kajkina62
18.03.12,12:27
Manžel v auguste 2011 požiadal o predčasný dôchodok, bolo mu vyhovené, ale v auguste 2012 dovrši 62 rokov, môže si dať prepočítať tento dôchodok a navýšia mu o tie % ktoré mu stiahli pri predčasnom dôchodku? Veľmi pekne ďakujem za dobrú odpoveď. Kajkina 62
veronikasad
18.03.12,11:33
%, ktoré boli stiahnuté z titulu odchodu do predčasného dôchodku sa po dovršení dôch.veku nedopočítavajú.
kajkina62
03.06.12,12:29
potrebujem poradiť: môj manžel sa stal v roku 2004 ručiteľov kamarátovi na stavebnom sporení a medziúveri zaručil som sa vlastným bytom, a kamarát prestal platiť dokonca vôbec platiť nemieni, čo robiť už to bude na súde a ja prídem o byt a jemu sa nič nestane, mám byt predať alebo ho darovať a prepísať na vnučku? Však nech si platí on, poradte čo je lepšie aby som o byt neprišiel,a prečo netrvajú na tom aby splácala jeho žena ale ja ? Ja som prihlásený na úrade práce mám 50 rokov a môj príjem je 198 e a ešte mám platiť jeho úver?
veronikasad
03.06.12,12:35
potrebujem poradiť: môj manžel sa stal v roku 2004 ručiteľov kamarátovi na stavebnom sporení a medziúveri zaručil som sa vlastným bytom, a kamarát prestal platiť dokonca vôbec platiť nemieni, čo robiť už to bude na súde a ja prídem o byt a jemu sa nič nestane, mám byt predať alebo ho darovať a prepísať na vnučku? Však nech si platí on, poradte čo je lepšie aby som o byt neprišiel,a prečo netrvajú na tom aby splácala jeho žena ale ja ? Ja som prihlásený na úrade práce mám 50 rokov a môj príjem je 198 e a ešte mám platiť jeho úver?
zlezaradilako tvoja otázka súvisí s predčasným dôchodkom ? Požiadaj moderátora o presun príspevku do vhodnej témy cez nahlás pri svojom príspevku.
draik
03.06.12,15:08
Stal sa ručiteľom alebo založil byt? Alebo oboje? Ak založil byt, tak záložné právo je na liste vlastníctva a je jedno, kto v danú chvíľu byt vlastní. Ak ručiteľ žije, banka ho môže vyzvať na splácanie, ak nespláca dlžník. Ručiteľ si to potom môže vymáhať od pôvodného dlžníka. P.S. Aj tak som nepochopil, kto písal zadanie, či naozaj manželka ručiteľa alebo ručiteľ sám...
kajkina62
03.06.12,15:39
To som písal ja ručiteľ, v tej stavebnej sporiteľni, ale nemám na mojom byte v katastri žiadne záložné právo, iba mi prišiel zo súdu papier, že mám zaplatiť dlžnú sumu, ktorú ten kamarát neplatil, preto som chcel vedieť či môžem môj byt predať alebo prepísať na vnučku,aby som oň neprišiel práve preto, že som ručiteľ kamarátovi na medziúver v stavebnej sporiteľni.