Štefan Theis
16.03.12,17:00
Dobrý deň!
Ako kameraman mestskej televízie som natáčal požiar senníka. Pri požiari sa mi dostal smog do kamery a kamera mi odišla. V servise mi záruku nepriznali a musel som zaplatiť plnú výšku 350 Eura.
Podal som na MÚ žiadosť o náhradu škody, priložil som aj doklad o zaplatení, aj fotku poškodeného plošného spoja. Uplynulo viac ako mesiac a odpoveď som nedostal. Vraj, kto do 30 dní neodpovie, súhlasí s obsahom v plnej výške. Je tento zákon platný?
Ďakujem !
misoft
16.03.12,16:10
marjankaj
16.03.12,16:35
Veď škodu utrpela mestská televízia, a nie ty. Alebo som niečo prehliadol?:confused:
Štefan Theis
16.03.12,17:05
Veď škodu utrpela mestská televízia, a nie ty. Alebo som niečo prehliadol?:confused:

Škodu som utrpel ja. Ja som robil na dohodu. Hrubé 170 Euro, čisté 142 Euro. Kamera SONY HVR HD 1000 je moja súkromná, poprosili ma, lebo "mesto na kameru nemá", ale amortizáciu mi neplatili. Používal som ju dva roky. Najprv kývali s plecom (aj riaditeľka Kultúrneho centra, ktorá vedie aj televíziu, aj primátor), vraj, "to je Vaša kamera"...
Štefan Theis
16.03.12,17:07
marjankaj
16.03.12,17:27
Ďakujem, pozriem sa na to, ale ke´d tie zákony sú tak umelecky písané...

Neviem, čo máš napísané v tej dohode, ale možno by si mohol skúsiť toto.
Zákonník práce.

§ 225
(2) Zamestnávateľ zodpovedá zamestnancovi za škodu, ktorú utrpel pri výkone práce podľa uzatvorenej dohody alebo v priamej súvislosti s ním, rovnako ako zamestnancom v pracovnom pomere.
Štefan Theis
16.03.12,18:33
Ďakujem za odpovedď. V zmluve mám napísané iba to, že budem robiť kameramana. Nič viac, žiadne konkrétne veci.
Štefan Theis
07.05.12,06:30
Trvalo to veľmi dlho. Konečne mi primátor dal 166 Eur "na zmiernenie škody", ale musel som podpísať ďaľšiu "dohodu" na dobu jedného mesiaca.
Vraj je to tá položka, ktorú môže on sám dávať mesačne, ktoré nemusí ani zastupiteľstvo schvaľovať... Vidí sa mi to nejak zamotané. Vraj, inde by som ani to nedostal. Kameru som si nepokazil na súkromnej akcii, ale som natáčal pre mestskú televíziu. Dnes už s takými chrapúňmi nerobím, aby som ja za moju dobrotu doplácal...