doktor23
17.03.12,14:32
Zdravím všetkých.

Určite to tu už bolo viac krát spomínané, ale hľadanie je dosť neprehľadné, tém je tiež strašne veľa tak sa pýtam znova.

Kúpili sme byt v starom bytovom dome, je nás 7 vlastníkov bytov, 4 vlastníci nebytových priestorov. Doteraz vykonával správu správca(transformovaný bývalý Bytový podnik), nechceme už s ním Ďalej pokračovať, chceme založiť vlastné spoločenstvo. Zákon si ešte naštudujem, len by som poprosil niekoho, kto s tým má skúsenosti, nahodiť určitú postupnosť, prípadne zmluvu, lehoty pri výpovedi pôvodnému správcovi ..... prípadne aj to, ako sa bude v budúcnosti účtovať.

Ak mi prípadne niekto pošle aj ss, rád budem konverzovať aj po tejto línni, nie je pre mňa problém zatelefonvoať, napísať mail alebo sadnúť do auta a prekonzultovať aj osobne :-)

Ďakujem pekne ...
doktor23
19.03.12,07:36
posúvam ....
tictac7
19.03.12,18:46
Zdravím všetkých.

Určite to tu už bolo viac krát spomínané, ale hľadanie je dosť neprehľadné, tém je tiež strašne veľa tak sa pýtam znova.

Kúpili sme byt v starom bytovom dome, je nás 7 vlastníkov bytov, 4 vlastníci nebytových priestorov. Doteraz vykonával správu správca(transformovaný bývalý Bytový podnik), nechceme už s ním Ďalej pokračovať, chceme založiť vlastné spoločenstvo. Zákon si ešte naštudujem, len by som poprosil niekoho, kto s tým má skúsenosti, nahodiť určitú postupnosť, prípadne zmluvu, lehoty pri výpovedi pôvodnému správcovi ..... prípadne aj to, ako sa bude v budúcnosti účtovať.

Ak mi prípadne niekto pošle aj ss, rád budem konverzovať aj po tejto línni, nie je pre mňa problém zatelefonvoať, napísať mail alebo sadnúť do auta a prekonzultovať aj osobne :-)

Ďakujem pekne ...

1. naštuduj si zákon
2. naštuduj si zmluvu s terajším správcom (tam máš aj výpovednú lehotu....)
3. bude "sato" alebo nejaká účtovníčka normálne účtovať v zmysle platných právnych predpisov

4. máš aspoň predstavu, čo také správcovstvo obnáša? Účtovníctvo nie je problém, ale také veci:
-kúrenie
-voda
-plyn
- elektrina
- smeti
- poistka
- upratovanie spoločných priestorov a PRIĹAHLÉHO POZEMKU (vrátane zodpovednosti za škody....)
- hasiči
- deratizácia
- výťah asi nemáte.....
- opakované revízie
- odstraňovanie závad
.....

naštuduj, hľadaj, potom sa konkrétne pýtaj......
tictac7
19.03.12,18:58
Zdravím všetkých.

Určite to tu už bolo viac krát spomínané, ale hľadanie je dosť neprehľadné, tém je tiež strašne veľa tak sa pýtam znova.

Kúpili sme byt v starom bytovom dome, je nás 7 vlastníkov bytov, 4 vlastníci nebytových priestorov. Doteraz vykonával správu správca(transformovaný bývalý Bytový podnik), nechceme už s ním Ďalej pokračovať, chceme založiť vlastné spoločenstvo. Zákon si ešte naštudujem, len by som poprosil niekoho, kto s tým má skúsenosti, nahodiť určitú postupnosť, prípadne zmluvu, lehoty pri výpovedi pôvodnému správcovi ..... prípadne aj to, ako sa bude v budúcnosti účtovať.

Ak mi prípadne niekto pošle aj ss, rád budem konverzovať aj po tejto línni, nie je pre mňa problém zatelefonvoať, napísať mail alebo sadnúť do auta a prekonzultovať aj osobne :-)

Ďakujem pekne ...

mimotemy terazky som sa pozrela, čo si zač.....dúfam, že je to len omyl.... -
doktor23
20.03.12,09:51
mimotemy terazky som sa pozrela, čo si zač.....dúfam, že je to len omyl.... -

... každý robí niečo iné ..... ani Ty si nepôjdeš dať vytrhnúť zub neurochirurgovi (školu majú takú istú)
Halli
20.03.12,10:13
... každý robí niečo iné ..... ani Ty si nepôjdeš dať vytrhnúť zub neurochirurgovi (školu majú takú istú)

Tak potom máš guráž, púšťať sa do toho, čo tu od nás chceš narýchlo radiť.... myslíš, že je to na pár príspevkov a budeš v obraze? to sa veľmi mýliš. Koľko si Ty účtuješ za právne poradenstvo? :rolleyes:;)
Treba začať 182kou
Halli
20.03.12,10:14
ja som preto radšej ani nepísala...však toto je malina , táto práca, nie??:O
Halli
20.03.12,10:17
tic...super , prvú konzultáciu máš za sebou :))
verkaz
20.03.12,10:42
DOKTOR, prečítaj si aj naše príspevky o spoločenstve vlastníkov bytov. Z toho tiež veľa načerpáš. Bývalý správca musí dostať od Vás výpoveď (výpovedná lehota by mala byť dohodnutá v zmluve o správe) a zároveň si založte vlastné SVB so štatutárom (predsedom). Potom sa zaregistrujete na obvodnom úrade.
Všetky podklady ako zmluvy uzatvorené na energie by ti mal poskytnúť správca, ktorý musí dať výpovede a spoločenstvo si uzatvorí nové. Správca by ti mal odovzdať aj všetky doklady o dome včetne účtovníctva a bankových dokladov.
tictac7
20.03.12,18:09
:-)))