jany122
16.03.12,14:33
Dobrý deň prajem.

Potreboval by som poradiť. Som samostatne zárobková osoba a vykonávam činnosť, ktoré nieje živnosťou a ani podnikaním, túto činnosť som vykonával počas celého roka. Počas roka 2011 som mal aj dve brigády ako študent VŠ a to v Nemecku /február, marec/ a v ČR /júl - september/. V Nemecku som neplatil daň kedže som si uplatil tu možnosť na základe formuláru o vedení domácnosti. Mám DIČ takže som povinný si spraviť daňové priznanie na Slovensku, ak si uplatním možnosti vyňatia príjmov zo zahraničia je možné požiadať o vrátenie daní z Česka? Alebo ako to funguje? Vopred ďakujem za rady.
Mila123
16.03.12,13:40
z česka v čechách nie na SK....
jany122
16.03.12,20:33
Takže na Slovenku priznám príjem zo zahraničia, ale následne využijem vyňatie príjmov zo zahraničia, čiže do základu dane sa mi bude počítať iba príjem na Slovenskou a vrátia mi dane, ktoré som tu zaplatil. Následne podám daňové priznanie v Česku a aj tam mi vrátia dane, ktoré som zaplatil?
Neviem či mám dobrú predstavu o tom ako to funguje?
veronikasad
16.03.12,20:36
Takže na Slovenku priznám príjem zo zahraničia, ale následne využijem vyňatie príjmov zo zahraničia, čiže do základu dane sa mi bude počítať iba príjem na Slovenskou a vrátia mi dane, ktoré som tu zaplatil. Následne podám daňové priznanie v Česku a aj tam mi vrátia dane, ktoré som zaplatil?
Neviem či mám dobrú predstavu o tom ako to funguje?
aké dane si platil na Slovensku, z ktorých by ti mali vrátiť daň ?
jany122
16.03.12,20:39
na SK som SZČO vykonávam činnosť ktorá nieje podnikaním ani živnosťou, a tiež som pracoval na dohodu, iba v jednom prípade som si mohol uplatiť nezdaniteľnú čistku na daňovníka,, ale celková suma príjmov na SK neprekročila nezdaniteľnú čiastku tak všetky peniaze by mi mali vrátiť, čo mi stiahli pri práci na dohodu.