Chokma
14.03.12,10:40
Ahojte!
Rozmyslala som, ci to nedat do kaviarne, napokon som sa rozhodla hodit to do kultury, lebo to, co nam media ponukaju svojim sposobom kulturou je alebo by malo byt.
Uplne ma dnes rozhodila jedna vec - urcite kazdy poznate Modre z neba a ich stranku na facebooku. Citala som tam dnes viacero prispevkov ohladom rodiny, ktora byva nedaleko nas - zo zameny manzeliek. Vacsina z nich bolo vymazanych, pritom neobsahovala ziadne vulgarizmy, len poukazovali na to, ze idu pomahat niekomu, kto si ich pomoc nebude vazit a aby si dali pozor. Aj moj prispevok zmazali - bol bez vulgarizmov. Navyse mi zabolkovali pristup - nieco pisat na nastenku a komentovat. Tak som sa kvalitne nas... nasrdila :) a zalozila som skupinu Modre z neba bez cenzury ako zadostucinenie, kde si ludia mozu pisat svoje osobne pohlady bez cenzury, bez mazania... hlavne ide o to, aby tam pisali ludia, ktori poznaju skutocnu situaciu tych, ktorym Modre z neba pomaha. Z hlbky duse verim, ze sa tam najdu aj taki, ktori si pomoc skutocne zasluzia, doteraz som im fandila a vyvysovala do neba ako pomahaju, teraz som rozcarovana a zacinam mat pocit, ze je to len dalsia falosna charita, ze ide len o sledovanost a o pretrcanie sa sponzorov, ktore mi doteraz vobec nevadilo, ved napokon pomahaju, to je hlavne... Ale zda sa - figu borovu...
erzet
14.03.12,10:40
Chokma, nemôžem to na FB nájsť
trisestri
14.03.12,10:54
takych nazorov na vybranych ucastnikov Modreho z neba som cital viac,tak neviem co si mam o tom mysliet-nieco konkretnejsie?
http://www.zdravie.sk/sz/510/t1058363/p1/modre-z-neba-podvod.html
Chokma
14.03.12,11:07
Chokma, nemôžem to na FB nájsť

Tu je Modre z neba bez cenzury - https://www.facebook.com/#!/groups/204368239664030/ (https://www.facebook.com/#%21/groups/204368239664030/)
To sa ti zobrazi po prihlaseni, dala so to ako skupinu, nie ako stranku, aby ma este niekto neobvinil, ze sa hram na admina Modreho z neba...

A oficialna stranka Modre z neba - http://www.facebook.com/groups/204368239664030/#!/pages/Modr%C3%A9-z-neba/158855757482553 (http://www.facebook.com/groups/204368239664030/#%21/pages/Modr%C3%A9-z-neba/158855757482553)
Chokma
14.03.12,11:09
Akoze niekto si povie, ze somarina, ale totalne ma to dnes vzalo a uz prestavam verit v dobro... A to si myslim, ze ta moja viera v dobro nestoji na takychto platkoch. Ale to, co v poslednej dobe vidim, zazivam, to nema obdoby...
alabut
14.03.12,12:17
Uz davno som stratil vieru v charity vsetkeho druhu. Aspon duchovne ta podporujem. :-)
niella
14.03.12,18:38
Modré z neba nepozerám, raz, dvakrát mi stačilo, je to väčšinou o komercii a o vybičovaní emócií, aby bolo na čo sa pozerať.... kto chce pomáhať, nevnucuje sa a nevytrubuje to do sveta.... A nielen tento program, ale ani Markízu už dáááávno nemusím....
erzet
14.03.12,20:43
Dík
Darina1234
15.03.12,12:57
Ja si nepamatam, zeby nieko za komacov nemal elekriku.
Chokma
15.03.12,13:57
Ja si nepamatam, zeby nieko za komacov nemal elekriku.

Prepac, nejdem porovnavat sucasne politicke zriadenie a to minule, pretoze vobec o to nejde. Ale ak niekomu napises, aby si daval pozor, pretoze jeho pomoc vobec pomocou byt nemusi - pretoze napr. s tou elektrikou - zavedies mu opat elektriku, zaplatis mu ju na rok a o rok ho zas vypnu, pretoze sa na to vyprdne, tak to stoji na povazenie... ze to pomoc nie je. A oni ta este aj vymazu, ze co si dovolujes davat im namety na preverenie situacie a este ti aj bloknu pristup... Vilo by mohol ist potom pokojne na Lunik a stavat byty niekomu, kto mu ich o rok vrati zdevastovane. Nevravim, ze vsetky pripady z Modreho z neba su taketo, ale toto je prvy, ktory poznam a teda viem viac ako divaci, ktorym to pekne nadnesie Markiza, preto ma to prekvapilo na plnej ciare.
Llívia
15.03.12,14:06
Chokma, nechápem, čo ti na tom vadí. Neplatíš, nerieš. Snáď nechceš niekomu určovať, na čo má použiť vlastné peniaze. Poznáš niekoho, kto je v horšej situácii ako ten, kto bol vybraný do Modrého z neba? Čo ti bráni pomôcť mu? :rolleyes:
KoxXxo
15.03.12,14:32
Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?
Chokma
15.03.12,14:41
Chokma, nechápem, čo ti na tom vadí. Neplatíš, nerieš. Snáď nechceš niekomu určovať, na čo má použiť vlastné peniaze. Poznáš niekoho, kto je v horšej situácii ako ten, kto bol vybraný do Modrého z neba? Čo ti bráni pomôcť mu? :rolleyes:

Nechcem nikomu urcovat na co pouzije peniaze a vobec mi dokonca nevadi ak niekomu zavedu tu elektriku, ale vadi mi, ze divakov balamutia a ze mne a aj mnohym inym (nebola som sama, komu zmazali prispevky a blokli pristup) brania hovorit pravdu. A k tej otazke - ako vies, ze nepomaham? - pomaham, lebo osobne poznam a viem, ze niekto to skutocne potrebuje... bohuzial, ten, co sa prepiera na verejnosti, to velakrat nie je. A to ma mrzi. Takze tak.
Chokma
15.03.12,14:43
Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?

Myslim si, ze si to nezasluzi jedna rodina, ktora este len bude v telke. Poznam ich osobne. A viem, ze pomoc, ktoru im Modre z neba da, pomocou nebude. A ze si tento svoj nazor poviem na zaklade svojej osobnej skusenosti, tejto kvazicharite vadi... a verim, ze budem oznacena ako ta, ktora im zavidi a nedopraje. Lenze takto ich vidi kopec ludi v ich osade. Ak detom nepomozu inym sposobom, rodicia z nich spravia svoju kopiu, ktora nie je velmi chvalyhodna.
Chokma
15.03.12,14:48
Este tolkoto - ta skupina Modre z neba bez cenzury - nebola zalozena na osieranie Modreho z neba, ale preto, aby tam mohli pisat ludia, ktori osobne poznaju situaciu dotycnych - obdarovanych. A budem velmi rada, ak niekto z vas pozna, ale skutocne osobne niektore pripady z tej relacie a nie len tak ako nam ich nadnesu v telke, ze napise, ze to tak skutocne je alebo nie je. ;-)
Chokma
15.03.12,14:54
Livia, ak ty budes chciet napr. niekoho obdarovat, lebo v telke zbadas ich biedu a ja budem vediet, lebo ich jednoducho poznam osobne, ze ta ich bieda nie je skutocna alebo tvoj dar zahodia alebo ho predaju a kupia si alkac, tak povazujem za svoju povinnost ta s tym oboznamit a ak aj napriek tomu svoj dar das, je to uz tvoja vec. Lenze to je prave to, ze mi bolo odoprete pravo vec objasnit... nie preto, ze by som na niekoho utocila, ale ze niekomu to nehra do karat. A tuto temu som zaviedla prave na objasnovanie takychto veci, lebo mi to jednoducho lezi na srdci. Pretoze ludia by mali vediet, komu pomahaju a ci je ich dar pomocou.
Chokma
15.03.12,14:56
Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?

Po skusenosti s rodinou, ktora este len bude v telke, odpoviem takto: Neviem. Nepoznam osobne. Ty ano?
pavol54
15.03.12,15:18
1.šokovala ma správa že 30% z toho čo sa vyzbiera cez rôzne dobročinné nadácie ide na ich prevádzkovú réžiu. - nikdy žiadna pouličná kasička
2. raz pred obchoďákom ma otravoval v zime nejaký bezdomovec že už dávno nič nejedol dal som mu zo svojho nákupu rohlík nepoďakoval, zle na mňa pozrel otočil sa pi...l doslova, a keď is myslel že ho nevidím hodil rohlík do koša - nikdy nikomu nič
asi som cynik ale každý zdravý môže byť ako človek a živiť sa prácou, a chorí tiež dostanú na prežitie, poznám invalida ktorý robil asi rok a má vyšší dôchodok (a nezmyselne všetkým plytvá) ako moja mama čo celý život musela a chcela robiť, tak že spravidla nezomrú od hladu
veronikasad
15.03.12,15:24
1.šokovala ma správa že 30% z toho čo sa vyzbiera cez rôzne dobročinné nadácie ide na ich prevádzkovú réžiu. - nikdy žiadna pouličná kasička
2. raz pred obchoďákom ma otravoval v zime nejaký bezdomovec že už dávno nič nejedol dal som mu zo svojho nákupu rohlík nepoďakoval, zle na mňa pozrel otočil sa pi...l doslova, a keď is myslel že ho nevidím hodil rohlík do koša - nikdy nikomu nič
asi som cynik ale každý zdravý môže byť ako človek a živiť sa prácou, a chorí tiež dostanú na prežitie, poznám invalida ktorý robil asi rok a má vyšší dôchodok (a nezmyselne všetkým plytvá) ako moja mama čo celý život musela a chcela robiť, tak že spravidla nezomrú od hladu
Pavol, to si ešte nezažil správanie bezdomovcov, ktorých vozia na kožné oddelenie našej nemocnice. Po tom, čo som tam videla v januári min.roku, tiež im neprispievam.
Chokma
15.03.12,15:34
Este chcem povedat, ze ma ani tak neprekvapuje a ani nezazlievam, ked mi niekto neveri, resp. mi vycita, co tu pisem. Ak by som nemala tu svoju osobnu skusenost, tak by som velmi pravdepodobne reagovala rovnako, lebo som bola velkou fanusickou Vila a Modreho z neba. A chapem, ze moje svedectvo je pre ostatnych tu, ktori ma nepoznaju realne, platne velmi malo, lebo tiez by som to tak brala ako ze niekto hovori to, druhy tamto a comu verit? Jasne, ze Markize, ktora to krasne vymaluje. Bohuzial, to si presne myslim, ze len vymaluje. Normalne som sa pristihla, ze som nedoverciva aj voci tym rodinam, kde boli vazne chore osoby a pod. ze ci niektore z nich nie su kamuflaze ako ked zacinali s Postou pre teba, ze tam brali hercov... Ja vazne neviem, aka je pravda. Viem len o tej rodine, ktoru poznam. Preto by ma velmi zaujimali osobne svedectva inych, ktori tie rodiny poznaju. A skutocne by ma velmi potesilo, keby aspon par bolo skutocne takych, kde by islo o realnu pomoc.

Livia, aj ked sa nepozname, skus sa vzit do mojej situacie... keby si ty bola na mojom mieste... Ja som sa uz do tvojej vzila a chapem tvoju reakciu.
Xanti
15.03.12,17:51
Mne sa na Modrom z neba nepáči to,
že robia charitu za cudzie peniaze.

Boli sme oslovený ako firma, aby sme pre nich niečo robili.
Urobili sme, oni sa tým popíšili v TV aký ľudomili,
a nám faktúru zoškrtali tak, že nebolo ani na výplaty a odvody pre
zamestnancov čo tam robili, kde to na réžiu firmy. Predpokladám, že takto sa správajú ku každej fy. Keby aspoň uviedli, na projekte sa spolupodieľala fy tá a tá. Tak nepoviem pol slova, ale nechcieť zaplatiť ani len reálne náklady .... a radšej sa nerozčulujem.
misstka
15.03.12,18:11
mňa tiež veľmi sklamalo, ked som sa na FB dočítala, že idú pomôcť tej rodine. bolo to odvôvodnené tým, že prišlo najviac listov, ale je zaujímavé, že hned po odvysielaní relácie už písali, že im chcú pomôcť, takže tomu by som neverila. podľa mňa im ide len a len o sledovanosť.
ok, nie sú to moje peniaze, ale je mi to ľúto kvôli tomu, že je kopa rodín, ktoré majú tiež také problémy a často ani za ne nemôžu, nie ako tu ten chlap, čo robiť nechce.
Llívia
15.03.12,19:41
Livia, ak ty budes chciet napr. niekoho obdarovat, lebo v telke zbadas ich biedu a ja budem vediet, lebo ich jednoducho poznam osobne, ze ta ich bieda nie je skutocna alebo tvoj dar zahodia alebo ho predaju a kupia si alkac, tak povazujem za svoju povinnost ta s tym oboznamit a ak aj napriek tomu svoj dar das, je to uz tvoja vec. Lenze to je prave to, ze mi bolo odoprete pravo vec objasnit... nie preto, ze by som na niekoho utocila, ale ze niekomu to nehra do karat. A tuto temu som zaviedla prave na objasnovanie takychto veci, lebo mi to jednoducho lezi na srdci. Pretoze ludia by mali vediet, komu pomahaju a ci je ich dar pomocou.
:D:D:D Ušetri si čas s plnením tvojej "povinnosti" - NEPRISPIEVAM!!! niekomu len na základe toho, že je v telke ;););) A to sa týka aj tých kadejakých SMS-kových "biznisov" ;)

Pretoze ludia by mali vediet, komu pomahaju a ci je ich dar pomocou.
Len to píšeš na nesprávne stránky - pochybujem, že Lidl, dm drogerie a neviem aké firmy sponzorujúce Modré z neba, prídu zrovna na Poradu alebo na tebou založenú stránku na Facebooku, aby zistili, ako zle pomohli ;) A ľudia, ktorí si to prečítajú, sponzormi nie sú. Celé to povedie len k tomu, že sprostá Slovač bude závidieť ešte viac.

Niekedy (asi) minulý rok pomohlo modré z neba rodine - nepamätám si to presne, ale bola to babka, ktorá sa starla o 4 (?) deti. Ich rodičia boli tuším alkoholici a boli už po smrti. A asi im doma robili kúpeľňu alebo im zaviedli vodovod (?). Vážne si to nepamätám, nie je až také podstatné, čo dostali. Podstatné je, že tam boli ešte raz (asi vo vianočnom špeciály) a tam hovorili, ako im ľudia ZÁVIDELI, čo dostali, že ich ohovárali, že to vôbec nemali dostať, lebo aj tak budú z nich alkoholici ako ich rodičia. A to hovori deckám, ako keby tie mohli za svojich rodičov. A prorokujem, že takto to dopadne aj na to Facebooku - ohováranie, závidenie.
Llívia
15.03.12,19:46
1.šokovala ma správa že 30% z toho čo sa vyzbiera cez rôzne dobročinné nadácie ide na ich prevádzkovú réžiu. - nikdy žiadna pouličná kasička...
Kedysi sa dal daňový základ znížiť o zaplatený dar. Potom to bolo zrušené a Mikloš (? monžo nie on, ale niekto iný) povedal, že 9 z 10 SK, ktoré sa vyberú na daroch, idú naspäť do súkromného sektora, nie na dobročinnosť.

Kasičky? Ani ja nedávam (okrem Dňa narcisov - ak sa náhodou niekto objaví). "Kasičkárky" sa vždy tak zákerne postavia ku dverám do obchodu, takže sa im človek nevyhne :mad: Zažila som situáciu, že im pani slušne odmietla prispieť a jedna "kasičkárka" za ňou začala ironicky kričať, že "Ďakujeme".
Llívia
15.03.12,19:51
Livia, aj ked sa nepozname, skus sa vzit do mojej situacie... keby si ty bola na mojom mieste... Ja som sa uz do tvojej vzila a chapem tvoju reakciu.
Keby som ja bola na tvojom mieste, tak by mi to bolo u r..i :--- - z môjho to nejde, načo si ničiť zdravie tým, že ma to bude rozčuľovať/trápiť/...?
Nie som Vilova fanúšička. Nie som ani fanúšička Modrého z neba, pozerám to skutočne výnimočne (zabite ma - pozerala som ten vianočný špeciál, ale to bol jediný diel, ktorý som videla celý).
A dá sa zahrať aj fyzické postihnutie - v Čechách jedna tak hrala postihnutú športovkyňu, sedela na vozíčku, pritom jej nič nebolo a dokázala vybrať od ľudí tisíce CZK.
arizona
15.03.12,20:24
Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?
Ten chlapec zo vcera bol uzasny!

Mne osobne by sa viac pacilo,keby mu namiesto vyletu do Egypta,ci notebooku nasli sponzora,ktory by jeho tazko chorej matke platil stalu opatrovatelku,aby si aj chlapec uzil detstva,alebo sponzora,ktory by chlapcovi platil napr. studium,ked tu uz jeho matka nebude...

Ci je vyber ucinkujucich ferovi,alebo nie, neviem posudit. A tiez ma neprekvapuje, ze televizia zohana pripady,co im zvysia sledovanost. To je dnes bezne...zial :mee:
Ale stale verim tomu, ze ta pomoc,ci urobenie radosti tazko chorym,ci zomierajucim ludom je vo vacsine pripadov opravnena.

A zaroven ma stve, ze v 21.storoci ziju u nas ludia bez elektriny a bez inych zakladnych zivotnych potrieb a na hranici chudoby...:mee:
nokia007
15.03.12,21:07
čo koho do toho komu modré z neba pomáha?????!! čo vy to platíte? jasne ,ze to vymazali,oni to platia oni rozhodnu komu pomôzu. kto vám dáva právo rozhodovať o tom kto si ich pomoc zaslúzi??? ludská závisť nemá hranícc....mať tak vaše problémy a dôvody na jedovanie sa... divák tu nerozhoduje kto bude mať od modrého z neba pomoc,je to ich relácia za ich peniaze,a keď sa rozhodnú pomocť neakému zmrdkovi je to stále len a len ich vec!
Melnick
15.03.12,21:24
Modré z neba zo zásady nepozerám, ale jeden diel som si predsa nenechala ujsť. Išlo o odvysielanie príbehu, mojich bezprostredných susedov.
Priblížim Vám osud rodiny: Mladá rodinka s troma dcérami a posledným vytúženým synom Šimonkom - malého Šimonka, týždeň pred skončením prázdnin, zabila na chodníku mladá kočka s dvojtýždňovým vodičákom ,bývajúca cca 200 metrov od nás. Mama malého Šimonka sa tak trápila až sa do roka utrápila k smrti.
Modré z neba rodine vysnívali spolužiačky zo strednej školy. Možno sa chceli trošku aj zviditeľniť, ale to Modré z neba, by som rodine dopriala aj viackrát.
O mne síce v TV Narkóza nehovorili, ale iba ja viem .........


A druhý prípad ? Síce nebol predmetom vysielania, ale stal sa. Rodina zhodou okolností tiež so štyrmi deťmi - tri dievčatá a jeden chlapec. Elektrika odpojená, svietili sviečkami a chodili nakupovať do môjho obchodu na sekeru vždy keď uvideli moje auto pred obcodom.

Darmo ma predavačky odhovárali, aby som im nič nedala, keď som uvidela niektoré s tých detí s papierikom v ruke, zoznamom čo majú "kúpiť" a otáznikom v očiach, či budú mať kurča a salámu, bola som hluchá a slepá voči rečiam mojich predavačiek.
Keď sa účet vyšplhal nad 10000.- vtedy ešte slovenských korún - spozornela som a začala som načúvať mojim zamestnancom.

Záver? Ku mne chodili "nakupovať na sekeru" potraviny a za "hotové " chodili kupovať chľast do iného obchodu.
Či sa mi tie peniaze vrátili to ponechám na Vás, aby ste si domysleli. Takže tak.

A príbeh s "kasičkami" mám tiež, ale ten až po 31. marci,ak bude téma aktuálna, je trocha dlhší.........ale do kasičiek určite neprispievam !!!!!!
korela
15.03.12,22:13
Chokma určite nečakala, že sa dočká toľkého hlbokého nepochopenia.
Ide jej o princíp. Čo popisuje, je adresné.
V prípade Chokmy by ma tieto príspevky naštartovali iba k podpisovej akcii v obci spolu so starostom a hodiť to do druhej TV. Prinajmenšom.
Chokma nerobí sudcu, Chokma otvára ľuďom iba oči.

Čo sa týka sledovanosti, aj s ich koláčikmi (Rusko), tak tento človek sa tiež veľmi negatívne podpísal svojou programovou štruktúrou hneď od začiatku pod zdravotný stav obyvateľstva. Vysielať Akty X o 14.00 v bežný deň, aby to mohli sledovať aj deti, hanba je slabé slovo.Vtedy som si o ňom urobila úsudok, ktorý som dodnes nezmenila.
Nemám rada zneužívanie a manipuláciu akéhokoľvek druhu.
Držím Chokme palce, nech to dotiahne.

Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.
SamuelSK
15.03.12,22:17
torchu matematiky

kolko stoji 1 sekunda reklamneho priestoru v "TV" pocas "peak tajmu" resp, vo vysokej sledovanosti?

kolko stoji 1 relacia a vydavky (uplatnia si to aspon ako "naklady" v ucte?)

co ja viem, daju tak do 30 000 eur na 1 relaciu?

3-5 tisic na 30 sekund ? kolko reklamy tam vopcaju ? 6-8minut na kazdych 22-28 minut filmu?

hmm, nemam relevantne udaje, ale tak isto nejdu do minusu :)

preto nepozeram TV :D nech sa zadrhnu s reklamami..
ewita888
15.03.12,22:30
Chokma určite nečakala, že sa dočká toľkého hlbokého nepochopenia.
Ide jej o princíp. Čo popisuje, je adresné.
V prípade Chokmy by ma tieto príspevky naštartovali iba k podpisovej akcii v obci spolu so starostom a hodiť to do druhej TV. Prinajmenšom.
Chokma nerobí sudcu, Chokma otvára ľuďom iba oči.

Čo sa týka sledovanosti, aj s ich koláčikmi (Rusko), tak tento človek sa tiež veľmi negatívne podpísal svojou programovou štruktúrou hneď od začiatku pod zdravotný stav obyvateľstva. Vysielať Akty X o 14.00 v bežný deň, aby to mohli sledovať aj deti, hanba je slabé slovo.Vtedy som si o ňom urobila úsudok, ktorý som dodnes nezmenila.
Nemám rada zneužívanie a manipuláciu akéhokoľvek druhu.
Držím Chokme palce, nech to dotiahne.

Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.
a ja neznášam, nenávidím počítačové hry, kde krv tečie potokom.. skúste mrknúť do detskej izby, tam to všetko začína.. darmo budete kritizovať TV.. svet je teraz taký.. a lepšie to už nebude..
bohužial...
alabut
15.03.12,22:46
Prispevok darovany jednemu chudakovi bol odobraty druhemu chudakovi ... napisal Tolstoj. Toto je princip celej charity, najprv vyrobime chudakov, potom ich obdarujeme, aby sme ulahcili svedomiu a otvorili si cestu do raja, lebo, co ked nahodou existuje. :-)
KoxXxo
15.03.12,23:17
Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.


Gen. riaditeľke sa nečudujem, sledovanosť nepustí a urobia pre ňu všetko. Ja sa čudujem ľuďom, ktorý to kritizujú, ale deň pre nich začína teleránom. To je diagnóza.
korela
15.03.12,23:35
Gen. riaditeľke sa nečudujem, sledovanosť nepustí a urobia pre ňu všetko. Ja sa čudujem ľuďom, ktorý to kritizujú, ale deň pre nich začína teleránom. To je diagnóza.
Všetko? V koho záujme?
Všetci vieme, že je to o peniazoch. Peniaze nie sú všetko. Za peniaze si čistú dušu ešte nikto nekúpil.
K dg - ja ňou netrpím. Ja si vyberám čo čítam, počúvam, pozerám.
korela
16.03.12,00:01
a ja neznášam, nenávidím počítačové hry, kde krv tečie potokom.. skúste mrknúť do detskej izby, tam to všetko začína.. darmo budete kritizovať TV.. svet je teraz taký.. a lepšie to už nebude..
bohužial...
Detské izby. Ako u koho.
"Masmédium z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Masmédium (obyčajne v množnom čísle; iné názvy: masové médium, médium) je:


v užšom zmysle masovokomunikačný (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Masovokomunika%C4%8Dn%C3%BD&action=edit&redlink=1) prostriedok (iné názvy hromadný oznamovací prostriedok, prostriedok hromadnej komunikácie, prostriedok masovej komunikácie) – pozri aj prostriedok (http://sk.wikipedia.org/wiki/Prostriedok) a masová komunikácia (http://sk.wikipedia.org/wiki/Masov%C3%A1_komunik%C3%A1cia)
v širšom zmysle aj príslušné zariadenie, inštitúcia či organizácia.

Masmédiá sú tá časť, skupina médií, ktoré sú špecificky navrhnuté tak, aby zasiahli veľmi veľké obecenstvo (typicky aspoň tak veľké ako celé obyvateľstvo štátu).
Je to široko rozšírený sprostredkovateľ informácií všetkého druhu ako tlač, rozhlas, televízia a pod. Hoci masmédiá predstavujú vysokohodnotný kultúrny výdobytok, stavajú pred filozofiu kultúry otázky svojimi sčasti negatívnymi kultúrnopolitickými účinkami. Nevyhnutnosť oslovovať všetkých a obracať sa preto na „priemerného recipienta“, má okrem iného tieto následky:


to, čo sa ponúka, predkladá sa spravidla na všeobecne zrozumiteľnej úrovni, s čím nevyhnutne súvisí zjednodušovanie, nepresné formulácie, banálne doplnky a pod., z čoho podpriemerne vzdelaní prijímatelia, ktorých je väčšina z publika, prijímajú hlavne heslá a prosté obraty bez toho, že by si premysleli celok;
ak tieto heslá „stvárňujú“ jazyk, tak sa masmédiá cítia nútené, prispôsobovať sa tomuto jazyku, čím sa legalizuje toto „spriemerňovanie“ jazyka.

Masmédiá vznikli v 20. rokoch 20. storočia s príchodom celoštátnych rozhlasových sietí a s hromadným rozširovaním novín a časopisov. Masmediálne publikum predstavuje podľa niektorých výkladov tvarovateľnú masovú spoločnosť so špeciálnymi charakteristickými vlastnosťami, zvlášť atomizovanie alebo nedostatok pospolitosti, ktoré sa javí obzvlášť prípustné vplyvu súčasných masmédiálnych techník ako reklama a propaganda. Popularitu získava aj v blogosfére pri odkazovaní sa na média hlavného prúdu."


Bod 1 a 2 hovoria za všetko.

Takže mne stále z toho vychádza iba jedno, že vedia čo činia.
Ostatné je na ľuďoch. Na jednotlivcovi. Každý má slobodnú vôľu, každý sa rozhoduje sám za seba, za svoju rodinu.
Prečo sa má človek nechať deformovať?
korela
16.03.12,00:02
čoho podpriemerne vzdelaní prijímatelia, ktorých je väčšina z publika, prijímajú hlavne heslá a prosté obraty bez toho, že by si premysleli celok;
korela
16.03.12,00:02
čoho podpriemerne vzdelaní prijímatelia, ktorých je väčšina z publika, prijímajú hlavne heslá a prosté obraty bez toho, že by si premysleli celok;
alabut
16.03.12,00:07
Firmy sa zmenili, uz nevyrabaju tovar alebo vykony, dnes kazda firma vyraba peniaze a vyslednemu produktu prisposobi vsetko. Je to ako v prirode, cim viac penazi, tym vacsi revir. Akurat zviera ma iba taky revir, ktory dokaze samo usledovat, iba clovek najde hlupakov, ktori mu ho pomozu zvacsit v nadeji, ze im ostane nejaka kost z hodovania velkych. Asi je tak svet velkym strojitelom naprogramovany. :-)
korela
16.03.12,00:20
Firmy sa zmenili, uz nevyrabaju tovar alebo vykony, dnes kazda firma vyraba peniaze a vyslednemu produktu prisposobi vsetko. Je to ako v prirode, cim viac penazi, tym vacsi revir. Akurat zviera ma iba taky revir, ktory dokaze samo usledovat, iba clovek najde hlupakov, ktori mu ho pomozu zvacsit v nadeji, ze im ostane nejaka kost z hodovania velkych. Asi je tak svet velkym strojitelom naprogramovany. :-)

V duchu tvojho príspevku, má človek ešte svoj revír, alebo je ľudstvo už za plotom ZOO?
Snáď nám zostáva ešte slobodná vôľa.
Chokma
16.03.12,05:14
čo koho do toho komu modré z neba pomáha?????!! čo vy to platíte? jasne ,ze to vymazali,oni to platia oni rozhodnu komu pomôzu. kto vám dáva právo rozhodovať o tom kto si ich pomoc zaslúzi??? ludská závisť nemá hranícc....mať tak vaše problémy a dôvody na jedovanie sa... divák tu nerozhoduje kto bude mať od modrého z neba pomoc,je to ich relácia za ich peniaze,a keď sa rozhodnú pomocť neakému zmrdkovi je to stále len a len ich vec!

Neviem, ci pisem po eskimacky... asi ano. Ja nikomu nekafrem do rozhodnutia utratit peniaze a ani nezavidim. Bola by som skutocne rada, keby niekomu spravili kupelnu a ta kupelna by tam stala aj o rok. Hneva ma, ze to tak jednoducho nebude a nielenze nebude, ze to tak ani teraz nie je... ze niekto si napise, ze rodina sa uplne zmenila, pritom houby a ked si ja dovolim otvorit hubu a dovolim si len jednoducho bez vulgarizmov nesuhlasit a svoj prispevok zargumentovat tym, ze zijem v ich okoli, tak si to vymazu. Neviem ako vy, ale toto nie je sloboda slova. Media to aspon tak vykrikuju, ze tu mame roznost nazorov. Vobec by som preto takyto postup necakala.
A nejde mi tu len o Lidl, Dm a tie firmy, lebo si myslim, ze tym tiez zalezi na tom, aby ludia nevideli, ze vlastne ich pomoc nebola pomocou, ze islo len o ich reklamu... ide o to, aby ste to vedeli vy ako divaci. Lenze tak ako sa to dotklo mna sa to dotkne vas az ked sa vas to bude osobnejsie tykat, ked budete poznat skutocnost a dovolite si v dobrej voli upozornit niekoho na to - ja som to fakt robila v dobrej voli - myslela som si, ze si to nejako preveria, alebo aspon napisu, ze dakuju za podnet, ze to budu riesit a uvidia ako nasmeruju svoju pomoc, lenze stalo sa, co som napisala, preto sa ma to tak dotklo - lebo som zacala mat pocit, ze nejde vskutku o nejake preukazovanie dobra...

A tej rodine sa snazilo pomoct uz vela ludi, bohuzial ich pomoc sa minula ucelu, este im boli na smiech... V ich osade je viac takych rodin. Ich rodicia su alkoholici, dokonca aj fetaci a dokonca sa k svojim rodicom vratili z detskych domovov a cele to pokracuje. Takze si aspon nezakryvajme oci a nehrajme sa na velku premenu ako nam to aj Vilo v Markize namaluje, ze nastala. Nic sa nezmenilo, kazdy sa moze presvedcit a ist tam bez televiznych kamier...

Za tento moj nazor som bola cenzurovana. Ze nesuhlasim so sladkym Vilovym zaverom, ze rodina sa zmenila. Kto chce pochopit, tak moje rozhorcenie pochopi a kto nie, tak nie. Mozno raz, ked zazije cosi podobne a ja mu potom poviem, preco to niekde vypisuje a preco sa rozhorcuje...;)
Chokma
16.03.12,05:23
Chokma určite nečakala, že sa dočká toľkého hlbokého nepochopenia.
Ide jej o princíp. Čo popisuje, je adresné.
V prípade Chokmy by ma tieto príspevky naštartovali iba k podpisovej akcii v obci spolu so starostom a hodiť to do druhej TV. Prinajmenšom.
Chokma nerobí sudcu, Chokma otvára ľuďom iba oči.

Čo sa týka sledovanosti, aj s ich koláčikmi (Rusko), tak tento človek sa tiež veľmi negatívne podpísal svojou programovou štruktúrou hneď od začiatku pod zdravotný stav obyvateľstva. Vysielať Akty X o 14.00 v bežný deň, aby to mohli sledovať aj deti, hanba je slabé slovo.Vtedy som si o ňom urobila úsudok, ktorý som dodnes nezmenila.
Nemám rada zneužívanie a manipuláciu akéhokoľvek druhu.
Držím Chokme palce, nech to dotiahne.

Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.

diky za pochopenie...
nahodila som to na porade napr. preto, ze si to tu precitate ako divaci viaceri a tiez preto, lebo ste zovsadial a ze budete vediet povedat svoje osobne svedectva, kedze po tej cenzure sa moja malicka dovera v objektivnost medii vyparila. radsej uverim neosobnym nickom, pre mnohych som ja neosobny nick... ako telke. keby ma necenzurovali tak hrubo, tak by som sa nad to povzniesla, jednoducho by som si povedala, ze nik nemoze vsetko odkontrolovat a ze kazdy z nas pomoze ako sa da a co clovek s pomocou urobi, to je uz na nom... lenze preco mi blokli pristup a vymazali prispevky - nielen moje, ale aj dalsich ludi - aby to, co maluju, bolo dokonale. ;)
Chokma
16.03.12,05:29
Modré z neba zo zásady nepozerám, ale jeden diel som si predsa nenechala ujsť. Išlo o odvysielanie príbehu, mojich bezprostredných susedov.
Priblížim Vám osud rodiny: Mladá rodinka s troma dcérami a posledným vytúženým synom Šimonkom - malého Šimonka, týždeň pred skončením prázdnin, zabila na chodníku mladá kočka s dvojtýždňovým vodičákom ,bývajúca cca 200 metrov od nás. Mama malého Šimonka sa tak trápila až sa do roka utrápila k smrti.
Modré z neba rodine vysnívali spolužiačky zo strednej školy. Možno sa chceli trošku aj zviditeľniť, ale to Modré z neba, by som rodine dopriala aj viackrát.
O mne síce v TV Narkóza nehovorili, ale iba ja viem .........


A druhý prípad ? Síce nebol predmetom vysielania, ale stal sa. Rodina zhodou okolností tiež so štyrmi deťmi - tri dievčatá a jeden chlapec. Elektrika odpojená, svietili sviečkami a chodili nakupovať do môjho obchodu na sekeru vždy keď uvideli moje auto pred obcodom.

Darmo ma predavačky odhovárali, aby som im nič nedala, keď som uvidela niektoré s tých detí s papierikom v ruke, zoznamom čo majú "kúpiť" a otáznikom v očiach, či budú mať kurča a salámu, bola som hluchá a slepá voči rečiam mojich predavačiek.
Keď sa účet vyšplhal nad 10000.- vtedy ešte slovenských korún - spozornela som a začala som načúvať mojim zamestnancom.

Záver? Ku mne chodili "nakupovať na sekeru" potraviny a za "hotové " chodili kupovať chľast do iného obchodu.
Či sa mi tie peniaze vrátili to ponechám na Vás, aby ste si domysleli. Takže tak.

A príbeh s "kasičkami" mám tiež, ale ten až po 31. marci,ak bude téma aktuálna, je trocha dlhší.........ale do kasičiek určite neprispievam !!!!!!

Diky za tu osobnu skusenost. Takto nejako si to predstavujem. Chcem vediet ako to vidia ludia z okolia. BEZ CENZURY. A skutocne ma tesi, ze su aj pozitivne pripady. Ako som uz zdoraznila, nejde o osieranie relacie, ale o PRAVDU. Tu, ktoru mne zakazali hovorit na svojej stranke... ;)
alabut
16.03.12,05:30
Nemyslim si, ze ludstvo je za plotom, slobodna vola je iluzia. :-)
Llívia
16.03.12,05:40
...
A nejde mi tu len o Lidl, Dm a tie firmy, lebo si myslim, ze tym tiez zalezi na tom, aby ludia nevideli, ze vlastne ich pomoc nebola pomocou, ze islo len o ich reklamu... ide o to, aby ste to vedeli vy ako divaci. Lenze tak ako sa to dotklo mna sa to dotkne vas az ked sa vas to bude osobnejsie tykat, ked budete poznat skutocnost a dovolite si v dobrej voli upozornit niekoho na to - ja som to fakt robila v dobrej voli - myslela som si, ze si to nejako preveria, alebo aspon napisu, ze dakuju za podnet, ze to budu riesit a uvidia ako nasmeruju svoju pomoc, lenze stalo sa, co som napisala, preto sa ma to tak dotklo - lebo som zacala mat pocit, ze nejde vskutku o nejake preukazovanie dobra...

A tej rodine sa snazilo pomoct uz vela ludi, bohuzial ich pomoc sa minula ucelu, este im boli na smiech... V ich osade je viac takych rodin. Ich rodicia su alkoholici, dokonca aj fetaci a dokonca sa k svojim rodicom vratili z detskych domovov a cele to pokracuje. Takze si aspon nezakryvajme oci a nehrajme sa na velku premenu ako nam to aj Vilo v Markize namaluje, ze nastala. Nic sa nezmenilo, kazdy sa moze presvedcit a ist tam bez televiznych kamier...

Za tento moj nazor som bola cenzurovana. Ze nesuhlasim so sladkym Vilovym zaverom, ze rodina sa zmenila. Kto chce pochopit, tak moje rozhorcenie pochopi a kto nie, tak nie. Mozno raz, ked zazije cosi podobne a ja mu potom poviem, preco to niekde vypisuje a preco sa rozhorcuje...;)
Lidl, dm a iné firmy si môžu sponzorovať, čo chcú, koľko chcú, ako chcú, aj tak tam budem/nebudem nakupovať rovnako ako predtým :---
Chokma, myslím si, že "štáb" má vopred všetko pripravené/vybavené/zabezpečené: ako pomôžu, kam "odlifrujú" rodinu, kto to zreaizuje, oslovia tie firmy dopredu, takže aj keď ich upozorníš, asi to už nebudú meniť.
Llívia
16.03.12,05:51
Gen. riaditeľke sa nečudujem, sledovanosť nepustí a urobia pre ňu všetko. Ja sa čudujem ľuďom, ktorý to kritizujú, ale deň pre nich začína teleránom. To je diagnóza.
Sledovanosť nepustí? :confused: Keby som vyhlásila anketu tu na Porade, kto pozerá Farmára a takéto podobné .... (žiadne vhodné slušné slovo mi neprichádza na um), kto pozerá Sultána, kto pozerá podobné priblblé telenovely, tak 99 % ľudí napíše, že oni to nepozerajú, neznášajú, nemôžu vystáť... Tak kto to potom sleduje?! :confused::confused::confused: Pre koho sa tieto idiotské programy vyrábajú, keď ich väčšina ľudí nesleduje? :confused: Ako vôbec hodnotia sledovanosť? Dostanem nejaký prístroj, zapnem Jednotku - grc, zapnem Dvojku - grc, zapnem Jojku - grc, zapnem Markízu - grc, vzdám to, vypnem telku, ale každá TV má pripísaný "bodík", že som ju sledovala? :confused: Alebo druhá možnosťo: grc, grc, grc, grc - tak si vyberiem ten z grcov, ktorý mi najmenej vadí a TV dostane pripísaný "bodík" za sledovanosť? :confused:
Zita5
16.03.12,05:54
hmmm ......dnes nielen sused susedovi závidí aj nos medzi očami ale aj ...... Ľudská zloba a závisť je nevyspytateľná.Len toľko k tejto téme.
Llívia
16.03.12,05:57
Chokma určite nečakala, že sa dočká toľkého hlbokého nepochopenia.
Ide jej o princíp. Čo popisuje, je adresné.
V prípade Chokmy by ma tieto príspevky naštartovali iba k podpisovej akcii v obci spolu so starostom a hodiť to do druhej TV. Prinajmenšom.
Chokma nerobí sudcu, Chokma otvára ľuďom iba oči.

Čo sa týka sledovanosti, aj s ich koláčikmi (Rusko), tak tento človek sa tiež veľmi negatívne podpísal svojou programovou štruktúrou hneď od začiatku pod zdravotný stav obyvateľstva. Vysielať Akty X o 14.00 v bežný deň, aby to mohli sledovať aj deti, hanba je slabé slovo.Vtedy som si o ňom urobila úsudok, ktorý som dodnes nezmenila.
Nemám rada zneužívanie a manipuláciu akéhokoľvek druhu.
Držím Chokme palce, nech to dotiahne.

Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.
Spravíš podpisovú akciu, hodíš to do druhej TV, tá urobí reportáž, TV diváci uvidia tak akurát, ako sa žerie Markíza s JOJ-kou - ČO SI VYRIEŠILA? POMOC BOLA UŽ POSKYTNUTÁ, TAK AKURÁT PLAČEŠ NAD ROZLIATYM MLIEKOM.

Neobávam sa, v čom budú vyrastať moje deti a vnúčatá :---
Ten hnus nikto nikoho nenúti pozerať. A za to, čo pozerajú deti, môžu ich rodičia, takže milí rodičia, nehádže zodpovednosť na krk niekomu inému, pri deťoch nejde len o ich výrobu ;)
Letko
16.03.12,06:02
S tým pečivom mám vlastnú skúsenosť - dal som cigančikovi pečivo, ktoré si nedovolím kúpiť ani pre seba a keď som sa vzdialil a ho pozoroval, hodil to do koša. A keď sa ma niekto opýta, či mám drobné, odpoviem že mám a idem ďalej.
Chokma
16.03.12,06:08
hmmm ......dnes nielen sused susedovi závidí aj nos medzi očami ale aj ...... Ľudská zloba a závisť je nevyspytateľná.Len toľko k tejto téme.

Zita, toto som si aj ja myslela pri kazdom prispevku v Modrom z neba, ked Vilo rozpraval ako ludia zavidia... Pohorsovala som sa nekonecne. Asi tolko k tvojmu prispevku. Ja kupelnu mam, takze nezavidim. A aj ta rodina ju mala, teraz znovu bude mat, len neviem na kolko. Bodaj by na dobre dlho. To je vsak irelevantne, tak sa zda. Inak, ked chces, dam ti adresu, mozes im poslat saty, potraviny a tak... ked uz nezavidis a si presvedcena, ze to tak bude dobre.

Prid sem svedcit o pripade z tvojho okolia, ked budes na vlastne oci vidiet, ze niekoho pomoc ma efekt alebo ma len reklamny efekt a tebe pren zavreli hubu.
Chokma
16.03.12,06:10
Spravíš podpisovú akciu, hodíš to do druhej TV, tá urobí reportáž, TV diváci uvidia tak akurát, ako sa žerie Markíza s JOJ-kou - ČO SI VYRIEŠILA? POMOC BOLA UŽ POSKYTNUTÁ, TAK AKURÁT PLAČEŠ NAD ROZLIATYM MLIEKOM.

Neobávam sa, v čom budú vyrastať moje deti a vnúčatá :---
Ten hnus nikto nikoho nenúti pozerať. A za to, čo pozerajú deti, môžu ich rodičia, takže milí rodičia, nehádže zodpovednosť na krk niekomu inému, pri deťoch nejde len o ich výrobu ;)

Toto aj mne napadlo, ze by z toho bola len dalsia reality show...
Chokma
16.03.12,06:16
Lidl, dm a iné firmy si môžu sponzorovať, čo chcú, koľko chcú, ako chcú, aj tak tam budem/nebudem nakupovať rovnako ako predtým :---
Chokma, myslím si, že "štáb" má vopred všetko pripravené/vybavené/zabezpečené: ako pomôžu, kam "odlifrujú" rodinu, kto to zreaizuje, oslovia tie firmy dopredu, takže aj keď ich upozorníš, asi to už nebudú meniť.

Ja si myslim, ze taky vylet z Modreho z neba este tato rodina nielen nezazila, ale uz ani nezazije, takze je v konecnom dosledku dobre, ze im spravili zazitok. A vazne by som bola rada, keby sa zmenili... Lenze zmena cloveka je dlhodoby proces, to vie asi kazdy. A ta telka nam chce nahovorit, ze je partyzdnovy. A kto ich nazor dementuje, tak TICHO!

Inak sa naozaj tesim na Vilov srdcervuci prednes ako im mnoho ludi zavidi a nedopraje... Myslim si, ze si tam hlavnu ulohu zahra jedna exoticka pani z osady, ktora by im spravila aj celkom slusny zisk v ulohe Farmarka hlada muza. :D Bavit sa vsak budu len ti, co poznaju hlavnych protagonistov. Takze ja to uz komentovat nebudem, lebo vlastna skusenost je naozaj najlepsi ucitel. :)
Chokma
16.03.12,06:18
Sledovanosť nepustí? :confused: Keby som vyhlásila anketu tu na Porade, kto pozerá Farmára a takéto podobné .... (žiadne vhodné slušné slovo mi neprichádza na um), kto pozerá Sultána, kto pozerá podobné priblblé telenovely, tak 99 % ľudí napíše, že oni to nepozerajú, neznášajú, nemôžu vystáť... Tak kto to potom sleduje?! :confused::confused::confused: Pre koho sa tieto idiotské programy vyrábajú, keď ich väčšina ľudí nesleduje? :confused: Ako vôbec hodnotia sledovanosť? Dostanem nejaký prístroj, zapnem Jednotku - grc, zapnem Dvojku - grc, zapnem Jojku - grc, zapnem Markízu - grc, vzdám to, vypnem telku, ale každá TV má pripísaný "bodík", že som ju sledovala? :confused: Alebo druhá možnosťo: grc, grc, grc, grc - tak si vyberiem ten z grcov, ktorý mi najmenej vadí a TV dostane pripísaný "bodík" za sledovanosť? :confused:

Ja tie reality prirovnavam k arenam - ked sa ludia pozerali ako niekoho predhodili bykom a tlieskali a kricali. Nieco na modernu notu. A bohuzial bola som tiez prizerajucou... a neverila som vlastnym ociam. ;)
Letko
16.03.12,06:19
Odporúčam si pozrieť prvú časť kresleného seriálu Lokal TV s názvom Návrat Mravca Mravca.

Krátky obsah:
Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom.

link:
http://www.lokaltv.sk/?q=node/71

O tom, či sa to aspoň trochu podobá na skutočnosť, si urobte názor sami. Má to necelých 25 minút.
Zita5
16.03.12,06:27
Zita, toto som si aj ja myslela pri kazdom prispevku v Modrom z neba, ked Vilo rozpraval ako ludia zavidia... Pohorsovala som sa nekonecne. Asi tolko k tvojmu prispevku. Ja kupelnu mam, takze nezavidim. A aj ta rodina ju mala, teraz znovu bude mat, len neviem na kolko. Bodaj by na dobre dlho. To je vsak irelevantne, tak sa zda. Inak, ked chces, dam ti adresu, mozes im poslat saty, potraviny a tak... ked uz nezavidis a si presvedcena, ze to tak bude dobre.

Prid sem svedcit o pripade z tvojho okolia, ked budes na vlastne oci vidiet, ze niekoho pomoc ma efekt alebo ma len reklamny efekt a tebe pren zavreli hubu.

Pozri ja som vyjadrila môj názor, tak ako aj ostatní v tejto téme.Cítila som potrebu.Lebo poznám pár prípadov chovania ľudí, že posudzujú iného napr. podľa toho, kto má aké auto, tak ten sa má ....a tým je všetko vyriešené,už raz je odsúdený z pohľadu neprajníka. Chcela by som však podotknúť, že život prináša všeličo a stane sa, že príde chvíľa keď si povieme, že niekedy nepoznáme do detailu ani svojho blízkeho a nie ešte niekoho známeho.

To je všetko, viac sa nebudem vyjadrovať.Považujem to všetko za klebety a vynášanie vecí na verejnosť, do ktorých ma nie je nič .
Llívia
16.03.12,06:37
Chokma, neupodozrievam ťa z toho, že tej rodine závidíš :---

Tvoje príspevky na mňa pôsobia tak, že sa cítiš veľmi doktnutá a urazená za to, že si niekto dovolil vymazať tvoje príspevky na Facebooku, tak si rýchlo založila "anti-modré-z-neba" tému na Facebooku a túto tému na Porade. Je to detinské.
Chokma
16.03.12,06:49
Chokma, neupodozrievam ťa z toho, že tej rodine závidíš :---

Tvoje príspevky na mňa pôsobia tak, že sa cítiš veľmi doktnutá a urazená za to, že si niekto dovolil vymazať tvoje príspevky na Facebooku, tak si rýchlo založila "anti-modré-z-neba" tému na Facebooku a túto tému na Porade. Je to detinské.

Livia, skoda, ze som si neodfotila prispevky, ktore mi vymazali a za ktore mi zablokovali pristup. Takto to vyzera totiz akoby som nadavala na tu rodinu, co nebola pravda. Teraz to uz nedokazem.
A ta skupina nie je ANTI-modre z neba, skus ist tam a precitat si popis a aj moj prispevok. ;) Nejde o to, ze vymazali mna, ale ze vymazali prakticky vsetkych, ktori sa tam skepticky vyjadrovali a s niektorymi som sa stihla spojit aspon spravou. Boli z toho rovnako pohorseni. Nie z toho, ze vymazali ich alebo ze v dnesnej dobe je takato nezmyselna cenzura. Nezmyselna preto, lebo kazdy ma pravo si spravit svoj nazor z toho, co pisu ostatni a co aj vidi - takto to je napokon aj tu na porade. Nikto tu ale nemaze prispevky, lebo by komusi protirecia... A to je super, nie? :)
Llívia
16.03.12,07:29
Cenzúra?! Je to ICH stránka/profil či ako sa to na FB volá. Oni rozhodujú o tom, čo tam bude alebo nebude. Vážne nerozumiem, čo tebe a ostatným na tom toľko vadí.
Melnick
16.03.12,07:41
Neviem, ci pisem po eskimacky... asi ano. Ja nikomu nekafrem do rozhodnutia utratit peniaze a ani nezavidim. Bola by som skutocne rada, keby ...;)

Chokma, viem presne na čo narážaš.
POMOC ÁNO ! = ľuďom čo to naozaj potrebujú a do zúfalej situácie sa dostali napriek tomu, že robia všetko, aby sa v nej neutápali.
POMOC NIE ! = ľuďom, ktorí zneužívajú dobrotu a láskavosť iných a aj to, čo dostanú vyfučí hore komínom.
A ani v jednej Tvojej vete som nezbadala záblesk závisti. :)
Chokma
16.03.12,08:12
Chokma, viem presne na čo narážaš.
POMOC ÁNO ! = ľuďom čo to naozaj potrebujú a do zúfalej situácie sa dostali napriek tomu, že robia všetko, aby sa v nej neutápali.
POMOC NIE ! = ľuďom, ktorí zneužívajú dobrotu a láskavosť iných a aj to, čo dostanú vyfučí hore komínom.
A ani v jednej Tvojej vete som nezbadala záblesk závisti. :)

Myslim, ze s tymto budeme suhlasit vsetci tu pisuci. Zita poukazala na fakt, ze nikto z nas nepozna hlboke vnutorne dovody, ktore cloveka dostali tam, kde je. V tom s nou suhlasim. Ak by som vyrastla z takych pomerov ako vyrastli rodicia tej rodiny, o ktorej tu basnim, bola by som na tom rovnako ako oni, mozno este horsie, ktovie. A prave ten kolobeh ma mrzi, ze to tam nema konca kraja. Ze aj ich deti napriek "pomoci" z Modreho neba budu na tom rovnako. Viem, ze s tymto si neporadi ziadka hocijako dobra charita. Ja nevidim Modre z neba, ze ich nevie zmenit a ze im poskytne pomoc, o ktorej mozno o rok nebude pamiatky. Vinim ho z toho, ze ked si dovolim protirecit ich vseobecnemu nazor, ze rodina presla hlbokou duchovno-moralnou zmenou, za ktoru vdaci TV Markiza, tak ma zmazu a bloknu. A preto robim take "detinske" veci, ze zakladam skupinu, kde sa chcem dopatrat pravdy, hoci sa jej mozno nedopatram... lebo som Modremu z neba fakt bezhranicne doverovala a chvalila a v zivote by mi nenapadlo, ze im bude vadit kriticky, nie nenavistny, ci zavistny postoj nejakych svojich fanusikov (nie jednej fanusicky - a to je na tom najhorsie).

Budem sa s tym dlhsie vysporiadavat a uz sa tu k teme nebudem vyjadrovat, pretoze cim viacej sa tym zaoberam, tym viacej ublizujem sama sebe. V tom s Liviou suhlasim. Majte sa!
KoxXxo
16.03.12,13:42
trisestri
16.03.12,13:55
este ze mozu vymazavat,lebo to ich stranka a este ze tak pise livia ktora neznasa ak sa niekto snazi sochybnit jej nazor
KoxXxo
17.03.12,08:59
Viete aký je rozdiel medzi kanálmi Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a kanálmi Markízy či Jojky?

Kanále BVS odvádzajú fekálie z našich bytov. Kanále televízií ich tam prinášajú.
http://blog.sme.sk/diskusie/images/reaction_16.gif Reagovať (http://blog.sme.sk/diskusie/reaction_show.php?id_theme=1976081&page=1&id_reaction=18172270&action=show_reply_form#18172270) | http://blog.sme.sk/diskusie/images/misc/smile02.gif Marian Vojtko (http://blog.sme.sk/diskusie/user_profile.php?id_user=133283) | http://blog.sme.sk/diskusie/images/dis_blogico.png (http://marianvojtko.blog.sme.sk/) | http://blog.sme.sk/diskusie/images/3veci_ikona_new.png (http://3veci.sme.sk/Marian-Vojtko/ucl/100388)
buchač
17.03.12,09:39
...hm.......netrúfam si hodnotiť to alebo ono , nenáleži mi to....no je dobré prečítať si aj toto ...situácia , ktorá sa opakuje každý rok ...
Vila síce nepozerám ( alebo len občas z určitých dôvodov ) , no obdivujem pre jeho veľký nadhľad , určitú charizmu ...nie každý by to zvládol ...


Vianočné žobranie

Podnikatelia sa počas sviatkov zviditeľňujú cez deti z domovov, ktoré tak žijú vo väčšom prepychu než ich rovesníci v rodinách

Na najstaršom benefičnom koncerte v strednej Európe pre deti žijúce v detských domovoch a náhradnej starostlivosti, Úsmev ako dar, sa domováci medzi sebou spoznajú a vystúpia na rovnaké pódium so svojimi idolmi. Fajčiaci neplnoletí mladíci potĺkajúci sa v značkovom oblečení v zákulisí koncertu však o skromnosti či chudobe príliš nevypovedajú. Humanitná idea Vianoc, kde si firmy robia imidž na pomoci opusteným deťom, im neprospieva tak, ako by sa čakalo.

Žobráci:

Podľa bývalej riaditeľky Detského domova Pohoda Idy Želinskej to má pre väčšinu z detí negatívne následky. „Domováci potrebujú skôr podporu ako pomoc. Ak im budeme dávať peniaze a luxusné darčeky bez toho, aby si to nejakým spôsobom zaslúžili, naučíme ich, že za smutné príbehy dostanú lepšie zaplatené ako za svoje schopnosti či prácu. Je šialené, čo sa s nimi deje. Od takéhoto žobrania majú pokrivenú chrbticu, a preto je sedemdesiat percent z nich po odchode z domova prudko neúspešných,“ šokuje.
Tento názor pred svojimi kolegami nedokázala obhájiť, preto musela riaditeľský post opustiť.

Bohaté:

Deti s nariadenou ústavnou starostlivosťou majú podľa nej od štátu dostatok prostriedkov na to, aby mohli žiť dôstojne, bez akýchkoľvek príspevkov od sponzorov. „Všetky deti z nášho domova mohli chodiť do škôl, ktoré si vybrali, bez ohľadu na vzdialenosť. Na krúžky, ktoré ich bavia, či plaváreň. Keď sa pokazilo kúrenie, peniaze na opravu prišli takmer okamžite. Pravidelne sme chodili na zimnú i letnú dovolenku. Všetkého sme mali dosť, preto som chcela zastaviť okázalé žobranie, ktoré robí z opustených detí predajný artikel. Nešťastné osudy vymieňajú za autíčka na diaľkové ovládanie, DVD rekordéry, MP3 prehrávače, mobily, barbiny, značkové oblečenie, bicykle či stroje do posilňovne. Okrem toho dostávajú každý mesiac 738 korún vreckové. To nemá ani môj syn,“ hnevá sa exriaditeľka.
Podľa nej by podstatne viac zvýšilo kvalitu života domovákov napríklad plávanie a alternatívna rehabilitácia pre bábätká, pre staršie deti jazykové, počítačové, účtovnícke či barmanské kurzy, ktoré by zvýšili ich hodnotu na trhu práce. „Keď som zastávala svoju funkciu, robila som všetko pre to, aby nikto nešliapal po hrdosti ‚našich‘ detí. Nevidela som dôvod správať sa k nim inak ako k vlastným. Hľadala som pre ne partnerov, nie darcov. Partnerov, ktorí im nebudú dávať rybu, ale naučia ich, ako ju chytiť,“ hovorí.

Medvedia služba:

Prekvapivo rovnaký názor má aj Bea Pekajová, vedúca výchovy v detskom domove Brána do života, ktorá vyrastala v detskom domove v Brezne. „Je pravda, že materiálnej pomoci pre domovákov je hlavne počas Mikuláša, Vianoc či MDD tak veľa, že si to nevážia. Špeciálne na Mikuláša sa nám stáva, že tých sladkostí majú také množstvo, že z nich dokonca vracajú. Nie je možné zjesť naraz toľko čokolády, takže sa povaľuje po kobercoch, šliapu po nej alebo sa ňou obhadzujú. Domovákom by oveľa viac pomohlo, keby niekto bol schopný zabezpečiť im napríklad jazykové kurzy a študijné pobyty. Plyšákov, parfumov, drahých televízorov či značkového oblečenia majú viac ako deti v bežných domácnostiach. Nie je to však pravidlo. Sú aj veľmi chudobné domovy, ktorým chýbajú základné veci. Napríklad v Brezne, kde som vyrastala, sme po sebe nosili aj spodnú bielizeň.“

Žijú v zlatej klietke:

Šokujúci zážitok s chovankyňou istého detského domova má aj Libuša Vikorová, ktorej mama istý čas pracovala ako vychovávateľka. „Keď som sa raz snažila naučiť dvanásťročné dievča niekoľko základov na počítači, začala doň búchať. Zostala som šokovaná, pretože toto by som si ja doma nemohla dovoliť. Keď som ju pokarhala, vysvetlila mi, že jej pani riaditeľka povedala, že keď to pokazí, kúpi sa druhé. Niektoré deti v domovoch sú dnes už také sebavedomé, že bez akýchkoľvek výčitiek dokážu potrhať či rozbiť úplne nové hračky. Drží ich istota, že dostanú nové. Myslím, že deti z takejto zlatej klietky sa budú veľmi ťažko vyrovnávať s tým, že v reálnom živote to ani zďaleka nebude o krásnych drahých a nových veciach, na ktoré si zvykli, keď vyrastali. To, čo pre ne počas tých rokov zaujalo pozíciu istého štandardu, sa môže stať aj nočnou morou,“ varuje.

http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/spolocenska-rubrika/vianocne-zobranie.html
Mária Mojžišová
17.03.12,14:30
Súhlasím. Sama som pracovala 22 rokov v DD ako soc.právna pracovníčka.
misstka
17.03.12,15:33
ja sa tiež pripájam, z vlastnej skúsenosti tiež môžem potvrdiť že je to tak ako sa tam píše
korela
17.03.12,21:16
Pekné prirovnanie.
Melnick
18.03.12,06:04
Viete aký je rozdiel medzi kanálmi Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a kanálmi Markízy či Jojky?

Kanále BVS odvádzajú fekálie z našich bytov. Kanále televízií ich tam prinášajú.
http://blog.sme.sk/diskusie/images/reaction_16.gif Reagovať (http://blog.sme.sk/diskusie/reaction_show.php?id_theme=1976081&page=1&id_reaction=18172270&action=show_reply_form#18172270) | http://blog.sme.sk/diskusie/images/misc/smile02.gif Marian Vojtko (http://blog.sme.sk/diskusie/user_profile.php?id_user=133283) | http://blog.sme.sk/diskusie/images/dis_blogico.png (http://marianvojtko.blog.sme.sk/) | http://blog.sme.sk/diskusie/images/3veci_ikona_new.png (http://3veci.sme.sk/Marian-Vojtko/ucl/100388)



KoxXxo súhlasím s Tebou na 100% , ale mám jednu výbornú radu.;) Tým fekáliám z kanálov TV "Narkóza" a TV "ÁáU" sa dá zatvoriť kohútik, ešte predtým, ako nám zasmradia byt.
Ja to mám poriešené k spokojnosti a doma mi vonia kuracia polievočka a nie nejaký humus. :D:D:D
Melnick
18.03.12,06:08
Chokma, VYDRŽAŤ !!!!!
misstka
18.03.12,13:23
no ja si myslím, že môžeš byť spokojná, aj tu si tvoj názor prečítalo veľa ľudí, hoci reakcie sú zväčša nesúhlasné, ale je tu len 6 strán, z toho si popísala dosť aj ty, takže určite sa našlo aj dosť ľudí, čo sa prikláňajú k tomu čo si napísala, len možno nechceli prispieť alebo tu ani nie sú zaregistrovaný.
každopádne, média chcú mať len sledovanosť, veľa vecí si úplne neoverujú a je otázne koľko rodín nielen v modrom z neba ale aj v iných reláciach nepovedalo úplnú pravdu a dočkali sa pomoci, ktorú si ani nezaslúžili.
ja len ľutujem tie deti hlavne ak majú také v školskom veku, osobne neviem keby som bola na tom aj zle a nie vlastnou vinou , či by som ako matka im dokázala to urobiť, že by som to ukázala celému slovensku ako žijem, deti dokážu byť kruté a určite ak uvidia ako žijú, tak sa im veľa z nich vysmieva.
a potom už fakt neviem čo je pre nich horšie, či žiť v biede alebo sa dočkať pomoci, ale byť obeťou posmeškov a možno aj šikany.
Chokma
20.03.12,07:09
Tym, co ste pozerali minule Modre z neba a ste v obraze, co tam bolo odvysielane:

Aj tym, ktori nadavaju na stat, ze sa nestara...
Vsetkym pre utvorenie akehokolvek nazoru.


Jedna z fanusiciek pripla na nastenku Modreho z neba odkaz z tymto textom:

Prípad maloletého chlapca starajúceho sa o chorú mamu už prešetruje ministerstvo práce
Jedným z príbehov, ktorý odvysielala Televízia Markíza v relácii Modré z neba dňa 14.3.2012, bol aj prípad maloletého chlapca, ktorý sa sám stará o ťažko chorú matku s diagnózou skleróza multiplex. Nakoľko takúto situáciu považuje ministerstvo práce za nevyhovujúcu, Odbor dohľadu nad poskytovaním sociálnych služieb MPSVR SR si dňa 15.3.2012 vyžiadal od Mesta Revúca informáciu, aké sociálne služby poskytujú uvedenej rodine a aké kroky podnikli v rámci vyhľadávacej činnosti mesta. Ďalší postup zváži ministerstvo po doručení a preštudovaní podkladov od Mesta Revúca.

Zdroj: http://www.employment.gov.sk/pripad-maloleteho-chlapca-starajuceho-sa-o-choru-mamu-uz-presetruje-ministerstvo-prace.html


Tu su komentare nan:

Zuzana Melicherčíková (https://www.facebook.com/profile.php?id=100001763772103) Vilo, aj toto je len vďaka Tebe

Slavomira Gočálová-Strážnická (https://www.facebook.com/slavomira.gocalovastraznicka) Ano p. Zuzanka, je to pravda Modré z neba a Vilko, majú na tomto poHnutí veeľkú zásluhu. kONEčNE SI TO VšIMLO MINISTERSTVO. VEľMI SA TEšíME. jE TO SUPER

Katka Kůstka Kamenská (https://www.facebook.com/profile.php?id=1026012583) a chlapcova maminka má nárok aj na osobnú asistentku/a a taktiež aj na rôzne zdravotné pomôcky, napr. zdviháky... a obdivujem toho chlapčeka... je to fakt veľký človek v (ešte) malom tele... moja mamina sa 13 rokov starala ako osobná asistentka o jedného pána, ktorý má túto zákernú a hnusnú chorobu (bohužiaľ v omnoho pokročilejšom štádiu) a viem, aké je to náročné... držím im obom palce a hlavne nech mamine tá choroba postupuje pomaly..

Erika Nagyova (https://www.facebook.com/profile.php?id=100003392136537) ako to vlastne stym je ,ma chlapcova maminka opatrovatelku?

Gabriela Psotna (https://www.facebook.com/profile.php?id=100000329822721) ako sme sa na týchto stránkach dozvedeli, uvedená pani asistentku má a pomáha jej aj rodina. Keby v príbehu bolo takéto niečo opomenuté, bolo by sa predišlo k takýmto zbytočným prešetrovačkám. Pani, ktorá to sem napísala že uvedenú rodinu pozná, bola okomentovaná že im vysnívaný sen závidí, pritom len chcela uviesť veci do obrazu.

Maria Tarcakova Jaskova (https://www.facebook.com/profile.php?id=100003136111092) preco zavidiet ...??? Co zavidiet ...Nech sa kazdy spamata....syn ,ktory ma velku lasku k matke....a vasi synovia ,dcery a Vy sa mate co ucit nie zavidiet...presetrovat co treba pomoct,osetrovatelky pomozu ,ale cit blizkeho nenahradia....



Tu je ten prispevok, z ktoreho vysvita, ze tam opatrovatelka je - ide o pokus o radu jednej z fausiciek, napokon ju za nu sprdli:


Laura Sykorova (https://www.facebook.com/profile.php?id=100000751590399)

Odkaz pre ERIKA a jeho mamu!!!
Erik Tvoja mama má nárok na OSOBNÚ ASISTENCIU !!!!!!!
Treba požiadať Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v mieste kde bývate, oddelie sociálny odbor kompenzácií a podať žiadosť. Viem, že rád pomôžeš svojej mame, ale prácu bude vykonávať dospelá osoba a tá bude mať za to zaplatené.

komentare k nemu:

Agáta Jureková Durová (https://www.facebook.com/profile.php?id=100000271728995) presne aj ja viem o tom, že má na to nárok a tým odbremení Erika......aj keď to robí rád a s láskou

Laura Sykorova (https://www.facebook.com/profile.php?id=100000751590399) Ja som už tretí rok sama, vdova a štát mi nechce pomôcť..Musím dať syna do DSS i keď mi srdce zviera, má skoro 18 rokov a nezvládnuteľnú epilepsiu a DMO.

Modré z neba (https://www.facebook.com/pages/Modré-z-neba/158855757482553) Laura, preboha, Gabriel má asistentku. Ide o to, že Erik sám z vlastnej vôle chce toho okolo mamičky robiť veci sám.

Veronika Petrušová (https://www.facebook.com/Petruska268) Len škoda že to v relácii nebolo spomenuté.

Moj nazor je, ze situacia tej rodiny je naozaj polutovaniahodna ako mnohych inych, ktori sa ocitli v Modrom z neba a pomoc si zasluzia. Ale tiez si myslim, ze divak si zasluzi objektivnost.
Osobne si myslim, ze zamerne zamlcuju nejake pikosky, aby emocie boli este silnejsie ako by boli bez nich. A to sa mne nepaci. Vam mnohym mozno ano...

V takom duchu vidim aj toto tu – tazenie z polarizacie nazorov:
Status skupiny Modre z neba a reakcia fanusicky nan (tych reakcii bolo samozrejme neurekom.)

Modré z neba (https://www.facebook.com/pages/Modré-z-neba/158855757482553)

Už 3 dni premýšľam nad mojim pôsobením na tejto stránke. Veľa sme si vzájomne dali, obohacovali sme sa (minimálne jednostranne od vás smerom ku mne to tak fungovalo). Vždy som považoval za naväčšiu cnosť tejto komunikácie to, že sa tu vždy zídu ľudia tolerantní a prajní. I keď viackrát sa narážalo na predsudky. Niekedy boli výhrady voči plneniu snov Rómom, inokedy bolo veľa zdravotne postihnutých ...

