martin1983
14.03.12,21:26
Dobry den.. mam taky problem.. som zamestnancom v jednom malickom obchodíku, mam zmluvu základ(hodinovy)+osobne ohodnotenie, kde mi bolo slubene, ze to dostanem pokial fakt nebudem robit hluposti. Pracujem v tejto firme uz takmer pol roka a vecne mam problem s vyplatou, vecne mi nieco nesedi, platene hodiny s realne odrobenymi, ak sedi pocet hodin, tak mam zas zle napisany pocet odpracovanch dni(napr. odrobim 160 hodin/tj. 20 dni a na paske mam 160 hodin/22 dní, pritom len 20 straveniek).. minuly mesiac som si zobral nejaku dovolenku a paragraf, paragraf som nemal zaplateny vobec, ako kompenzacia za dovolenku mi bola strhnuta cast osobneho ohodnotenia.. Ked som sa pytal, tak som dostal odpoved, ze co chcem, ze mozem ist na urad prace atd.. a kym odidem, tak nedostanem osobne vobec.. a ze ten paragraf mi da sef do dalsej vyplaty(ak nezabudne).. ale takto je to kazdy mesiac.. a uz ma to nebavi.. chcem sa opytat, mozem dat okamzite skoncenie podla §69 ods. b zakonnika prace a pozadovat 2 mesacne odstupne? nakolko uz teraz viem, ze som bol u doktora, z vyplatnej pasky je uplne jasne, ze paragraf som zaplateny nemal a narok na to mam.. alebo sa to tyka nezaplatenia celej mzdy? fakt by som rad odisiel a ako kompenzaciu by som si rad zobral 2 mesacne odstupne, lebo takto sa to dalej neda.. dakujem fakt za kazdu radu..
martin1983
14.03.12,21:00
este by som sa chcel opytat k tym hodinam, nemoze to byt tak, ze:
odrobim 20*9 = 180 hodín, z toho prestávky obedné, takze 170 hodín práce
na páske mám 21*8,5 = 178,5, z toho prestávky, takze 168 hodín práce +2 hodiny brané ako nadčas.

nemoze to byt tym, ze ak je napr. 8 hodín ten denný fond a ak robím ja tú pol hodinu navyše, tak za to by som mal mat narok ako nadcas 10 hodín a tym, ze mi to zamestnavatel prehodi na dalsi "fiktivny" den, tak mi skrese narok na nadcas len na 2 hodiny?? lebo tak by mi to vychadzalo logicky.. len neviem, ci to tak nejak funguje s tými nadcami, alebo ci sa mi to normalne berie do hodín. lebo tym by ma vlastne okradal na nadcasoch a s tym by sa uz dalo daco robit.. pracovnu dochadzku co podpisujem podpisujem normalne na 20 hodín. a nehnevajte sa, ak pisem bludy, ale dost ma to vzalo a fakt sa mi zajtra ani do prace nechce ist..:/