martina2310
16.03.12,13:23
Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom príspevku. Napríklad: Kúpila som pracovný stôl za 100 eur. Zaučtovala som ho do záväzkov potom do peňažného deníka do pokladnice ako výdavok OZD a dala som uhradiť záväzok, čiže je to vysporiadané. Ibaže dala som do záväzkoch opäť celý príspevok z úp a opäť som tento príspevok ponížila o tých 100 eur. čiže v záväzkoch je tento stôl uhradený 2 krát. Ako to ma byť správne?
martina2310
16.03.12,13:26
Prosím Vás poradí niekto?
szivics
18.03.12,07:43
Príspevok sa zaúčtuje ako PNZD a eviduje v knihe záväzkov. Výdavky, vo vašom prípade napr. za stôl zaúčtujete ako VOZD do peňažného denníka. A nakoniec interným dokladom vo výške výdavku za stôl zaúčtujete do peň.denníka POZD a zároveň znížite záväzok v Knihe záväzkov.
Dúfam že som pomohla.
martina2310
19.03.12,19:37
no chápem tomu ale ešte sa chcem spýtať či tu faktúru za ten stôl musím evidovať v záväzkoch
szivics
19.03.12,20:34
V knihe záväzkov evidujete došlé faktúry, záväzky voči SP, ZP, DÚ a iným inštitúciám.....ak si kúpite niečo v hotovosti v obchode a máte doklad z ERP to účtujete iba v peňažnom denníku
martina2310
20.03.12,08:42
No ibaže ja som do záväzkov zaevidovala faktúru za stol a aj záväzok s úp. Potom som v peňažnom denníku uhradila záväzok za stol a potom interným dokladom som uhradila výdavkom sumu za stol a v záväzkoch sa mi ten príspevok ponížil, čiže som ten stôl uhradila v podstate 2 krát. čiže vo výkaze majetku a výdavkoch sa mi to tam tiež 2 krát odzrkadlí nie?
szivics
20.03.12,09:56
Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch budeš mať ako výdavok za stôl - VOZD (informácia z peňažného denníka)
Vo výkaze o majetku a záväzkoch budeš mať informácie z knihy záväzkov - neuhradené záväzky - teda konečný stav dotácie, teda nevyčerpanú časť, o to čo si tým interným dokladom ponížila pôvodnú dotáciu

Teda ak sa nemýlim samozrejme!