malta
18.03.12,13:15
Dobrý deň poraďáci,už ste mi veľakrát pomohli tak dôfam aj teraz.
Môj problém: SZČO kúpil auto cez Quatrocar-Zmluva a zmluva o zabezpečení. Predávajúci vystavil fa na sumu 2304,-s DPH uhradenú v hotovosti. Môžem si túto DPH odpočítať?
Ale nie je mi jasná tá druhá časť DPH,nemal by mi dať fa aj na druhú časť, veď jemu peniaze pošlú z Quatrocaru a SZČO spláca úver quatrocaru. Jedná sa o sumu 3496,- s DPH?
Auto odpisujem 4 roky zo sumy 5800,-? Do sumy na odpisovanie nedávam úroky-čiže náklady spojené s poskytnutím úveru?
Alena Šimová
11.04.12,12:42
Dobrý deň poraďáci,už ste mi veľakrát pomohli tak dôfam aj teraz.
Môj problém: SZČO kúpil auto cez Quatrocar-Zmluva a zmluva o zabezpečení. Predávajúci vystavil fa na sumu 2304,-s DPH uhradenú v hotovosti. Môžem si túto DPH odpočítať?
Ale nie je mi jasná tá druhá časť DPH,nemal by mi dať fa aj na druhú časť, veď jemu peniaze pošlú z Quatrocaru a SZČO spláca úver quatrocaru. Jedná sa o sumu 3496,- s DPH?
Auto odpisujem 4 roky zo sumy 5800,-? Do sumy na odpisovanie nedávam úroky-čiže náklady spojené s poskytnutím úveru?

Ja keď som mala auto na úver, prišla mi faktúra na plnú sumu od predajcu vrátane celej DPH, uplatnila som si DPH a zaplatila som mu 50 % sumy a na zbytok som mala úver z leasingovej spoločnosti. Leasingová spoločnosť zaplatila zbytok faktúry predajcovi a ja splácam leasingovej spoločnosti úver. Úroky s poskytnutím úveru sa nemusia dať do obstarávacej ceny auta.