ali8
14.03.12,16:05
Dobry den prajem, mam taku otazku ani neviem kam ju spravne zaradit, ak budem mat na prevadzke nevyherne hracie pristroje (biliardovy stol) , za ne budem odvadzat mestu stvrtrocne dan, (biliardovy stol bude mojim majetkom) , prijem z hrania biliardu musi prejst reg. pokladnou? aky to bude vlastne prijem zdanitelny alebo oslobodeny od dane? prosim vie niekto poradit, neviem to nikde najst v zakonoch, dakujem pekne.
Mila123
14.03.12,15:06
jasne, že zdaniteľný.....
ali8
14.03.12,15:20
jasne, že zdaniteľný.....

dakujem velmi pekne, to znamena ze si spravit v pokladni polozku biliard, a pojde mi ten prijem z hrania biliardu do zdanitelnych prijmov? som trochu zmatena ztoho preco by sa mala dvakrat platit z toho dan, kedze sa bude platit dan aj mestu.
a este jedna otazocka ma tiez napadla, a ak budem mat na prevadzke pristroj-futbal, do ktoreho zakaznici budu vhadzovat mince aby si mohli zahrat futbal , tym padom im blocek z pokladni davat nebudem kedze si tam hodia mincu, ale ako mam do svojho uctovnictva potom hodit prijem z tohto futbalku? ak je ten prijem tiez zdanitelny ako ho mam premietnut do uctovnictva? dakujem.
Mila123
14.03.12,19:09
jasne, aj ten futbal je príjem ktorý zdaníš....
poplatky mestu budeš účtovať ako prevádzkovú réžiu......s analytickým členením.....
ali8
19.03.12,10:36
jasne, aj ten futbal je príjem ktorý zdaníš....
poplatky mestu budeš účtovať ako prevádzkovú réžiu......s analytickým členením.....

dakujem, tie poplatky mi su aj celkom jasne kam ich zauctujem, len ako hodit do uctovnictva prijem z futbalku, napr. vyberiem raz tyzdenne nahadzane mince z neho a co len si vypisat ktomu prijmovy doklad ze som hodila do uctovnictva a dat do zdanitelnych prijmov? bude to takto spravne?