jarenkan
17.03.12,19:34
Dobrý deň, potrebujem radu, ako mám postupovať, keď som pol roka evidovaná na ÚP, pracujem na dohodu a požiadala som o absolventskú prax. Teraz by som mala ísť podpísať na ÚP zmluvu na tú prax, ale začala som uvažovať o tom, že požiadam o príspevok na podnikanie. Vie niekto, či je možné absolvovať prax a zároveň počas praxe byť evidovaná ako žiadateľka o tento príspevok a vybavovať potrebné veci, ako môžem žiadať o príspevok na podnikanie až po skončení abs. praxe? Ďakujem
Xanti
18.03.12,06:17
Ano môžeš si aj počas absolventskej praxe požiadať o príspevok na podnikanie, pár mesiacov to trvá až ho dostaneš ..
janapill
09.05.12,06:08
Prosím vie niekto poradiť, ako to je ak niekto robí na absolventskú prax u niekoho iného, a ja ho chcem prijať na dohodu, môžem?? Či si musí zrušiť tú absolventskú prax?? ďakujem
Xanti
09.05.12,06:10
Prosím vie niekto poradiť, ako to je ak niekto robí na absolventskú prax, a chcem ho prijať na dohodu, môžem?? Či si musí zrušiť tú absolventskú prax??
Ja som volala na UP, či môže osoba na absolventskej praxi pracovať aj na dohodu. Povedali, že môže.
Tak sme mali absolventa v roku 2011, ktorého platil 4 hodiny denne UP a dalšie 2 hodiny sme mu platili mi nakoľko mal DoPČ. Nosil potvrdenia na UP, a nebol žiaden problém aspoň pri nás.