zuzana1122
17.03.12,17:40
Dobrý den,
vedeli by ste mi poradit. Mám ist robit jednoduche uctovníctvo pre OZ /stredna skola/ Peniaze sa pouzivaju pre deti. Viem, ze treba viest penazny dennik. Príjmy pre OZ su 2 % - to je prijem neovp. ZD, to viem.
Financný dar - prijem neovplyv. ZD???
a ked sa z týchto penazí kupi nieco napr. na inetrnát pre deti alebo na odborný vycvik - to je aky výdavok, ovplyv. alebo neovplyv. ZD??

Dakujem za odpoved.
ego.mc
19.03.12,10:55
Dobrý den,
vedeli by ste mi poradit. Mám ist robit jednoduche uctovníctvo pre OZ /stredna skola/ Peniaze sa pouzivaju pre deti. Viem, ze treba viest penazny dennik. Príjmy pre OZ su 2 % - to je prijem neovp. ZD, to viem. Áno.
Financný dar - prijem neovplyv. ZD??? Áno.
a ked sa z týchto penazí kupi nieco napr. na inetrnát pre deti alebo na odborný vycvik - to je aky výdavok, ovplyv. alebo neovplyv. ZD?? Neovplyvňujúci.

Dakujem za odpoved.
Odpoveď v texte.
zuzana1122
19.03.12,11:40
dakujem:)
zuzana1122
20.03.12,08:04
- ale bankove poplatky a poplatok notarovi - výdavky ovplyv. ZD?
- nam na ucet este idu peniaze, ktoré nase deti zarobili na odbornom výcviku. Teda oni idu na prax, napr. do Tesca, vystavim Fa, podla toho kolko odrobili, peniaze prídu na ucet, ja ich vyberiem a dam triednej, ktorá im ich nasledne odovzda. To by som ako mala zapisat do pen. dennika? su to prijmy, ovplyv/neovplyv? alebo daco ine?
zuzana1122
22.03.12,09:32
fakt mi nevie nikto odpovedat?