danka101
16.03.12,19:40
Rada by som sa opýtala, či je to v poriadku, ak je leasingová zmluva uzatvorená na 5 rokov a auto sa odpisuje 4 roky. Znamená to, že odpisy riadne urobím počas štyroch rokov pravidelne ale pomernú časť leasingových splátok budem dávať do nákladov aj v čase, ked už bude vlastne auto odpísané?
Prosím o promptnú odpoved, neviem, či to takto robím správne.ďakujem:)
Rozalka
16.03.12,18:58
Áno, presne, účtovné odpisy budeš účtovať 4 roky, v daňovom priznaní budeš odpisy uvádzať počas 5 rokov
Nezabudni na odloženú daňovú pohľadávku (ale nie je povinná, len "upresňuje vzhľad firmy"
marjankaj
16.03.12,19:23
Rozálka, záleží na tom, kedy bola uzatvorená tá leasingová zmluva. Ak v januári alebo februári 2012 tak aj daňovo bude odpisovať 4 roky. Alebo som prehliadol, nejaké prechodné ustanovenia?
danka101
16.03.12,19:36
Zmluva bola podpísaná v roku 2008 auto budem odpisovat za rok 2011 naposledy.
Este sa chcem opýtat, ako mám tomu rozumiet v danovom priznaní budem uvádzat odpisy 5 rokov? V rámci uzávierkovej operácie dávam kazdý rok ako prvý zápis 1/4 automobilu a pomernú časť leasingových splátok ako druhý zápis. T.zn. ze za rok 2012 dám iba ten zápis pomernej splátky do penazného denníka, ale vo výkaze o majetku bude dlhodobý hmotný majetok 0,-€ ?
marjankaj
16.03.12,19:39
Zmluva bola podpísaná v roku 2008 auto budem odpisovat za rok 2011 naposledy.
Este sa chcem opýtat, ako mám tomu rozumiet v danovom priznaní budem uvádzat odpisy 5 rokov? V rámci uzávierkovej operácie dávam kazdý rok ako prvý zápis 1/4 automobilu a pomernú časť leasingových splátok ako druhý zápis. T.zn. ze za rok 2012 dám iba ten zápis pomernej splátky do penazného denníka, ale vo výkaze o majetku bude dlhodobý hmotný majetok 0,-€ ?
Rozalka asi myslela v PU.
V JU odpisy neuvádzaš v daňovom priznaní. Ty odpisuješ rovnomerne podľa počtu mesiacov v príslušnom roku. teda 60 mesiacov.
danka101
16.03.12,19:49
To znamená, ze od roku 2008 to robím v podstate zle, pretoze som dávala do nákladov 1/4 ? tak?