ndru83
15.03.12,14:32
Zdravim,

nasiel som si jeden skvely produkt, ktory absolutne nema pokrytie v zapadnej Europe, (chcem predavat primarne na SVK). Najblizsi predajca je v UK, pricom firma vyrabajuca produkt je z USA.

Nemozem sa blizsie rozpisat o co konkretne ide, dokonca som natolko paranoidny, ze neuvediem ani oblast, ktorej sa to tyka.

Co ma teda zaujima ? (Nenasiel som k tomuto ziadne relevantne informacie)

Je mozne predavat produkt pod nejakou vlastnou znackou ? Ak ano, co k tomu potrebujem ? Povolenie od vyrobcu ? Nechcem totizto, aby sa moji potencialni odberatelia dozvedeli realneho vyrobcu - mam v plane ako maloobchodny tak aj velkoobchodny predaj.

Dalsou dolezitou vecou je to, ze produkt ma urcite zdravotne skusky/certifikaty (primarne z USA, asi aj v UK, musim zistit), ktore zarucuju jeho zdravotnu nezavadnost + aj ine skusky, podla ktorych je bezpecny aj z hladiska technickeho, pretoze to urcitym sposobom suvisi s pouzitim v niektorych zariadeniach.

Co vsetko potrebujem zistit ? Kde mam zacat ?

Vopred dakujem za vsetky odpovede. Ak mam cokolvek dalsie specifikovat tak sa pytajte, neprezradim vsak ani produkt ani oblast, ktorej sa to tyka. Dakujem za pochopenie.
barancik
16.03.12,11:37
Pokiaľ by sa jednalo len o značku, ako prvé by som preveril úroveň ochrany duševného vlastníctva k danému produktu, ale v tom asi váš problém nespočíva.

A vôbec, prečo tak komplikovane?! Toto všetko, myslím vaše pochybnosti a obavy, môže vyriešiť dobre formulovaná zmluva s výrobcom o jedinom a výhradnom obchodnom zastúpení. Poskytli ste dostatok informácií na to, aby bolo možné s najväčšou pravdepodobnosťou predpokladať, že pri uvedení na trh bude potrebné absolvovať proces posudzovania zhody s technickými požiadavkami, vypracovať karty bezpečnostných údajov, postupovať v zmysle nariadenia REACH, atď., atď a tam sa asi sotva vyhnete zatajeniu pôvodného výrobcu. Ak je produkt výrobcu z USA, majú tam dobre zabehnutý franchising systém, možno by zmluva o Master Franchise bola tiež jednou z možnosti, ak to u výrobcu prichádza do úvahy, pričom v oboch prípadoch by ste mal pod "palcom" dohodnuté teritóriá.