monciqa
14.03.12,19:37
Prosím vás, začínam účtovať v programe alfa. Z minulého roka mám zostatok z pokladne, ako ho teraz mám zaúčtovať? Ako osobný vklad neovplyvňujúci základ dane?
tinaM
14.03.12,18:54
Ako si účtovala v minulom roku?
Ak si viedla účtovníctvo v inom programe alebo ručne, tak v Alfe ten zostatok pokladne daj do začiatočných zostatkov.
monciqa
14.03.12,19:02
nemožem ho zauctovat k 1.1 ako osobný vklad, ktorý neovplyvnuje zaklad dane? lebo ked som to zadala ako vravis, v pokladni mi to neukazalo..chcem mat pekny prehlad :)
Mila123
14.03.12,19:04
nemôžeš ho zaúčtovať.......daj ho do počiatočných stavov....tak i pokladňu tak i bakový účet, inak sa nedá.....
tinaM
14.03.12,19:08
Hore na lište máš "číselník" klikneš na to. Potom sú tam "začiatočné stavy"-klik.
Do kolonky "tuzemská pokladnica" vpíšeš ten zostatok z min.roku.
Potom choď do peň.denníka. Nebudeš to mať v 1. riadku PD, ale dole v žĺtom políčku pokladnice.
monciqa
14.03.12,19:08
a ta suma ma potom nejaky vplyv na vypocet zakladu dane?
tinaM
14.03.12,19:11
a ta suma ma potom nejaky vplyv na vypocet zakladu dane?
Nie.
monciqa
14.03.12,19:13
ok dakujem ;)
tinaM
14.03.12,19:32
Monciqa, vidím, že sa Ti to nepáči, že to chceš mať prehľadné /ako píšeš/.
Prehľadné to budeš mať, ak si vytlačíš Knihu pokladnice /Tlač/ a tam budeš mať ten zostatok napísaný.
tinaM
15.03.12,10:44
Vidím, že Ti odpovedali aj v KROS-e : /re: Počiatočný stav pokladne
(Mgr. Jaroslava Svrčková, 15.03.2012, 10:36, Reakcia na: Počiatočný stav pokladne)
Dobrý deň,
v tomto prípade sa môžete rozhodnúť, či sumu začiatočného zostatku uvediete priamo cez záložku Číselník/Začiatočné stavy - do časti Tuzemská pokladnica alebo príjem takejto hotovosti do pokladne zaúčtujete v PD s účelom-stĺpcom PD Osobný vklad podnikateľa./

Monciqa, považovala by som za správnejšie počiatočný stav v Tvojom prípade zaúčtovať cez Začiatočné stavy, nakoľko tu nejde o osobný vklad, lebo v minulom roku si viedla peň.denník a vo výkaze o majetku a záväzkoch r.2010 si vykázala zostatok.

Podľa môjho názoru by to bolo z účtovného hľadiska správnejšie.
monciqa
15.03.12,13:36
Vidím, že Ti odpovedali aj v KROS-e : /re: Počiatočný stav pokladne
(Mgr. Jaroslava Svrčková, 15.03.2012, 10:36, Reakcia na: Počiatočný stav pokladne)
Dobrý deň,
v tomto prípade sa môžete rozhodnúť, či sumu začiatočného zostatku uvediete priamo cez záložku Číselník/Začiatočné stavy - do časti Tuzemská pokladnica alebo príjem takejto hotovosti do pokladne zaúčtujete v PD s účelom-stĺpcom PD Osobný vklad podnikateľa./

Monciqa, považovala by som za správnejšie počiatočný stav v Tvojom prípade zaúčtovať cez Začiatočné stavy, nakoľko tu nejde o osobný vklad, lebo v minulom roku si viedla peň.denník a vo výkaze o majetku a záväzkoch r.2010 si vykázala zostatok.

Podľa môjho názoru by to bolo z účtovného hľadiska správnejšie.

ďakujem..ja som obe rady spojila do jedneho..vyplnila som pociatocny stav a nasledne som dala do PD osobny vklad 0 eur..a pekne mi ukazalo do prveho riadku PD stav pokladne ..cize mam to pekne prehladne...dakujem vsetkym za rady ;)
Mila123
15.03.12,13:45
na čo ti slúži osobný vklad v 0,- € hodnote???????
stav na b.ú. či pokladne, .....žltou farbou vysvietené nad spodnou lištou
monciqa
15.03.12,17:43
v pokladni mi to pekne vyskoci na prvom riadku kolko je pociatocny stav..je to prehladnejsie po vytlaceni ;)