willma
16.03.12,15:08
čítala som zopár článkov o miestnej príslušnosti na podanie DP. Len by som si chcela potvrdiť, prípadne vyvrátiť či som správne pochopila. V BA sú tri DÚ a podľa nového, môžem podať DP na ktoromkoľvek z nich? Teda mimo BA jedna.
willma
16.03.12,20:17
posúvam
tictac7
16.03.12,20:25
...no BA je taká malá sranda. Oni vlastne ostali v troch budovách 5 DÚ podľa obvodov. Poštou môžeš poslať na ten Tvoj konkrétny alebo všeobecný na Ševčenkovu. Inak pozor na vec - treba uvádzať aj P.O. BOX - inak sa Ti vráti, možno....kamoške sa jedno DP takto vrátilo.... Osobne odovzdať - iba na tom Tvojom konkrétnom, inde Ti nezoberú - teda aspoň pred tromi týždňami tak bolo....
willma
16.03.12,20:33
bodaj ich ....., no nič potrepem sa osobne do Petržalky. Osobne by som dala "metál" tomu, kto vymyslel, že Vrakuňa patrí až tam a nie na Clementisa, čo je podstatne bližšie.
tictac7
16.03.12,20:42
...aha vidíš, veď ja som úplne zabudla, že síce obvodov (či teraz vlastne okresov) máme päť, ale DÚ až šesť - Vrakuňa, P. Biskupice, Dolné Hony - sú zvlášť :-) a ešte jeden - pre vybrané subjekty :-)))))
willma
16.03.12,20:46
no hej sme zvlášť a pánu bohu za chrbtom:mad:
AnnaK
11.08.12,16:30
Chcem sa spýtať na Váš názor. Po zredukovaní daňových úradov sa Kysucké Nové Mesto začlenilo pod Daňový úrad Žilina.
V Kysuckom Novom Meste zostalo iba kontaktné miesto.
Daňový subjekt má síce sídlo firmy v KNM, ale prevádzku má v Žiline, ja sídlim tiež v Žiline, takže od začiatku roka podávame mesačné prehľady v Žiline. Tento mesiac som prvýkrát natrafila na protivnú babu, ktorá mi veľkodušne oznámila, že teraz mi prehľad síce prevezme, ale ďalej ho už máme odovzdávať v KNM. Ja som presvedčená, že nemala pravdu. Subjekt patrí pod DÚ Žilina, tak môže odovzdávať DP, prehľady, hlásenia aj na DÚ Žilina.
a_je_to
11.08.12,20:01
Chcem sa spýtať na Váš názor. Po zredukovaní daňových úradov sa Kysucké Nové Mesto začlenilo pod Daňový úrad Žilina.
V Kysuckom Novom Meste zostalo iba kontaktné miesto.
Daňový subjekt má síce sídlo firmy v KNM, ale prevádzku má v Žiline, ja sídlim tiež v Žiline, takže od začiatku roka podávame mesačné prehľady v Žiline. Tento mesiac som prvýkrát natrafila na protivnú babu, ktorá mi veľkodušne oznámila, že teraz mi prehľad síce prevezme, ale ďalej ho už máme odovzdávať v KNM. Ja som presvedčená, že nemala pravdu. Subjekt patrí pod DÚ Žilina, tak môže odovzdávať DP, prehľady, hlásenia aj na DÚ Žilina.

V rámci správy daní je miestne príslušný daňový úrad. Zákon o správe daní o nižších správnych jednotkách nehovorí. Teda ten, ktorému adresuješ výkaz v hlavičke tlačiva. Prečo iné by sa to tam písalo ? Ale Tvoj správca dane, ako poverená osoba určite sedí v K.N.M. Skenovať a typovať do systému, alebo odosielať to musí niekto zo Žiliny, čo je robota navyše, tak sa jedujú. Ak chceš s nimi vybabrať, zaregistruj sa na elektronické podávanie cez EZU, ako ja. Nepotrebuješ nič, iba tú dohodu, vytlačenú zo stránky drsr. Po dvoch odoslaných výkazoch sa určite nebudeš chcieť vrátiť k podávaniu tlačív na DÚ v Žiline. Stačí, ak ešte raz vycestuješ do KNM aj so šéfom a podpíšeš tam dohodu o elektronickom doručovaní. Lebo tam ste zrejme registrovaní.
willma
12.08.12,08:32
podávam info: niekto musel čítať moje hromženie, DÚ BA VI sedí od začiatku roku na Clementisa - presťahovali ich z Petržalky.
AnnaK
13.08.12,10:31
V rámci správy daní je miestne príslušný daňový úrad. Zákon o správe daní o nižších správnych jednotkách nehovorí. Teda ten, ktorému adresuješ výkaz v hlavičke tlačiva. Prečo iné by sa to tam písalo ? Ale Tvoj správca dane, ako poverená osoba určite sedí v K.N.M. Skenovať a typovať do systému, alebo odosielať to musí niekto zo Žiliny, čo je robota navyše, tak sa jedujú. Ak chceš s nimi vybabrať, zaregistruj sa na elektronické podávanie cez EZU, ako ja. Nepotrebuješ nič, iba tú dohodu, vytlačenú zo stránky drsr. Po dvoch odoslaných výkazoch sa určite nebudeš chcieť vrátiť k podávaniu tlačív na DÚ v Žiline. Stačí, ak ešte raz vycestuješ do KNM aj so šéfom a podpíšeš tam dohodu o elektronickom doručovaní. Lebo tam ste zrejme registrovaní.

Ďakujem za odpoveď:) Je to tak, ako som predpokladala. Mňa tiež hneď napadlo riešenie posielať elektronickým doručovaním. Mám už skúsenosti so SV a chcem, aby aj ostatné firmy, ktoré nie sú platiteľmi DPH, prešli na elektronické doručovanie. Len teraz sú dovolenky, tak im dávam čas. Ale bola som prekvapená, že v Žiline bola rada ľudí pred kanceláriou, ktorá vybavuje elektronické doručovanie.