miroSF
14.03.12,10:23
Dobrý deň,
Mám firmu v ktorej moji zamestnanci využívajú služobné vozidlá aj mimo pracovnej doby. Zaujímalo by ma či máte skúsenosti s monitorovaním takýchto vozidiel, pretože náklady na pohoné hmoty sú teraz príliš vysoké. Konkrétne mám na mysli služby http://www.movys.sk/monitorovanie-vozidiel.html . Máte s tým niekto skúsenosti a oplatí sa do toho investovať ?
lubko6394
14.03.12,09:48
Prečo chceš monitorovať ? Tým ľuďom si dal dôveru a dal im šancu používať služobné vozidlá. To monitorovanie by malo význam v pracovnej dobe, ale po nej veď by mi to pripadalo ako kontrola či Ti nechodia za manželkou, keď si ešte vo firme...
Konieckoncov by to malo byť uvedené v knihách jázd a podľa nich by mal účtovník deliť služobné a neslužobné náklady. Asi by som to riešil nejakými limitmi za používanie auta na súkromné účely, alebo len vysvetlením jednotlivým pracovníkom aby sa krotili. Ale aj tak neviem či tá energia vynaložená na presné vykazovanie resp. monitorovanie by neprevyšovala dnešné náklady.
jahoszmsk
14.03.12,16:25
veľa firiem v Ke si monitoruje svoje autá, či už nákladné alebo aj osobné, práve kvôli vysokým nákladom na PHM. pozri aj
http://www.gpsdozor.sk/
Querre
10.07.13,10:40
Zdravim,rozhodol som sa,ze zavediem system na monitorovanie vozidiel vo firrme.Chcel by som sa spytat na vase skusenosti,popripade na co si dat pozor a na co nezabudnut.Jedna sa o osobne automobily(do 3,5t)

Dakujem
Sitak
11.07.13,11:17
Nam sa tieto systemy osvedcili,co sa tyka uspory PHM aj celkoveho vyuzivania sluzobnych automobilov.Samozrejme zamestnanci su informovani o monitoringu,ma to aj psychologicky efekt.
Querre
15.07.13,07:01
nieco take by som chcel dosiahnut aj u seba,predsalen ked ludia vedia,ze ich moze nadriadeny kontrolovat aj na dialku spravaju sa trocha inak.Vedeli by ste mi povedat priblizne kolko sa u vas ukazala uspora na PHM?
Sitak
16.07.13,08:51
vyuzivame jednoduchy sposob monitoringu,v podstate iba polohu na mape v realnom case a prejdenu trasu.Takze uspora je v tom,ze uz sa nerobi tolko sukromnych zachadzok.Takze uspora je individualna.Monitorovanie stavu paliva v nadrzi nevyuzivame
Jeremy21
17.07.13,17:18
u nas vo firme vyuzivame monitoring vozidiel cez spolocnost TDT,vyuzivame monitoring nakladnych utomobilov aj osobnych.Vyhodou takehoto systemu je moznost sledovania cez aplikaciu pramo v smart phone,alebo tablete.
Querre
18.07.13,07:44
da sa tam vygenoravat aj kniha jazd,atd....Popripade ake vsetky funkcie ma tento system?
Jeremy21
19.07.13,09:44
samozrejme knihu jazd mozte stiahnut vo formate PDF priamo do PC
Jerry222
22.07.13,09:30
Truck data technology pre nás zabezpečuje komplet monitoring,vrátane kariet vodičov a elektronických tachografov.I keď sa nejedná o automobily do 3,5t sme maximálne spokojný.Vedia zabezpečiť aj školenie vedúcich pracovníkov a samotných vodičov
Querre
25.07.13,08:42
robia aj skolenia ked sa nejedna o nakladne automobily,predsalen to bude jednoduchsi system
Sitak
26.07.13,09:00
pri osobnych autach vam bude stacit vyskolit veducich pracovnikov,pokial sa nebude jednat o nejake zlozity system
Sharapp
29.07.13,08:37
mohli by ste mi prosim vas prezradit mesacne naklady?
