heppy1
18.03.12,10:14
Dobry den.
Poprosila by som o radu.
Za rok 2011 som mala prijmy zo zavislej cinnosti a prevadzkovala som zivnost tri mesiace v roku 2011 od januara do marca, nasledne bola zrusena, zivnost. Prijmi za zivnost neprekrocili sumu, ktoru som citala ze ak nie je prekrocena staci len oznamenie na DU.
Prijmy zo zavislej cinnosti tuto sumu prekrocili. Moj zamestanvatel uz podal danove priznanie , ale len zo zavislej cinnosti, zivnost tam nebola vobec zahrnuta. Maju sa prijmy spocitavat zavisla cinnost plus zivnost v tomto pripade? Ako mam postupovat? Mam urobit nove danove priznanie a zahrnut tam aj zivnost, alebo je spravne podane danove priznanie len za zavislu cinnost a len poslat oznamenie na DU, za zivnost?
Xanti
18.03.12,09:22
Zamestnávateľ za teba nemal robiť ani DP ani RZD.
Ty si povinná urobiť DP typ B, kde sa zohladnia všetky tvoje príjmy, teda zo zamestnania aj zo živnosti.
heppy1
18.03.12,09:26
Dakujem za odpoved, ako mam teda postupovat, ked uz stav nastal a priznanie je uz podane od zmestnavatela?, citala som na nete, ze ak sa zisti este do 31.3 ze bolo zle podane DP, tak je mozne spravit nove, neviem si spomenut teraz co presne , t.j. ktora z moznosti sa zaskrtne na formulari ked podam nove namiesto zle podaneho , a poda sa spravne - s tym , ze to povodne TYP A len zo zavislej cinnosti, tym padom strati platnost.
Xanti
18.03.12,09:28
A zamestnávateľ za teba robil čo? Asi RZD? Mal by Ti vydať potvrdenie o RZD, a ty by si mala zaškrtnúť na DP typ B, že sa jedná o opravné DP. Lebo musíš opravovať to čo urobil zamestnávateľ.
Mila123
18.03.12,09:28
podaj DP s výsledkom RZD od zamestnávateľa...termín? najneskôr 02 04 2012
Mila123
18.03.12,09:32
podľa §32 ZDP ods. 9

(9) Ak podá daňové priznanie daňovník, ktorý nebol povinný podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2, alebo mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie podľa odseku 3, a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) mu vykonal ročné zúčtovanie podľa § 38, považuje sa toto daňové priznanie za opravné alebo dodatočné daňové priznanie podľa osobitného predpisu, 122a) pričom vykonané ročné zúčtovanie podľa § 38 sa v tomto prípade považuje za podané daňové priznanie.
heppy1
18.03.12,09:51
Mam v tom zmatok, mam si od zamestnavatela vypytat RZD, potom urobit nove danove priznanie, ako ste pisali vyssie, podat DP s vysledkom RZD. Zivnost sa tam teda uvadza ci neuvadza, potom v DP v tomto pripade ? nie je mi jasne z paragrafu 32, ci sa uz podane co podal zamestnavatel povazuje za opravne alebo dodatocne a tym za poodane danove, v mojom pripade spravne. A ci som teda v mojom pripade danovnikom , ktoremu nevznikla povinnost >Ak podá daňové priznanie daňovník, ktorý nebol povinný podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2, <. Prijmy sa beru ako vsetky prijmy ci uz zo zavislej alebo zivnosti spolu, nehodnoti sa tych 50 percent zvlast z jednej alebo druhej... prepacte ak sa pytam hlupost, ale potrebujem to mat jasne napisane ci je to tak, takto po lopate.
Xanti
18.03.12,09:54
Vypýtaš si papier od zamestnávateľa - potvrdenie o RZD ( ročné zúčtovanie dane ),
urobíš DP typ B, kde zahrnieš príjmy od zamestnávateľa podľa RZD ( to bude aj tvojou prílohou pri DP )
a zahrnieš príjmy a výdaje ako SZCO ... spolu a dokopy.
A označíš toto DP typ B ako opravné ,
lebo RZD zamestnávateľa je označené ako riadne.
heppy1
18.03.12,10:02
Vsektym dakujem za pomoc.
dakujem za polopate vysvetlenie :), musela som to mat napisane a overene, ze to co si myslim ako by to malo byt je ok, takto som nad tym uvazovala povodne, zmiatla ma tamoznost oznamenia na DU pri neprekroceni tych 50 percent. dakujem este raz, cenim si to.