msa
16.03.12,08:05
Ahojte , chcem sa Vás spýtať, či ste sa niekto stretol s tým, že SZČO neplatca má vyčíslenú na dennej uzávierke Základ dane a výšku DPH. Takéto doklady sa mi dostali do rúk, tak som hneď volala dotyčnému, nech si zavolá servisákovi, ktorý mu robil fiškál, či o tom vie vôbec. No a ten mu vraj povedal, že to je v poriadku, že to je len informatívne vypísaná DPH a nikam to nejde, že DÚ predsa vie, že je neplatca. SZČO mi tvrdí, že na bločku z ERP, ktorý vydá zákaznikovi táto DPH nie je /ešte som to nevidela, ale kázala som mu nech mi ten bločik donesie ukázať/. Nejde mi do hlavy, že by táto DPH nebola na bločkoch, ale za celý deň by ju vyčíslilo. Ja sa obávam, keďže je vyčíslená, musí ju odviesť, + samozrejme za každé nepodané DP k DPH pokuta. Pozerala som aj iným SZČO, na tých denných to je tak, že platca má vyčíslenú DPH a neplatca nemá. Teraz fakt neviem. čo už môže a čo nemôže byť. ďakujem za odp.
srska
16.03.12,07:30
podľa mňa uvažuješ správne.
ja mám opačný problém:D subjekt - platiteľ dph nemá na mesačnej uzávierke (prehľade) vyčíslenú dph ale na blokoch z erp pri nákupe je vyčíslená. ???
msa
16.03.12,10:51
vidím, že to nebude až také jednoduché.
a tieto nové fiškály dokážu vytlačiť aj mesačné prehľady? to mi ešte nikto nevytlačil , musím sa ich spýtať, lebo ja si nahadzujem do excellu všetky denné uz. a kontrolujem či mi sedí ten kumulatívny obrat, nenašla som ešte lepšiu kontrolu. Pred tým to bolo super, nahádzala som si denné a v globále mi mesačná sadla na tie denné, teraz sa mi to veľmi nepáči.
a podľa mňa ak ju má vyčíslenú na blokoch , tak ju v skutočnosti vybral a teda musíš brať do úvahy toto, a na denných to ako vyzerá?