angel123
15.03.12,11:10
Prosím Vás o pomoc,
otec narobil exekúcie na majetok.
Rodičia sú rozvedený od roku 2008. Otec si narobil pôžičky od sestier pre svoje potreby.
BSM je momentálne pozastavené pokiaľ neskončia exekúcie.
Došiel nám už predaj od exekútora, môže sa moja matka zúčastniť dražby? Kedže sa obávame, že jeho rodina si to vydraži za lacnejšie...(exekútor je ich známi).
Môžeme dražbu presunúť v mieste nášho bydliska? Dražba sa nekoná v našom okolí, ale úplne na druhom konci SK, tam kde je exekútor a samozrejme jeho rodina.
Čo máme robiť, keď nám začnú predávať byt, kedže nemáme s matkou kam ísť? Absolútne nám nikto nevie už s tým pomôcť, ale nikoho nezaujíma, kam máme ísť...:(
Súd zastavil exekúciu, ale bohužial tak to je v dnešnom svete, že exekútor sa na to iba odvolal. A ma odrazu exekúcie otca na byt odblokované.
Aj som včera volala realitným kanceláriam a cena za nehnuteľnosť je prehnaná, takže nemajú záujem...
Bojím sa toho, pretože sa nám otec vyhrážal, že si to jeho sestra vydraží za lacno, obe nehnuteľnosti.
Môžem podať odvolanie proti dražbe, aj keď nám už exekútor zaslal dražobnú vyhlášku. (včera doručené).
Budem vďačná za každý názor, alebo sa mám zmieriť s tým, že "chamtivý" ľudia si jednoducho poberú náš majetok. Pretože bývam od roku 2005 s matkou v byte sama a ja som študentka.
Prosím poraďte...
Ďakujem
draik
15.03.12,13:46
Ak exekučné konanie začalo predtým než bolo rozdelené BSM, tak sa bude predávať celý byt. Matka, ak naozaj ide o byt v BSM, sa nemôže zúčastniť dražby. Vyvolávacia cena je v oznámení, ktoré Vám prišlo. Je stanovená podľa znaleckého posudku. Ak by pri prvej dražbe nedošlo k predaju, je možné vyvolávaciu cenu znížiť po súhlase súdu. Miesto dražby zmeniť neviete, odvolať proti dražbe sa nemôžte.
Otvorene povedané, nikoho nezaujíma, kam pôjdete, keď byt zmení majiteľa. Môžte síce blokovať svoje vysťahovanie a nový majiteľ bude musieť požiadať o vysťahovanie súdom, ale len oddialite problém a ešte sa Vám to predraží.
"Chamtiví" ľudia si majetok nepoberú - dražba by sa neuskutočnila, keby vlastník bytu nemal dlhy.