ccokoladecka
18.03.12,10:08
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ku konkrétnej situácii, ktorá v našej spoločnosti nastane.
spoločnosť so sídlom v SR si bude prenajímať priestory u materskej spoločnosti v ČR, kam presúva aj svojich zamestnancov, ktorý tam budú vykonávať prevažnú časť svojej činnosti /povedzme 4 dni v týždni; jeden deňv týždni v sídle spoločnsoti v SR/.Tým pádom máme povinnosť zriadiť tam stálu prevádzkareň.
Mňa však zaujíma, ako čo najlepšie nastaviť zamestnancom pracovné zmluvy, aby sme im zachovali odvody do slov. soc. poisťovne a zdravotnej poisťovne.
Je možné mať s jednou spoločnosťou uzatvorené dve pracovné zmluvy? (jednu s miestom výkonu práce v ČR 4 dni v týždni - miesto výkonu bude stála prevádzkareň a druhú s miestom výkonu v sídle spoločnosti?) Pretože si myslím, že v tomto prípade by im na základe žiadosti o vystavenie E101 mohla byť prisúdená slovenská legislatíva.

Druhá otázka sa týka toho, keď bude zriadená stála prevádzkareň v ČR - bude musieť viesť účtovníctvo podľa českej legislatívy. Keď zamestnanci budú pracovať v tejto prevádzkarni, ktorá spadá pod slovenskú spoločnosť, musí sa prevádzkareň prihlásiť do sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní a odvody budú robené z ČR v CZK?

Ďakujem za odpovede.
ccokoladecka
19.03.12,10:07
nikto neporadí?
učtovníčka
18.04.12,19:36
Aj mňa by to zaujímalo a tiež aké programy používate pre účtovanie českej s.r.o. a v prípade zamestnancov aj program na mzdy.