sendy 5
18.03.12,10:23
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať - do roku 2008 som nemala merač na studenú vodu.Vždy som platila tak , ako mi bolo predpísané a nedoplatky som vždy uhradila.Domovník odo mňa pred 2 týždnami pýtal vyučtovanie za rok 2006.Nepovažujem za potrebné aby sa on "šprtal" v mojich papieroch , kedže na bytovom družstve sú zodpov.pracovníci , ktorý to majú spracovávať.V roku 2009 som spomínanú nehnutelnosť previedla na druhého majitela a minulý týžden som dostala predvolánku na bytove družstvo ohladom prejednania spotreby studenej vody za rok 2006.Som povinná tam ísť a prípade , ak budú chcieť niečo doplacať?Je to po 6 rokoch, 3 roky je tam iný vlastník .
Byt neprepíšu na iného vlasnika ak je nejaká pozdľžnosť na byte.
Mila123
18.03.12,09:27
na tvojom mieste by som išla na BD , zistíš o čo vlastne ide......
za 6 rokov si nemusíš toho veľa pamätať čo a ako bolo.......
inak máš predsa vyúčtovanie za spotrebu energií???? tak potom?
sito
18.03.12,10:27
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať - do roku 2008 som nemala merač na studenú vodu.

Čia je to chyba, že nie je? Ak sa vlastníci rozhodli pre to, čo zo zákona nie je povinnosť, museli si zároveň dohodnúť pravidlá, ako sa budú rozpočítavať náklady v prípade, že niekto odmietne v byte namontovať vodomer na studenú vodu.

Vždy som platila tak , ako mi bolo predpísané a nedoplatky som vždy uhradila.

To je pekné, ale ide o to čí a ako boli a podľa čoho na ten byt rozpočítané náklady za studenú vodu.

Domovník odo mňa pred 2 týždnami pýtal vyučtovanie za rok 2006.

Ročné vyúčtovanie je vec nájomníka, vlastníka bytu.

Nepovažujem za potrebné aby sa on "šprtal" v mojich papieroch ,

Nie je povinnosť, nemá právo, ale zvyčajne ho doručuje on, a je jeho povinnosťou dbať na to, že to vyúčtovanie je osobná vec.

kedže na bytovom družstve sú zodpov.pracovníci , ktorý to majú spracovávať.

:eek: No, to by som si nebol až taký istý? :confused:

V roku 2009 som spomínanú nehnutelnosť previedla na druhého majitela

Pozor! Ide o to, či bol byt prevedený do osobného vlastníctva? Ak nie, mohli byť na druhého nájomníka prevedené, len členské práva a povinnosti a druhý nájomník sa musel stať členom družstva. Vlastníkom bytu je v tom prípade Bytové družstvo. Ale druhý nájomník môže požiadať o prevod bytu do osobného vlastníctva.

a minulý týžden som dostala predvolánku na bytove družstvo ohladom prejednania spotreby studenej vody za rok 2006.

Nemôžu prejednávať spotrebu studenej vody za rok 2006, ani 2007, predsa nebol merač, vodomer, určené meradlo. Možno je len prejednať len to, akým spôsobom boli rozpočítané náklady na studenú vodu. Mali by zdôvodniť prečo boli za rok 2006 v roku v roku 2007 napočítané náklady v poriadku a po piatich niečo nesúhlasí.

Som povinná tam ísť a prípade,

Vo vlastnom záujme, ÁNO!!!

ak budú chcieť niečo doplacať?

Ak áno, tak na tom družstve, nie sú zodpovední pracovníci. Ak neboli v dome dohodnuté sankcie, niekoľko násobok priemeru na jednu osobu v dome. Tak by mala byť úhrada nákladov za rok 2006, priemer na osobu v dome, krát počet osôb v byte.

Je to po 6 rokoch, 3 roky je tam iný vlastník .

Tie úrvy sú schopné poslať na vás aj exekútora.

Byt neprepíšu na iného vlasnika ak je nejaká pozdľžnosť na byte.

Pravde podobe, druhý nájomník požiadal o prevod bytu do osobného vlastníctva. Ak ste mali všetko poplatené, tak niekto sa mohol rýpať v rozpočítaní nákladov za studenú vodu v rok 2006 a tí zodpovední pracovníci teraz tvrdia niečo iné. Ak napočítali nejaký rozdiel, chybu vo tom byte, tak potom majú chybu všetky byty, a týka sa to ročného vyúčtovania všetkých bytov, nie len toho v ktorom ste bývali ako člen družstva, alebo vlastník bytu. Keď vyúčtovania za rok 2006, tak všetkých bytov, ale to predsa musí mať družstvo, či už ako vlastník bytov, alebo správca domu.



Nemá právo.

Tak ako radi Mila123, zájdi si na to družstvo a žiadaj vysvetlenie.
sendy 5
18.03.12,14:06
-sito byt je od roku 1992 osobné vlastníctvo.Prevadzala som nehnutelnost ako som písala ,nie členstvo.
sito
18.03.12,14:20
Dom je nehnuteľnosť. Byt je len bytový priestor v nehnuteľnosti. A to vždy, či už si ten priestor, byt vlastník previedol do osobného vlastníctva, alebo má naň s družstvom nájomnú zmluvu a vlastníkom je družstvo.

To nie je až také podstatné, podstatné je prečo nebol v byte vodomer, ak mali všetci ostatní vodomery?

A ešte? To až po troch rohoch idete robiť prepis bytu?
sendy 5
18.03.12,15:45
Sito- ako bolo hore písané v roku 2009 bola nehnutelnost prepísana na nového vlastníkaaj na BD.Zavkladované do katastra.Od toho roku nemám nič s tou nehnutelnostou.A merače nie sú zákonom dané že ich musím mať.Často platíš za niečo čo nemusíš?
buchač
18.03.12,16:02
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať - do roku 2008 som nemala merač na studenú vodu.Vždy som platila tak , ako mi bolo predpísané a nedoplatky som vždy uhradila.Domovník odo mňa pred 2 týždnami pýtal vyučtovanie za rok 2006.Nepovažujem za potrebné aby sa on "šprtal" v mojich papieroch , kedže na bytovom družstve sú zodpov.pracovníci , ktorý to majú spracovávať.V roku 2009 som spomínanú nehnutelnosť previedla na druhého majitela a minulý týžden som dostala predvolánku na bytove družstvo ohladom prejednania spotreby studenej vody za rok 2006.Som povinná tam ísť a prípade , ak budú chcieť niečo doplacať?Je to po 6 rokoch, 3 roky je tam iný vlastník .
Byt neprepíšu na iného vlasnika ak je nejaká pozdľžnosť na byte.


Sito- ako bolo hore písané v roku 2009 bola nehnutelnost prepísana na nového vlastníkaaj na BD.Zavkladované do katastra.Od toho roku nemám nič s tou nehnutelnostou.A merače nie sú zákonom dané že ich musím mať.Často platíš za niečo čo nemusíš?
...nejak mi to zmysel nedáva ....previedla , predala , darovala ????
Bývaš tam ???....asi hej , keď Ťa oslovili ...
Družstvo neprepíše pri pozdlžnosti .......takže predpokladám , na KN ste prevod previedli a na družstve asi nie ...
...tým pádom máš niečo s touto nehnuteľnosťou - jednoznačne !

Merače..???...nóóóooo , to je otázne...
Radšej zaplatím za merač a zároveň platím len za spotrebovanú vodu , ako keby som nemal vodomer a vodu by mi spriemerovali .........či ????
sendy 5
18.03.12,16:25
-je úplne jedno akou formou byt zmenil mejitela.Mne bolo jedno ze mi to BD spriemerovalo.Asi si nepochopil podstatu mojej otázky.Prepis prebehol všade kedže to bolo riešené cez právnika. 3 roky byt nevlastním.Na všetko existuje premlčacia doba ak niečo zistili.Nakolko som platila sipom tak nemôžem mať žiadnu pozdlžnosť ako si podotkol by byt nikto neprepísal!!!!!!!!!
buchač
18.03.12,16:57
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať - do roku 2008 som nemala merač na studenú vodu.Vždy som platila tak , ako mi bolo predpísané a nedoplatky som vždy uhradila.Domovník odo mňa pred 2 týždnami pýtal vyučtovanie za rok 2006.Nepovažujem za potrebné aby sa on "šprtal" v mojich papieroch , kedže na bytovom družstve sú zodpov.pracovníci , ktorý to majú spracovávať.V roku 2009 som spomínanú nehnutelnosť previedla na druhého majitela a minulý týžden som dostala predvolánku na bytove družstvo ohladom prejednania spotreby studenej vody za rok 2006.Som povinná tam ísť a prípade , ak budú chcieť niečo doplacať?Je to po 6 rokoch, 3 roky je tam iný vlastník .
Byt neprepíšu na iného vlasnika ak je nejaká pozdľžnosť na byte.


-je úplne jedno akou formou byt zmenil mejitela.Mne bolo jedno ze mi to BD spriemerovalo.Asi si nepochopil podstatu mojej otázky.Prepis prebehol všade kedže to bolo riešené cez právnika. 3 roky byt nevlastním.Na všetko existuje premlčacia doba ak niečo zistili.Nakolko som platila sipom tak nemôžem mať žiadnu pozdlžnosť ako si podotkol by byt nikto neprepísal!!!!!!!!!
...tak potom inak .......svoje práva poznáš .........tak o čom vlastne točíš ?????

Predvolanku použi na už len jeden účel a spláchni .....
Lebo to by som ja teda urobil ....

Pochopil - nepochopil ...v oblasti práva je potrebné správne sa vyjadrovať ....
sito
18.03.12,19:49
Sito- ako bolo hore písané v roku 2009 bola nehnutelnost prepísana na nového vlastníkaaj na BD.Zavkladované do katastra.Od toho roku nemám nič s tou nehnutelnostou.A merače nie sú zákonom dané že ich musím mať.Často platíš za niečo čo nemusíš?

Kôň má štyri nohy ...
tictac7
18.03.12,20:05
-je úplne jedno akou formou byt zmenil mejitela.Mne bolo jedno ze mi to BD spriemerovalo.Asi si nepochopil podstatu mojej otázky.Prepis prebehol všade kedže to bolo riešené cez právnika. 3 roky byt nevlastním.Na všetko existuje premlčacia doba ak niečo zistili.Nakolko som platila sipom tak nemôžem mať žiadnu pozdlžnosť - nie je pravda, dlh môžeš mať, nakoľko vyúčtovanie sa nedáva do SIPO-a z dôvodu, že je možné voči nemu sa do 15 dní odvolať a odvolanie zvykne mať odkladný účinok na platbu.... ako si podotkol by byt nikto neprepísal!!!!!!!!!

malá poznámka v texte

....a tiež sa mi to zdá celé divné.....

....prepis na katastri nemá nič spoločné s dlžobou na družstve.....

....družstevný byt v OV od roku 1992?
verkaz
18.03.12,20:32
Kataster nemal urobiť prepis bytu bez potvrdenia, že vlastník nemá žiadne dlhy. Celé sa mi to zdá divné.
Ja by som tam však išla, aspon by som sa dozvedela o čo ide.
Družstevné byty sa predsa v roku 1992 neprevádzali do osobného vlastníctva.
sendy 5
19.03.12,05:32
Nespominam si že by som niekde pisala,že som mala družst.byt.Dalej ak riešite prevod cez notára tak ten dáva návrh vkladu do katastra,čakáte na LV, a nakoniec idete na BD ku prepisu kde potrebuju LV, a papier o spôsobe nadobudnutia nehnutelnosti.
buchač
19.03.12,05:52
...tak potom inak .......svoje práva poznáš .........tak o čom vlastne točíš ?????

Predvolanku použi na už len jeden účel a spláchni .....
Lebo to by som ja teda urobil ....

Pochopil - nepochopil ...v oblasti práva je potrebné správne sa vyjadrovať ....


Nespominam si že by som niekde pisala,že som mala družst.byt.Dalej ak riešite prevod cez notára tak ten dáva návrh vkladu do katastra,čakáte na LV, a nakoniec idete na BD ku prepisu kde potrebuju LV, a papier o spôsobe nadobudnutia nehnutelnosti.
...veď vravím .....správnosť vyjadrovania sa ...

