aknelh
07.02.06,09:33
Chcela by som Vás požiadať o pomoc pri sťahovaní výpisov z Tatra banky. Začíname importovať výpisy, aby sme ich nemuseli nahadzovať ručne a TB mi robí problémy (máme ešte Citibank a to je v poriadku). Preto potrebujem vedieť, aký formát súboru nám majú posielať, aby sa mi dal spracovať v podsystéme BAN od Softipu (Softip Packet - Herkules). To, čo mi posielajú sa mi po uložení na disk a zároveň importe cez BAN vôbec neukáže. Tak som volala na hot-line Softip, kde mi jedna zamestnankyňa povedala, ako má názov súboru vyzerať, čo sa samozrejme nezhoduje s tým, čo posiela TB. Tak mi poradila, aby som ho prepísala. Nefunguje, hoci už ho cez BAN vidím, nedá sa s ním nič robiť. Na druhý deň mi iná povedala, že ho nestačí premenovať, hoci na začiatku sme sa pýtali na Softip, aký formát nám má banka posielať. Preto by som chcela spýtať, v akom tvare, resp. formáte Vám posiela Tatra banka výpisy. Samozrejme, ak to niekto z Vás využíva. Nechcem sa tam zasa strápňovať...

Ďakujem
martina12
07.02.06,08:46
mate homebanking, alebo internetbanking? To je dôlezité. P_BAN importuje výpisy len z homebankingu (tušim Gemini)
Braňo
07.02.06,08:46
Máme Gemini VERZIU 5.0.35.11 a Softip Packet 2.1.02. Môžem Ťa nielen ubezpečiť, že to funguje perfektne, ale veľmi to uľahčuje prácu. V Gemini si nájdeš privátne súbory, klikneš dvakrát na ten súbor, ktorý chceš exportovať (jeden výpis-jeden súbor) a zadáš cestu, kde to chceš exportovať. Odporúčam Ti exportovať vždy jeden mesiac do jedného adresára. Potom sa v BANE nastavíš na import súbor - TATRABANKA - formát denný kumulovaný -a naimportuješ. Tiež som pri tom prvýkrát "maturoval", ale ide to dobre. Treba si dávať ale pozor na to, že dátum výpisu môže byť rozdielny ako dátum prijatia výpisu do GEMINI.

:p :p :p :p
aknelh
07.02.06,09:05
Tomu všetkému rozumiem, robím tak Citibank - to ide super. Ale ten súbor z TB... Máme Gemini 5, verzia 5.0.35.11 a BAN verzia 2.01.02. Takže tak isto ako vy. V banke nám ponúkli 4 formáty: clearing, GPC/ABO, AS400, Gemini. V akom z týchto formátov Vám to posielajú?
martina12
07.02.06,09:51
format musi byt GPC/ABO.
aknelh
09.02.06,05:33
Tak ja teda neviem. Nejde mi to ani tak. Na Softipe mi povedali, že súbor má mať tvar ?100DDMM.*. Kde ? znamená znak (1,A,B...) podľa toho, koľko je účtov v banke. 100 je predurčené, DDMM je dátum a * je prvé tri písmená názvu firmy. A mne z banky posielajú tvar: 1xyzDDMM.GEM(GPC), kde xyz je skratka firmy. Ako to posielajú Vám? Treba to nejako žiadať, aby ten tvar zmenili? Pretože mi v Softipe povedali, že ich tvar so 100 je predurčený a nemenia to a v banke vraj tiež nemenia svoje predurčené tvary... Netuším, v čom je chyba... Čo všetko mám mať navolené v BAN, aby mi to fungovalo, keďže so Citibank nemám žiadny problém? Ďakujem.
Braňo
09.02.06,05:40
Volaj hotline Tatrabanky, elektronické spracovanie dát. Určite ti poradia, mne už poradili niekoľkokrát. :p
aknelh
09.02.06,06:02
Aspoň mi, prosím Ťa, napíš, či Ti súbory posielajú zo 100 a v prípone je skratka Vašej firmy... Alebo napíš tvar v akom Ti ho posielajú a namiesto skratky firmy (ak nechceš zverejniť) napíš xyz. Dík.
aknelh
10.02.06,07:54
Tak nepomôžeš mi?
bambulka2552
20.04.07,14:24
Ahojte,
tak toto je pre mna novinka. Ja som nevedela, ze v SOftipe sa nejako daju importovat udaje - priamo bankove vypisy. Tomu totizto vobec nerozumiem, ako sa to robi, lebo mi vypis nahadzujeme manualne do zlozitych uctovnych pripadov a hned ich vlastne uctujem na dany ucet, stredisko, partnera. Neviem si predstavit ako to funguje ked sa to tam importuje, ved ako si vyparujem v salde potom jednotlive platby. Nerozumiem. Poradte mi prosim. Dakujem.
martina12
26.04.07,13:17
Musíš mať zakúpený modul BAN - Banky. Pri importe výpisu program páruje platby na základe variab. symbolu (zo salda), to čo nenájde v salde (poplatky, úroky a ostatné) účtuje podľa tabuľky ABO. Tabuľka ABO je aj v účtovníctve, a používa sa na účtovanie bank. výpisov cez bankové výpisy, nie cez zložité účt. zápisy.
BuboMama
25.05.07,08:22
ahojte,

aknelh aj ja som mala ten isty problem. Nakoniec mi to vyriesila banka a zacala mi posielat vypisy v tvare 1100DDMM.XYZ
Kde XYZ je skratka firmy. V banke mi povedali ze je to clearingovy format a GEMINI ako mi vysvetlovali zo softipu ze predsa mi to fungovat musi...
Tento clearingovy format mi potom BAN v pohode natiahol a mohla som s nim pracovat.