Olinqu
01.08.13,06:25
Podla mna je to spravne rozhodnutie.Pokial budu vediet zamestnanci,ze su monitorovani tak sa budu spravat zodpovednejsie a tym sa usetria firme nemale naklady.Dnes uz je tychto systemov mnozstvo a staci si len vybrat podla vasich poziadaviek
Querre
02.08.13,07:37
samozrejne nejedna sa o buzeraciu zamestnancov,ale o zefektivnenie nakladania s prostriedkami firmy.V dnesnej dobe je kazde usetrene euro dobre
Jeremy21
05.08.13,08:15
na každý automobil to vychádza 9,90e a počiatočný poplatok vo výške 169e
Sharapp
06.08.13,07:30
dakujem,uz mam predstavu
Olinqu
19.08.13,07:55
urcite s tymto suhlasim.Kontroling je dolezity.Je to podobne ako zavedenie snimacov pre zaznamenavanie prichodov a odchodov zamestnancov.V sucastnej dobe uz takmer vsetci prechadzaju na tieto systemy.Ulahci to aj pracu zamestnancom,ktory maju na starosti vyhodnocovanie
Jeremy21
23.08.13,09:31
viem z vlastnej skusenosti,ze to o dost ulahci pracu.Doba pokrocila a je to jednoduchsie ako sa hrabat v papieroch a staskach
Sitak
26.08.13,07:17
chcem sa spytat o kolko automobilov sa jedna?
taiko
26.08.13,08:14
Moj kamarat ma firmu, ktora sa tomu venuje. www.sotersat.com. Vedia urobit aj vselijake veci site na mieru. (podla toho co spominal, niekedy mi tie poziadavky klientov pridu az smiesne :-D ). Firma je sice v NL, ale developer hovori po Slovensky
taiko
26.08.13,08:18
Doveruj, ale preveruj. Ked ma raz niekto auto pouzivat na sluzobne ucely, tak by si mal moznost skontrolovat, ci sa tak naozaj deje. S tymi knihami jazd si snad zartoval, ci?
Querre
02.09.13,08:07
ja nic zvlastne v podstate nepotrebujem.Jedna sa o 5-6 dodaviek u ktorych myslim,ze by sa dalo usetrit nejake uro hospodarnejsim pouzivanim
Querre
05.09.13,07:54
5 az 6 dodaviek do 3,5t
Sitak
09.09.13,08:52
tak to vam bude stacit jednoduchy system,ziadne tachografy.Firma TDT vam to vie zabezpecit.Popripade mozem poslat do sukromnej spravy kontakt na velmi ochotnu obchodnu zastupkynu od nich
Querre
16.09.13,08:09
to by som bol vdacny
Querre
24.09.13,10:35
mozem povedat,ze absolutna spokojnost s komunikaciou s obchodnym zastupcom.Uz sa len na vlastnej kozi presvedcit o funkcnosti a naslednych usporach PHM.Dakujem velmi pekne
anacho
03.12.13,14:05
My už niekoľko rokov spolupracujeme s touto firmou: http://www.wimc.sk/ - sme fakt spokojní - dosť nám to zjednodušilo účtovníctvo a zamestnanci sú viac zodpovední a utrácajú menej - tj. nevymyslaju si zbytocne jazdy. Mame od nich aj alarmy a tiez Mobileye - fakt sa nemozem stazovat. Ked nam minuly rok ukradli z garaze mercedes - este v noci mi volali, kde sa nachadzam a kto soferuje auto, takze na 2. den sme ho uz mali doma. Navyse ten monitoring vyuzivame aj na zahranicne prac. cesty a to sa nam fakt dost vyplatilo - lebo zamestnanci si zvykli z casu na cas jednoducho odskocit na dovolenku..fakt mozem len odporucat.. v sucasnosti druha skvela investicia bola VOIP - ta nam setri obrovske mnozstvo penazi na komunikacii so zamestnancami, pretoze s nimi telefonujeme cez net - tiez vrelo odporucam - to nam zabezpecila tato firma: http://www.exetra.sk/. Prvotne naklady sice boli dost vysoke - no uz po roku sa nam to vratilo naspat..
taiko
03.12.13,14:09
zaujimave exetra.sk robila aj stranku pre wimc.sk
anacho
10.12.13,11:56
..je to možné, kontakt sme dostali od pana Majerskeho z Wimc - oni VOIP využívajú vraj tiež, tak predpokladam ze tiez od nich..oslovovali sme aj iné firmy napr. myslim ze peoplefone či tak nejak - ale exetra nám vyšla najviac v ústrety - tak cenovo, časovo ako aj prístupom a servisom..