stanicapap
07.02.06,07:58
ahojte vsetci, chcem vas poprosit o radu, pretoze uz naozaj neviem ako dalej, takze tu je ten moj problem: do augusta sme mali 2 zamestnancov na TPP - klasicky na pracovnu zmluvu. potom od sept. ti isti zamestnanci presli na zivnost (na zaklade zmluvy o poskytovani sluzieb), a stale ostali internými zamestnancami - nic sa v podstate nezmenilo len to, ze presli na zivnost (plat. podmienky, prac. zaradenie ostali rovnake), ALE a teraz je tu ten moj problem: ked sa robil rozpocet, tak som do kolonky mzdy a platy (610) zaradila aj platy, resp. fin.odmenu tychto zamestnancov a uctovnicka mi povedala, ze ona to uctovat ako mzdy nemoze,lebo su to vraj "ostatne sluzby".. prosim poradte, co mam robit, neexistuje nejaka klauzulka, alebo nieco, co by sa zakomponovalo do zmluvy, aby som sa z toho vymotala, prossssssiiiiimmmm...totizto z rozpoctu organizacie tie peniaze aj naozaj odisli na ich platy...
vopred srdecna vdaka
Zita5
07.02.06,07:02
ahojte vsetci, chcem vas poprosit o radu, pretoze uz naozaj neviem ako dalej, takze tu je ten moj problem: do augusta sme mali 2 zamestnancov na TPP - klasicky na pracovnu zmluvu. potom od sept. ti isti zamestnanci presli na zivnost (na zaklade zmluvy o poskytovani sluzieb), a stale ostali internými zamestnancami - nic sa v podstate nezmenilo len to, ze presli na zivnost (plat. podmienky, prac. zaradenie ostali rovnake), ALE a teraz je tu ten moj problem: ked sa robil rozpocet, tak som do kolonky mzdy a platy (610) zaradila aj platy, resp. fin.odmenu tychto zamestnancov a uctovnicka mi povedala, ze ona to uctovat ako mzdy nemoze,lebo su to vraj "ostatne sluzby".. prosim poradte, co mam robit, neexistuje nejaka klauzulka, alebo nieco, co by sa zakomponovalo do zmluvy, aby som sa z toho vymotala, prossssssiiiiimmmm...totizto z rozpoctu organizacie tie peniaze aj naozaj odisli na ich platy...
vopred srdecna vdaka

Ono je to skutočne " ostatné služby " . Vlastne zvolili ste spôsob zamestnávať na ŽL , čo je proti zákonu .;) :rolleyes:
evina
07.02.06,07:09
ahojte vsetci, chcem vas poprosit o radu, pretoze uz naozaj neviem ako dalej, takze tu je ten moj problem: do augusta sme mali 2 zamestnancov na TPP - klasicky na pracovnu zmluvu. potom od sept. ti isti zamestnanci presli na zivnost (na zaklade zmluvy o poskytovani sluzieb), a stale ostali internými zamestnancami - nic sa v podstate nezmenilo len to, ze presli na zivnost (plat. podmienky, prac. zaradenie ostali rovnake), ALE a teraz je tu ten moj problem: ked sa robil rozpocet, tak som do kolonky mzdy a platy (610) zaradila aj platy, resp. fin.odmenu tychto zamestnancov a uctovnicka mi povedala, ze ona to uctovat ako mzdy nemoze,lebo su to vraj "ostatne sluzby".. prosim poradte, co mam robit, neexistuje nejaka klauzulka, alebo nieco, co by sa zakomponovalo do zmluvy, aby som sa z toho vymotala, prossssssiiiiimmmm...totizto z rozpoctu organizacie tie peniaze aj naozaj odisli na ich platy...
vopred srdecna vdaka

Zmenilo sa veľa, títo ľudía nemôžu byť pre vás internými zamestnancami. Stali sa SZČO so všetkým čo k tomu patrí, teda aj s účtovaním "ostatné služby" ako potvrdzuje Zitka .
stanicapap
07.02.06,07:11
cize uz sa neda vobec nic, vsak...aj tak vam dakujem,teraz som v kasi, ale je to len a len moja chyba..
este raz srdecna vdaka za promtnu odpoved...
Zita5
07.02.06,07:17
cize uz sa neda vobec nic, vsak...aj tak vam dakujem,teraz som v kasi, ale je to len a len moja chyba..
este raz srdecna vdaka za promtnu odpoved...

Ale neviem , čo by si chcela doplniť do zmluvy , aj tak chudák živnostník je v nevýhode , čo sa týka uplatňovania výdavkov a hlavne opakovanou a tou istou podnikateľskou činnosťou u jedného zamestnávateľa a ešte k tomu určite aj prácu vykonáva u Vás s Vašimi pracovnými prostriedkami :rolleyes: /možno si toho ani nie je vedomý / a ešte by ste mu chceli priložiť .:o
stanicapap
07.02.06,07:30
aby som to upresnila - vsetci, co pracujeme v tejto organizacii sme v "rodinnom zvazku" - cize ti, kt. su na zivnost odisli na nu dobrovolne... mna trapi teraz len to, ako to dat aspon do ako takeho poriadku...proste, ked sa robil rozpocet, este pracovali na TPP a vobec ma to nenapadlo v tej chvili.. viem, ze to ma neospravedlnuje, a aj to, ze musim niest zodpovednost, ale snazim sa najst aspon ako take vychodisko...paradox je, ze ked odchadzali na zivnost, videli v tom velke + a teraz....
stanicapap
07.02.06,10:48
ahojte opat, chcem sa opytat,ci by sa nejako zmenila situácia, kedy medzi organizáciou (ktorá je mimochodom združenim PO podla zak. 40/1954 Občin.zakonnik) a zivnostnikmi namiesto "zmluvy o poskytovaní sluzeb" podpísala "nepomenovana zmluva " dla §51 Obcianskeho zakonníka? a sucasne by som poziadala o presun fin. prostriedkov z polozky "mzdy" do polozky "ostatne sluzby" samozrejme dodatocne...