Daniellita26
19.03.12,07:43
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Jedna sa o moju dobru kamaratku. Konci jej materska a ma nastupit do prace. Od svojho zamestnavatela vie, ze urcite dostane vypoved, lebo zial jej funkcia bola zrusena a nema pre nu inu pracu - tym padom je nadbytocna.
Chcem sa opytat, ci bude mat narok na podporu v nezamestnanosti. Rozhoduje sa medzi uradom prace a predlzenim materskej. Ak bude mat narok na davku v nezamestnanosti, tak pojde na urad prace a budu sa snazit o dalsie babo. Ale ak nie, tak ostane na predlzenej materskej.
Po ukonceni VS zacala pracovat. Pracovala dva roky. Ptm otehotnela a ostala na materskej, kde je v podstate dodnes cca 6 rokov. Ak by jej prisluchala davka v nezamestnanosti moze ju mat aj vyssiu, ak jej zamestanavatel vyplati odmenu?
Dakujem za pomoc a odpovede
myara
19.03.12,15:58
materska dovolenka jej uz davno skoncila, teraz jej konci rodicovska dovolenka
ak PP stale trva, tak bude mat narok na podporu 6 mesiacov
predlzena materska neexistuje, je len rodicovska dovolenka do 6 rokov veku dietata, ale to sa da len ak ma dieta nepriaznivy zdravotny stav, musi to potvrdit lekar, inak bude neplatena (ak by to lekar potvrdil, tak bude dostavat rodicovsky prispevok)
a co keby si hladala novu pracu? ved toto sa neda stale riesit novym dietatom