piedro1111
19.03.12,02:16
Dobrý deň,

zaujímalo by ma aké zákonné povinnosti mám ak som podnikateľ a chcem v rámci podnikania rozbehnúť partnerský program aj pre nepodnikateľov?

Tiež ma zaujímajú odpovede na nasledovné podotázky:

1. Je potrebné platiť v rámci partnerských programov odvody za členov partnerského programu?
2. Ktorý zákon pokrýva problematiku partnerských programov?
3. Treba partnerský program registrovať na nejakom úrade?

V podstate ide o partnerský program v ktorom člen partnerského programu je sprostredkovateľ zákazky a dostáva istú províziu zo zisku na zákazke.

Ďakujem
hornak.ebsr
20.03.12,05:48
Partnerský program záleží len a iba na podnikateľovi. Žiadne štátne inštitúcie do tohto procesu nevstupujú. Teda to nie je upravené ani legislatívne.

Ako si to zariadiš je iba na tebe. Čo ma momentálne napadá je podpis mandátnej zmluvy s partnermi na základe čoho im budeš vyplácať provízie. U FO - podnikateľov a PO je to trošku jednoduchšie ale samozrejme aj FO - nepodnikatelia môžu podpísať mandátnu zmluvu aj keď zdaňovanie a odvodovú stránku si naštuduj v príslušnej legislatíve.

Na takomto princípe fungujú napr. maklérske spoločnosti.
piedro1111
21.03.12,23:48
Partnerský program záleží len a iba na podnikateľovi. Žiadne štátne inštitúcie do tohto procesu nevstupujú. Teda to nie je upravené ani legislatívne.

Ako si to zariadiš je iba na tebe. Čo ma momentálne napadá je podpis mandátnej zmluvy s partnermi na základe čoho im budeš vyplácať provízie. U FO - podnikateľov a PO je to trošku jednoduchšie ale samozrejme aj FO - nepodnikatelia môžu podpísať mandátnu zmluvu aj keď zdaňovanie a odvodovú stránku si naštuduj v príslušnej legislatíve.

Na takomto princípe fungujú napr. maklérske spoločnosti.

Nešlo by sem hodiť odkaz na príslušnu časť legislatívy? Snažil som sa už čo to vygoogliť ale neúspešne možno zadávam zlé kľúčové slová alebo som to proste prehliadol.
hornak.ebsr
22.03.12,05:27
Nešlo by sem hodiť odkaz na príslušnu časť legislatívy? Snažil som sa už čo to vygoogliť ale neúspešne možno zadávam zlé kľúčové slová alebo som to proste prehliadol.


Asi sa nerozumieme partnerský program legislatíva neupravuje.

Max. tak mandátnu zmluvu presnejšie Obch. Zákonník 513/1991 § 566 a nasledujúce.