tvojekuriatko
16.03.12,11:51
Dobrý deň.

Môj problém je, že ak prevádzkujem server, ktorý poskytuje služby a chcem fakturovať inzerentom tieto služby, je možné použiť ich ID účtu ako variabilný symbol?

Predstavujem si to takto...
Ide o server: http://alternativneterapie.sk
Úhrada predom, to znamená, že v administrácii bude mať terapeut variabilný symbol a odošle platbu na môj firemný účet.
Keď obdržím platbu, vystavím mu faktúru, ktorej číslo bude v normálnej postupnosti mojich faktúr, iba variabilný symbol sa bude líšiť.
Faktúru terapeutovi odošlem spätne, po úhrade faktúry.

Je to takto možné? V Pohode som vyplnil číslo faktúry a automaticky mi to vyplnilo aj rovnaký variabilný symbol. Ak je to takto správne riešenie, je možné zrušiť prepojenie čísla faktúry a variabilného symbolu v Pohode ku konkrétnej faktúre?

Možno je to opäť banalita, ale radšej vás rozosmejem ako potom budem prekvapený na daňovom úrade, že... :)

Čítal som v inom vlákne porady toto:

Napríklad poskytovateľ internetu pridelí VS = číslo zmluvy a ani nie je potrebné mesačná fakturácia. Obdobne je to využiteľné aj pri poskytovaní ekonomických, právnych a iných pravidelných služieb, aj keď nie s pravidelnými čiastkami.

Mám preto nádej, že niečo také je možné a správne.

Veľmi ďakujem za rady!
jacekova
16.03.12,10:57
kľudne sa môže variabilný symbol odlišovať od čísla faktúry
tictac7
16.03.12,10:58
...keď Ty vieš, čo je to za platbu, môžeš Ti uhrádzať aj podľa telefónneho čísla. To je jedno, Ty si to musíš vedieť spárovať. Nikde nie je napísané, že číslo faktúry = variabilný symbol pri úhrade - toto je len zaužívané
tvojekuriatko
16.03.12,11:01
To znie dobre! :) V pohode sa to dá nejako "odpárovať"? Nemáte skúsenosti?

Možno zniem ako nadšený začiatočník, ale... toto pre mňa otvára nové možnosti! :D Ďakujem!
srska
16.03.12,11:09
bežne je vs iný ako číslo faktúry. napr. poskytovateľ internetového pripojenia swan a. s. dáva na faktúru stále rovnaký vs = číslo zmluvy so zákazníkom.
srska
16.03.12,11:11
To znie dobre! :) V pohode sa to dá nejako "odpárovať"? Nemáte skúsenosti?

Možno zniem ako nadšený začiatočník, ale... toto pre mňa otvára nové možnosti! :D Ďakujem!pohoda ťa len upozorní, že rovnaký vs už bol použitý - stačí potvrdiť ok