romiada
14.03.12,09:41
Dobry den, vie mi prosim niekto poradit: mam spoločníka firmy ktorý je zároveň konateľom a zamestnancom na polovičny uvazok. Mzda je vo vyške polovice minimalnej mzdy. Dosiahol sice za rok 2011 6 -nasobok min.mzdy a zaroven menej ako 12 nasobok, ale aj tak neviem ako posudzovat narok na premiu ak ma ako spolocnik narok na vyplatenie podielu na zisku a musim sa riadit navyse aj bodom 4. v paragrafe 32a ods.1 pism a) ? Nema narok na tu premiu aj ked spolocnost bola napriklad za rok 2010 v strate a v tom pripade sa mu ziadny zisk nevyplatil? Posudzuje sa to podla coho prosim? Lebo v jednom clanku som nasla toto: ak je podiel vyplateny, straca narok....... a ked vyplateny nebol, lebo bola strata?

Zamestnávateľ, ktorý je obchodnou spoločnosťou alebo družstvom a chce svojim zamestnancom vyplatiť podiel na zisku spoločnosti, zabráni týmto úkonom poskytnutie zamestnaneckej prémie. V prípade teda, že zamestnanec, ktorý nemá účasť na základnom imaní (resp. nevlastní obchodné podiely v spoločnosti) a zamestnávateľ mu vyplatí podiel na zisku, automaticky stratí nárok na zamestnaneckú prémiu.
Dakujem