tomino77
14.03.12,14:40
Zdravim Vas,

idem si zakladat zivnost v oblasti stavebnictva a chcem sa spytat:

1. mozem dat jednej osobe (brigadnikovi) za 1 kal. rok aj viac dohôd o vykonani prace, resp. dohôd o pracovnej cinnosti? Dohoda o VP je max. 350 hod./ rocne. Ale ak tych 350 hod. odpracuje cca za 3-4 mes., tak mu tato skonci. Mozem mu dat potom dalsiu?

2. v dohodach sa uvadza miesto vykonu prace. Prace sa ale budu vykonavat rozne v terene podla zakaziek, cize nemoze byt urcene len jedno mesto. Moj byvali zamestnavatel to daval v pôsobnosti okresu. Mozem tam uviest ako miesto vykonu prace aj napr. Presovsky kraj, Kosicky kraj? Alebo len okres MI, HE, TV, KE, SV, VT?

Dakujem
veronikasad
14.03.12,13:44
Zdravim Vas,

idem si zakladat zivnost v oblasti stavebnictva a chcem sa spytat:

1. mozem dat jednej osobe (brigadnikovi) za 1 kal. rok aj viac dohôd o vykonani prace, resp. dohôd o pracovnej cinnosti? Dohoda o VP je max. 350 hod./ rocne. Ale ak tych 350 hod. odpracuje cca za 3-4 mes., tak mu tato skonci. Mozem mu dat potom dalsiu? Dohôd môže byť viac, ale v súčte nesmú presiahnuť pri DoVP u jedného zamestnávatela 350 hod.ročne

2. v dohodach sa uvadza miesto vykonu prace. Prace sa ale budu vykonavat rozne v terene podla zakaziek, cize nemoze byt urcene len jedno mesto. Moj byvali zamestnavatel to daval v pôsobnosti okresu. Mozem tam uviest ako miesto vykonu prace aj napr. Presovsky kraj, Kosicky kraj? Alebo len okres MI, HE, TV, KE, SV, VT?
Inšpektorátu práce sa takéto dohody "nepáčia"

Dakujem
v texte
tomino77
14.03.12,13:55
1. dakujem... uz som to neskor inde vycital a pochopil
2. chapem...ale urcenie miesta prace ako okres HE, MI, atd... moze byt? ked ako stavebnik nieviem presne kde budem mat pracu.
asteorit
06.05.12,19:48
Dobry den,
smiem sa opytat ako ste to vyriesili s 1. a 2. bodom, taktiez som zacinajuci zivnostnik v oblasti stavebnictva
tictac7
06.05.12,19:53
Dobry den,
smiem sa opytat ako ste to vyriesili s 1. a 2. bodom, taktiez som zacinajuci zivnostnik v oblasti stavebnictva

...on to nevyriešil, on to pochopil .... a možno by fakt bolo na čase, keby si aj Ty už pochopil.... riešiš to tu už pár dní a všetko Ti bolo zodpovedané..... je úplne irelevantné, či je to oblasť stavebníctva alebo obchodu, alebo čohokoľvek iného, hodiny pri DoVP a DoPČ sú stále tie isté.....
asteorit
07.05.12,05:17
a ze to riesim uz par dni niekomu vadi? myslim si, ze fora maju svoju pricinu existencie, ak nemas chut poradit, tak to neries, neprosil som ta o to
ak sa nieco spytam nie je na tom nic zle, a ked sa najde dobra dusa, ktora ma chut poradit, tak som jej vdacny
ak odomna chce niekto poradit v oblasti, v ktorejnie je zbehli, s radostou poradim
NIKTO NESPADOL Z CERESNE VSEVEDUCI
mzdarka renca
07.05.12,20:45
možno by bolo vhodné, aby si si zaplatil šikovnú účtovníčku a svoju energiu, vedomosti a schopnosti sústredil na svoj predmet podnikania, veď si to otoč, keby si napr. účtovníčka išla sama postaviť dom bez odborníkov :)