mishelle
18.03.12,21:34
Ahojte...potrebovala by som surne pomoc...znama ktorej robím JU mala info od nejakej p. uctovničky ze na firemny ucet ma prijmat len peniaze ....mobily,internet a vydavky platila vsetko zo sukromneho účtu....len raz za pol roka vytiahla nejaku zaokruhlenu sumu...môžem jej to dat do nakladov?
veronikasad
18.03.12,20:41
Ahojte...potrebovala by som surne pomoc...znama ktorej robím JU mala info od nejakej p. uctovničky ze na firemny ucet ma prijmat len peniaze ....mobily,internet a vydavky platila vsetko zo sukromneho účtu....len raz za pol roka vytiahla nejaku zaokruhlenu sumu...môžem jej to dat do nakladov?
Mishelle, a ty si účtovníčka ? Ak ano, prosím preložiť do "účtovníckej reči" čo si napísala ... čo chceš dať do nákladov - tú okrúhlu sumu ?
mishelle
18.03.12,21:02
Prepac,ponahlala som sa. No tie vydavky ako Su telefon a internet co platila zo sukromneho uctu cely rok/namiesto z firemneho/ ci jej mozem dat do nakladov napr.cez interny doklad,alebo ako vydavok z pokladne.
veronikasad
18.03.12,21:10
Prepac,ponahlala som sa. No tie vydavky ako Su telefon a internet co platila zo sukromneho uctu cely rok/namiesto z firemneho/ ci jej mozem dat do nakladov napr.cez interny doklad,alebo ako vydavok z pokladne.
Pokial tlf. a internet sú na firmu, môžeš jej to dať do náklado. Upozorni ju, nech firemné výdavky v budúcnosti platí z firemného účtu.
mishelle
23.03.12,20:01
No v tom je ten háčik....internet je na IČO ale mobil nie...je na obyčajnú FO....dostala som radu ze mam napriklad z 40 eurovej faktúry za mobil uznať napr. len 10 eur a dat to normalne do nakladov...čo vy na to?? DOkopy dakych 70 eur
wirgi
24.03.12,20:26
Manžel je SZČO a tel, pevnu linku ma ako súkromna osoba .Do nákladov v JÚ dávam 50%.