evitaso
16.03.12,09:19
Mám SZČO ktorý chodia do ČR , na dopravu im zamestnávateľ poskytne auto a oni si kupujú naftu, takže nemajú žiaden doklad na cestovné , môžem vybrať cestovný lístok z internetu a podľa toho urobiť cesťák? koľko dní v roku môže mať stravné pri práci v ČR, na každý mesiac podľa smenovky , t. z. 600 Kč na deň x počet odpracovaných dní v mesiaci x počet mesiacov podľa fakt.
Ďakujem
ego.mc
16.03.12,11:53
Mám SZČO ktorý chodia do ČR , na dopravu im zamestnávateľ SZČO nemá zamestnávateľa! poskytne auto a oni si kupujú naftu, takže nemajú žiaden doklad na cestovné , môžem vybrať cestovný lístok z internetu a podľa toho urobiť cesťák? Nie. koľko dní v roku môže mať stravné pri práci v ČR Toľko, koľko je na pracovnej ceste. , na každý mesiac podľa smenovky , t. z. 600 Kč na deň x počet odpracovaných dní v mesiaci x počet mesiacov podľa fakt. Áno. Ďakujem
Odpoveď v texte.
evitaso
16.03.12,14:45
Počula som že stravné môžu mať len 182 dní, ako to mám dokladovať koľko dní bol, keď vo faktúre majú za mesiac.... .
ego.mc
16.03.12,21:39
Neviem o takom limite pre SZČO.
evitaso
17.03.12,14:16
ďakujem
Topas
20.03.12,10:57
Tých 182 dní je asi z dôvodu vzniku stálej prevádzkarne v ČR - zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia - vznik stálej prevádzkárne.
evitaso
22.03.12,11:05
Tak teda môže mať stravná podľa odpracovaných dní počas celého roka, lebo nechcem urobiť hlúposť - pracoval každý mesiac pribl. 20 dní.
dogicka
22.03.12,19:39
Tých 182 dní je asi z dôvodu vzniku stálej prevádzkarne v ČR - zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia - vznik stálej prevádzkárne.

183 dní sa v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia spomína len pri príjmoch zo závislej činnost.
Pre vznik stálej prevádzkarne sú podstatné iné okolnosti, treba pozrieť do zmluvy.