Katka01
17.03.12,19:17
Ahojte. Nepodnikam este dlho a teraz sa mi stala jedna vec, ktoru neviem ako riesit. Objednala som si sluzbu u isteho cloveka ale nesuhlasim s tym kolko hodin si on za to nauctoval. Najskor mi pisal, ze mi posle kolko to bude stat ale nakoniec to nenapisal a hned to spravil a nauctoval si za to podla mna aspon 3x viac ako sa to dalo spravit a ako by to spravil niekto iny. Ked som sa ho slusne pytala ze co na tom tolko robil, reagoval velmi podrazdene a neadekvatne ze ak mam o nom pochybnosti, ukoncuje okamzite nasu spolupracu. Ako z jeho jednania som dost v soku. Uz aj poslal fakturu, ja som ale presvedcena, ze si nauctoval ovela viac hodin ako s tym naozaj stravil. Co mam robit ak nesuhlasim s vyskou faktury, mam moznost sa nejak branit, nechcem sa hned automaticky stat neplaticom a narobit si problemy.
Tweety
17.03.12,18:18
Faktúru so sprievodným listom zašli späť.
tictac7
17.03.12,18:23
...a dúfam, že v objednávke máš napísaný presný rozsah prác...ak by prišlo k súdu....

....a vôbec - prácu si riadne prebrala? bez výhrad? - ak hej, tak je asi problém

....a čo za prácu to je? To vieš, ani našim klientom sa nepáčia naše sumy :-) ...

...aj ja si myslím, že kaderníčka ma mohla za menej spraviť.....
Katka01
17.03.12,18:37
Bola to pomoc s webovou strankou. Ja som mu dala prihlasovacie udaje a tym padom som nemala moznost mu zabranit na tom pracovat. On ked som ho oslovila mi najskor napisal ze ked bude mat cas sa na to pozrie a ze mi napise kolko by to stalo. Ja som suhlasila a napisala som mu, ze to neponahla. Vtedy som mu aj poskytla prihlasovacie udaje na stranku, aby sa na to mohol pozret, nemohol mi povedat kolko by to stalo bez toho, aby si to mohol sam nastudovat. Na moje prekvapenie to spravil este v ten isty den bez toho, aby mi predtym poslal cenu, ako najskor slubil a hned poslal aj fakturu.
zk24
17.03.12,18:40
Ja osobne nikdy nesúhalsim s hodinovou sadzbou ak nemozem cloveka odkontrolovať. Nikdy by som na taku dohodu nepristupila. Vzdy ide o "dielo", o vysledok, ktory ma jasne stanovenu cenu.

Na druhej strane len veľmi ťažko dokazať niekomu koľko hodín na tom strávil a koľko sa na tom dalo stráviť ak to nie je zameranie ktoremu sa rozumieš. Aj dvaja účtovníci spracovávajú účtovnú závierku za rozdielny čas....

Ja skôr ako by som reagovala naspäť by som si zistila odhady od iných ľudí ktorí robia tú istú činnosť, či to považujú za nadhodnotené. Poznám to z toho ked mi klient dáva sanon s fakturami a povie "je tam pár bločkov iba, to máte za päť minút spracovane"...
zk24
17.03.12,18:42
Bola to pomoc s webovou strankou. Ja som mu dala prihlasovacie udaje a tym padom som nemala moznost mu zabranit na tom pracovat. On ked som ho oslovila mi najskor napisal ze ked bude mat cas sa na to pozrie a ze mi napise kolko by to stalo. Ja som suhlasila a napisala som mu, ze to neponahla. Vtedy som mu aj poskytla prihlasovacie udaje na stranku, aby sa na to mohol pozret, nemohol mi povedat kolko by to stalo bez toho, aby si to mohol sam nastudovat. Na moje prekvapenie to spravil este v ten isty den bez toho, aby mi predtym poslal cenu, ako najskor slubil a hned poslal aj fakturu.

A koľko hodín si zaúčtoval a čo presne tie práce obsahovali?

A došlo vôbec k nejakej objednávke služieb? Z toho čo píšeš som pochopila ze si si vyžiadala iba cenovú ponuku a nie službu....
tictac7
17.03.12,18:52
Bola to pomoc s webovou strankou. Ja som mu dala prihlasovacie udaje a tym padom som nemala moznost mu zabranit na tom pracovat. On ked som ho oslovila mi najskor napisal ze ked bude mat cas sa na to pozrie a ze mi napise kolko by to stalo. Ja som suhlasila a napisala som mu, ze to neponahla. Vtedy som mu aj poskytla prihlasovacie udaje na stranku, aby sa na to mohol pozret, nemohol mi povedat kolko by to stalo bez toho, aby si to mohol sam nastudovat. Na moje prekvapenie to spravil este v ten isty den bez toho, aby mi predtym poslal cenu, ako najskor slubil a hned poslal aj fakturu.

....tak počkaj, bola to pomoc s webovou stránkou, alebo si si objednala práce na webovej stánke.
...som hnusná, možno je pravda na Tvojej strane, ale keď to náhodou raz príde až pred súd, tam sa chytajú každého slovíčka....najskôr píšeš "objednala som si...", potom na tú istú vec napíšeš "bola to pomoc" - tak sa konečne rozhodni. Čo si spravila, čo máš písomne, teda, kde je pravda???!!!
Vieš, jeden myslel a vymyslel koliečko na fúriku....
Jeden myslel, že len si tak vystrelí a bola z toho vojna.....
Za svoje skutky sme zodpovední, teda pokiaľ sme svojprávni....
Predpokladám, že si svojprávna, takže Tvoje rozhodnutia majú právnu váhu. Ak si napísala "objednávam si...." tak si si objedanal a si povinná platiť, ak si napísala "....prosím o cenovú ponuku"...." alebo "....koľko by stálo....", tak si chcela len CP a on to nemal čo robiť. Ak to urobil, bez Tvojho vedomia, mala si to nevyužívať. Ak to nevieš nevyužívať bez jeho zásahu, mala si ho písomne požiadať, aby všetko vrátil na vlastné náklady do pôvodného stavu, nakoľko Ty si si tieto služby neobjednala.....
Katka01
17.03.12,19:15
Tictac7 ty si mudra jak radio. Uz som to tu napisala a nemienim to tu kvoli tebe pisat 100x za to ze ty nie si v stave to pochopit. Ked vytriezves, skus sa sem vratit a precitaj si to cele odznova, mozno to pochopis. Aky je rozdiel medzi "objednala som si pracu na stranke" a "pomoc s webovou strankou"? Nepi uz tolko prosim ta, vobec ti to nemysli. A okrem toho, ty ked dojdes ku kadernicke a povies jej, ze chces svoje po pas dlhe vlasy skratit o 2 cm a ona vezme strojcek a vykosi ta dohola tak ty sa strasne krasne usmejes a ked ti potom povie ze to stoji 10 000 euro tak okamzite jej to zaplatis, lebo ty si nesvojpravna a nedokazes slobodne rozmyslat.
kopretinka
17.03.12,19:20
:eek:
Katka01
17.03.12,19:28
zk24: No ja som sa ho najskor pytala ze ci by tu pracu pre mna urobil. Priamo som nenapisala, ze si to objednavam, pytala som sa len, ze ci to spravi. Viem kolko to moze trvat, pretoze ja robim v tej istej branzi. Vlastne islo len o to, ze ja som tam nieco nevedela nastavit a spytala som sa ho, ci by bol ochotny to urobit. On odpisal ze ano, ze ale teraz ma vela prace a ze sa na to pozre a da mi vediet kolko by to stalo. Ja som suhlasila. K tomu uz ale nedoslo. Ked to vedel urobit, tak by to trvalo max. par minut, ja by som mu bola ochotna zaplatit aj 2 hodiny, ale on si nafakturoval 4 a kedze berie 20 euro na hodinu tak sa ta suma hodne vysplhala a keby mi hned napisal ze to tolkoto bude stat, tak si to u neho v zivote neobjednam, lebo viem, ze iny by mi to urobil za zlomok tej ceny. Ak to nevedel spravit a tapal, tak to mohlo trvat aj tie 4 hodiny, ale za to mu predsa ja nebudem platit, ak to nevedel urobit mal mi napisat ze to nevie a nechat to tak. Ja som to kludne mohla zadat niekomu inemu. On mi napisal, ze 2 a pol hodiny trvalo, kym sa zorientoval v tom, ze ktore view k comu patri. Ibaze tych view tam bolo viacero a on ich vobec nepotreboval a nemusel zistovat co k comu patri. Ja som mu napisala ktore dve view potrebuje a tie ostatne mal nechat na pokoji a nie zistovat k comu patria, on ich vobec nepotreboval k tomu co som mu zadala! Preto som sa ho pytala ze preco to vlastne zistoval, ze ja som mu predsa aby som mu ulahcila pracu hned napisala ako to funguje a ktore dva potrebuje. A on mi na to odpisal velmi arogantne ze spochybnujem jeho robotu a ze ak stale mienim spochybnovat co on robi okamzite so mnou ukoncuje spolupracu. Co je toto za reakcia? Ja ako platiaci zakaznik mam pravo vediet co na tom tak dlho robil a on nema pravo takymto sposobom reagovat. Ja predsa mam pravo vediet za co si platim, hlavne ked mi to je nejasne. Ako ty sa v tom asi nebudes uplne vyznat a nebudes vediet co je to view, ale to je jedno, to nema zmysel aby som ti vysvetlovala lebo to by si musela poznat aspon zaklady v tom CMS co ja robim.
zk24
17.03.12,19:37
Ak bolo dohodou, že Ti vopred oznámi cenovu ponuku a nestalo sa tak, tak by som reagovala v tom zmysle, že si nebola informovaná o cenovej ponuke vopred podľa dohody a teda jeho cena nebola transparentná a vopred dohodnuta, tak jeho faktúru považuješ za formu stanovenia CP a teda ze ju za tu cenu neprijimas a službu si neobjednávas.
bodliak
17.03.12,19:51
Suhlasim so zk24 a zmen si heslo na stranke skor, ako ho zmeni on. (pripadne nie len heslo)
tictac7
17.03.12,20:01
Tictac7 ty si mudra jak radio. Uz som to tu napisala a nemienim to tu kvoli tebe pisat 100x za to ze ty nie si v stave to pochopit. Ked vytriezves, skus sa sem vratit a precitaj si to cele odznova, mozno to pochopis. Aky je rozdiel medzi "objednala som si pracu na stranke" a "pomoc s webovou strankou"? Nepi uz tolko prosim ta, vobec ti to nemysli. A okrem toho, ty ked dojdes ku kadernicke a povies jej, ze chces svoje po pas dlhe vlasy skratit o 2 cm a ona vezme strojcek a vykosi ta dohola tak ty sa strasne krasne usmejes a ked ti potom povie ze to stoji 10 000 euro tak okamzite jej to zaplatis, lebo ty si nesvojpravna a nedokazes slobodne rozmyslat.

...očuj moja ....toto si fakt ale že prestrelila.....a....
tictac7
17.03.12,20:05
...zasa raz za dobrotu - na žobrotu.....
tictac7
17.03.12,20:06
výkrik do tmy - čo zlého som napísala?
tictac7
17.03.12,20:10
...tej heslo nestačí, možno rozum by pomohol....
tictac7
17.03.12,20:23
...si múdrejšia, tak čo tu pýtaš rady....a prosím Frankovku modrú "S" od Miloša Máťuša z Rače - Ty RÁDIO - máš pravdu, z toľkej vody mi už kábliky skorodovali.....
Ice dive
17.03.12,20:23
príde chlapík do servisu a povie, nefungujú mi svetlá na aute, mechanik chytí kladivo buchne po 2 v motore a svetlá svietia... chlapík sa pýta, čo som dlžný? a mechanik 65 €... chlapík sa zdesene opýta to za dve buchnutia kladivom mám zaplatiť 65 €... mechanik hovorí, za jedno buchnutie kladivom účtujem 2,50 €, ale za to, že som vedel kam buchnúť chcem 60 €...

možno aj toto je tvoj prípad, chlapík sa natrápil 4 hodiny, kým na to došiel a chybu na tvojej stránke odstránil... možno ju hladal v xy view lebo tam boli určité prepojenia... ruku na srdce, ak by to bolo pre teba také jednoduché tak by si jeho pomoc nehľadala, a teraz keď je vec odstránená, tak ti to príde, že to bolo také jednoduché... ale zamysli sa nad tým, koľko ten chlapík musel študovať a pracovať aby sa dostal tam kde je, a aby ti vedel pomôcť... dobrý účtovník ti tiež vyplní DP za 10 minúť, ale to že musel navštíviť xy seminárov, kúpiť počítač, soft, toner, papier, kanceláriu... a tiež sa veľa ľudom vidí, že cena ktorú si pýta za 10 minút je neprimeraná...
zk24
17.03.12,20:30
To by sme ale hovorili o cene za hodinu. Ona s cenou za hodinu suhlasi, ale nie s poctom hodín. Keby automechanik vyfaturoval 65 eur a rozpočítal to ako 26h * 2,50 € tak tiež možno nebudeš súhlasiť, lebo ti je jasné že 26h na tom nerobil. Svoje študovanie si zahrna do hodinovej sadzby nie do odpracovanych hodín.

Moj názor.

Ja ked budem robiť danove priznania a nebudem vedieť vyplniť tabulku "umorovanie straty", a požiadam známu aby mi to tam vyplnila a dam jej k tomu podklady a vyfakturovala by si 4h za to, tiež nebudem nadšená, lebo jej to muselo trvať max 30 minút.

Myslím že nebolo podstatou riešiť či je jeho hodinová sadzba vysoká alebo nie, ale ako sa brániť ak jej nebla dana cenová ponuka ale služba dodaná bez uvedenej ceny.

Aspon som to ja tak pochopila
tictac7
17.03.12,20:42
To by sme ale hovorili o cene za hodinu. Ona s cenou za hodinu suhlasi, ale nie s poctom hodín. Keby automechanik vyfaturoval 65 eur a rozpočítal to ako 26h * 2,50 € tak tiež možno nebudeš súhlasiť, lebo ti je jasné že 26h na tom nerobil. Svoje študovanie si zahrna do hodinovej sadzby nie do odpracovanych hodín.

Moj názor

-...áno s cenou za hodinou súhlasí, ale spochybňuje počet hodín. Tak nemala piť a mala zadať objednávku na 10 minút práce pri sadzbe 20 éčiek za hodinu, lebo potrebuje presne na tomtu wiev spraviť toto a nikde sa nemá realizítor pozerať, čo to zmení inde, ako to bude vyzerať, nič nech ho nezaujíma.
....zk24 pozri takýto príklad: mám klienta - od 1.3.2012, donesie mi papier z DÚ, že Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2010 nesúhlasí s predloženými Prehľadmi o zrazených daniach a preddavkoch. Vtedy mal 23 zamestnancov, teraz 4 - a teda tak má aj stanovenú cenu. Tých jeho pôvodných x zamestnancov nemám v PC, všetko musím preštudovať, prepočítať, potom sa môžem vyjadriť - on si myslí, že to spravím za hodinu, ja mu účtujem 6 hodín, kde je pravda?
-klient mi povie, že 10 minút práce - teda môžem byť rada, že mi zaplatí 20 éčiek za tú chvíľu práce (aj to pochybujem, že zaplatí....), lebo je to dobre a viac mi nezaplatí - úžasnéééé
tictac7
17.03.12,20:48
To by sme ale hovorili o cene za hodinu. Ona s cenou za hodinu suhlasi, ale nie s poctom hodín. Keby automechanik vyfaturoval 65 eur a rozpočítal to ako 26h * 2,50 € tak tiež možno nebudeš súhlasiť, lebo ti je jasné že 26h na tom nerobil. Svoje študovanie si zahrna do hodinovej sadzby nie do odpracovanych hodín.

Moj názor.

Ja ked budem robiť danove priznania a nebudem vedieť vyplniť tabulku "umorovanie straty", a požiadam známu aby mi to tam vyplnila a dam jej k tomu podklady a vyfakturovala by si 4h za to, tiež nebudem nadšená, lebo jej to muselo trvať max 30 minút.

Myslím že nebolo podstatou riešiť či je jeho hodinová sadzba vysoká alebo nie, ale ako sa brániť ak jej nebla dana cenová ponuka ale služba dodaná bez uvedenej ceny.

Aspon som to ja tak pochopila


...plne s Tebou súhlasím....a preto som ešte stále nepochopila tú navážku na môj príspevok....asi si fakt niečo otvorím....
zk24
17.03.12,20:49
-...

zk24 pozri takýto príklad: mám klienta - od 1.3.2012, donesie mi papier z DÚ, že Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2010 nesúhlasí s predloženými Prehľadmi o zrazených daniach a preddavkoch. Vtedy mal 23 zamestnancov, teraz 4 - a teda tak má aj stanovenú cenu. Tých jeho pôvodných x zamestnancov nemám v PC, všetko musím preštudovať, prepočítať, potom sa môžem vyjadriť - on si myslí, že to spravím za hodinu, ja mu účtujem 6 hodín, kde je pravda?
-klient mi povie, že 10 minút práce - teda môžem byť rada, že mi zaplatí 20 éčiek za tú chvíľu práce (aj to pochybujem, že zaplatí....), lebo je to dobre a viac mi nezaplatí - úžasnéééé

No, ale ja ho v tom prípade budem vopred informovať o tom ako dlho na tom budem pracovať. Nikdy nevyfakturujem sumu ktorú by klient vopred nevedel. Pozriem je tam 23 zamestnancov, netýka sa to mojej práce, je to niečo navyše, mám hodinovú sadzbu za práce navyše, zdvihnem telefon a zavolám... Vážený klient, ok opravím to, ale bude mi to trvať so študovaním celej dokumentácie 6 hodín. Ak to chcete lacnejšie treba osloviť účtovníčku z roku 2010.
tictac7
17.03.12,20:59
No, ale ja ho v tom prípade budem vopred informovať o tom ako dlho na tom budem pracovať. Nikdy nevyfakturujem sumu ktorú by klient vopred nevedel. Pozriem je tam 23 zamestnancov, netýka sa to mojej práce, je to niečo navyše, mám hodinovú sadzbu za práce navyše, zdvihnem telefon a zavolám... Vážený klient, ok opravím to, ale bude mi to trvať so študovaním celej dokumentácie 6 hodín. Ak to chcete lacnejšie treba osloviť účtovníčku z roku 2010.

