miss
14.03.12,21:15
Dobrý deň, mám otázku...podnikateľovi FO, neplatcovi DPH prišiel na podnikateľský bankový účet bonus na dieťa z daňového úradu. Ako sa táto skutočnosť odrazí v účtovníctve??? V minulom roku mu nevznikla daňová povinnosť (DzPFO). Vzniká tu nejaký výnos alebo sa len zúčtuje pohľadávka voči DU? Ak áno, ako mi tá pohľadávka vznikla????
Mila123
14.03.12,20:20
mal nižšiu povinnosť odviesť preddavky na daň zo zč a vyplatený DB zamestnancom.....preto mu DU vrátil preplatok......ja ich v JU účtujem do miezd s mínusovým znamienkom....
jacekova
14.03.12,20:30
mal nižšiu povinnosť odviesť preddavky na daň zo zč a vyplatený DB zamestnancom.....preto mu DU vrátil preplatok......ja ich v JU účtujem do miezd s mínusovým znamienkom....

mne to skôr pripadá, že to prišiel daň.bonus pre SZČO a nie pre jeho zamestnancov....
v tom prípade by som to dala do odvodov s mínusom
Mila123
14.03.12,20:32
mne to skôr pripadá, že to prišiel daň.bonus pre SZČO a nie pre jeho zamestnancov....
v tom prípade by som to dala do odvodov s mínusomale ak vyplatil DU BD szčo z DP tak DB patrí do PNZD......
Xanti
14.03.12,20:32
mne to skôr pripadá, že to prišiel daň.bonus pre SZČO a nie pre jeho zamestnancov.... S týmto súhlasím.
v tom prípade by som to dala do odvodov s mínusom A čo má DB spoločné s odvodami? Ved DB vypláca daňový úrad, je to príjem SZCO neovplyvnujúci základ dane. To ako keby SZCO dostane vyplatenú PN a vy to odrátate z odvodov ..... joj ..v texte.
jacekova
14.03.12,20:41
ups....jasne, dobrý preklep takto neskoro večer....
samozrejme že prijatý daň.bonus nesmie ovplyvniť základ dane
jacekova
14.03.12,20:44
no pozrela som si v JÚ, kam som to vlastne "šupla"......... naposledy som mala taký prípad v r.2010 .... no skôr sa mi to pozdáva ako VNZD s mínusom než ako PNZD (ako je písané vyššie)
jacekova
14.03.12,20:45
preklep......... určite nie odvody mínusom ale neovpl.ZD
ewita888
14.03.12,20:54
no pozrela som si v JÚ, kam som to vlastne "šupla"......... naposledy som mala taký prípad v r.2010 .... no skôr sa mi to pozdáva ako VNZD s mínusom než ako PNZD (ako je písané vyššie)

prečo?? veď do VNZD si plusom ohladom DB nič neúčtovala, tak prečo by si to mala odúčtovavať?
jacekova
15.03.12,05:22
prečo?? veď do VNZD si plusom ohladom DB nič neúčtovala, tak prečo by si to mala odúčtovavať?

Dala som to v JU na platbu dane s minusom (lebo tento bonus by v DP znizil pripadnu dan) ... pomohla som si s PU... ked narokujem dan.bonus (hoci u zamestnanca) bude to na 342 s minusom (nedavam to predsa do prijmov)
Xanti
15.03.12,06:10
Ako Ti môže znížiť daň? Ak by si to dal szčo vyplatiť v hotovosti a nie na účet a nepovedal TI o tom? Lebo to sú peniaze na deti nie pre SZCO, ako by si to zaúčtovala?
Ved predsa ak je to PNZD tak to neovplyvní nič. No nerozumiem. A zamestnanec je niečo úplne iné ako samotný SZCO. U zamestnanca je logické, že DB Ti v priebehu roka ponižuje daň.
jacekova
15.03.12,07:31
Ako Ti môže znížiť daň? Ak by si to dal szčo vyplatiť v hotovosti a nie na účet a nepovedal TI o tom? Lebo to sú peniaze na deti nie pre SZCO, ako by si to zaúčtovala?
Ved predsa ak je to PNZD tak to neovplyvní nič. No nerozumiem. A zamestnanec je niečo úplne iné ako samotný SZCO. U zamestnanca je logické, že DB Ti v priebehu roka ponižuje daň.

ved ak je to VNZD s minusom, tiež ti to neovplyvní nič
Xanti
15.03.12,07:35
ved ak je to VNZD s minusom, tiež ti to neovplyvní nič
No ale ked mne prídu na účet peniaze z DU,,, pre mňa to je príjem.
Nie je to výdaj aj keď mínusom. Ja som nikomu nič nevydala ja som prijala. Proste je to také podľa mňa postavené na hlavu.