janulka88
18.03.12,18:52
Dobrý deň,

som začínajúca živnostníčka a mám pár otázok na vedenie si JU.
Keďže som sa neregistrovala ako platiteľ DPH pri FA ako napríklad za telefón, internet atd v peňažnom denníku a v záväzkoch si zaúčtujem celú sumu FA alebo len sumu bez DPH??
Ak si obstarám a hodím do nákladov napr. PC alebo auto a pod. rozúčtujem to do odpisov alebo jednou faktúrovanou sumou?

Vopred Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
18.03.12,18:28
Dobrý deň,

som začínajúca živnostníčka a mám pár otázok na vedenie si JU.
Keďže som sa neregistrovala ako platiteľ DPH pri FA ako napríklad za telefón, internet atd v peňažnom denníku a v záväzkoch si zaúčtujem celú sumu FA alebo len sumu bez DPH?? Prvá možnosť je správna.
Ak si obstarám a hodím do nákladov napr. PC alebo auto a pod. rozúčtujem to do odpisov alebo jednou faktúrovanou sumou? O tom, kam to budeš účtovať, či do nákladov, alebo do VNZD, rozhoduje ich OC.

Vopred Ďakujem veľmi pekne.
V texte.
janulka88
18.03.12,20:22
Ďakujem,
a ešte som sa chcela spýtať, či je dôležité aby tieto obdržané FA za tel. a pod. obsahovali aj moje IČO a DIČ, alebo to môže byť vystavené na mňa ako fyz.osobu?

Ďakujem
Badko
18.03.12,20:25
Ďakujem,
a ešte som sa chcela spýtať, či je dôležité aby tieto obdržané FA za tel. a pod. obsahovali aj moje IČO a DIČ, alebo to môže byť vystavené na mňa ako fyz.osobu?

Ďakujem

treba urobiť zmenu u operátora - fa má obsahovať IČO a DIČ
janulka88
18.03.12,20:34
Viem že niektorí kolegovia si to dávajú ako na FO, takže musí obsahovať FA DIČ a IČO, alebo sa to dať do nákladov aj bez toho?

Ďakujem