zuzana0264
19.03.12,07:43
Ahojte, chcem sa uistiť v niektorých veciach, tak Vás prosím o odpoveď:

- do základu dane daňovníka (manžel - FO) sa dávky v nezamestnanosti nezapočítavajú
- do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa rodičovský príspevok nezapočítava
- do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa materská započítava

Rozumiem tomu správne? Ďakujem.
Tweety
19.03.12,06:45
Ahojte, chcem sa uistiť v niektorých veciach, tak Vás prosím o odpoveď:

- do základu dane daňovníka (manžel - FO) sa dávky v nezamestnanosti nezapočítavajú
- do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa rodičovský príspevok nezapočítava
- do príjmov manželky na určenie NČZD na manželku daňovníka sa materská započítava

Rozumiem tomu správne? Ďakujem.
Správne.
zuzana0264
19.03.12,06:58
ďakujem Tweety :-)
zuzana0264
19.03.12,07:04
ešte jedna otázočka, to potvrdenie o vyplatených dávkach v nezamestnanosti a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku potom k daňovému priznaniu neprikladám?
Tweety
19.03.12,07:06
ešte jedna otázočka, to potvrdenie o vyplatených dávkach v nezamestnanosti a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku potom k daňovému priznaniu neprikladám?
Nie, neprikladáš.
zuzana0264
20.03.12,09:13
Chcem sa ešte spýtať...
V denníku SME som čítala, že: "Vlastným príjmom je akýkoľvek hrubý príjem okrem štátnych sociálnych dávok. Do vlastných príjmov sa počíta napríklad príjem z dohody, podpora v nezamestnanosti, starobný dôchodok, príjmy z podnikania neznížené o výdavky, no napríklad aj materské."
Moja otázka znie: kedy sa podpora v nezamestnanosti teda počíta. Nerozumiem. Počíta sa teda či nie?
Ďakujem moc.
zuzana0264
20.03.12,11:35
nikto mi nevie odpovedať? :-(
veronikasad
20.03.12,11:39
Chcem sa ešte spýtať...
V denníku SME som čítala, že: "Vlastným príjmom je akýkoľvek hrubý príjem okrem štátnych sociálnych dávok. Do vlastných príjmov sa počíta napríklad príjem z dohody, podpora v nezamestnanosti, starobný dôchodok, príjmy z podnikania neznížené o výdavky, no napríklad aj materské."
Moja otázka znie: kedy sa podpora v nezamestnanosti teda počíta. Nerozumiem. Počíta sa teda či nie?
Ďakujem moc.
Zuzanka, pýtaš sa na vlastný príjem manžela/ky ? Lebo informácia z tlače je správna, len jej treba správne rozumieť.
Xanti
20.03.12,11:39
Chcem sa ešte spýtať...
V denníku SME som čítala, že: "Vlastným príjmom je akýkoľvek hrubý príjem okrem štátnych sociálnych dávok. Do vlastných príjmov sa počíta napríklad príjem z dohody, podpora v nezamestnanosti, starobný dôchodok, príjmy z podnikania neznížené o výdavky, no napríklad aj materské."
Moja otázka znie: kedy sa podpora v nezamestnanosti teda počíta. Toto sa počíta ak si chce partner uplatniť NCZD. Teda príklad... manželia, žena prišla o prácu ale dostáva podporu. Ona si urobí DP ale podporu nezapočítať do príjmu .
Jej manžel si chce uplatniť jej časť NCZD .. tak od sumy 3559,30 odráta príjem zo zamestnania odráta výšku podpory výšku nemocenských dávok a čo mu ostane tak to si môže uplatniť.

Teda ak mng. zarobila 500 eur na dohodu, podporu dostala 1500 eur a počas marodky dostala 1000 eur .. tak jej manžel si vypočíta sumu takto 3559,30-500-1500-1000 = 559,30 eur. Nerozumiem. Počíta sa teda či nie?
Ďakujem moc.v texte.
zuzana0264
20.03.12,13:16
aha už tomu rozumiem... do základu dane daňovníka sa podpora v nezamestnanosti nezapočítava, ale do príjmu manželky na určenie NČZD áno. Zasa som o niečo múdrejšia. Ďakujem pekne.