zuzana
07.02.06,09:46
Chcela by som vedieť ak chcem po materskej po pol roku pracovať, som zamestnaná od r.2002 a po pol roku by som chcela pracovať, budem poberať rodič.príspevok a ako to budem riešiť u zamestnávateľa ak som zamestnaná na prac.zmluvu mám príjem napr.14000Sk a teraz chcem byť iba na polov.úväzok alebo dohodu, musí sa predchádz.zmluva zrušiť,alebo to môžem robiť na dohodu?Lebo tú zmluvu by som nechcela zrušiť.Ako to bude riešené?
Tweety
07.02.06,09:07
Chcela by som vedieť ak chcem po materskej po pol roku pracovať, som zamestnaná od r.2002 a po pol roku by som chcela pracovať, budem poberať rodič.príspevok a ako to budem riešiť u zamestnávateľa ak som zamestnaná na prac.zmluvu mám príjem napr.14000Sk a teraz chcem byť iba na polov.úväzok alebo dohodu, musí sa predchádz.zmluva zrušiť,alebo to môžem robiť na dohodu?Lebo tú zmluvu by som nechcela zrušiť.Ako to bude riešené?
Zamestnávateľ s Tebou spíše dodatok k PZ, kde sa uvedie skrátený PČ, tvoja mzda , prípadne iné náležitosti. Nič nerušíš, predchádzajúca PZ bude platiť s novým dodatkom. :eek:
zuzana
07.02.06,09:09
Len vieš to by som práve nechcela dodatok lebo teraz mám plat 14000 a na polovičný budem robiť za 8000 a keď nastúpim riadne do zamestnania a nebude mi chcieť dať tých 14000Sk:( :confused: :eek:
Tweety
07.02.06,09:15
Len vieš to by som práve nechcela dodatok lebo teraz mám plat 14000 a na polovičný budem robiť za 8000 a keď nastúpim riadne do zamestnania a nebude mi chcieť dať tých 14000Sk:( :confused: :eek: Ak chceš na polovičný tak to inak nejde, kedže si mala za 8 hodín 14000.-, uvidíš možno, že plat Ti nezníži, ale pochybujem.;):cool: Veď si to všetko viete upraviť v zmene PZ( napíšete obdobie platnosti dodatku).:cool: