skutrica
18.03.12,16:38
Dobrý deň,

minulý rok v marci začal môj otec podnikať. Kúpil si ojazdené auto (ešte v roku 2009). Vo výkaze Maj. a záv. za rok 2011 som si všimla, že suma DHM je stále vo vstupnej cene auta. Zistila som teda, že som zabudla zaúčtovať účtovné odpisy. Ďaňové odpisy som zaúčtovala. Poraďte mi prosím, či mám podať dodatočné daň. priz. za rok 2010, alebo ich môžem zaúčtovať až tento rok. Ďakujem
Mila123
18.03.12,15:54
účtuješ v JU účtovné odpisy?
skutrica
18.03.12,16:03
tento rok som dala UO = DO. len minuly rok som tak nemala, lebo som najprv chcela odlozit danovy odpis takze mi to uslo
skutrica
19.03.12,05:50
V peň. denníku účtujem daňové odpisy. Ale veď musím účtovať aj o účtovných odpisoch ak dobre viem. Veď sa mi to prejaví vo výkaze M a Z, nie? A to je problém, lebo minulý rok mi to ušlo, zabudla som na nich a teraz mám začiatočnú sumu kúpnu cenu auta, namiesto zníženej o 1 rok odpisovania. Prosím poraďte mi.
janula777
19.03.12,13:41
Ale odpisovanie majetku môžeš odložiť, aj na viac účtovných období. Záleží na hospodárskom výsledku, ak ti vychádza strata lepšie je odpisy odložiť.
janula777
19.03.12,13:53
Prepáč, zle som si ten príspevok prečítala, ty máš vlastne chybu len vo výkaze majetku a záväzkov, ja osobne , by som to neriešila a opravila teraz.
skutrica
19.03.12,21:55
dakujem za nazor
linko1
18.01.13,20:36
chcem sa spýtať, čo robiť v prípade ak SZČO neúčtoval účtovné odpisy na auto, v majetku 4 roky figuruje pôvodná nákupná cena... ako to vyriešiť... môže ho účtovne odpísať naraz? alebo ako? dakujem,
linko1
21.01.13,13:00
chcem sa spýtať, čo robiť v prípade ak SZČO neúčtoval účtovné odpisy na auto, v majetku 4 roky figuruje pôvodná nákupná cena... ako to vyriešiť... môže ho účtovne odpísať naraz? alebo ako? dakujem,

prosím viete mi niekto poradiť?
Príroda
21.01.13,16:13
Zdravím! Ja som účtovala roky dozadu len daňové odpisy, robím v alfe a v majetku sa mi suma vo výkaze každý rok podľa odpísanej výšky ponižovala a teraz je v nule už druhý rok. Dala som na karty DHM poznámku ÚO=DO . Teraz som zapla aj účtovné a tie mi tam vlastne zostali v pôvodnej sume , ručne som ich po jednom zaúčtovala v rokoch odpisovania daňových odpisov. Myslím, že by to malo byť správne, výkazy boli v poriadku a už mám DHM všetko na nule. V starých rokoch stačilo v JU účtovať len daňové a keď sa nič nové neúčtovalo, už som to len dotiahla do nuly. Teraz môžem pridať nový DHM v prípade nákupu.