....no a o to tu stále ide, je som tej Kate, čo tu tu zadala, len radila, ako postupovať....viď príspevok 7 vyššie, tak netuším o čo jej kráča...kače jednej....ja už nie som taká blbá - proste práca navyše - prašule navyše....
sisima
17.03.12,21:03
tiez som chcela dat urobit jednoduchu www stranku bez preklikov, len info -obrazok, nazov, kontakt,+ popis cinnosti v 4 bodoch, a bolo mi povedane, ze tak 200-300E, lebo je na tom vela roboty!... texty, obrazok aj volnu sablonu som si vyrobila/našla sama... bratranec mi povedal, ze ani on, ani nikto iny pod 200 sa s tym babrat nebude... akoze praca na par minut... no podme vsetci robit grafikov a vytvarat www stranky... super kšeft...tak som si to radsej urobila s pomocou netu sama :P
konanie toho chlapa je nekorektné... ale nie ojedinelé...žial
zk24
17.03.12,21:03
Je tu nejako husto..... končím, moj názor bol vyjadrený ;)
zk24
17.03.12,21:04
vidíme sa pri nejakej DPH-čkovej téme.... za chvíľku sa musím s niečím poradiť :D
zk24
17.03.12,21:08
Ja im hodinovú sadzbu kvitujem. Nech berú aj 60 € na hodinu. To mi je jedno. Tiež robím v IT :D

Ale ak mám byť seriozny podnikatel tak zákazníkovi oznámim konečnú sumu, prípadne rozsah prác. A ked si vyfakturujem 4h prác za niečo, tak musím byť schopný si tú prácu obhájiť.

Ved aj ten dodávateľ sa musí báť že mu to zákazník neuhradí ak nebude nakoniec so sumou súhlasiť. predsa teiž chcem vopred nejaké "potvrdenie" že tú službu chce a je ochotný zaplatiť....

Dovidenia :)
Katka01
17.03.12,21:11
Ice dive: Sa v tom nevyznas. Nepotreboval k tomu ziadne xy view, pretoze kazde robi nieco ine a to co robia tie ostatne, to k tejto praci vobec nepotreboval. Ja sa v tom vyznam, ty nevies vobec o com je rec. K tomu co robil potreboval len 2 view a ja som mu hned napisala ktore aj co robia. Ja som to cele vytvarala takze viem ktore view co robi. Jediny problem co tam vznikol ze bolo treba nieco nastavit a ja som nevedela ako, preto som oslovila jeho, ci by mi s tym vedel pomoct a mal na to cas. Podla mna si nafakturoval viac ako na tom skutocne robil, pretoze uz len to, ze mi hovoril ze 2 a pol hodiny mu trvalo kym zistil ze ktore view co robi a pritom to vobec nepotreboval! Preto som sa ho pytala ze naco to vobec zistoval a on na to reagoval dost agresivne.
Katka01
17.03.12,21:15
zk24: no ty to chapes presne. Ja som bola teda dost v soku ked mi hento napisal. Ja som predsa platiaca zakaznicka a mam pravo vediet za co si pyta fakturu! Nema pravo sa takto ku mne chovat. Ak to nechcel robit, predsa nemusel, mal mi to oznamit a nebol by vobec ziadny problem.
Katka01
17.03.12,21:21
bodliak: dik za radu, heslo uz som samozrejme zmenila, od takehoto neviem co mozem cakat. Zmenila som ho hned ako som po nom chcela nech mi napise ze co na tom 4 hodiny robil a on mi agresivne odpovedal ze ho spochybnujem a na to nemam pravo a konci so mnou preto spolupracu.
bodliak
18.03.12,05:35
Keď to tu tak sledujem, napadá ma jeden starý cenník, čo sme mali pred 20 rokmi v robote na stene.

Cenník odpovedí
1. Odpovede na jednoduché otázky: 5 Sk
2. Odpovede na zložité otázky: 10 Sk
3. Odpovede na veľmi ťažké, komplexné otázky: 50 Sk.
4. Odpovede na hlúpe a zbytočné otázky: 400 Sk



A niekomu sa to tu zdá drahé...