Miriam Ďúgelová Poliaková (https://www.facebook.com/profile.php?id=100002947843769)

čo su to za hnusný ľudia ked sa Vilko rozhodol opustiť tuto stránku však keby nie Vila tak kdo by pomohol tolkým ľudom šak mu môžeme len dakovat s celéééééééééééého srdca čo všetko urobil fuj môžete sa všetci hanbiť kto naňho kydáááááááááááá nezmysli


Pekny den vsetkym!

(moje myslienky su fialovou, ostatne je citacia - pre lepsiu orientaciu)
Indeed
20.03.12,15:30
Odporúčam si pozrieť prvú časť kresleného seriálu Lokal TV s názvom Návrat Mravca Mravca.

Krátky obsah:
Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom.

link:
http://www.lokaltv.sk/?q=node/71

O tom, či sa to aspoň trochu podobá na skutočnosť, si urobte názor sami. Má to necelých 25 minút.

Presne na toto videjko , som myslel !

Je to PARÓDIA na spomínaný serial Modré z neba

A čo sa týka osoby z nickom Llivia , tak pamätám si ako dotyčná sa tvrdo pohádala v jednej diskusii tu na Porade len preto,

že dotyčný ju oslovil Lívia , nie Llívia.
Chokma
21.03.12,16:56
ilona
22.03.12,08:52
Neprečítala som si túto tému celú, televíziu pozerám občas, no z toho čo som videla usudzujem, že určite je lepšie pre rodiny a hlavne aj pre deti pozerať reláciu Modré z neba ako nejaké Paradyse, alebo farmu,farmára a pod. Niekto tu napísal, že keď ukážu biedu v tejto relácii, deti možno rodičia týmto vystavujú posmechu a šikane. Tak toto je veľmi smutné, že namiesto pomoci sa ešte niekto dokáže aj vysmievať.Je to o rodičoch ako to vysvetlia deťom. Ľudia si nevedia uvedomiť, že utrpenie ktoré tu ukazujú môže postretnúť každého z nás.
trisestri
22.03.12,09:11
nech su nazory akekolvek aj nase pohlady a postrehy,jedno musime uznat,keby pomohli co i jednej rodine ktora je v nudzi,tak ma tato relacia zmysel-aj ked komercia vadi,ale je tu posolstvo ludskej solidarity,pomoci a humanity-vcera ma dojalo to ako rodine pomohli spoluziaci,spolupracovnici a ludia z blizkeho okolia
Llívia
23.03.12,12:02
Trisestri mi nadšene udeľoval súhlasy, ale po tom, čo som si dovolila mať iný názor na Rómov ako mal on v téme o Krásnej hôrke, tak zrazu otočil o 180 stupňov.
Llívia
23.03.12,12:04
http://samuelmarec.blog.sme.sk/c/293893/Pat-uzitocnych-otazok-o-Modrom-z-neba.html
Začni s petíciou na zrušenie relácie "Modré z neba". Čestné pionierske, že ti ju podpíšem :)
mattto
23.03.12,12:27
ľudia keby ste vedeli, že Rozboril za jednu reláciu ako moderátor a hlavne producent zarobí toľko čo Vy za celý rok, hneď by Vás tie ružové okuliare o snahe pomáhať prešli, zo svojho nedal ani euro a firmy to robia jedine pre vlastné PR, lebo relácia má vysokú sledovanosť
Zita5
23.03.12,12:33
nech su nazory akekolvek aj nase pohlady a postrehy,jedno musime uznat,keby pomohli co i jednej rodine ktora je v nudzi,tak ma tato relacia zmysel-aj ked komercia vadi,ale je tu posolstvo ludskej solidarity,pomoci a humanity-vcera ma dojalo to ako rodine pomohli spoluziaci,spolupracovnici a ludia z blizkeho okolia

Súhlasím s Tebou.

Nepozerám na to, či si ten a ten zvyšuje sledovanosť, či to robí za pomoci sponzorov, ale teší ma hlavne , že veľa rodinám bola poskytnutá pomoc.A to rodinám, ktoré ju fakt potrebovali.Veľa krát pomohli malým detičkám, chorému rodičovi a podobne .......čo ozaj trhá srdce. A ak ozaj bolo niečo zneužité, tak nech si spytuje svedomie ten kto pomoc prijal a zneužil.U mňa je Rozboril človekom s veľkým srdcom a snahou pomôcť tomu, kto pomoc potrebuje.Touto reláciou si získal veľa divákov.Nie každý by mohol a bol schopný takúto reláciu pripravovať a moderovať.Treba k tomu odhodlanie a ozaj silného človeka.

Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma nemusíte ani komentovať .
trisestri
23.03.12,12:50
co sa tyka zarobku Rozborila,takto zarabaju vsetci moderatori,to by sme mali potom diskutovat vseobecne ci moderatori zarabaju primerane tomu aka je ich hodnota a cena prace
trisestri
23.03.12,12:54
neviem ci ma peticia zmysel,ved indikatorom je sledovanost a aj ked osobne davam prednost Panelaku,tak tato relacia ma svoj podiel divakov,ak by prudko klesol tak by asi zanikla,ale asi radsej toto ako stokrat opakovany akčny film
mattto
23.03.12,13:01
Súhlasím s Tebou.

Nepozerám na to, či si ten a ten zvyšuje sledovanosť, či to robí za pomoci sponzorov, ale teší ma hlavne , že veľa rodinám bola poskytnutá pomoc.A to rodinám, ktoré ju fakt potrebovali.Veľa krát pomohli malým detičkám, chorému rodičovi a podobne .......čo ozaj trhá srdce. A ak ozaj bolo niečo zneužité, tak nech si spytuje svedomie ten kto pomoc prijal a zneužil.U mňa je Rozboril človekom s veľkým srdcom a snahou pomôcť tomu, kto pomoc potrebuje.Touto reláciou si získal veľa divákov.Nie každý by mohol a bol schopný takúto reláciu pripravovať a moderovať.Treba k tomu odhodlanie a ozaj silného človeka.

Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma nemusíte ani komentovať .

smutná to doba, kedy sa hyena zarábajúca na utrpení a bolesti ostatných považuje za človeka s veľkým srdcom
trisestri
23.03.12,13:13
nuz a co potom tie z kasickami co vraj zbieraju na detsku onkologiu,pricom len mizerna cast penazi na ten ucel aj smeruje ako sa vyjadrili primari detskej onkologie
Tamila
23.03.12,15:14
ľudia keby ste vedeli, že Rozboril za jednu reláciu ako moderátor a hlavne producent zarobí toľko čo Vy za celý rok, hneď by Vás tie ružové okuliare o snahe pomáhať prešli, zo svojho nedal ani euro a firmy to robia jedine pre vlastné PR, lebo relácia má vysokú sledovanosť
Samozrejme, že na tom každý zarobí, ale ktorý moderátor v televízii nezarobí? Ak by si pozeral Modré z neba, videl by si, že neraz dal Rozboril aj zo svojho vrecka a nie málo. Samozrejme, že tie firmy to robia aj pre svoju reklamu, ale niektorým rodinám to veľmi pomôže. Ako pomôže reklama, ktorú pozeráš v telke?
Zitka úplne vystihla aj môj názor a plne s ňou súhlasím.
ondrejvla
23.03.12,15:38
Nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie. Taktiež pomáham tam, kde je to treba, pomáham aj netovým priateľom, ktorých som nikdy nevidela, len som vedela, hoci aj z Porady, že potrebujú pomoc, a viem, že sme tu viacerí, ktorí pomohli či už finančne, alebo materiálne a vôbec som nemala pocit, že pomáham niekomu, aby som sa zviditeľnila, pomáham bez moderátorského platu len z toho, čo nám dôchodcom štát dá...
Nezáviďme prosím tým, o kom nevieme, či pomoc skutočne potreboval, nemali sme obuté ich topánky, nevieme, kde tlačia. Viem, že aj táto relácia je o reklame a komercii, ale zároveň dúfam, že poskytnutá pomoc bola venovaná tým, ktorí ju potrebovali, či vari nie? Možno sa niekto nabalil, ale verím, že nikoho z vás to nebolelo, ani ste neskúsili ich život žiť.
Ďakujem za to, že ste si prečítali môj príspevok.
Chokma
23.03.12,17:26
"Aký to bol pocit, keď ti zomrel otecko?
Asi si nebola smutná len tak normálne, ale veľmi však?
A AKO AŽ VEĽMI si bola smutná?"

Toto mi vzdy vadilo - aj ako fanusicke Modreho z neba...


Dalej okrem spominanej cenzury (nazvite si to ako chcete... ak niekto maze nevyhovujuce prispevky, ktore ale nijako nikoho neurazaju a nenadavaju a ide o take medium, podla mna ide o cenzuru a ak to aplikuju na viacerych, tak deformuju verejnu mienku)... prekaza mi, ak neuvadzaju v pribehoch cele fakty a zamerne ich vypustia, ako v pripade pribehu o chlapcovi, ktory sa stara o mamu vraj sam... napokon vysvitne, ze nie sam, len sa to akosi nepovedalo. a este spucuju fanusicku, ktora mala dobru volu a chcela im dat radu, ze maju zo zakona pravo na opatrovatelku - (ona sama ma totiz vazne choreho syna a preskakala toho vela, aby mu tu opatrovatelku zaobstarala - bohuzial neuspesne, musela ho dat do ustavu). Ministerstvo zacalo vec po odvysielani pribehu preverovat... Na co je to dobre? Napriek tomu, ze ta rodina ma skutocne tazky osud, este im pritazili. Ale tak - lepsie sa plakalo, ze?
Chokma
23.03.12,17:35
Nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie. Taktiež pomáham tam, kde je to treba, pomáham aj netovým priateľom, ktorých som nikdy nevidela, len som vedela, hoci aj z Porady, že potrebujú pomoc, a viem, že sme tu viacerí, ktorí pomohli či už finančne, alebo materiálne a vôbec som nemala pocit, že pomáham niekomu, aby som sa zviditeľnila, pomáham bez moderátorského platu len z toho, čo nám dôchodcom štát dá...
Nezáviďme prosím tým, o kom nevieme, či pomoc skutočne potreboval, nemali sme obuté ich topánky, nevieme, kde tlačia. Viem, že aj táto relácia je o reklame a komercii, ale zároveň dúfam, že poskytnutá pomoc bola venovaná tým, ktorí ju potrebovali, či vari nie? Možno sa niekto nabalil, ale verím, že nikoho z vás to nebolelo, ani ste neskúsili ich život žiť.
Ďakujem za to, že ste si prečítali môj príspevok.

Nemas za co, precitala.
Nezavidim, ale prave naopak - doprajem viac ako len jednorazovu pomoc. Prave preto som sa ozvala. Nedaleko nas je iste socialne zariadenie, ucia tam bezdomovcov ako si prerozdelit peniazky, aby im vydrzali na cely mesiac. A o tento princip mi islo - aby si nezakryvali oci pred tym, ze ich pomoc bude len jednorazova a ze by bolo dobre, aby videli rodinu komplexne a podla toho pomoc prisposobili. Ak je toto zavist - prosim. Asi su im milsie prispevky od fanusikov, v ktorych nad nimi spievaju oslavne ody a praju si kazde rano dobry den a vecer dobru noc ako dobre mienene rady...
A mas pravdu, nik nevie, co ma kto za sebou. Napriek tomu by sme nemali zatvarat oci pred situaciou, aka je. Zober si takych romov z osady... aj oni maju za sebou urcite pozadie, vychovu a preto su, aki su. Ze si odmontuju aj prave darovany radiator a odovzdaju ho do srotu. Je zle, ak to vidis, a podla toho nasmerujes svoju pomoc? Ci - darujem a pred ostatnym zavriem oci, aj tak budem mat dobry pocit?
Nemusi byt za vsetkym len zavist ako to Vilo pri pomaly kazdom prispevku proklamuje... viem o tom, pretoze som na Modrom z neba frcala kazdu stredu.
Chokma
23.03.12,17:39
v kazdom pripade mu sledovanost pomaha v kariernom postupe... na tom nic nie je zle. len co tie jeho emocne bomby - ako velmi si bola smutna, ked ti zomral otecko? a tie vypustky faktov?
sisima
23.03.12,17:39
podla mna to opacne, na reálnu vec ide možno tých 30% ostatné je zisk organizácie... preto neposielam ziadne sms atd...
Chokma
23.03.12,17:42
Az tak mi to nezamestnava pozornost, aby som im venovala viac casu, ako ze si tu napisem svoj nazor. :) a rada si pockam na ich plynuly koniec, uvidime, aky bude...
sisima
23.03.12,17:43
deň narcisov? ja furt nechápem, prečo organizácia ako je napr. táto potrebuje mat priestory tam, kde ich má... a z čoho to asi tak platia?
Chokma
23.03.12,18:28
korela
23.03.12,18:40
Ja som dala súhlas za princíp príspevku. Z tejto relácie som videla iba 2, nedokážem to pozerať.
martina0203
07.04.12,16:34
Ahojte!
Rozmyslala som, ci to nedat do kaviarne, napokon som sa rozhodla hodit to do kultury, lebo to, co nam media ponukaju svojim sposobom kulturou je alebo by malo byt.
Uplne ma dnes rozhodila jedna vec - urcite kazdy poznate Modre z neba a ich stranku na facebooku. Citala som tam dnes viacero prispevkov ohladom rodiny, ktora byva nedaleko nas - zo zameny manzeliek. Vacsina z nich bolo vymazanych, pritom neobsahovala ziadne vulgarizmy, len poukazovali na to, ze idu pomahat niekomu, kto si ich pomoc nebude vazit a aby si dali pozor. Aj moj prispevok zmazali - bol bez vulgarizmov. Navyse mi zabolkovali pristup - nieco pisat na nastenku a komentovat. Tak som sa kvalitne nas... nasrdila :) a zalozila som skupinu Modre z neba bez cenzury ako zadostucinenie, kde si ludia mozu pisat svoje osobne pohlady bez cenzury, bez mazania... hlavne ide o to, aby tam pisali ludia, ktori poznaju skutocnu situaciu tych, ktorym Modre z neba pomaha. Z hlbky duse verim, ze sa tam najdu aj taki, ktori si pomoc skutocne zasluzia, doteraz som im fandila a vyvysovala do neba ako pomahaju, teraz som rozcarovana a zacinam mat pocit, ze je to len dalsia falosna charita, ze ide len o sledovanost a o pretrcanie sa sponzorov, ktore mi doteraz vobec nevadilo, ved napokon pomahaju, to je hlavne... Ale zda sa - figu borovu...


Modré z neba mám rada, aj keď by som chcela reagovať nato, že v podstate nechápem prečo vymazávajú príspevky negatívneho charakteru, možno im ide o to, aby boli na facebookárskej stránke len pozitívne reakcie........... Ale je úplne jasné, že relácia zarába na tom, čo robí a tiež sa dá povedať, že zarába na ľudskom nešťastí... Lenže princíp je ten, pomôcť ľudom, ktorí to potrebujú, tak relácia má u mňa veľké plus ( samozrejme nájde sa veľa ľudí, ktorí potrebujú pomôcť )... Rada si reláciu pozriem, no niektoré príbehy sa pozerajú ťažko a to hlavne tie, kde ľudia trpia...
mafia10
17.04.12,16:53
nenasiel som
buchač
17.04.12,17:28
nenasiel som

...ani ja ......lenže ČO ????

Kto hľadá , ten nájde...
Kto umí , ten umí ......kto neumí .....tak hľadá ..........respektíve čumí ....
erzet
18.04.12,08:54
trisestri
19.04.12,08:17
skor nez ide Vilo niekomu protekcne zhanat robotu,mal by si toho cloveka aj vsetky okolnosti dosledne preverit,teraz v tom ze olutoval prvykrat ze isiel plnit sen,tak nemal celu vinu hadzat iba na mladeho,maslo na hlave ma aj sam z celym stabom aj s kamosmi na mestkej policii http://sturcel.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=296563&bk=29923
trisestri
20.04.12,07:45
vilovi sa vyhraza zalobou
Odkaz pre jedného človeka zo včerajšieho Modrého z neba.
Milý dotyčný, od rána sa vyhrážaš, ako dáš na nás žalobu kvôli tomu, že tu ktosi zverejnil istú Tvoju "kauzu". Tak, v prvom rade, nezverejnili sme ju my! Ak by si nás dopredu informoval o nej (pretože istý register si logicky nepreverujeme), možno by sme za Tebou ani nešli. Ďalej, keďže študuješ na vysokej škole, mal by si vedieť, že sú isté zákonné obmedzenia v súvislosti s prácou v Mestskej polícii. Ak by si nás na to upozornil, mohli sme zháňať inú prácu a celej tejto "šlamastike" by si sa vyhol. Takže, mám pre Teba odkaz: ak chceš podať tú žalobu, urob to. Som zvedavý, za čo. A rád pôjdem osobne na to pojednávanie, aby som Ti povedal, že si nezodpovedný nevďačník. Zatiaľ Ti to len odkazujem.
P.S. Ale poradím Ti inú vec. Ak chceš urobiť niečo užitočné a rehabilitovať sa, príď teraz v sobotu na ďalšie nakrúcanie Modrého z neba do štúdia a verejne sa ospravedlň svojmu otcovi. Mal by si! A potom budeš naozaj otvorený frajer. Príď okolo obeda, vieš kam!
Vilo Rozboril
DanielaSL
20.04.12,07:53
Ilonka pekne si to napísala...
DanielaSL
20.04.12,07:56
Plne s Tebou Zitka súhlasím, napísala si aj môj názor.
DanielaSL
20.04.12,07:56
A plne s Tvojim názorom Vlasti súhlasím.
Chokma
21.04.12,05:02
skor nez ide Vilo niekomu protekcne zhanat robotu,mal by si toho cloveka aj vsetky okolnosti dosledne preverit,teraz v tom ze olutoval prvykrat ze isiel plnit sen,tak nemal celu vinu hadzat iba na mladeho,maslo na hlave ma aj sam z celym stabom aj s kamosmi na mestkej policii http://sturcel.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=296563&bk=29923

Vidis, o toto islo mne, ked som tam pisala na ich stranku na fcb, nech vedia okolnosti, pripadne nech si ich preveria, ked si myslia, ze som zavistlivec, ktory chce len kydat. Im sa ale nic preverovat nechcelo... radsej pekne vsetkych umlcali, ved 99 percent Slovenska bude aj tak vidiet len to, co oni odvysielaju.

Teraz by som mohla napisat par pikosiek o rodine, ktorej MzN "pomohlo", rucim za to, zeby vela prajnych ludi bolo prekvapenych, ale nebudem si drat prsty pisanim, aby som tu nakoniec bolo oznacena za zavistlivca. Napokon nikomu moje pisanie nepomoze. Kazdy nech sa presvedci sam - na kauzach zo svojho blizkeho okolia. ;)
Chokma
21.04.12,05:08
vilovi sa vyhraza zalobou
Odkaz pre jedného človeka zo včerajšieho Modrého z neba.
Milý dotyčný, od rána sa vyhrážaš, ako dáš na nás žalobu kvôli tomu, že tu ktosi zverejnil istú Tvoju "kauzu". Tak, v prvom rade, nezverejnili sme ju my! Ak by si nás dopredu informoval o nej (pretože istý register si logicky nepreverujeme), možno by sme za Tebou ani nešli. Ďalej, keďže študuješ na vysokej škole, mal by si vedieť, že sú isté zákonné obmedzenia v súvislosti s prácou v Mestskej polícii. Ak by si nás na to upozornil, mohli sme zháňať inú prácu a celej tejto "šlamastike" by si sa vyhol. Takže, mám pre Teba odkaz: ak chceš podať tú žalobu, urob to. Som zvedavý, za čo. A rád pôjdem osobne na to pojednávanie, aby som Ti povedal, že si nezodpovedný nevďačník. Zatiaľ Ti to len odkazujem.
P.S. Ale poradím Ti inú vec. Ak chceš urobiť niečo užitočné a rehabilitovať sa, príď teraz v sobotu na ďalšie nakrúcanie Modrého z neba do štúdia a verejne sa ospravedlň svojmu otcovi. Mal by si! A potom budeš naozaj otvorený frajer. Príď okolo obeda, vieš kam!
Vilo Rozboril

Ja toto bohuzial beriem ako Vilov ubohy pokus o objektivitu veci - ze su aj dobre - aj zle pripady, a Vilo je spravnak. Hahahaha. Po mojej skusenosti viac nie som ochotna im verit. Rovnako ako ked hovoril po odvysielani kauzy tej "mojej" rodiny ako im vsetci mozu pisat na stranku na fcb a aj im vynadat. No hahahahha. Ja som nikomu nenadavala a co spravili? Traposi. Nech si zjedia, co si navarili.
alaya1
17.05.12,13:37
Niekedy je dobre precitat si aj ine temy, a tam si clovek uz naozaj urobi nazor, diky ti
alaya1
17.05.12,14:35
Nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie. Taktiež pomáham tam, kde je to treba, pomáham aj netovým priateľom, ktorých som nikdy nevidela, len som vedela, hoci aj z Porady, že potrebujú pomoc, a viem, že sme tu viacerí, ktorí pomohli či už finančne, alebo materiálne a vôbec som nemala pocit, že pomáham niekomu, aby som sa zviditeľnila, pomáham bez moderátorského platu len z toho, čo nám dôchodcom štát dá...
Nezáviďme prosím tým, o kom nevieme, či pomoc skutočne potreboval, nemali sme obuté ich topánky, nevieme, kde tlačia. Viem, že aj táto relácia je o reklame a komercii, ale zároveň dúfam, že poskytnutá pomoc bola venovaná tým, ktorí ju potrebovali, či vari nie? Možno sa niekto nabalil, ale verím, že nikoho z vás to nebolelo, ani ste neskúsili ich život žiť.
Ďakujem za to, že ste si prečítali môj príspevok.
Uplne s tymto suhlasim. je mi zle z toho, ako tu na PORADE, ludia zavidia aj tu pomoc, ci je to pomoc zo srdca, ci pre medializaciu. Ak by mal niekto onko,. chore dieta, alebo dieta, ktore musi vlacit na chrbate hore schodmi, pripadne bol celorocne priputany na lizko, tak by to boli ine prispevky--je mi naozaj tych ludi velmi luto, mali by dopriat, ale naco, ked ja nemam, nech nema ani on.
alaya1
17.05.12,14:57
Chokma, co ta to irituje, ze ta vymazali, mna teraz tu, a prezijem.
trisestri
14.06.12,12:08
aj napriek vyhradam musim uznat ze tato relacia cim dalej viac odhaluje chore prvky nasho ci uz socialneho alebo justicneho systemu ako aj krutost osudu-napr.chlap badatelne na tom zdravotne zle /bolestive vredy na celom tele/ a nedostane invalidny iba preto ze lekari mu nevedia urcit diagnozu-pre take pripady sa niekady dalo uplatnit ustanovenie o odstraneni tvrdosti zakona
sito
14.06.12,12:41
Vedel som, že sú, aj. Ale až taký, tí štátny úradníci? A čí, je štát nie je národ, alebo len nádor? Na ktorom sa živia cudzopasníci, úradníci??