pmoko
16.03.12,01:44
Dobry den, som zivnostnik neplatca DPH, uvazujem o kupe noveho auta od tunajsieho autopredajcu. Uvazujem ze by som sa preregistroval na platcu DPH a nasledne kupil to auto a poziadal o vratenie DPH. Je toto v poriadku? Pocul som ze DU mi nemusi toto uznat a DPH mi nevrati z dovodov ze som sa ucelovo urobil platcom. Ja fakturujem totiz pravidelne firmu v USA za poskytnute sluzby no z toho sa DPH vraj neodvadza, takze stat by bol v podstate stratovy teda aspon zatial. Prosim o nejako info. Vopred dakujem.
IvoM
16.03.12,06:46
Požiadať o dobrovoľnú registráciu môže každá zadaniteľná osoba ale je na príslušnom DÚ či takejto žiadosti vyhovie, alebo nie. Ak áno, tak máš nárok na vátenie (odpočítanie) DPH pri registrácii podľa §55. "Pocul som ze DU mi nemusi toto uznat a DPH mi nevrati z dovodov ze som sa ucelovo urobil platcom." - to je nezmysel, DÚ skúma dôvody pred registráciu a nie po nej. Ak by platilo že štát nezaregistuje firmu pri ktorej je "stratový" tak by sme tu nemali žiadne firmy orientované na vývoz. :-)
srska
16.03.12,07:01
a nemali by čo kontrolovať :-))