Ludvygo
14.03.12,11:16
Ahojte , dostal som nápad s adrenalínovou vodnou atrakciu , ktorá by sa prevádzkovala na nejakom jazere. Otázka znie , čo k tomu potrebujem ?, samozrejme okrem živnosti , registračky a prenájom vodnej plochy. Treba plavčíka ? Pripadne dáky papier na bezpečnostné opatrenia že je všetko v poriadku a je to bezpečné ? Dávať podpisovať papier že je to na vlastnú zodpovednosť ? Rád by som sa vyhol problémom. http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_54704&v=ShFAeNdiEiA&src_vid=CRD8AUg2ApE&feature=iv
dino112
14.03.12,13:16
Podla mna ti toto ziadny urad legalne nepovoli.Toto nieje tobogan niekde na kupalisku.Kto bude zodpovedat za pripadne zranenia?ty?ktora poistovna ti bude kryt tvoj podnikatelsky zamer?
Toto si mozes ty spravit sukromne s par kamaratmi,to je tak vsetko.Radsej na to zabudni...
lujza.j
14.03.12,14:36
Ahojte , dostal som nápad s adrenalínovou vodnou atrakciu , ktorá by sa prevádzkovala na nejakom jazere. Otázka znie , čo k tomu potrebujem ?, samozrejme okrem živnosti , registračky a prenájom vodnej plochy. Treba plavčíka ? Pripadne dáky papier na bezpečnostné opatrenia že je všetko v poriadku a je to bezpečné ? Dávať podpisovať papier že je to na vlastnú zodpovednosť ? Rád by som sa vyhol problémom. http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_54704&v=ShFAeNdiEiA&src_vid=CRD8AUg2ApE&feature=iv
:eek::eek::eek:
jahoszmsk
14.03.12,14:58
ak si toho viac prečítaš na nete, tak zistíš že tieto videjká sú len reklamné videá odevnej firmy Vooray (http://www.vooray.com/) , a natáčané sú na súkromnom jazere (rybníku).
"tobogán" je len plachta položená na zemi, rampa je taká úzka že by možno každý druhý "jazdec" by sa na ňu ani netrafil, na jednu jazdu sú tam potrebné dve autá, a plno presonálu okolo toho, na tom by človek asi ťažko zarobil.
možno ak by sa celý ten nápad prepracoval a bolo by to riešené napr. ako klasický tobogán.
kurtas
15.03.12,10:11
ak neriesis ten zaklad skusil by to som to spravit nasledovne.... nerob to ako atrakciu za ktoru mozes vyberat prispevok aj tak vo finale by ludia neboli moc ochotny za to vela dat.... skusil by som to predat ako show ... netrenuj si to s kamaratmi kamoskami .. prizby lyziarov snowboardakov wakeboardistov gymnastov pripadne inych extremistov... skuste si to spravit na nejakom nie moc verejnom mieste cvicne ... bez reklamy bez povoleni ako len tak akcoska s kamosmi spravte z toho video a podobne a potom to skus predat ako show na nejaku adrenalinovu akciu ako napr. dunaj fest, red bull (tie amaterske lietadla co padaju do vody) pripadne pri inej akcii spojenej s vodou napr. kite preteky a podobne.... skus ti riesit s dakou znackou napr. odevy sport vybavenie red bull a podobne. ...
nasledne si skuste nechat za to zaplati tak aby vam vysli: naklady doprava, stravne, ubytko, instalacia, ludska praca, plus napr. 50 eur na osobu den prace.... zazijete srandu aj ked na tom vo finale nic nezarobite
tieto veci po vacsine zabezpecuju pre znacky jednotlive agentury tie sa vsak menia v priebehu roka takze je mozne kontaktovat aj priamo marketingove oddelenie pripadneho sponzora partnera
Ludvygo
15.03.12,12:36
nieje to prestne to iste ako na videu , je mi jasne že toto je nebezpečné ....nechcem sem dávať prestný vzor toho čo chcem spraviť aby mi to niekto neuchmatol :) ide o podobnu srandu... samozrejme bezpečnejšiu. Vyška skoku cca 5-7metrov kto by sa odvážil aj 10 :) dialka nie vela , do 10m
Simonnn
21.03.12,15:49
skoda ze sme na slovensku ... Vypada to super ...
misoft
21.03.12,16:32
Vyzerá to super, ale nie na Slovensku. Takúto "atrakciu" ti žiadny "úradník" nepovolí - a pre typ "tobogán" by si potreboval fúry posudkov, papierov, povolení, personálu, zabezpečenia. Suma sumárum: vrazíš do toho prachy a čas, rozbehneš to, príde nejaká kontrola, stane sa úraz, bude zlá sezóna a si v ****!
profesional
16.04.12,05:51
V podstate sa to da vyriesit po legalnej stranke ako zaujmovy klub, resp. zaujmove zdruzenie. BUdes potrebovat dobreho pravnika, ktory ti pripravi podmienky clenstva a cinnosti aby si nezodpovedal za prilis vela, ak sa niekomu nieco stane.
Osobne si myslim ze poistenie zodpovednosti za skodu dojednane s nejakou poistovnou bude tiez nevyhnutnost.
A hlavne aby si sa vyhol trestno-pravnej zodpovednosti ak sa niekomu nieco stane, budes musiet vediet preukazat technicke skusky a atesty ze ta vec vo vseobecnosti nie je prilis nebezpecna a ze pri dodrzani spravnych podmienok pouzivania nie je riziko neprimerane.
Nasledne budes peniaze vytahovat z klubu cez dalsiu s.r.o.