JLPK
15.03.12,10:35
V 5/2011 som si založil s.r.o. ako jediný spoločník/konateľ. Bohužiaľ podnikateľské aktivity sa mi presunuli iným smerom a uvedená s.r.o. je od počiatku úplne nečinná. S.r.o. nemala žiadnu zákazku, neodobrala žiaden tovar, nevydala žiadnu FA, nemá žiadneho zamestnanca (len ja som konateľ). Bol len vklad peňazí konateľa a drobné prijaté výdavky na platbu za internet, za vedenie účtu v banke a pod. Rád by som uvedenú s.r.o. úplne zrušil, ale neviem ako na to ... Prosím o radu.
KEJKA
15.03.12,14:56
aj takáto sro musí prejsť likvidáciou. Je to pomerne jednoduché, pár firiem som takto zlikvidovala.
Žiaľ termíny povinných krokov nepustia, takže reálne bude firma vymazaná cca 3,5-4 mesiace od prvého úkonu.
Napriek nečinnosti si povinný odovzdať za sro DPPO so všetkými prílohami - len dodávam pre úplnosť nakoľko je už marec.
Môžeš oznámiť odklad podania DPPO, ak si s tým nezačal alebo RUZ nevieš urobiť.
JLPK
19.03.12,05:36
Ďakujem za info, ale toto je pre mňa príliš všeobecná informácia. Dalo by sa to napísať jednoduchšie napr. typu krok za krokom/ kam a čo podať/nahlásiť?
Economic
19.03.12,05:50
Ďakujem za info, ale toto je pre mňa príliš všeobecná informácia. Dalo by sa to napísať jednoduchšie napr. typu krok za krokom/ kam a čo podať/nahlásiť?


Hľadaj tu na porade, sú tu príspevky ohľadom likvidácie, ktoré ti dajú odpoveď krok po kroku.....