libino
18.03.12,12:28
Minulý týždeň v stredu som bol po príchode do zamestnania označený mojou kolegyňou za zlodeja a to preto ,že vraj som ukradol peniaze z tržby.Kolegyňa zavolala do sídla spoločnosti v Čechách a odtial mi zavolali , že mám do 5 minút opustiť pracovisko ináč zavolajú políciu SR.Obchod som opustil bez predania obchodu ,odovzadnia finančnej hotovosti pretože mi to zamestnávateľ nenariadil.Mám obavu ,že po mojom odchod sa mohli stratiť ďalšie peniaze a firma to hodí na mňa.Kolegyňa mi spravila neskutočnú hanbu u zamestnancov a pošpinila moje meno.Poraďte ako postupovať mám podať trestné oznámenie?podotýkam , že som pracoval na riadiacej pozícii.
Ďakujem
buchač
18.03.12,12:19
Minulý týždeň v stredu som bol po príchode do zamestnania označený mojou kolegyňou za zlodeja a to preto ,že vraj som ukradol peniaze z tržby.Kolegyňa zavolala do sídla spoločnosti v Čechách a odtial mi zavolali , že mám do 5 minút opustiť pracovisko ináč zavolajú políciu SR.
...mal si dokonca na tom trvať , ba priamo Ty volať ...
Obchod som opustil bez predania obchodu ,odovzadnia finančnej hotovosti pretože mi to zamestnávateľ nenariadil.Mám obavu ,že po mojom odchod sa mohli stratiť ďalšie peniaze a firma to hodí na mňa.Kolegyňa mi spravila neskutočnú hanbu u zamestnancov a pošpinila moje meno.Poraďte ako postupovať mám podať trestné oznámenie?
...dávno si mal ....dávno ...
podotýkam , že som pracoval na riadiacej pozícii.
Ďakujem
...holt , teraz už len čakať na nejaké kroky od firmy ...
libino
18.03.12,17:57
No dik za odpoveď
kopretinka
18.03.12,17:59
minulý týždeń v stredu? a až dnes to riešiš? a do práce nechodíš?
libino
18.03.12,19:22
Ahoj dik za otázku ano riešim až dnes pretože som s toho bol psychicky mimo ,do práce mi zakázali prístup dali mi prekážku v práci, že ak sa tam objavím zavolajú na mňa políciu SR.
pavol36
19.03.12,07:55
VŠETKO ZLE!!!

V prvom rade ste nemal opustiť pracovisko bez nejakého preberacieho protokolu alebo inventúry. Po druhé - polícia Vám nemá žiaden dôvod zakázať vstup na pracovisko. Ak sa tým vyhrážalo vedenie firmy V ČR, mal ste s úsmevom prikývnuť a počkať na políciu. Tá ako rýchlo by prišla, tak rýchlo by aj odišla.
Hodinovú výpoveď (okamžité rozviazanie pracovného pomeru) ste zrejme nedostal. Načo ste teda z práce odchádzal? To, že do nej teraz nechodíte je dostatočný dôvod na okamžité rozviazanie pracovného pomeru. Nemáte žiaden papier o tom, že by ste mal firmu opustiť, žiaden doklad o dovzdaní vecí, za ktoré nesiete hmotnú zodpovednosť.
A teraz je už neskoro plakať. Polícia Vám v tomto smere nepomôže.
libino
19.03.12,17:17
Ok je mi to jasné mál som telefonát kde mi bolo povedané ,že emailom mi prišla prekážka v práci a ,že mám zákaz vstupovať do zamestnania.Jasne som sa pýtal ,či mám niečo odovzdať no jasne mi povedali, že sa mám zbaliť a odísť.
Ďakujem
misoft
19.03.12,22:01
že mám zákaz vstupovať do zamestnania.Jasne som sa pýtal ,či mám niečo odovzdať no jasne mi povedali, že sa mám zbaliť a odísť. Trochu nelogické podmienky od zamestnávateľa: zákaz vstupovať do zamestnania, no zároveň sa máš zbaliť a odísť. Ak máš na pracovisku nejaké svoje osobné veci a nepovolia ti ich vziať pre zákaz vstupu - tak ti ich protiprávne zadržiavajú a na druhej strane - ako máš odísť, keď si tam nevstúpil :D
danielita55
20.03.12,14:24
Dobry den.Chcela by som poprosim o radu.Mam priatela ktory je rozvedeny uz 10 rokov ma syna.
Rozhodol sa ze si zoberie hypoteku na byt a ze budeme spolu byvat a budem prispievat aj ja.Ja sa bojim toho
co bude so mnou moze na mna prepisat byt alebo darovat?a ma jeho syn potom narok ked to da mne?Dakujem
pavol36
22.03.12,18:42
pre libino

Vy ste inak celkove dosť divný patrón. Vy máte takéto problémy so zamestnávateľom periodicky ako Haileyova kométa. Keď pozerám na Vaše príspevky na porade z roku 2008 - je to takmer identický problém...
misoft
22.03.12,18:58
Vy ste inak celkove dosť divný patrón. Vy máte takéto problémy so zamestnávateľom periodicky ako Haileyova kométa. Keď pozerám na Vaše príspevky na porade z roku 2008 - je to takmer identický problém...
To skôr kométa Levy-Shoemaker http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif