Tinaho
15.03.12,06:45
Poraďáci ahojte,

SZČO, neplatca DPH kúpil nové auto (autokaravan) z ČR. Nie som si istá, či všetky nasledovné položky môžem zahrnúť do vstupnej ceny auta na účely výpočtu odpisov:
- hodnota DPH (musela byť zaplatená v SR)
- kolky na potvrdenie o zaplatení DPH
- poplatok za prevozné značky
- diaľničná známka - týždňová (prevoz do SR po diaľnici)
- poplatok do recyklačného fondu
- kontrola originality
- kolky na prihlásenie auta v SR

1. Môžem všetky tieto položky zahrnúť do vstupnej ceny auta?
2. Položky vstupujú do vstupnej ceny vrátane hodnoty DPH?
3. Prepočet položiek, ktoré boli uhradené v CZK prepočítam na EUR kurzom, ktorý predchádza dňu, ktorý je uvedený na doklade?

Možno sú to banálne otázky, ale nerada by som urobila chybu, preto sa radšej pýtam skúsenejších a odborne zdatnejších Poraďákov. Vopred ďakujem za reakcie.
Tweety
15.03.12,06:03
Poraďáci ahojte,

SZČO, neplatca DPH kúpil nové auto (autokaravan) z ČR. Nie som si istá, či všetky nasledovné položky môžem zahrnúť do vstupnej ceny auta na účely výpočtu odpisov:
- hodnota DPH (musela byť zaplatená v SR)
- kolky na potvrdenie o zaplatení DPH
- poplatok za prevozné značky
- diaľničná známka - týždňová (prevoz do SR po diaľnici)
- poplatok do recyklačného fondu
- kontrola originality
- kolky na prihlásenie auta v SR

1. Môžem všetky tieto položky zahrnúť do vstupnej ceny auta? Všetky okrem DN
2. Položky vstupujú do vstupnej ceny vrátane hodnoty DPH? Áno.
3. Prepočet položiek, ktoré boli uhradené v CZK prepočítam na EUR kurzom, ktorý predchádza dňu, ktorý je uvedený na doklade? Podľa toho,akým kurzom boli hradené. AK z pokladne, tak pokladničným,ak platil bankou, tak kurzom banky.
Možno sú to banálne otázky, ale nerada by som urobila chybu, preto sa radšej pýtam skúsenejších a odborne zdatnejších Poraďákov. Vopred ďakujem za reakcie.
V texte
Tinaho
15.03.12,08:31
ďakujem pekne za rýchlo odpoveď.

Ešte by som sa rada opýtala na kurz: Ak podnikateľ eviduje pokladňu v EUR (a ani nevie akým kruzom si vymenil EUR za CZK), je možné doklady v CZK zaevidovať do peňažného denníku kurzom, ktorý predchádza dňu uvedenom na doklade (z toho by som vychádzala aj pri výpočte vstupnej ceny)?
Buco
15.03.12,08:42
Spytam sa aj tu :)
Vlani som ako FO kupil auto. Tento rok ho chcem zaradit do zivnosti. Ako mam urcit vstupnu cenu?
Podla faktury k vlanajsiemu nakupu?
Alebo ju treba nejak upravit? Ak upravit tak ako?
Alebo stanovit nejak uplne inak? Ako?

Dakujem ;)