mariannka13
15.03.12,09:04
Dobrý deň,
ako postupovať ak chcem podať DP na Slovensku z príjmov dosiahnutých v Dánsku? Žiadne potvrdenie o príjme za rok 2011 nemám... mám len výplatné pásky... stačia aj tieto ako potvrdenie príjmu??? Máte niekto takéto skúsenosti??? Vopred ďakujem...
majka 62
15.03.12,09:01
Daňový úrad akceptuje výplatné pásky (samozrejme postačujú kópie). K poslednej výplatnej páske si nedostala prílohu? Tam by to bolo pekne zosumarizované - príjem aj výška odvedenej dane. V Dánsku sa za zdaňovacie obdobie považuje kalendárny rok, tak to by si už mala mať u seba.
mariannka13
15.03.12,11:24
ďakujem... na každej výplatnej páske mám sumarizáciu od januára až po vyplácaný mesiac.... nevieš mi poradiť, ktoré sumy z tohto dávam do DP??? neviem sa v tom zorientovať...
majka 62
15.03.12,13:39
Áno, to je pochopiteľné, že máš sumarizáciu na každej výplatnej páske - v zahraničí to je to takto zaužívané. Mala som na mysli tú poslednú výplatnú pásku z dôvodu toho, že by si nemusela dokladovať všetky výplatné pásky ale iba jednu. Do daňového priznania zadávaš hrubú mzdu + sumu za odvedené zdravotné a sociálne.