BD predsa môže byť :
- družstevný byt
- správca bytov

Prevod bytu cez notára ???....ty brďo , dobré pálky to museli byť .....alebo žeby to bolo iba ( ten správny výraz ) overenie podpisov na tých zmluvách ???

...sendy ...uvedom si , že tí , ktorí Ti tú nejakú odpoveď dali , tak už niečo za sebou majú , čo sa vlastníctva - správcovstva bytov týka ...
sendy 5
19.03.12,06:17
Tak ty si ešte nepočul, že je najllepšie nehnutelnosť riešiť cez právnikov??????
Tak to ja by som neriskla, že ma niekto oberie o peniaze.Vieš kto má na právnika tak ho netankuje kolko to stojí.Na overenie podpisov odporúčam mest. úrad je to za euro
a notár má inú tarifu.(to vie aj .......).Nemám pocit že som dostala adekvátnu odpoved na moju otázku.Skôr je to o tom,že každý tu dal chabé odpovede (svoje neoverené teorie).Radšej sa zase obrátim na právnika.
sito
19.03.12,14:46
Tak ty si ešte nepočul, že je najllepšie nehnutelnosť riešiť cez právnikov??????
Tak to ja by som neriskla, že ma niekto oberie o peniaze.Vieš kto má na právnika tak ho netankuje kolko to stojí.Na overenie podpisov odporúčam mest. úrad je to za euro
a notár má inú tarifu.(to vie aj .......).Nemám pocit že som dostala adekvátnu odpoved na moju otázku.Skôr je to o tom,že každý tu dal chabé odpovede (svoje neoverené teorie).Radšej sa zase obrátim na právnika.

:eek: A prečo otravuješ na Porade, keď máš na právnika ... :confused:

Dá sa vybrať, kam sa obrátiť ...




http://www.youtube.com/watch?v=CMpzQeFKrYc


Aké sú krásne ...


http://www.youtube.com/watch?v=PLFfyaDPNmA
buchač
19.03.12,15:33
....že ja som to isté chcel pripomenúť....radšej som sa zdržal , nemalo význam ...
sendy 5
19.03.12,16:16
- aby mal človek ako ty o čom pisať.V §, vyhláškach ,zákonoch sa správaš ako jednotka vid. iné odpovede ale všetko mimo problém.:):):)
tictac7
19.03.12,18:30
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať - do roku 2008 som nemala merač na studenú vodu.Vždy som platila tak , ako mi bolo predpísané a nedoplatky som vždy uhradila.Domovník odo mňa pred 2 týždnami pýtal vyučtovanie za rok 2006.Nepovažujem za potrebné aby sa on "šprtal" v mojich papieroch , kedže na bytovom družstve sú zodpov.pracovníci , ktorý to majú spracovávať.V roku 2009 som spomínanú nehnutelnosť previedla na druhého majitela a minulý týžden som dostala predvolánku na bytove družstvo ohladom prejednania spotreby studenej vody za rok 2006.Som povinná tam ísť a prípade , ak budú chcieť niečo doplacať?Je to po 6 rokoch, 3 roky je tam iný vlastník .
Byt neprepíšu na iného vlasnika ak je nejaká pozdľžnosť na byte.

...nejde o skratku, ktorú by som zle pochopila - Ty sama v zadaní píšeš o bytovom družstve, teda z toho vyplýva, že sa jedná o asi už bývalý družstevný byt.

....a presne tak, ako Ti napísali "chalani" máš na právnika, my tu nič nevieme, tak choď za právnikom.

Poznámka: Brat sa oženil, ostali v maminom veľkom byte, mame kúpili menší. Jeden z "pozeraných" prezentoval človiečik, ktorého keď som sa opýtala na jeho vzťah k bytu "že právnik, ktorý háji záujmy svojho klienta", ani on, ani ten jeho "klient" neboli majiteľmi predmetného bytu - sranda, nie? A zálohu chceli hneď na ruku, lebo majú veľa záujemcov. A asi som mu mala veriť, keď právnik.....